Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ma zgrada je u pitanju, ludnica sa upravnikom i komšijama... Znam da garantuju 'do' 50 i SBB mi je garantovao 'do' 200 pa je radilo na 170, 180 što je više nego prihvatljivo. I upload je bio mali, tako da ću danas zvati da ispitam šta se dešava i pratiću narednih par dana da li će da pojačaju brzinu. Ako ništa ne bude od povećanja protoka i HD slike otkazaću nažalost.

Ne znam šta da radim iskreno. Da li tehnički postoji mogućnost za povećanje brzine i za HD sliku?
Uzmi skupi sam potpise po zgradi, nabavi 51% potpisa vlasnika stanova, usput skupi i potpise da smenite upravnika ako je ****** i rešiš problem :) Tako sam i ja uradio, potrajalo je ali evo optike i nema zime više (sad mi je zahvalno više od pola zgrade koji su prešli na optiku) :)
 
Najmanji problem je smeniti upravnika, veći problem je naći nekog ko hoće da se prihvati tog posla iz ulaza/zgrade ili ubediti stanare da prihvate profesionalnog upravnika i plaćaju mu naknadu za to što radi pošto bi pojedinci voleli da i on tu dužnost vrši dobrovoljno (iz iskustva znam kako teških komšija ima po tom pitanju)...
 
Poslednja izmena:
Najmanji problem je smeniti upravnika, veći problem je naći nekog ko hoće da se prihvati tog posla iz ulaza/zgrade ili ubediti stanare da prihvate profesionalnog upravnika i plaćaju mu naknadu za to što radi pošto bi pojedinci voleli da i on tu dužnost vrši dobrovoljno (iz iskustva znam kako teških komšija ima po tom pitanju)...
Obično ti dobrovoljci koji rade za “džabe” kradu na razne načine od svoje zgrade, preko čistačica, sredstava za čišćenje i sličnih ludorija. A sa druge strane sabotiraju sve procese u zgradi pa tako i onemogućavaju svojim komšijama internet dostojan 21. veka, pod okriljem priče “nećemo da nam buše zgradu” (kao da treba bager da sruši pola zgrade i kao da su se rodili sa svim zidovima u zgradi i poneće ih u grob sa sobom) za ostalo da ne pričam. Koliko para, toliko i muzike, bez profesionalnog upravnika koji zna šta radi (ima ih puno i šarlatana) nema sreće.
 
Pozdrav,interesuje me da li je i kako moguce snimati sadrzaj sa TV-a ili pak preko kompa?
Nesto su mi pominjali da ima kao neki HDD ali ne znam,nisam slusao sta su pricali,mada je to mozda bio i SBB,sada ne znam.
 
Pozdrav koristim BOX 4 paket sa ADSL Omorika i MSAT i istice mi ugovor za 20ak dana .Kazu skace za oko 1000 din uglavnom Omorika je to digla.Davali su mi 1 mesec po din i to sam odbio pa su zvali i rekli 5 meseci po 1 din.Kao da je pijaca neka .Moze li to sta jos dole kad onih 5 meseci prodje bice to 4600-4700 mesecno a to mi nije prijatno.Navikao sam se da budem drugorazredni gradjanin sto zivim na selu brzina neta je oko 9 mb a pozivi los signal net spor i pucaju razgovori.Nesto se mislim da predjem na Beotel za 900 din bez ugovora i onaj Globatel za 1000 din a oni neka dizu cene koliko hoce .Onaj MTSat mi i ne treba kanali su bezveze a slabo i gledam tv pogotovo ove sa nacionalnom frekvencijom .Ima li iskustva sa Beotelom i Globatelom je li to realna opcija?Bez tog adsl-a i mobilnog ne mogu ali necu ni da me gule.
 
Ne znam zašto uzimate u obzir samo globaltel? Možete uzeti u razmatranje i sve ostale operatere mobilne telefonije. Imate teme o tome pa proučite ali neki generalni zaključak je da globaltel nije nešto pouzdan, a yetel može da ima dobre ponude postpaid paketa.
Generalno, u box 4 paketu nije nešto povoljno uzimati postpaid. Na osnovu mog iskustva mnogo je bolje uzeti box3, a mobilnu preko drugih operatera
 
Koliko vidim plavi light box 4 je sada sa 250 donwload na 400, upload sa 50 na 200, a TV kanali sa 200+ na 300+. Mi koji smo pod 24 meseca ugovorom moramo da sedimo i čekamo istek starog ugovora? Nema načina da se potpiše po novim uslovima pre isteka? Osim raskida, plaćanja promotivnog perioda i sklapanja novog ugovora?
 
Ја сам потписао нови уговор на 24 месеца са новим брзинама и остали су ми стари бенефити. То сам им тражио у мејлу и то су ми одобрили. Остало ми је да користим 17 месеци за динар и осталих 7 месеци по новој цени, која је 150 динара скупља него као код старих брзина.
Уговор који су послали је типичан, али сам после звао корисничку подршку и издиктирали су ми да пише да су остали стари бенефити.
 
Gde oni imaju preko 360 kanala?🤔Ja imam brzinu 500/160 i Max tv tako da mi se nesto i ne buni.
 
Pozdrav, imam Box 4 vec bas dugo godina i za sve ovo vreme mozda su mi samo par puta azurirali opremu, uglavnom po crkavanju postojece. Trenutno imam Huawei ec2108v5 set top box-ove i ZTE H168N ruter i godinama vec sve gore i gore rade. Kanali redovno seckaju, imaju problema sa menjanjem kanala, a sada na jednom koji je povezan kroz Powerline Ethernet adapter kanali kao sto su RTS 1 HD i RTS 2 HD uopste ne rade. Sad, predpostavljam da ti kanali ne rade jer taj Powerline Ethernet adapter nema dovoljnu propusnu moc, ali se majka zalila mts-u i trebalo je proslog vikenda da dodju i zamene te set top boxove, ali su onda u poslednjem momentu odustali, nisam siguran zasto, nisam bio tu. Ja sam u svakom slucaju za da zamenimo opremu, ako su oni vec radi da to ucine.

Da li ima neki konkretni modeli set top boxova koji rade bolje od drugih i ako ima koji su kako bih mogao da insistiram na njima? Isto pitanje i za ruter?

Jel ima jos neko da koristi Powerline Ethernet adapter, kakva su iskustva? U sustini ja mogu da izbusim zid i sprovedem kabl direktno do te sobe, ali ako iste rezultate mogu da postignem ako kupim nove Powerline Ethernet uredjaje sa vecom propusnom moci lakse mi je da to uradim, manje cimanja.
 
Ja imam powerline adaptere od kojih je jedan povezan sa ont u ormariću odmah iznad ulaznih vrata a drugi sa stb u dnevnoj sobi i sve radi savršeno. Stb je Huawei Q11 kao sa slike.
 

Prilozi

  • images.jpeg-2.jpg
    images.jpeg-2.jpg
    5.5 KB · Pregleda: 32
Koja je maksimalna ponuda koju daju za produžetak ugovorne obaveze? Box 3 i optika je u pitanju. Yettel daje 12 mjeseci po dinar.
 
Moraš da kada ti istekne UO da tražiš IDP broj pa će te zvati sa ponudom 24meseca po 50%
 
Pozdrav, imam Box 4 vec bas dugo godina i za sve ovo vreme mozda su mi samo par puta azurirali opremu, uglavnom po crkavanju postojece. Trenutno imam Huawei ec2108v5 set top box-ove i ZTE H168N ruter i godinama vec sve gore i gore rade. Kanali redovno seckaju, imaju problema sa menjanjem kanala, a sada na jednom koji je povezan kroz Powerline Ethernet adapter kanali kao sto su RTS 1 HD i RTS 2 HD uopste ne rade. Sad, predpostavljam da ti kanali ne rade jer taj Powerline Ethernet adapter nema dovoljnu propusnu moc, ali se majka zalila mts-u i trebalo je proslog vikenda da dodju i zamene te set top boxove, ali su onda u poslednjem momentu odustali, nisam siguran zasto, nisam bio tu. Ja sam u svakom slucaju za da zamenimo opremu, ako su oni vec radi da to ucine.

Da li ima neki konkretni modeli set top boxova koji rade bolje od drugih i ako ima koji su kako bih mogao da insistiram na njima? Isto pitanje i za ruter?

Jel ima jos neko da koristi Powerline Ethernet adapter, kakva su iskustva? U sustini ja mogu da izbusim zid i sprovedem kabl direktno do te sobe, ali ako iste rezultate mogu da postignem ako kupim nove Powerline Ethernet uredjaje sa vecom propusnom moci lakse mi je da to uradim, manje cimanja.
Ja imam jedan stb koji mi je poveza PLA adapterom i radi dobro. U pitanjunje hp4024, mada mi je i stari onaj beli veliki isto dobro radio, osim naravno njegove sporosti koja nema veze kako je povezan
 
Ja imam jedan stb koji mi je poveza PLA adapterom i radi dobro. U pitanjunje hp4024, mada mi je i stari onaj beli veliki isto dobro radio, osim naravno njegove sporosti koja nema veze kako je povezan
Hvala na podeljenom iskustvu. Zna li neko koji bolje STB da trazim, Huawei Q11, ovaj HP4024 ili pak neki treci?
 
HP4024 je najnoviji i ima podrsku da radi u Bluetooth modu sa daljincem sto ima daleko brzi odziv, ne mora da se uperi u vidljiv STB, i ne preskace pritiske dugmeta bez obzira koliko brzo cukas
Mada neki se i dalje kunu da im Q11 najbolje radi, njega licno nikad nisam dobio pa na to ne mogu da komentarisem
 
Poslednja izmena:
HP4024 je bas brz za saltanje kanala, prebacivanje je instant cak i kada je povezan preko wifia. Jedino sto ne mozes da ga modujes da radi kao pravi android box.
 
Slazem se i ja i pisao sam nekoliko puta o tome imao sam svojevremeno Q11 i sad HP4024 i naravno ovaj drugi android box je meni bolji a iz istih/slicnih razloga sto rekose predhodna dva forumasa.
 
Bio sam u njihovoj poslovnici u Novom Sadu, i kaze mi prodavac da vise nemaju tu ponudu 18 meseci za dinar za SBB korisnike. Kaze ukinuta je pre 5 dana. Da li ovo moze neko da potvrdi?
 
Mogu ja jer cu to dobiti(poslovno saradjujemo pa zato) ali to vise nije zvanicna ponuda.
 
pitanje onda da li će biti aktuelno i ovo sa IDP-om i 50% od maja
meni ističe ugovorna obaveza početkom juna.
 
Box 3 Max, 600/300

Brzina je 566-570/280-282

Da li je to okej?

Huawei onaj standardni ont ali cu ga baciti u bridge posto imam Unifi Dream Machine
 
Poslednja izmena:
HP4024 je bas brz za saltanje kanala, prebacivanje je instant cak i kada je povezan preko wifia. Jedino sto ne mozes da ga modujes da radi kao pravi android box.

Nisam znao da HP4024 moze da se poveze preko Wi-Fi veze, u tom slucaju mi ne treba Powerline Ethernet adapter. Jel treba neki poseban ruter da trazim kako bi to moglo da se odradi?
 
mora huawei opticki ruter + onaj huawei wifi extender sto daju kao opciju uz njega tako da ti opet dodje na isto kao powerline
 
mora huawei opticki ruter + onaj huawei wifi extender sto daju kao opciju uz njega tako da ti opet dodje na isto kao powerline
Nemam uslove za optiku :(
Nisam znao da daju WiFi extender. Jel ima sanse da to dobijem na ADSL-u?
 
Nazad
Vrh Dno