Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Nema po gradovima, zovi 19771.
 
Kad su vec smanjili minute trebali su bar da povecaju net na 2gb . Lopovi i uvek ce da budu!
 
net je najdragoceniji za uzimanje para. pre ce ti dati 1000 minuta nego 1gb.
 
Nije tacno, s' obzirom da vise ne pravis racun ako predjes net, dok za minute placas - a njih minuti ka svim mrezama KOSTAJU, za razliku od neta, ciji je trosak u parama po GB (struja :D)
"net" i jesu povecali, sa 6Mbps na 10Mbps :D
 
Nije tacno, s' obzirom da vise ne pravis racun ako predjes net, dok za minute placas - a njih minuti ka svim mrezama KOSTAJU, za razliku od neta, ciji je trosak u parama po GB (struja :D)
"net" i jesu povecali, sa 6Mbps na 10Mbps :D

Mislilo se na net na mobilnom paketu. Takodje nigde ne pise ka "svim" mrezama, vec samo 1000 minuta, ali nije ni to trosak od kojeg ce im otpasti glava.

Poredjenja radi, ukupni troskovi za 10.000 poslatih sms-a su 1 dinar. Sms je i bio besplatan kada su se pojavile mobilne mreze. Ni cena poziva nije nista, samo su ovde raspolozivi kapaciteti u pitanju.

Elem, net je sad dragoceniji od bilo kojih minuta, jer ti "imitira" roming za dz, imas i pozive i poruke koje bi se naplatile zestoko u tarifnom sistemu, ukoliko kontaktiras inostranstvo npr. Kad istrosis GB koje imas, protok koji ti ostane je neupotrebljiv osim za mailove, eventualno chat. Imas doplate za punu brzinu, to se sad cilja. Pitanje je vremena kada ce i srbija imati tarifne pakete koje standardno obuhvataju 10.000 minuta ka nacionalnom saobracaju, za normalne pare, ali ostace 1 GB na snazi, za vise moraces da platis. Ali to tek kad se narod navuce na mobilne telefone u jos vecem broju, i kad ovi u telenoru ocene da su dosta namuzli para ni na sta, sto ce reci tek za jos nekih 10 godina do tad. Trenutno u srbiji net koristi 41% stanovnistva sto je daleko od evropskog proseka koji je na negde 68%. Ali polako, bice.
 
Kod mene je jos internet 6mb/s.

Nadam se da ce valjda to da povecaju.
 
I vi to tako opusteno cekate!Ja bi Im seo za vrat,zivkao svaki dan,pretio svim I svacim!da vidis kako bi bilo za dan-dva gotovo!
 
Nema potrebe da se preti. Iz tehničke podrške su mi rekli da imaju 24 časa da reaguju na svaku prijavu smetnji i problema i da to uvek gledaju da ispoštuju. Nisam imao problema sa njima, uvek su dolazili u roku ili uvažavali reklamacije. Početkom avgusta sam zvao da prijavim isti problem kao što ga ima amdpower. Povećali su mi brzinu bez problema.
 
Nema potrebe da se preti. Iz tehničke podrške su mi rekli da imaju 24 časa da reaguju na svaku prijavu smetnji i problema i da to uvek gledaju da ispoštuju. Nisam imao problema sa njima, uvek su dolazili u roku ili uvažavali reklamacije. Početkom avgusta sam zvao da prijavim isti problem kao što ga ima amdpower. Povećali su mi brzinu bez problema.
To se zove sreca.. ja dok sam drzao igraonicu svaki 2 dan mi je crkavao ruter.. nisu mogli da mi daju neki normalan ... samo one bele kineske modele.. kumio i molio jel mi je trebalo za rad... a debeli sam im placao... to cimanje je trajalo dok nisam nasao coveka u telekomu koji radi koji je rekao uzmi zovi ovoga na broj kazi da ti je baki dao broj i reci sta ti treba.. i isti dan sam dobio nekog italijana od 1kg koji radi kao zmaj i dan danas...
 
То се баш и не ради тако, њихови модеми/рутери су тек да нешто дају и имаш а ако планираш неко озбиљно коришћење, нарочито ако то доноси паре, онда набавиш своју опрему.
 
Mozda za WiFi deo (za koji je Huaweiac odlican inace, imamo ih 4 u zgradi, svi se vide kroz celu zgradu skoro, 6 spratova), ali za ADSL deo to mora da radi, jer ne mozes imati svoj.
 
Ja sam vozio svoje rutere skoro 7god, dok nisam presao na mega box, njihov nisam ni raspakivao...
 
To je valjda ranije moglo jer su davali onaj user/pass za PPPoE (ili sta vec), sada ne daju - bas su se ljudi zalili da ne mogu ni bridge da pokrenu, kamoli svoj ADSL ruter da koriste? Ili sam nesto lose razumeo?
 
Danas su se moji kuci zalili telekomu sto smo i dalje na 6. Sad mi sestra kaze da je brzina 9 prema speedtestu, ali da slika na tvu dosta koci. Da li je to normalno kada se promeni brzina? Jer su iz telekoma rekli da sacekaju do sutra pa da onda restartuje ruter ako sam dobro razumeo.
 
Koji je postupak za raskid?
Da ih malo pritisnem.:-devil-:
 
Nema ništa u korist građana, ima samo da ti navale privatnog izvršitelja ako im duguješ neki dinar :)
 
Moze im se....
 
Danas su se moji kuci zalili telekomu sto smo i dalje na 6. Sad mi sestra kaze da je brzina 9 prema speedtestu, ali da slika na tvu dosta koci. Da li je to normalno kada se promeni brzina? Jer su iz telekoma rekli da sacekaju do sutra pa da onda restartuje ruter ako sam dobro razumeo.
Не сме да кочи слика, нека се жале поново.
 
Danas su se moji kuci zalili telekomu sto smo i dalje na 6. Sad mi sestra kaze da je brzina 9 prema speedtestu, ali da slika na tvu dosta koci. Da li je to normalno kada se promeni brzina? Jer su iz telekoma rekli da sacekaju do sutra pa da onda restartuje ruter ako sam dobro razumeo.

Jedan predlog za tebe, uzmi proveri telefonske kablove u celoj kući, ali počev od krova gde je veza od stuba povezana sa tvojom vezom pa do samog modema adsl.. 1.Proveri koliko ima nastavaka i svedi ih na minimum 2.Ako se na nekim kablovima recimo uhvatila korozija, zelenilo (moguće je i u otvoru na utičnici gde ulazi parica da ima korozije, proveri i to), skrati ga, blankiraj, dobro prepoveži pa izoliraj (ovo važi za one stare telefonske kablove sa 2 ili 4 bakarne žice, ako su novi pljosnati kablovi, tj standardni kao za telefon i za adsl onda najbolje da kupis nove). E sada ovo sve važi za kućne objekte, za zgradu ne znam kako to ide, sve je to isto samo da se nadje gde je izvor početka njihove linije..

Kada sve to proveriš i dalje imaš recimo problema sa lošom vezom ili problema sa iptv-om da ti zamrzne slika itd.. onda možeš da zoveš njih da se žališ sa punim pravom i da im tražiš da provere vezu na samom stubu da li je dobra pa i u samom telekomu da li je tvoja parica lepo povezana i dobro radi..

Pozdrav
 
Jedan predlog za tebe, uzmi proveri telefonske kablove u celoj kući, ali počev od krova gde je veza od stuba povezana sa tvojom vezom pa do samog modema adsl.. 1.Proveri koliko ima nastavaka i svedi ih na minimum 2.Ako se na nekim kablovima recimo uhvatila korozija, zelenilo (moguće je i u otvoru na utičnici gde ulazi parica da ima korozije, proveri i to), skrati ga, blankiraj, dobro prepoveži pa izoliraj (ovo važi za one stare telefonske kablove sa 2 ili 4 bakarne žice, ako su novi pljosnati kablovi, tj standardni kao za telefon i za adsl onda najbolje da kupis nove). E sada ovo sve važi za kućne objekte, za zgradu ne znam kako to ide, sve je to isto samo da se nadje gde je izvor početka njihove linije..

Kada sve to proveriš i dalje imaš recimo problema sa lošom vezom ili problema sa iptv-om da ti zamrzne slika itd.. onda možeš da zoveš njih da se žališ sa punim pravom i da im tražiš da provere vezu na samom stubu da li je dobra pa i u samom telekomu da li je tvoja parica lepo povezana i dobro radi..

Pozdrav

Meni su rekli da sumnjaju na moje instalacije jer su mislili da cu lako odustati. Kada sam pozvao majstora da pogleda i kada je ustanovio da je sa instalacijama sve ok (sto je i normalno jer je nova zgrada) onda su promenili pricu. Sad prodaju foru da im ne valjaju parice i da mogu da izguraju za 6mb interneta i 4mb za iptv. Medjutim, ja iako 100m udaljen kablovima od poste, jos uvek imam brzinu 3mb. Donosio sam od drugara par modema, nijedan nije radio. Malo dok nadjem vremena pa cu traziti raskid jer ne ispunjavaju svoj deo ugovora.
 
@dragan86

Hvala na pomoci, skroz sam zaboravio da odgovorim :)

Uglavnom, pre ikakve provere vec su bili pozvani radnici Telekoma da pogledaju. Sestra mi je samo prenela da nista nisu ni proverili od instalacija, rekli su samo da im je receno da imamo problem sa iptv-om, nesto su kaze uradili preko kompjutera i kao sve super radi. Sta je bilo u detalje ne bih znao reci jer nisam bio prisutan, ali bitno da je problem resen :)
 
Stigao je.:)
Ping malo veci zbog nedostupnosti boljeg servera za test.

3740591242.png
 
To je valjda ranije moglo jer su davali onaj user/pass za PPPoE (ili sta vec), sada ne daju - bas su se ljudi zalili da ne mogu ni bridge da pokrenu, kamoli svoj ADSL ruter da koriste? Ili sam nesto lose razumeo?



Ma pppoe user\pass daju postom posle zahteva, mada postoji nacin za minut da ga sam izvuces.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno