Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ističe mi ugovor za mesec dana danas sam zvao 064733 ponudili mi da ostanem standardno 50% na mesec dana a onda kao specijalna ponuda 6 meseci 50% . Rekao sam im da cu da trazim broj da imam vise ponuda SBB Yettel Orion TV svi su mi u zgradi koje su povoljnije od njih i rekla mi da ce me zvati neko od kolega da vidimo sta mogu da ucine za mene ! Bas me zanima sta ce mi ponuditi ?
 
Zvala me neka seka iz MTS-a i javila da sam dobio mesec (ili 2, 3) promo dodatak Apolon. U pitanju je BOX 4.
Interesuje me da li ce oni automatski da ga ugase kad istekne promo period ili moram da zovem, pisem da se odjavim?
Imaju obicaj da se prave tose i nastave pa posle naplacuju, a ja ga ni ne koristim.
 
Zvala me neka seka iz MTS-a i javila da sam dobio mesec (ili 2, 3) promo dodatak Apolon. U pitanju je BOX 4.
Interesuje me da li ce oni automatski da ga ugase kad istekne promo period ili moram da zovem, pisem da se odjavim?
Imaju obicaj da se prave tose i nastave pa posle naplacuju, a ja ga ni ne koristim.
Ne gasi se automatski, mora da se odjavi preko MOJ MTS ili zvanjem Korisničkog servisa.
 
Zvala me neka seka iz MTS-a i javila da sam dobio mesec (ili 2, 3) promo dodatak Apolon. U pitanju je BOX 4.
Interesuje me da li ce oni automatski da ga ugase kad istekne promo period ili moram da zovem, pisem da se odjavim?
Imaju obicaj da se prave tose i nastave pa posle naplacuju, a ja ga ni ne koristim.
Kao sto rece Violet nece, nadaju se da ces zaboraviti. Na sve nacine pokusavaju da nam izbiju kes iz dzepa.

Ističe mi ugovor za mesec dana danas sam zvao 064733 ponudili mi da ostanem standardno 50% na mesec dana a onda kao specijalna ponuda 6 meseci 50% . Rekao sam im da cu da trazim broj da imam vise ponuda SBB Yettel Orion TV svi su mi u zgradi koje su povoljnije od njih i rekla mi da ce me zvati neko od kolega da vidimo sta mogu da ucine za mene ! Bas me zanima sta ce mi ponuditi ?
Posle visednevne licitacije sa njihove strane dobio sam istu ponudu da produzim ugovor koji je istekao. Pozvao u medjuvremenu SBB a oni mi dali nesto bolji paket uz 12 meseci popusta od 50%. Ne bude mi tesko pa pozovem ranije pomenutog Radeta iz Kraljeva i on mi ponudi 18 meseci po dinar i jos 12 po regularnoj ceni paketa kao sto je prethodno pisano. Pristanem. Cekam da me prikljuce. Iz Bg-a sam 🙃
 
Kao sto rece Violet nece, nadaju se da ces zaboraviti. Na sve nacine pokusavaju da nam izbiju kes iz dzepa.


Posle visednevne licitacije sa njihove strane dobio sam istu ponudu da produzim ugovor koji je istekao. Pozvao u medjuvremenu SBB a oni mi dali nesto bolji paket uz 12 meseci popusta od 50%. Ne bude mi tesko pa pozovem ranije pomenutog Radeta iz Kraljeva i on mi ponudi 18 meseci po dinar i jos 12 po regularnoj ceni paketa kao sto je prethodno pisano. Pristanem. Cekam da me prikljuce. Iz Bg-a sam 🙃
Koji je to paket na dve i po godine?
 
Ako neko produžava ugovor sa MTS, neka obrati pažnju na ugovoru da li stoji da li je TV paket SD ili HD.
Krenuli su sa nekom forom da puste običan SD signal, pa ih onda morate cimati da puste HD signal.
 
Kao sto rece Violet nece, nadaju se da ces zaboraviti. Na sve nacine pokusavaju da nam izbiju kes iz dzepa.


Posle visednevne licitacije sa njihove strane dobio sam istu ponudu da produzim ugovor koji je istekao. Pozvao u medjuvremenu SBB a oni mi dali nesto bolji paket uz 12 meseci popusta od 50%. Ne bude mi tesko pa pozovem ranije pomenutog Radeta iz Kraljeva i on mi ponudi 18 meseci po dinar i jos 12 po regularnoj ceni paketa kao sto je prethodno pisano. Pristanem. Cekam da me prikljuce. Iz Bg-a sam 🙃
Nisam baš najbolje shvatio ko ti je dao tu ponudu od 18+12 mseci. Da li sbb ili mts?
 
Ljudi dobio sam IDP broj iz lelekoma da bih prešao u yetel i sve se mi lepo dogovorimo kada mi kaže čovek sad iz yetela da ne mogu da prodjem zato što je optika podzemna i da samo lelekom može da pruža uslugu:mad:.Dal je ovo realnoi kakve veze imadal je podzemna ili nadzemna infrastruktura.Ovo može samo u Srbiji:ROFLMAO:
 
Odavno, nekoliko godina, je za vdsl podrazumevani paket TV kanala SD. Mora uglavnom da se odmah uradi aneks ugovora za HD kanale. Na optici je podrazumevani paket HD.
Nije Apolon u svim box 4 paketima besplatan. Ukinuli su to, ima nekoliko meseci sigurno. Bio je samo besplatan samo u sklopu video kluba. Piše im na sajtu u cenovnicima.
Nemam pojma koliko je realno za Yettel ali nisu im svuda dali da koriste infrastrukturu. Trebao si ti prvi to da proveriš. Nema to samo u Srbiji nego je to svuda tako. MTS infrastruktura i njihova stvar kome će da je iznajme.
 
Pa imao sam ja isto zato ti i kažem. Kada su jednom menjali box pakete, pre možda oko tri ili četiri godine, su tako postavili sistem. Svi na SD i zdravo.
Trebalo mi mesec dana da ih nateram da ponovo puste.
 
Nista to nije novo, to je fora koju rade jos od pre 3-4 godine.
Pre 2 godine kad sam produžavao ugovor bilo je sve u redu. HD sam dobio.
Sad na novom produžavanju dali SD.

Nije nikakava fora, već 60% korisnika nemaju uslova za HD, zato je u 2023. godini i dalje SD standard, a ne HD.
To je veoma žalosno, mislim što većina nije na HD. Ali svakako nije kul fora da ako mi je do sad sve bilo HD sa svim ugovorima koji su već produžavani, vrate me na SD.
 
Ne gasi se automatski, mora da se odjavi preko MOJ MTS ili zvanjem Korisničkog servisa.
Kad otvorim moj MTS u pregledu stoji da je Apolon aktivan, a u opcijama za digitalne dodatke ima samo opcija da aktiviram, ali ne i da deaktiviram Apolon.
Kao da nije ni aktvan. Logicno bi bilo da je u pitanju promo period, ali...
Izgleda da cu morati da ih zovem ili da odem do poslovnice..
 
Aktivan ti je Apolon kao video klub na stb uređaju.
To u dodacima je aplikacija, kao HBO, netflix... Mislim da je druga cena. Ne zanima me pa nisam siguran.
Inače ne obraćaj mnogo pažnju na to što prodaju telefonski. Dobro se informiši preko njihovog sajta. Taj Apolon iz video kluba je bio do skoro besplatan u box 4 paketu, sada je tri meseca besplatno promocija:
Aplikacija:
 
Ljudi dobio sam IDP broj iz lelekoma da bih prešao u yetel i sve se mi lepo dogovorimo kada mi kaže čovek sad iz yetela da ne mogu da prodjem zato što je optika podzemna i da samo lelekom može da pruža uslugu:mad:.Dal je ovo realnoi kakve veze imadal je podzemna ili nadzemna infrastruktura.Ovo može samo u Srbiji:ROFLMAO:
Proveri ti to jos sa nekim.
 
Optimalna brzina za HD kanale je 7Mb/s tako da ne znam kako onda "60% Srbije nema mogućnosti za HD kanale" ? Jedino oni korisnici koji su ostali na dialup modemu I kupovini sati kod operatera iz doba Jugoslavije... Ovde je stvar lenjosti i nestručnosti (da ne kažem nesposobnosti) telekoma da sve upegla I optimizuje (duplirani, pojedini kanali čak i triplirani, nemanje androd box funkcije, konstantna degradacije sistema, učestalo izbacivanje kanala iz ponude itd...)
 
Optimalna brzina za HD kanale je 7Mb/s tako da ne znam kako onda "60% Srbije nema mogućnosti za HD kanale" ? Jedino oni korisnici koji su ostali na dialup modemu I kupovini sati kod operatera iz doba Jugoslavije... Ovde je stvar lenjosti i nestručnosti (da ne kažem nesposobnosti) telekoma da sve upegla I optimizuje (duplirani, pojedini kanali čak i triplirani, nemanje androd box funkcije, konstantna degradacije sistema, učestalo izbacivanje kanala iz ponude itd...)
To sa kanalima im je fora da prikazu kako imaju mnogo kanala u ponudi.Totalni idijotizam.
 
Optimalna brzina za HD kanale je 7Mb/s tako da ne znam kako onda "60% Srbije nema mogućnosti za HD kanale" ? Jedino oni korisnici koji su ostali na dialup modemu I kupovini sati kod operatera iz doba Jugoslavije...
Ako imaš ADSL sa ukupno 10-15Mbps i imaš 2 STB uređaja u kući, 2x7 = 14Mbps, gde je tu mesto za internet? Ako ti puste 2x4 = 8Mbps za SD uslugu onda he još 5-6-7Mbps dostupno za internet.
Ako imaš VDSL koji može 30Mbps (Vlada Srbije i Ministarstvo Telekomunikacija smatraju da je 30Mbps korektna broadband konekcija), imaš 16 Mbps potrošeno na 2 STB-a i još 14Mbps za internet uz HD uslugu, ili 8Mbps za 2 STB-a i SD uslugu, onda imaš 22Mbps za net i mogu da ti ponude njihov najmanji paket 20/4Mbps...
Da ne govorimo ako korisnik hoće 50/8Mbps net + 16Mbps za 2 HD prijemnika - onda mora da VDSL linija podrži 66Mbps (čitaj do max 300-400m od isturenog stepena / centrale).
Itekako ljudi nemaju uslove za HD na xDSL vezama.
Ovde je stvar lenjosti i nestručnosti (da ne kažem nesposobnosti) telekoma da sve upegla I optimizuje (duplirani, pojedini kanali čak i triplirani,
To samo zato što ne mogu da se dogovore gde će koji kanali...
nemanje androd box funkcije,
Ovo je već stvar tehničke prirode. mts za iris TV koristi kombinaciju ip multicast i ip unicast saobraćaja na svojoj internoj intranet mreži i ni jedan jedini IRIS box nije na internetu, nema pristup ničemu osim resursima na telekomovoj internoj mreži. Iris nije tzv OTT usluga.
 
Dok čekam da puste "signal" kroz optičke kablove interesuje me, da li na IRIS boxove mogu instalirati preko USB-a vlc player .apk?
Razmišljam da pređem sa njihovog konkurenta, ušteda na 24 meseca je dosta dobra, jedino mi je dosta bitna stvar javna (dinamička) IP.

btw, TV i gomila tv kanala mi nisu primarni, ali je potrebno da imam 3 stb-a. Prvenstveno Internet.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno