Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ne znam zašto si se zaleteo za box, pa sad gubiš živce. Pomiri se sa gubicima i kreni dalje. Meni se box dopao na prvi pogled, ali posle razmišljanja sam odustao. Nakon godinu ipo dana verovatno ću se vratiti na sbb. Za početak bez ugovorne obaveze, kasnije ćemo videti. Odjaviću fiksni takođe.
 
Razmišljao sam i ja o ukidanju fixne linije i o zakupljivanju Skype kredita, ali su uleteli sa tim Box paketima i kada sam preračunao koliko mesečno potrošim, naravno i njihova računica je savršeno tačna, uostalom od toga leba jedu..daleko da ne prate i ne nameću pravila igre, naprosto..dovoljno je u ovoj 'našoj' čvarak-državici napraviti popust za 0.01% i stado će odet da nagrne u isti tor, u to nema sumnje. Nisam izmao izbor provider-a, da sam imao SBB bi bio , NO DOUBT, moj izvor!

E sad, ajde..monopolisti su, može im se, možemo da im pljunemo pod prozor..ok..skidam kapu,, ali brate mogu bar da zaposle operatera ili majstora koji ne duva travu 24/7 , koji uredno 'prepisuje' programsku šemu sa kanala koje imaju u osnovnom paketu, a ne ..da kada proverim šta je na programu za odredjeni kanal, da bude sve pogrešno_Otišao sam na NationalGeographics sajt i tamo je sve uredno , čak staviše na srpskom, napisano i NG je ozbiljna svetska firma, ne žicaju kintu ,kao ovi lelekomudi, po partijskoj osnovi..koja očigledno još nije iskorenjena, već zapošljavaju ozbiljne ljude kojima posao znači..ovde kod nas može sve i može ko hoće.Nadam se da će , kada EU dodje na scenu u Srbiju, da zavlada realan mir i odgovornost.
Do tada..ŽIVEO TELEKOM!
 
Poslednja izmena:
Zanima me da li modemi/ruteri koje daju uz ovaj paket imaju opciju limitiranja brzine koja ide bezicno povezanom korisniku, posto trenutno limitiram koliko moze da povuce laptop sa strane.
 
Zanima me da li modemi/ruteri koje daju uz ovaj paket imaju opciju limitiranja brzine koja ide bezicno povezanom korisniku, posto trenutno limitiram koliko moze da povuce laptop sa strane.

Nemaju, moras ili da nabavljas ruter koji ima tu mogucnost ili da softverski ogranicis na racunarima programima netlimiter i sl.
 
A na koju liniju da nakače taj box? Pa nisu ni oni ludi :)

Prvo platiš uvodjenje (moze i na rate), pa onda internet. Nema drugacije.

Pa cekaj,zasto onda fiksni koji vec imam racunaju i traze da se obavezem?Pise box 3 sto znaci da mi daju 3 usluge,fiksni+internet+mobilni postpaid...?E bas cu da odem da pitam...
Mislim vazi,hocu tvoj fiksni daj mi ga jer ga nemam,sta je tu cudno?
 
Poslednja izmena:
Drug mi radi u MTSu ... kaže ne mogu glavu da dignu od posla koliko ljudi uzimaju ove BOXove ....
 
Potvrđujem. Ja sam video u Nišu, u korisničkom centru u Forumu, da je gužva velika stalno i da se dosta uzimaju boxovi.
 
Ja sam otvorio ovu temu, medju prvima sam uzeo ovaj paket, namerno nisam komentarisao ova 2 meseca nista na ovu temu, hteo sam prvo da steknem uvid u ovu uslugu telekoma, posto nikada nisam koristio pre njihov ADSL. Imao sam gomilu problema prvih 2 meseca, svakodnevni prekidi interneta, ponekada i po dva-tri dana, cesto je padala brzina, naarvno i IPTV nije radio kako treba, ali nisam imao tako ceste prekide kao kod ADSL-a, ali posebna prica je takozvana "TEHNICKA PODRSKA". Nije dozvoljeno vredjanje na forumu,vec sam upozoren za vredjanje, pa cu se ovog puta uzdrzati, ali moram da vam kazem da su to totalne neznalice. Prijavim kvar, dodje lik, podigne slusalicu, cuje signal i utvrdi da je linija u redu, nesto ispise u nalogu, i cao!!! kaze, zvace vas kolega koji je nadlezan za to i ti nastavis da cekas jos par dana!!! Zadnjih dana sve radi besprekorno, pa sam povezao da je zima bila problem, jednostavno jaca kisa ili sneg, i cao internet. Ha, ha, najbolje zamrznuti ovu uslugu zimi, pa kada otopli opet aktivirati :).
 
@cvijicj

Posto vec imas adsl izbaci log iz rutera da vidimo kakva ti je linija(parica) i da li ima mogucnosti da imas prekide. Ako ti je parica dobra i nisi daleko od DSLAM-a nema razloga da imas prekide.
A kako da izbacim to? Imam onaj rozi huawei mt822 još uvek.
 
Jeste, to je to. Linija ti je dosta dobra, snr margin za down ti je 26 sto je dobro, isto tako slabljene ti je 23.5.

Ta linija po ovim parametra moze da izvuce oko 20 Mbita za download a za box ti je potrebno 12 Mb (6 za adsl+6 za iptv) i to bi trebalo da radi stabilno.

Imas nekih problema za upload, snr margin ti je premali i sinhronizuje ti se samo na 0,5 Mb i imas previse gresaka.

Ovo treba uzeti sa rezervom, jer modemi nekad ne izbacuju tacne podatke ali imas neki orjentir na osnovu ovoga.
 
Hvala puno na objašnjenju :) Možda ovima koji imaju problema sa IPTV-om je linija loša i dalje su od centrale pa zato secka slika i restartuju tako cesto STB.

A nisam imao nekih problema sa uploadom. Malo ga koristim ali do sad je radio normalno, otprilike 45-55 Kb/s tako se kreće a tako i treba za click 4. Inače retko kad mi puca veza sa netom i baš retko kad radi sporije, ste strane stvarno nemam primedbe na ADSL. Sada koristim onu promociju click 4 po ceni za click 1 paket i ona mi traje ili do aprila ili maja, moraću to da proverim. Kad istekne to gledaću da predjem na box 4. Što se tiče kanala ja spadam u one prosečne gledaoce verovatno i ova ponuda zajedno sa fun i hbo paketom bi mi bila odlična. Nisam previše zahtevan po tom pitanju :) Naravno voleo bih i ja da ima i History i Sci-Fi, i Sport Klub i Fox Life i Crime ili čak neke kanale koji još nema u Srbiji kod nekog operatera AXN Crime, FX ali nema za sada i teško da mi tu nešto možemo da uradimo. Valjda će pored tih lokalnih kanala koje izgleda često ubacuju da im se zalomi i neki malo bolji kodirani na satelitskom nebu. :D
 
Ako bih se prijavio za BOX 4 paket i dodatni STB uredjaj da li bi mogao da koristim na monitoru ili moram da imam tv? monitor ima HDMI ako to nesto znaci...mozda je laicko pitanje :(
takodje imam logitech zvucnike z5500 jel bi mogao zvuk na njih da prenesem isto ili moram na monitor, doduse i on ima neke budjave zvucnike.
 
Poslednja izmena:
Uzeo BOX 4. Kako ni do sada nisam imao tehničkih problema tako i ovo sve radi ok. Paket sam uzeo prvenstveno zbog brzine neta i zbog postpaid ponude, IPTV imam od samog početka, a za fiksni telefon i ne znam da ga imam :p. Torrenti se vuku sa cca 600kb/s :d.
Nadam se samo da mi se ova dva odlaska u poslovnicu i ukupno čekanje od +2h neće nekako obiti o glavu...

@goxxxy
Ako dobiješ kojim slučajem "novi" stb sa HDMI izlazom ne vidim prepreku da isti koristiš i na monitoru sa HDMI-jem. Ako je pak stari tip stb-a, kao što ja imam, onda si osudjen na scart kabel. E sada kako iz njega posebno izvlačiti sliku i zvuk to ti mora neko drugi objasniti.
 
Pošto planiram da IPTV (ako ga budem uzeo) gledam na LCD-u jel mogu ja njima da tražim tamo STB uređaj sa HDMI-jem? Pošto vidim da ne daju svaki put takav.
 
Znaš onu : "A što ne bi moglo.." ! :p Pa možeš ti da tražiš ali pitanje je da li će oni da daju novi stb! Hehehe!
Koliko sam ja video dok sam čekao u redu, ljudi koji su došli po opremu za BOX paket dobili su novi stb. E sad, nisam video da je iko uzimao samo IPTV pa to ne znam. Najbolje da ih pozoveš ili da odeš lično u neku poslovnicu pa da pitaš. Ja se eto nisam setio da pitam, mada mi je kada sam video novi stb kroz glavu prošlo "kako da pokvarim stari stb i dobijem novi"! Slude te tamo pa više i ne znaš po šta si došao...
U svakom slučaju javi ako saznaš nešto.
 
Stari STB-ovi se više ne nabavljaju tako da ga možeš dobiti samo ako si te sreće da u tom trenutku nemaju STB-ova pa ti daju neki koji je vraćen.
Pozdrav!
 
Čekajte ja se baš ne razumem previše u te stvari ali sam pohvatao nešto od tolikog raspitivanja:D
Slika preko HDMI-ja treba da bude bolja jel tako? Ako ja planiram da gledam preko LCD-a tv onda bi to trebalo da se poveže HDMI kablom jel tako? Ako mi daju sa SCART ili kako već priključkom i to povežem na LCD onda neću imati tako dobru sliku kao preko HDMI-ja?
 
Stari STB-ovi se više ne nabavljaju tako da ga možeš dobiti samo ako si te sreće da u tom trenutku nemaju STB-ova pa ti daju neki koji je vraćen.

Ја сам био те среће. Додуше, ја га нисам добио у корисничком сервису већ од сервисера који су дошли да монтирају ај-пи-ти-ви. (мада мени тренутно и не треба овај нови када нема никакве додатне могућности а имам телевизор са катодном цеви)
 
Stari dobri neuništivi metalni STB :p. Zimi dobro dodje kao grejalica :d. (sad kad mi crkne u inat)

@cvijicj
Meni je slika bezobrazno dobra preko scarta-a, pitanje je da li se dobija išta na kvalitetu sa HDMI-jem ako se ne gledaju HD kanali. Nisam video pa ne mogu da tvrdim.
 
A da li se sada,ukoliko zelim HD paket samo ta usluga dodaje jer imam ovaj novi Kamai stb ili je neka druga procedura u pitanju?
 
A da li se sada,ukoliko zelim HD paket samo ta usluga dodaje jer imam ovaj novi Kamai stb ili je neka druga procedura u pitanju?

U tom slučaju ti se samo dodaje ta usluga jer je box već napunjen za HD, najbitnije je da ti linija podržava potreban linijski profil i naravno da imaš TV sa HDMi priključkom.
 
Pa box-ovi su se punili softverom za gledanje SD i HD kanala, proces koji je trajao oko 30 min. kada ste prvi put upalili box, kod nekoga nije moglo da prođe pa su ih zbog toga punili u Telekomu.
 
Ugovor mi istice na kraju juna, zanima me da li treba da im najavim raskid ugovora pre kraja ugovorne obaveze. Znam da kod SBB-a moras da najavis raskid ugovora 15 dana pre, u suprotnom automatski startuje novi ugovor?
 
Od pre nekoliko dana su dozvolili da se uzimaju i mobilni telefoni uz ove BOX pakete, ako nekoga to zanima, cisto da zna. Mada po meni i nemaju neki izbor.
 
Nazad
Vrh Dno