Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ima na HPH07 wifi.
Imaš u nekoj temi, možda i ovde kako podesiti za STB. Ne mogu da nađem gde je a imam samo jedan HPH07 i to gde je kabl pa nisam podešavao.
 
Možda nekome znači informativno, uskoro mi ističe dvogodišnji ugovor za "BOX 4 plavi", za produženje ugovora su nam prvobitno ponudili 1 mesec sa 50% popusta na pretplatu, pa sam zvao onaj broj za dodatne benefite (064733) i uz novi ugovor za "BOX 4 plavi LITE" su ipak dali ukupno 5 meseci 50% popusta na pretplatu, što je po meni korektno.

Lokacija Subotica, obična mreža (bakar), optika mi još uvek nije dostupna.
 
Telekom mi je bez opomene iskljucio fiksni i adsl zbog dugovanja od 2400din.
Prosli put sam izbacio iptv i mobilni,naredni put i ovo preostalo sranje.
 
Molim vas da li neko moze da mi odg na pitanje od pre neki dan u vezi povezivanja mts rutera i tende ac7 kablom...mozda nisam na adekvatnoj temi, al nzm gde da ovo pitam?Stvarno mi treba pomoc.
 
@Danilo74
Na MTS ruteru ubaci lan kabl u prvi ili cetvrti ulaz, na Tenda ruteru ubaci u WAN ulaz (koliko sam video na tom ruteru taj ulaz je plave boje), u podesavanjima Tenda rutera izaberi opciju za dinamicku ip adresu, sacuvaj podesavanja i to bi otprilike trebalo da je to.
 
@Danilo74
Na MTS ruteru ubaci lan kabl u prvi ili cetvrti ulaz, na Tenda ruteru ubaci u WAN ulaz (koliko sam video na tom ruteru taj ulaz je plave boje), u podesavanjima Tenda rutera izaberi opciju za dinamicku ip adresu, sacuvaj podesavanja i to bi otprilike trebalo da je to.
Da li isto tako može da se poveze I MSI router čini mi se da je model m108 tako nesto. Ubacivao sam u WAN ulaz ali nema neta ni na kompu ni WI FI? Hvala unapred.
 
Sta me ceka od penala,ako raskinem ugovor za box paket, koji sam potpisao pre dva meseca.Dve pune pretplate, umesto 2 dinara, ili ima jos nesto?
Telefon nisam uzimao.
 
Mislim da ima, ono montiranje opreme ili šta već, ne znam kako to oni zovu. Nisam baš siguran, neka potvrdi još neko ko zna bolje.
 
Juče pozovem MTS jer mi ističe ugovor za Box 4,daju mi samo jedan mesec 50% popusta,pitam ih ako vratim opremu i posle nekog vremena opet zatražim novi ugovor dobijam odgovor da će me tretirati i dalje kao starog korisnika jer sam već u sistemu...pitam ih da li mogu da promenim vlasnika tj neko od ukućana da bude vlasnik fiksnog,dobijam potvrdan odgovor i onda će se on voditi kao novi korisnik....iako sam korisnik 8 godina imam najmanja prava i pogodnosti.
 
Ako može neko iskustvo šta se dešava kod raskida box 4 paketa. Zadržao bih jedino mobilni - jel može da se nastavi isti tarifni paket ili mora da se uzme paket iz tekuće ponude i po kojoj ceni?
 
...pitam ih da li mogu da promenim vlasnika tj neko od ukućana da bude vlasnik fiksnog,dobijam potvrdan odgovor i onda će se on voditi kao novi korisnik...
Ovaj deo nije sporan. Pitanje je da li će novom korisniku na istoj adresi i istim brojem telefona nuditi popust...
 
Hoće,jer sam pitao da li onda dobija sve benefite tj 10 meseci 50% popusta
 
Odlično. Ja sam dobio isti info, ali kad je sve to trebalo da se uradi, rekli da ne može.
Ipak smo se posle dogovorili na 3 m po dinar, da ostane na starom korisniku.
 
Ko zna kad odem u poslovnicu šta će na kraju reći i ja sumnjam u njih ali sam vezan za Telekom jer su jedini kod nas u selu...potpuno je nepošteno što nama samo par meseci po dinar a platimo im za 24 meseca 96.000 za Box 4
 
Ako može neko iskustvo šta se dešava kod raskida box 4 paketa. Zadržao bih jedino mobilni - jel može da se nastavi isti tarifni paket ili mora da se uzme paket iz tekuće ponude i po kojoj ceni?
Meni je bio istekao ugovor za box, odem odjavim sve sem mobilnog, i podnesem zahtev za prenos broja u Vip, i zadnji dan me zvali iz Mts-a, i daju tada Omoriku 3 po ceni Omorike 1. Dok nisam podneo zahtev za prenos, zvali su nekoliko puta i nudili neke gluposti, tipa 1gb vise u odnosu na paket.
 
Ja dobio ponudu za produzetak ugovora box 3, 400/160, isti paket, 7 meseci 50% popusta.
 
Bilo je price po forumu da treba se biti bez njihove usluge 3 meseca pa da vas tretiraju kao nove korisnike
Sa drugim imenom a istom adresom je receno da se tretira kao stari korisnik ako nema pauze u korisćenju njihovih usluga bar 3 meseca
 
Ma objasnio sam da otac prebacuje na mene fiksni posle isteka ugovora ili na kevu nebitno,kažu ok to je novi korisnik,imam snimljen razgovor i ja radi unapređenja poslovanja ili kako to nazivaju 😂
 
Treba mi pomoć :

Tasta je pre mesec dana podnela zahtev da prebaci broj iz VIPa u MTS, jer je htela da uvede optiku, a pošto je to bio kraj septembra(nismo znali da li će produžavati akciju za 1 din), pa smo odmah aplicirali za BOX 4, međutim pošto tranzicija broja nije bila moguća još uvek, morala je da potpiše prvo za Box 3 pa kad zvanično broj predje u MTS da se samo integriše u BOX 4 + potpisala je za Omoriku 3 (čini mi se), na godinu dana čisto da ima neki paket dok se ne sredi sve. Broj su joj prebacili u roku od 5 dana, podnela zahtev za integraciju i sta se sad dešava, odbili su je tako što su joj rekli da nema osnova da se broj integriše u BOX 4.

Bili smo ponovo u poslovnici, I devojka se zaprepastila kad je čula ovo.

Da li je neko imao iskustva sa ovakvim slučajem i šta nam je raditi? Jer je prošlo onih zakonskih 14 dana da može bez penala da se raskine ugovor I ne znam šta možemo drugo da uradimo.
 
Teško da ćeš sad raskinuti ugovor,msm može ali da platiš sve mesece do kraja ugovora.
 
Na koji nacin mogu da povezem TPLink repeater i STB IRIS uredjaj, da ne razvlacim kablove po kuci. Sta treba ispodesavati od parametara na ruteru i repeateru?
Hvala
 
Bilo je price po forumu da treba se biti bez njihove usluge 3 meseca pa da vas tretiraju kao nove korisnike
Sa drugim imenom a istom adresom je receno da se tretira kao stari korisnik ako nema pauze u korisćenju njihovih usluga bar 3 meseca
Tako je, meni je receno iz dva izvora iz Mts-a. Takodje su pri zadnjem razgovoru povecali sa tri na sest meseci da trebas biti bez usluga.
 
Šta da radim 6 meseci, da gledam u mesec,onda je bolje promeniti vlasnika i potpisati nov ugovor.
 
A sta ako "izdajes" stan npr.? Adresa je ista, a korisnik usluge je nov ( zamolis druga, jednog od roditelja ako ne zivis sa njima) da potpisu nov ugovor. Tako sam ja radio sa sbb-om dok sam bio podstanar
 
Nista, kazu da sama promena vlasnika nista ne menja i dalje je potrebno 6 meseci bez usluga. Sve se sad vodi po broju stana u racunaru.
Pročitaj gore šta sam napisao u vezi promene vlasnika,tj šta su mi rekli u MTS,da ne smaram ponavljanjem stalno istim komentarom...
 
Pročitaj gore šta sam napisao u vezi promene vlasnika,tj šta su mi rekli u MTS,da ne smaram ponavljanjem stalno istim komentarom...
Njihov kol centar je poznat po "preciznim" informacijama. Odi u poslovnicu i probaj, voleo bi da dobijes..... Probaj, ne kosta te nista, ali tesko.
 
Pa to sam i sam rekao da im ne verujem,nisi čitao prethodno...
 
Nazad
Vrh Dno