Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Mislim da gresis.Bilo bi pogresno da sam uporedjivao nekog sitnog provajdera sa gigantom kao sto je Telekom ( koji ima toliko razvijenu infrastrukturu u odnosu na ostale ) i trazio da sitan provajder ima slicnu cenu kao Telekom.

To je isto kao da sam uporedio cene iz prodavnice u nekom naselju sa cenama u TEMPU,uvek ce TEMPO da bude jeftiniji za 20 % u odnosu na sitne prodavnice.Tako i ovde bi trebalo da je TELEKOM barem za 20 % jeftiniji u odnosu na lokalnog provajdera,ali ispada da je suprotno.
Da pojednostavim :

SITAN uporedjivanje sa VELIKIM = pogresno
VELIKI uporedjivanje sa SITNIM = nije pogresno

nadam se da ste razumeli...sta je pisac hteo da kaze :bottle:
 
@bojancos

Imas neku poentu oko cene ali ne mozes da poredis to jer su dve razlicite tehnologije(kabl i bakarna parica)
 
Ово није ни кабл, ово је оптика колико ја видим. А прећутана покривеност је:

Територијата на која оперира е: Скопје, Тетово, Куманово, Велес, Штип и Прилеп

(извор)

А бокс можете користити у стотинама места у Србији разне величине, тако да поређење није адекватно.

Mislim da gresis.Bilo bi pogresno da sam uporedjivao nekog sitnog provajdera sa gigantom kao sto je Telekom ( koji ima toliko razvijenu infrastrukturu u odnosu na ostale ) i trazio da sitan provajder ima slicnu cenu kao Telekom.

Гледао сам „повољне“ понуде у више земаља и свуда се радило о малим (или доста мањим) провајдерима који раде преко оптике.
 
Mislim da u BJRM postoji FUP, tj. bio je ranije. Ne znam kakva je sad situacija. Sa druge strane, lelekom ne može da pusti više od 6 Mbps uz IPTV. Na kraju, svi će do kraja godine da se nađu sa ovakvim ponudama na 30€. Možeš samo da dobijaš još više i više bespotrebnih stvari, ali cena će ostati. Kakve su zarade na prehrambenim proizvodima, tehnici, odeći i još koječemu, takve su i u telekomunikacijama. Ne želim da branim ni SBB, ni lelenor, ni lelekom, samo kažem činenjično stanje. Moje mišljenje je da nisu oni krivi, već oni koji im to dozvoljavaju, ali ne bih u politiku.
Tacno, krivi su oni koji im dozvoljavaju, ali ne politicari i sl. vec korisnici. Da se drasticno smanji potpisivanje ugovora (pogotovo ovih od 24 meseca), da vecina recimo "zakasni" s uplatom 15-20-30 dana, promenila bi se prica. Ali, ovce placaju i pomalo gundjaju, a oni sisaju li sisaju. Sto da ne, i ja bih da sam na njihovom mestu
 
IPTV ne radi od jutros, čitav dan neće raditi.
 
@bojancos

Kao sto vec ranije napisase, nisam mislio na poredjenje izmedju malog i velikog provajdera, nego na tehnologije. Adsl je po pravilu skuplji, i obicno manje isplativa varijanta za internet. Zato sam ti rekao da pogledas makedonski T-Com (adsl) i da njega uporedis sa nasim Telekomom. Kabl/optika su uvek bolja varijanta, ali cest je slucaj da imaju veoma malu pokrivenost. Uskoro ce i kod nas da se pojavi ponuda poput ove u Makedoniji, ali ce bar u pocetku biti ogranicena na mali broj lokacija u Beogradu (Nuba).

Tesko se moze porediti umiruca tehnologija poput adsl-a sa optikom. Nije to samo kod nas slucaj. U Makedoniji je npr T-Com na odredjenim lokacijama poceo da nudi i optiku pored adsl-a, i ponuda je znatno povoljnija od adsl-a, cak i kad je u pitanju jedan te isti provajder. Ali ja ne bih uopste poredio njihov T-Com sa Telekomom, jer sam siguran da ne zelite da kod nas uvedu mesecno ogranicenje od 100-200 GB saobracaja :)
 
Evo opet moram da pitam nešto. Tako ti je sa LELEKOMOM večito neke nejasnoće. Stigao mi račun za telefon i ja se iznenadio. Uzeo box 3 paket a na računu samo 300 dinara za Web Tv. ni reč o adsl-u, mobilnom i fiksnom i njihovim utrošcima. Zna li neko gde je taj račun i šta se dogadja? Kada i kakav treba da dođe?
 
Eto sada se ljudi brinu i zašto ne stižu računi. Baš te briga, uživaj, ako ti ne stignu nemaš ni obavezu da ih platiš :smoke:
 
Da i ja dodam nešto za Telekom račune. Uzeo sam Box 4 paket i ništa više. Stiže mi račun za još dodatni STB i naknadno snimanje TV sadržaja. Već 10 dana se ubeđujemo da ja te usluge ne koristim i da nisam
uzeo dodatnu opremu i da nigde nisam to potpisao.
Morao sam da pišem žalbu, da zovem kojekave servise, išao nekoliko puta u poslovnicu i još nije rešeno.Njihovo jedino objašnjenje da sam ja na to imao pravo u promociji, a da nisam koristio. To u ugovoru nema ustvari nigde to nepiše sem u njihovim glavama.
Jedino što mogu da sačekam da mi istekne ugovor i onda ZBOGOM TELEKOME. Ovako oni nas prave *****ima.
 
Zato sam ja cim je aktivirana besplatno promotivno usluga caller ID i jos one tri (po 118 din. svaka otprilike) otkazao istu :D (iako je 3 meseca moglo da se koristi besplatno).
Neka hvala ;)
 
Kakav je iptv u odnosu na ptt kablovsku?
Planiram da uzmem ovaj box4 pa me zanimaju iskustva iptv televizije, trenutno imam ptt kablovsku i krs je nevidjeni.
 
Imaš poseban thread samo u vezi IPTV-a,ako te to interesuje, pa pročitaj iskustva svih nas koji to koristimo.
 
Kakav je iptv u odnosu na ptt kablovsku?
Planiram da uzmem ovaj box4 pa me zanimaju iskustva iptv televizije, trenutno imam ptt kablovsku i krs je nevidjeni.

Ja imam i jedno i drugo.....
slika na LCD-u je mnoogoo bolja na IPTV-u bar ovde u Su...a ja sam jos u delu grada koji je na optickom kablu....

nedostatak - na IPTV-u nemas sledece kanale

FOX crime, Fox Life,Cinemanija,Film +, FLN, HRT 2, RTL hr, Sport klub, i Viasat History i explorer.......tako ako ti znace nesto ovi kanali :( ....jer vecina njih i nece skoro....a mozda i nikad da se pojave na IPTV-u

Dobijas kvalitetniju sliku, 4 Arene...ali vise nisu samo na IPTV-u....u Su su sve 4 u osnovnom paketu
 
Šta mu znači Arena kad je naplaćuju od 31.marta?
Može da dokupi Fun paket, ali nemaju prevodi na srpski, kako okreneš, IPTV je najbolji izbor ;)
 
Šta mu znači Arena kad je naplaćuju od 31.marta?
Može da dokupi Fun paket, ali nemaju prevodi na srpski, kako okreneš, IPTV je najbolji izbor ;)

.....ne dobija u Fun paketu te kanale koji nedostaju.....

na IPTV-u trenutno samo dobija kvalitetniju sliku i nista vise nazalost.....eventualno ako ga zanima ESPNA....kao mene i to je to....
 
Diskutabilno je koliko je i slika bolja, imam 32inch TV/monitor i IPTV na njemu nije nista posebno..plus ima puno kanala koji jos uvek prikazuju u 4:3, tako da je slika izduzena u 16:9.
 
Али то није до услуге, то је до телевизија.
 
Pa svejedno, zašto prodaju priču da putuješ na Mesec, kad nemaju još uvek space shuttle.
 
Nije isto 4:3 na telekomu i SBB-u.
 
Naravno.

Raspitaj se malo ili pročitaj po forumu, da je 4:3 na IPTVu isto što i 4:3 na SBB-u ne bi svi bežali sa telekoma:banana:

A i lepši je 4:3 na SBBu, bolje izgleda.:sceptic::eyebrows:
 
Imam ja dobro pitanje...

U stanu niko nije ziveo i oduzet je broj,kazu da moram 5900din da platim...a jer bi ih zeznuo za tih 5900 kad bi uzeo recimo box 3 koji mi odgovara???
Mislim zar ne bi onda morali da mi uvedu fiksni za 0din a sve u box 3 mi odgovara ili ce da nadju zockoljicu?
 
Poslednja izmena:
A na koju liniju da nakače taj box? Pa nisu ni oni ludi :)

Prvo platiš uvodjenje (moze i na rate), pa onda internet. Nema drugacije.
 
Naravno.

Raspitaj se malo ili pročitaj po forumu, da je 4:3 na IPTVu isto što i 4:3 na SBB-u ne bi svi bežali sa telekoma:banana:

A i lepši je 4:3 na SBBu, bolje izgleda.:sceptic::eyebrows:

Da se razumijemo, ne volim ni ja telekom, ali ako uporedimo IPTV vs SBB analog, bolji je IPTV, ako uporedimo IPTV i D3, tu su negdje. Ne znam sta ti gledas. Mozda ono sto zelis da vidis. :D
 
Nije poenta u tome, već tvrdiš da IPTV izbor nije tako loš, pa stigosmo i do kvaliteta što je besmisleno ako ti IPTV u sred emisije prekida, gubi se signal, zaglupljuje se..kao što mi se desilo večeras dok sam gledao nešto na NG.
Posebna priča to što , od kada su odradili onaj njihov update, od tada više ništa nije tačno u programskoj šemi koju telekom isporučuje i u okviru paketa i na njihovom sajtu..pripremim se da gledam u 03h u jutro neku emisiju koja me interesuje, jer lepo stoji i na sajtu i u programskoj šemi..kad ono, oćeš..al' malo sutra..prikazuju neku drugu emisiju..počeli su opasno da brljave sa rasporedom emisija, ništa nije onako kako piše.Zvao sam da pitam zašto je to tako..gospodin mi kaže da napišem žalbu, uzmem advokata, pokrenem parnicu..i predam u poslovnicu na razmatranje..kao da nemam pametnija posla.
IPTV?
SMEŠNO!:sceptic:
 
pripremim se da gledam u 03h u jutro neku emisiju koja me interesuje, jer lepo stoji i na sajtu i u programskoj šemi..kad ono, oćeš..al' malo sutra..prikazuju neku drugu emisiju..počeli su opasno da brljave sa rasporedom emisija, ništa nije onako kako piše.

И у овом твом примеру не морају они да буду кривци, зависи која телевизија је у питању, наше не поштују најављене распореде.
 
наше не поштују најављене распореде.

I kad se tvoja rečenica prevede na Srpski, šta ona znači?
Da naši ne poštuju raspored, ili oni ne poštuju, ne zarezuju naše, za raspored ..ne razumem, zar raspored na NationalGeographics ne važi za sve isto..hoćeš reći da NG ima različite raporede za svaku državu?Ma da, kako da ne.Uostalom to su mi i rekli u telekmu, da nije do njih, da oni samo prepisuju od , u ovom slučaju, Nacionalne Geografje, znači svetsko preduzeće, kao što je NG radi traljavo svoj posao..a ovi naši uredno prepisuju od njih?
 
Мислио сам на наше телевизије (РТС, Пинк, Прва, Б92...). Ево баш ове недеље су имали велике изненадне измене, за тебе ископах два примера:
http://www.rtvforum.net/thread-25-post-29869.html#pid29869
http://www.rtvforum.net/thread-27-post-29998.html#pid29998

На Пинку је то свакодневна појава, у целој теми има примера колико хоћеш.

Требало би упоредити најаву на Телекому са најавом на другим местима, ако је иста најава, онда је поново мања кривица Телекома.
 
Ja jedno, on drugo:D
Šta mi daješ ovo da čitam..:wall: niti sam čitao, niti me interesuje, niti gledam te gluposti.
Ako je telekom NEUREDAN sa domaćim kanalima, to još POTVRDJUJE da su ALJKAVI i NEODGOVORNI i prema stranim kanalima.
Da li oni dobijaju programsku šemu od kanala ,koju samo kopiraju na sajt i u IPTV programsku šemu, ili šta već..ne znam, ali da NationalGeograpics toliko greši, čisto sumnjam..ali, naći će opravdanje u telekomu i za to, bez obzira, važno je da se na vreme sve plati, sa što više vernih platiša koji bi iskoristili sve mogućnosti IPTV-a u box paketu :laugh::banana:
 
Nazad
Vrh Dno