Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Sad kod komšije priključili optiku, pogledao malo kanale na tv-u, lošija slika na optici nego sa koaxa.
To mi potvrdio i ovaj momak serviser.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^^
SBB ima koax , na kom sam ja trenutno a Komsija pored mts optiku , malopre mu priključili , pa sam uporedio kvalitet slike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne može tako da se upoređuje.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
I jesi poredio npr RTS 1 na poziciji 101 (ili koji je već broj za drugi po redu kanal ako je prvi kanal MTS Info) na MTS i RTS 1 HD na SBB coax? Pošto ako jesi tako uradio poredio si SD verziju RTS 1 kanala na MTS (koja ima HD u logou jer rade downscale HD kanala na SD rezoluciju jer su st*ka koja i za HD verziju nacionalnog kanala hoće da uzmu dodatne pare ili makar nateraju korisnika na novi ugovor) i pravu HD verziju kanala na SBB.
Poredi RTS 1 na 7xx numeraciji sa tim na SBB coax pa onda izvlači zaključke. Jer su na MTS IPTV HD kanali od 700 pa na dalje, i imaju duplikat kanala u SD i HD verzijama.

I naravno poređenje da bi imalo smisla se radi na istom TV-u :p A ne tipa 32 inča Fox vs 65 inča Sony i kao eto bolje izgleda SBB na manjem TV-u.
 
Poslednja izmena:
Sad kod komšije priključili optiku, pogledao malo kanale na tv-u, lošija slika na optici nego sa koaxa.
To mi potvrdio i ovaj momak serviser.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja imam MTS optiku i SBB Eon. SD kanali na MTS-u imaju dosta bolju sliku nego isti kanal na SBB-u. HD kanali izgledaju identično nisam primetio razliku. Upoređivao sam na istom televizoru.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Eon van mreže i Eon u mreži nisu baš ista stvar :p Tj da budem apsolutno precizan: HLS stream vs DVB-C mux nemaju 100% identičan kvalitet (bolji je DVB-C naravno).
 
Imam Eon Full u SBB mreži i MTS optiku, dve odvojene usluge. SBB ugovor mi ističe u polovinom januara tako da trenutno imam obe usluge pa sam baš poredio jer sam na forumu čitao kako je slika na MTS katastrofa. Uopšte nije lošija, kao što sam napisao HD kanali su istog kvaliteta a SD ima lepšu sliku na MTS u odnosu na SBB coax, barem oni kanali koje sam ja poredio ne mogu da tvrdim za sve.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Polako bre ljudi...[emoji16]
Da ne bude zabune, nisam troler mts-a , ja sam trenutno na SBB u sa naginjanjem na prelazak na mts optiku.
Naravno da ovo nije bilo visoko stručno uporedjivanje, onako na brzaka sam prošetao kanale kod komšije čiji je TV neki 32 inča (moj je 46) i na moju konstataciju da je lošija slika nego kod mene na SBB coaxu serviser mi odgovori da je bolja slika preko coax kabla nego preko optike ali da je sve ostalo bolje preko optike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odnesi tvoj tv i pogledaj arene od broja 700 i kazi iskreno jel ima razlike od sk hd.

Ne samo arene vec i druge ali od broja 700. Takodje pogledaj i sd bilo koji kanal.
 
@Zeha Da MTS box na optici ima lepšu sliku na SD kanalima nego Eon Box na SBB koaksijali. To sam prvo primetio na dečijim kanalima npr. NickJR, NickToons tu je baš primetna razlika u korist MTS-a, na nekima kanalima nije toliko primetna razlika ali kada se uporedi uključen isti kanal i na MTS box i na Eon box na SD kanalima slika je oštrija na MTS. Nije to neka velika razlika, na većini kanala provališ tek kada kreneš da uporeduješ ali na nekima se baš primeti.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Dakle sd i sd se porede i mtsov je malkice bolji.
To me zanimalo, cisto radoznalosti radi.
Ti si sad najmerodavniji za poredjenje i ocenjivanje kvaliteta slike kod oba provajdera jer i imas obe suluge.
Ima previse ostrascenosti, potpuno nepotrebne i "bolesne" po tom pitanju...
 
Pa imam ja sve usluge koje uredno plaćam, i uvek sam bio realan
I uvek sam tvrdio da su slike skoro pa iste, MTS HD možda neku "sekundu" bolji, ali jako, jako sličan kvalitet slike
 
Box crveni, optika 100mbs, kada neko recimo gleda youtube drugom skace ping i secka slika na igrici (recimo wot). Komp za igricu je na kablu, a youtube recimo preko fona ili nebitno. Isto se to desavalo kada smo bili na bakru sa 20mbs. Ocekivao sam da ce optika, 5x brza da to resi, ali neverovatno da i dalje to imam, mozda nesto manje. Ima li neko komentar?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nekoga je update na Iristv doneo poboljšanje kvaliteta slike, a kod nekog kao i kod mene je update na iristv doneo 30% lošiji kvalitet slike na sd kanalima (optika i q11 i amc).
Tako da verovatno telekom bira kome koji kvalitet pušta.
e6e22d4500255f63d8db09a161a4252f.jpg
d2775da42108bd97e23d950dfd99dc88.jpg
36fecb5f4eea9de89c52a1a560eaf71d.jpg
 
Iznad vrata mi je priključna kutija gde dolaze TT kablovi. Tu već imam napravljenu policu gde trenutno stoji kablovski ruter CBN od supernove. Ima dovoljno mesta. Takođe tu imam dve utičnice. Na to mesto sam iz tri sobe dovukao LAN kablove, samo iz dnevne sobe nisam ali ona mi je najmanji problem jer mogu iz sobe pored da probušim zid. Planski sam to pravio. U principu to i jeste centralno mesto jer sobe su poređane jedna pored druge, samo je dnevna soba, da kažemo, malo udaljena. Evo skica stana

https://imgur.com/T18SK4q

Zašto sam hteo da tenda AC10 bude centralni switch, zato što ima 4 gigabitna porta i zato što ima jak wi-fi signal. Onda bih u ostale 3 sobe stavio switcheve.

E sad, ovo oko upravljivosti switcheva. Ako sam te dobro razumeo ne može bilo koji switch, nego moraju da imaju svoju adresu da bi mogao da im pristupiš da bi mogao da setuješ portove? Kako da prepoznam te switcheve? Šta im piše u opisu? Ja imam jedan gigabitni switch koji trenutno koristim pa sam mislio da ga iskoristim ako može. Linksys EG005W ver3. Ako može on i ova tenda onda bi mi trebala samo 2 switcha.

Za ovaj linksys kaže ovo
"All ports are auto-negotiating, and have automatic MDI/MDI-X crossover detection, so you don’t have to worry about the cable type."
Preko njega je u jednoj sobi trenutno povezan 1 računar i 1 supernovin OTTbox i rade ok.

Nekoliko stvari je ovde bitno. Prvo, kada se od nekog rutera napravi switch, on nije vise ruter, nema wi-fi. Linksysov switch koji pominjes (iz 2004. godine) nije upravljiv, koliko ja znam. MTS radi sa virtuelnim lanovima (VLAN) tako da je to malo zeznuto za setovanje. Switchevi upravo nisu rutovani, pa ih na mrezi i nemozes videti. Za to postiji poseban program po brendu switcha koji se instalira i onda moze da se manipulise switchom, ili se lan kablom direktno poveze sa lap topom na switch (komplikovanija varjanta jer mora da se menja network settings u lap topu). Drugim recima, zaboravi to sto imas i moras da odresis kesu. Koriscenje razlicitih switcheva na mrezi moze da fukcionise ok, ali i ne mora. Ja ti predlazem ove https://bit.ly/34cse2j jer su jedni od najpovoljijih po ceni koje mozes da kupis kod nas, a dobro rade - moje iskustvo. Naravno moras da isplaniras i vidis da li ti je petoportni switch svuda dovoljan.

Huawei ruter moze da ti bude gde god hoces jer je potpuno irelvantno gde je, sem u sobi gde planiras samo TV konekciju (a mozes i tu, ali bi ti trebao jos jedan switch :eyebrows: ). Mozda bi trebalo pre da bude u sobi oznacenim sa 7, jer ce bolje pokrivati ceo prostor sa wi-fi signalom. Mozda gresim... E, da, gde je ruter tu moraju da dovedu i opticki kabal.
 
Poslednja izmena:
Evo ja ću nakon mesec dana korišćenja mts usluge da kažem da je ona užasna jer mi je u ovih par dana više puta nestao net preko WiFi nego za šest godina u SBB! A mislim da ne preterujem kad kažem da bar poslednje tri godine tokom korišćenja SBB nije nijednom nestao.

Subjektivni utisak i da mi je slika nekako bila bolja na SBB nego sada i to poredeći iste kanale na istom TV.

Problema oko računa nije bilo a ovde već prvi račun problematičan.
 
Raskineš ugovor i vratis se gde ti je bilo bolje, postavlja se pitanje što si uopše i prelazio?
 
Zar je to bitno zašto sam prelazio? Ili je zabranjeno postaviti paralelu na osnovu nekog ličnog iskustva?
 
Nije naravno bitno, ali ako nisi zadovoljan uslugom nadji način i raskini ugovor. Čisto eto zbog tebe da se ne nerviraš, nije dobro.
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6268135]Nije naravno bitno, ali ako nisi zadovoljan uslugom nadji način i raskini ugovor. Čisto eto zbog tebe da se ne nerviraš, nije dobro.

Kad bi to tako lako bilo raskini ugovor...svakako i ja imam problem na optici nestaje tv pa mora da se restartuje, net je 100mbs ali stekce nesto i dize ping...i sl. Al imam uvezane telefone tu i sl i onda trpi i kukaj na forumu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li jos neko ima problem sa novo umetnutim HD kanalom (Q11/Iris) Hype HD?

Na listi "svi kanali" se ne pojavljuje na poziciji 799. Kada se ukuca na daljinskom 799 ipak ga povuce.
A onda ga pronadjem izmedju 999 i 100!!! wtf
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6268135]Nije naravno bitno, ali ako nisi zadovoljan uslugom nadji način i raskini ugovor. Čisto eto zbog tebe da se ne nerviraš, nije dobro.
Tako je, umesto a svi insistiramo na neki način da se kvalitet usluge unapređuje, hajde kolektivno da krenemo linijom manjeg otpora i da raskidamo ugovor već u prvom mesecu (na stranu što to ne ide baš tako jednostavno kako možda ti misliš da jeste).
 
Jel postoji neki rok od tipa dve nedelje, mesec dana od potpisivanja nekog Box-a u kojem se moze raskinuti ugovor. Malo je glupo uslovljavati potpis na dve godine bez mogucnosti za raskid u nekom pocetnom periodu, dok korisnik ne testira da li sve radi kako treba.


.
 
imaš mesec dana da raskineš
 
Nekoliko stvari je ovde bitno. Prvo, kada se od nekog rutera napravi switch, on nije vise ruter, nema wi-fi. Linksysov switch koji pominjes (iz 2004. godine) nije upravljiv, koliko ja znam. MTS radi sa virtuelnim lanovima (VLAN) tako da je to malo zeznuto za setovanje. Switchevi upravo nisu rutovani, pa ih na mrezi i nemozes videti. Za to postiji poseban program po brendu switcha koji se instalira i onda moze da se manipulise switchom, ili se lan kablom direktno poveze sa lap topom na switch (komplikovanija varjanta jer mora da se menja network settings u lap topu). Drugim recima, zaboravi to sto imas i moras da odresis kesu. Koriscenje razlicitih switcheva na mrezi moze da fukcionise ok, ali i ne mora. Ja ti predlazem ove https://bit.ly/34cse2j jer su jedni od najpovoljijih po ceni koje mozes da kupis kod nas, a dobro rade - moje iskustvo. Naravno moras da isplaniras i vidis da li ti je petoportni switch svuda dovoljan.

Huawei ruter moze da ti bude gde god hoces jer je potpuno irelvantno gde je, sem u sobi gde planiras samo TV konekciju (a mozes i tu, ali bi ti trebao jos jedan switch :eyebrows: ). Mozda bi trebalo pre da bude u sobi oznacenim sa 7, jer ce bolje pokrivati ceo prostor sa wi-fi signalom. Mozda gresim... E, da, gde je ruter tu moraju da dovedu i opticki kabal.
Hvala bane_tech. Sad je dosta jasnije. U principu najzgodnije mesto za huawei ruter mi je tu iznad vrata jer bih u slučaju da ga pomeram u neku od soba morao da razvlačim kablove ponovo odatle u svaku sobu, što mi nikako ne odgovara. Videću kad donesu uređaje kako funkcioniše wi-fi sa te pozicije. Nije mi frka jer sam pod ugovorom sa supernovom još 10 meseci i TV neće da trpi a za to vreme ću se postarati da kupim odgovarajuće switcheve i pripremim da sve funkcioniše na način koji si opisao tako da mogu da raskinem ugovor sa supernovom a da niko od ukućana ne trpi. Trenutno mi je bitno da dobijem stabilan internet. Možda ću te pitati još jednom vezano za setovanje portova, kako i šta, ali to kada dođem u tu fazu. Hvala još jednom.
 
@angel
@Marin
Odakle bre sad ti problemi na optici sa netom...?
Ja u fazi razmišljanja da predjem sa SBBa na MTS optiku, sad ste me malo pokolebali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li novi korisnici BOX 4 paketa mogu da uzmu mobilni telefon uz paket? Ako mogu, kako to utiče na promociju, da li prvih 12m plaćam 1 dinar sve + rate telefona, a drugih 12m sve ukupno?
 
Nazad
Vrh Dno