Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Оног тренутка када потпишеш неки други уговор (вероватно само Бокс може на пола постојећег уговора) ти си раскинуо тај и имаш нови уговор са његовим правилима. Или мислиш да рецимо сад ја пребацим КТ на постпејд али тражим да ми остану бонус разговори у мрежи које сам имао по КТ уговору док траје?
Твој бустер важи за уговор који имаш а не уз твоје име а ако ти нуде да свеједно остане али у Боксу без мобилног ... прихвати без размишљања ... мада бих ја озбиљно размислио да ли је то тачно или се ради о незнању онога ко је тако рекао. А и не знам да ли може супербокс без мобилног.
 
Ne moze super box bez mobilnog.
Oooo @plasma mislio sam da te ovde vise necu videti s obzirom na to da je iptv, mts net i sve ostalo loseeeee u odnosu na superiorni sjbb, a i tada sam ti rekao da ces doci pre ili kasnije, no nije ni bitno vazno da si shvatio sta je bolje. Secam se da si uzeo UB odavno i secam se da kad sam i ja hteo da uzmem ugasili su ga, ali nije to zbog sjbba, ne boj se mts je firma koja najbolje posluje u Srbiji ima zaradu dovpljnu da pokrije mnogoooo vise od svojih potreba ne treba njoj sjbb da daje kintu sto ovi ni ne rade, razumem tvoj gnev ali tu nisi u pravu.
Pazi bojim se da doticna pojma nema nista i da ce ti ukinuti UB ako bi presao na novi ugovor.
Srecno.
 
I dalje ostajem na D3i jer je ponuda kanala daleko bolja od telekoma.
I dalje ostajem na D3i zato sto imaju ubedljivo najbolju D3go platformu za razliku od telekoma koji ima 13 kanala u ponudi.
I dalje ostajem na D3i zato sto imam besplatni net na vise od 100.000 lokacija kad odem od kuce.
Dragi ljubitelji telekoma ovu su cinjenice a ne rekla kazala price.

Tu gde stanujem imam raznih mogucnosti za provajdere kako za mene tako i za moje ukućane pa mozemo sve usluge da kombinujemo izmedju sebe a telekom nam pravi problem.
Nazalost telekom ne zeli da ostvari profit za uslugu koju su imali I koja je lepo radila.
Ne postoji nijedna rec niti jedno opravdanje za takvo ponasanje ma koliko ih vi pravdali.

UPload booster se placa ljudi moji nije besplatna usluga niti je besplatna ako se uzme neka mts kombinacija, o cemu vi pricate.Prelazim na jedan drugi ugovor kako vi kazete pa ne mogu da zadrzim bonus,koji crni bonus pobogu bre ljudi,booster se placa a oni ne zele taj novac o tome se ovde radi.
Neka mi neko objasni zasto dodavanje mobilnog telefona ukida booster uslugu koju ja placam svakog meseca???????????
Na licu mesta u poslovnici sam pricao sa tehnickom sluzbom i rekao im da uzimam iptv na probu ali da ne zelim da ostanem bez boostera kada dodjem kuci,nasta su oni rekli da se to nece desiti i to ponovili deset puta.
Kada sam sa njima zavrsio i postavio pitanje sluzbenici da je to lepa vest i da onda to znaci da ako uzmem i mobilni telefon odnosno box da ce mi ostati booster jer nema tehnickih prepreka posto mobilni ne ide preko vdsl kablova ona je rekla "da naravno" a onda sam rekao da pozove tehnicku sluzbu da proveri za svaki slučaj,pa su joj onda rekli da se u toj varijanti trajno ukida booster, nasta je inace jako ljubazna devojka ostala bez teksta i načisto zbunjena baș kao i ja.
 
Poslednja izmena:
Бустер није бонус него додатак који је важио неко време уз одређене пакете, добро је да није укинут онима који су га узели али се више не даје. Као и већина услуга, то се плаћа па нико не каже да су те частили али је укинуто и не дају га више уз било који пакет.

Можеш ти да промениш пакет за други интернет пакет који је тренутно у понуди, да не узмеш мобилни и опет ће да ти укину бустер. Можда постоји нека варијанта да само промениш брзину и да остане али сваки прелазак на други пакет ће да избрише бустер. Пошто ти је то толико важан детаљ, немој да мењаш тај пакет све док ти остали део услуге одговара.
 
Moj paket uvek ostaje isti a to je 50 mega i to se ne menja.Nemam razloga da menjam tu brzini niti taj paket i zato je napravljen Super Box paket.
Jednostavno neko u telekomu hoće da uništi taj booster po svaku cenu.
Ne samo što gube pare za sam booster nego još gube pare jer od mene i meni sličnih jer neće dobiti pare za BOX paket koji je skuplji od ovoga što sada plaćam ili plaćamo,znači taj neko ko je to uradio NE RADI U INTERESU TELEKOMA,nego neke druge firme.
 
Poslednja izmena:
Да ли си размишљао о томе да они можда и немају корист од тог бустера? Можда је та доплата мања од вредности конкретне услуге па су је повукли? Можда не могу да је понуде свима или већини па је зато нема, није лако објаснити некоме зашто комшија има а он нема? Зашто уопште не нуде преко 2Mbps upload ако би на основу повећања могли да подигну цену? Не можеш све што се дешава да гладаш само кроз свој пример.
 
VDSL sam po sebi ima uslove koji ga dozvoljavaju ,odnosno svaki VDSL ima mogućnost većeg uplouda nego 2 mega bez obzira da li je na metar ili 350 od ipana.Dovoljno je pogledati bilo koju zemlju u okruženju i videti da niko ali niko nije ukinuo upload doplatu.

50/2 KOŠTA oko 1700 dinara plus 5 meseci gratis uz ugovor na 2 godine što je oko 1345 dinara mesečno.

10 mega bustera mislim da plaćam oko 600 dinara i sad ti meni kaže da nema zarade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zamisli kada bi telekom objašnjavao zašto je neko dvojnik ili zašto komšija ima 10 mega i adsl a komšija na metar od njega ima vdsl ili da komšija nemi ni adsl a ovaj do njega ima VDSL,,,,,,,,,,,,,,,čiste gluposti na kvadrat.
Po tvojoj logici telekom bi trebao svima da ukine vdsl zbog komšija koji ne mogu da ga imaju.
Dajte malo ozbiljnosti,ovi sto tamo rade ne bi tako stali u odbranu neodbranjivog.
 
Poslednja izmena:
Plasma, oladi, Booster neces zadrzati, tacka... slazem se ovom prilikom sta kazem, isto smatram da je deo toga da "pomognu" SBB, ali takodje i da su imali previse problema sa UBem, od strane korisnika koji to ne mogu tehnicki da isprate (zbog parice, ne oni licno :D). A to je velika firma, kojoj je bitniji prosek, a ne da od ponekog korisnika uzmu po 600 dinara.

Nema tehnickih mogucnosti takodje znaci i da je sistem dizajniran da ne dozvoli - krastavac, ni meni se ne svidja, to je odlicna usluga, ali covece, oladi :D
 
I dalje ostajem na D3i jer je ponuda kanala daleko bolja od telekoma.
I dalje ostajem na D3i zato sto imaju ubedljivo najbolju D3go platformu za razliku od telekoma koji ima 13 kanala u ponudi.
I dalje ostajem na D3i zato sto imam besplatni net na vise od 100.000 lokacija kad odem od kuce.
Dragi ljubitelji telekoma ovu su cinjenice a ne rekla kazala price.

Tu gde stanujem imam raznih mogucnosti za provajdere kako za mene tako i za moje ukućane pa mozemo sve usluge da kombinujemo izmedju sebe a telekom nam pravi problem.
Nazalost telekom ne zeli da ostvari profit za uslugu koju su imali I koja je lepo radila.
Ne postoji nijedna rec niti jedno opravdanje za takvo ponasanje ma koliko ih vi pravdali.

UPload booster se placa ljudi moji nije besplatna usluga niti je besplatna ako se uzme neka mts kombinacija, o cemu vi pricate.Prelazim na jedan drugi ugovor kako vi kazete pa ne mogu da zadrzim bonus,koji crni bonus pobogu bre ljudi,booster se placa a oni ne zele taj novac o tome se ovde radi.
Neka mi neko objasni zasto dodavanje mobilnog telefona ukida booster uslugu koju ja placam svakog meseca???????????
Na licu mesta u poslovnici sam pricao sa tehnickom sluzbom i rekao im da uzimam iptv na probu ali da ne zelim da ostanem bez boostera kada dodjem kuci,nasta su oni rekli da se to nece desiti i to ponovili deset puta.
Kada sam sa njima zavrsio i postavio pitanje sluzbenici da je to lepa vest i da onda to znaci da ako uzmem i mobilni telefon odnosno box da ce mi ostati booster jer nema tehnickih prepreka posto mobilni ne ide preko vdsl kablova ona je rekla "da naravno" a onda sam rekao da pozove tehnicku sluzbu da proveri za svaki slučaj,pa su joj onda rekli da se u toj varijanti trajno ukida booster, nasta je inace jako ljubazna devojka ostala bez teksta i načisto zbunjena baș kao i ja.

Ok ja mislim da je na mts bolja ponuda kanala, to jer relativno i tu mozemo da se ne slozimo.
Po cemu to D3go bolja platforma od mtstvgo, i lazesss non stop da ima 13 hebenih kanala ima 45 sto je i vise nego dovoljno.
Kao mts korisnik imas FREE mogucnost gledanja mtstvgo dakle ja po ceo dan gledam kad sam napolju skoro sam gledao CZ vs OFK B brate napolju dok se klinac igrao u parku na A5 a da ti ne znas sta je to vi to nemate. A ti ces da placas DATA cim izadjes iz kuce a da ti nema tog sjbb neta a nema ga na mnogo lokacija a mts signala a samim tim i tv ima na 99% teritorije Srbije, a tuda gde se ja krecem se smenjuje 4G i 3G sve radi savrseno tako da sta je tu bolje sto smes tv da gledas ako sednes na jednu lokaciju gde ima sjbb wifi a da to je napredno da a to sto se ja setam po celom BG dok klinac pozadi u kolima gleda TV na mobilnom za 0(NULA) RSD to je nazadno, a dobro to nisam znao.
Dragi ljubitelju SjBBa to su cenjenice ne rekla kazala.
Ja uopste sad ne kapiram sta ti hoces koristis mts za net hoces i superbox i opet pljujes po mts, to sam ti i ranije pricao idi bre sa mts sta ce ti ne znaju da rade uzmi sve kod SjBBa a da ini nemaju mob telefoniju a i fix ti je kid mts, daj bre samo pises kao svaba tralala i kukas za UB smeta i meni sto ga nema pa ne placem ko devojcica sta da se radi problem je u infrastrukturi oni to znaju imaju planove da srede to sta ti mislis da oni nece da ri daju jer ne vole tvoj novac?
Postoje veliki problemi zbog tog bustera kojeg su mnogi trazili ali 99% nije mogao da dobije jer infrastruktura ne dozvoljava nas mali broj imamo mogucnost ali su zbog vecine iskljucili jer su ljudi poceli da prave problem sto reklamiraju ono sto ne mogu da daju i onda su ukinuli, a te babske tvoje price da je neko primio kintu da to ukine zbog SjBBa ma daj opterecen si tim sjbbom nije ti to dobro za zdravlje.
Mene zabole i za mts(koji uskoro ni nece biti nas) a i za Amere(sjbb) osim sto poznajem neke ljude u strukturi mts ama bas nista me ne veze za njih i ugovor jos 14meseci i bas me briga ko mi ponudi bolje uslove tamo cu davati pare. Mozda to bude Ikom recimo za 14meseci ko zna a ti samo i najbolji sjbb.
Ko dete kad mu ukradu igracku samo sto ne zaplaces kad ti neko dirne u svemocni SjBB.
 
Plasma, oladi, Booster neces zadrzati, tacka... slazem se ovom prilikom sta kazem, isto smatram da je deo toga da "pomognu" SBB, ali takodje i da su imali previse problema sa UBem, od strane korisnika koji to ne mogu tehnicki da isprate (zbog parice, ne oni licno :D). A to je velika firma, kojoj je bitniji prosek, a ne da od ponekog korisnika uzmu po 600 dinara.

Nema tehnickih mogucnosti takodje znaci i da je sistem dizajniran da ne dozvoli - krastavac, ni meni se ne svidja, to je odlicna usluga, ali covece, oladi :D

SVAKI USRXXI VDSL priključak ,čim je VDSL daje više od 2 mega na uploudu,pa nemojte da pričate gluposti.Pogledajte bilo koju drugu zemlju sa VDSL priključcima i nigde nema takvih baljezgarija oko problema i uskraćivanja takve usluge.
Zamislite da se usluga ukida onima kojima radi zbog onih kojima ne radi,dajte mi pametnjakovići jedan jedini primer na ovom svetu gde je tako nešto primenjeno.
Tehničkih mogućnosti ima i ja sam to ovde dokazakao kako i zašto ali je neki imbecil uskratio takvu vrstu usluge.

Kad ste toliko pametni kažite mi kako mobilni telefon utiče na ukidanje boostera?????????????????
Ne utiče telefon nego njihova pogana želja da unište takvu vrstu usluge,jer ne žele da pruže ni 3 ili 4 mega uplouda a mogu da daju svima ,baš svima pa čak i onima na 350 metara VDSL-a
Dajte mi i jedan jedini primer privatne firme koja ukida bilo koju vrstu usluge onome kome radi zbog toga što drugima ne radi.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni rekao da utice, kazem zasto hoce da ga ugase, delom sto kazes zbog SBBa, ali i delom da se ne zali gomila njih zasto reklamoraju uslugu koju ne mogu da isprouce (sto rade!).

krastavac... prosto privhati ili ostavi...
 
ne utice mob na upload naravno vec njihova poslovna politika. realno bi svi na vdsl mogli da imaju 5mbps upload.
 
Kada će da pojačaju box pakete? Nikada?
 
Pojacani su do maximuma u DL sa HW koji poseduju trenutno, ne vidim problem a siguran sam da TI max. brzinu i ne mozes da ostvaris.
Jedino UL ako si mislio.
 
Ako nisu u stanju da naprave doplatu UL-a na 3,4,5 mega,sto svako moze da ima, da ne pricam da to bude standard onda treba odmah da propadnu ili da ih neko kupi.
Verovatno nikada nisu čuli da postoji Cloud ili on line nadzor stanova/kuća ili da neko ima youtube kanal.
 
Poslednja izmena:
E da nisu culi samo ti znas za te servise/usluge, ma daj.
Batali bre brate vise tu pricu nema i orihvati to ne smaraj bre sa jednim te istim non stop. Svi bi mi voleli sto veci ul je bih mogao 50 Mbit UL pa ne kukam sto mi ne daju toliki ul iako mi treba svestan sam da nema/ne nude trenutno i tako se i ponasam a veci ul sigurno vise cekam i ocekujem ga nego ti ali nisam dosadan, nema ga sad bice ga uskoro(1,2....10 godina) i super kad bude moglo. Meni je 2 Mbit malo ali cutim i strpljivo cekam.
 
Fak it, ne vredi vise :D Samo Enraged jos ima volje da ti odgovara :D
 
Jok brate nemam vise ni ja, onda znas koliko je sati(koliko je dosadan)!
 
Baš lepo što ti ponestaje volje da se malo odmorimo.

Čovek lepo pita za pojačanja a ti kao MTS činbenik odbacuješ svaku pomisao na poboljšanja kao da te troškove snosiš sam iz svog džepa.

Kao prvo treba svima da povećaju uploud srazmerno DL-u,pa tako recimo da bude 20/2,,,50/4.......100/8,a ne kao do sada da imaju 100/2 kao da su pali sa marsa.

Kao drugo treba da modifikuju minute ka svim mrežama u boksu jer je to sakaćanje ostalo od zadnjih promena.Znači da bude minimum 400/200.

Kao treće da u boksu daju drugi Box bar uz 50% popusta.
 
Poslednja izmena:
Da treba ovo sto si naveo - treba, slazem se.
Sta sad? Kako cemo to da izboxujemo? (sem ovo za drugi Box 50% popusta, tu te ne kapiram)
 
Baš lepo što ti ponestaje volje da se malo odmorimo.

Čovek lepo pita za pojačanja a ti kao MTS činbenik odbacuješ svaku pomisao na poboljšanja kao da te troškove snosiš sam iz svog džepa.

Kao prvo treba svima da povećaju uploud srazmerno DL-u,pa tako recimo da bude 20/2,,,50/4.......100/8,a ne kao do sada da imaju 100/2 kao da su pali sa marsa.

Kao drugo treba da modifikuju minute ka svim mrežama u boksu jer je to sakaćanje ostalo od zadnjih promena.Znači da bude minimum 400/200.

Kao treće da u boksu daju drugi Box bar uz 50% popusta.

Mozes da se odmoris i ti i mi samo ako odradis log off na tvom browseru, slazem se svima bi bilo bolje da ne slusamo svaki dan povecajte ul, povecajte ul, povecajte .... Smorio si brate.

Covek lepo pita ja 1000 putao objasnjavam ali sra ja da radim kad kod njega u selu zaposleni u mts ili nece ili ne znaju da rade, sta sam ja tu kriv?

Kao prvo pa 1000000001 put sam rekao da trebaju da povecaju ul pa meni to odgovara ja imam 50 kad pozelim imacu 100 ako hocu dok 99% ljudi nece moci znaci ja sam vise pogodjen time pa lajem svaki dan o UL iako mi je preko potreban jer sam normalan lik koji kapira da trenutno mts to ne daje kao opciju.
I za box se slazem tj mobilni znaci sve se slazem ali nisam dosadan kao ti da smaram druge ljude.
Razlika.
 
Ja smaram oko nečega što je svima u intersu a svaka druga ako ne i svaka poruka na ovoj temi je tvoja.
 
A zasto smaras? Sta je poenta jel cemo ja ili alfa da ti damo veci UL, smaraj mts imas free fix broj i smaraj njih bre.
Neka je ja pomognem onima kojima treba ako znam odgovor na to sto ih muci, a tvoja je svaka poruka u d3i temi a ne pomazes nikome vec i tamo kukas na sjbb sto nema snimanje, 72h unazad i dr....
 
Sta bulazniš,opet se praviš blesav a već ti je drugi kolega rekao vezano za tih 72 sata.
Kamo srece da telekom dodje na nivo usluga Sbb-a.
Ja sam smaranje pomenuo u kontekstu krajnje bezobraznog ophodjenja prema korisnicima u smislu ukidanja i ograničavanja booster i UL usluge.
Veličaš i braniš ono što je neodbranjivo,vešto skrivaš sve mane telekoma dok sam ja kritičan prema svima i svakome za ono što ne valja a ti si ovde svojim pisanjem zaslužio epitet MTS čimbenika ili glasnogovornika.
 
Poslednja izmena:
Sta bulazniš,opet se praviš blesav a već ti je drugi kolega rekao vezano za tih 72 sata.
Kamo srece da telekom dodje na nivo usluga Sbb-a.
Ja sam smaranje pomenuo u kontekstu krajnje bezobraznog ophodjenja prema korisnicima u smislu ukidanja i ograničavanja booster i UL usluge.
Veličaš i braniš ono što je neodbranjivo,vešto skrivaš sve mane telekoma dok sam ja kritičan prema svima i svakome za ono što ne valja a ti si ovde svojim pisanjem zaslužio epitet MTS čimbenika ili glasnogovornika.

Ko ti drma kavez bre?
Kamo srece da sjbb dodje na nivo usluga mts, obrnuto bi znacilo da idemo u nazad a to ne zelimo.
Nista ne velicam ni ne branim to ti pise i alfa kao i ja da si smorio i da njemu kao i meni kao i tebi treba veci UL samo ne placemo ko deca na forumu zasto nam mts to ne da, vec ti rekoh smaraj njih za to ne nas sta nije jasno.
Ti bi da cutis tamo gde treba da se zalis i onda se zalis tamo gde treba da cutis ili bar kazes jednom a ne milion puta jedno te isto.
Kao sto vidis ja pljujem protiv mts i kazem da ne rade neke stvari dobro ali zato ti ne kazes za sjbb nista lose iako svi znaju da su u 90% slucajeva ako ne isti onda gori od mts-a.
Tako da bi ti mogao tu titulu da poneses svojim pisanjem i hvalisanjem sjbb dok mnogi placu zato sto su na sjbb i nemaju neku alternativu a neki placu sto smotani sjbb nece da im dodje i prikaci ih.
Smesno....
 
Ja se izvinjavam što me mrzi da listam temu od 300 strana, jel može samo odgovor na pitanje koliko je realno da izvučem maksimum iz superbox paketa?

Nova zgrada je u pitanju, ne znam koliko daleko od centrale (pokušaću da saznam) i sad treba da odlučim između super box i nekog od sbb paketa.

Super box mi deluje povoljnije, mada mi mobilni broj nije baš neophodan, tv generalno i ne gledam pa mi izbor programa nije bitan toliko, a malo me plaši iptv, koji deo protoka zapravo odlazi na to?
50/2 mi je sasvim dovoljno ali kad bih znao da će moći da bude toliko, iz telekoma ne mogu da garantuju ništa :(
 
Poslednja izmena:
Realno mozes da izvuces koliko ti parica dozvoljava, meni 100 tako da imam super box vec dve godine bez problema izvlacim 50/2 port mi je podesen na 66/2 zbog iptv-a i iptv protokol nikada ne "ulazi" u IP. Sad sve zavisi koliko si udaljen kablovima od centrale nema veze da li je nova zgrada.
Trebao si da pitas te iz mts koliko si daleko od centrale to je bitan podatak da bi ti rekli odprilike da li mozes ili ne. Sve si nam rekao samo najbitniju cinjenicu nisi. Saznaj pa javi da bih ti preciznije odgovorio.
Iptv ima dobre programe a u sklopu sb-a dobijas i hd paket sa 18hd kanala i brzinom 50/2 to je ono sto ga razlikuje od dugih boxova.
Nisi rekao sta nudi sjbb kao i cenu dal ti je bitna ili ti je bitnije da imas brz net s obzirom da kazes izbor tv nije bitan.
 
Hvala puno na odgovoru, pokušaću da saznam već sutra od Telekoma koliko je daleko centrala.
Oni imaju probni period za iptv ne znam da li mogu to da uzmem i da tada nekako pristupim ruteru i saznam snr i realni maksimum linije? Ili da saznam udaljenost centrale pa na osnovu toga da se vodim.

Cena nije toliko bitna, više me zanima da bude isplativo (što kapiram da je relativna stvar) a net jeste bitan ali 50/2 je više nego dovoljno (ako bude stvarno toliko) s obzirom da sam naviko na 10/1 :d
Kod SBB bih uzeo Gold ili Gold Extra:

table_digi_duo_tvnet_nov2015.png
 
Hvala puno na odgovoru, pokušaću da saznam već sutra od Telekoma koliko je daleko centrala.
Oni imaju probni period za iptv ne znam da li mogu to da uzmem i da tada nekako pristupim ruteru i saznam snr i realni maksimum linije? Ili da saznam udaljenost centrale pa na osnovu toga da se vodim.

Cena nije toliko bitna, više me zanima da bude isplativo (što kapiram da je relativna stvar) a net jeste bitan ali 50/2 je više nego dovoljno (ako bude stvarno toliko) s obzirom da sam naviko na 10/1 :d
Kod SBB bih uzeo Gold ili Gold Extra:

Pogledajte prilog 185060

Nema na cemu.
Mozes to i danas da saznas besplatnim pozivom 0800/100-100 ali kako hoces.
Imas sad akciju 2 meseca free iptv ako na to mislis, da, ali onda dobijas adsl2+ ruter.
Pa po meni ako ti 50/2 super brzina onda je PO MENI isplativiji super box jer za manju kintu nego gold extra dobijes fix free, mobilni 300+300+600sms+1GB neta, 50/2 kucni net i iptv sa hd kanalima ali kazes da ni ne gledas puno tv pa mislim da ti je isplativije.
SjBB ima veci net 20/2 je razlika ali ako ti je i 50 vise nego dovoljno + sve ono sto sam nabrojao onda je po meni super box bolje resenje i sa 30€ sve si platio a kod sjbba bi placao u najmanju ruku mob posebno jer oni to nemaju.
 
Nazad
Vrh Dno