Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ok hvala na odgovorima, znaci da se proveri. Kevi sam uzeo tel sa kontrolom troskova i tu se ne placa taj 3g luksuz :)
 
Ja mislim da ide onih standardnih ~120 dinara. :( Stoji da se uz svaki 3G telefon plaća taj dodatak.

Ja sa mojim daljinskim u Box paketu ne mogu da kontrolisem zvuk. Znači menjaš kanale sa Box daljinskog, a zvuk kontrolišeš sa daljinskog od tv-a.
Inace sam spojio scart kablom na tv.
Mozda sada dele drugačije modele risivera uz Box paket, nisam upoznat.
A sa kodovima nisam se trudio da ih nađem, imam Thomson tv.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da ide onih standardnih ~120 dinara. :( Stoji da se uz svaki 3G telefon plaća taj dodatak.

Nego, pošto vidim da pominjete kodove za TV, možda možete meni da rešite nedoumicu.

Naime, i ja bih početkom aprila uveo BOX kod sebe, a nisam dobro potkovan sa IP tehnologijom, a naročito sa mogućnošću IPTV risivera.
Kako mi je daljinski za TV (neki standardni CRT Samsung star ~10 godina) poprilično propao, da li će daljinski od risivera moći da kontroliše i TV. Jasno mi je da će se prebacivanje kanala vršiti pomoću novog daljinskog, ali da li on može da kontroliše i neke druge osnovne stvari kao što su pojačavanje i smanjivanje jačine zvuka?

Ako ne, da odmah jurim neki daljinski za TV, pošto mi je više muka kad treba da pritiskam neke dugmiće. Ako da, onda da se strpim još 15-ak dana, kad bi uveo BOX. :)
Daljinski STB uredjaja, osim STB kontrola, moze da kontrolise samo pojacavanje/smanjivanje zvuka i ukljucivanje/iskljucivanje TV-a. Za Samsung ima dosta kodova, trebalo bi da neki radi. Strpi se jos malo.
 
U hvala, ovo mi mnogo znači. :)


Nego, kad sam već ovde da pitam još nešto.
Ako sam dobro razumeo, pored 6Mbit/s za internet (i to pravih, ako sam dobro razumeo), odvaja se oko 4Mbit/s za IPTV. Ali to je za običan TV signal. Koliko bi protoka išlo na HD signal? 8Mbit/s?

Meni je na Veratu u nekom trenutku prošle godine greškom pušten maksimalan protok koji moja veza može da izdrži na mesec dana, a on je varirao između 13,5 i 14 Mbit/s, odnosno realnih 11,5-12 kad se odbaci overhead, pa bi to mene verovatno isključilo za HD signal u nekoj budućnosti?
 
3g pretplata se plaća.


Daljinski od risivera može da kontroliše i TV.
 
na koji način kontrolišete zvuk STB-a preko daljinca ? meni to ne radi
 
hvala Mikec ! radi sad :)
 
Moze li neko da mi objasni racun za box 4 (12 meseci) - ugovor potpisan 12. februara, naplaceno oko 4500rsd. Od toga 1000 ili 1300 otpada na ratu za uvodjenje nove telefonske linije (prvo nam je receno da ce se to placati u 6 rata od 1000d a vec prvu ratu nam naplatili 1300!?).
Da li je tu naplaceno za ceo mesec ili za 18 dana?
Jedna od stavki je i POSEBNA pretplata za mobilni telefon u iznosu od 768rsd, za sta je stiglo i SMS obavestenje pre samog racuna. Na pitanje kakva je to pretplata samo su rekli - to vam je tako, mora da se plati i cao...
WTF?
 
Ako si postojeći broj ubacio u box, onda će box tarifa važiti od prvog marta, a ovaj mesec ide valja po 50 odsto. To bi moglo biti objašnjenje ali trebalo bi da piše negde u ugovoru.
 
Ako si postojeći broj ubacio u box, onda će box tarifa važiti od prvog marta, a ovaj mesec ide valja po 50 odsto. To bi moglo biti objašnjenje ali trebalo bi da piše negde u ugovoru.
Ubacen je prepaid broj u box. Nisam razumeo ostatak komentara. Koji je to "ovaj mesec"?
 
Lapsus. Nisam siguran februar kao se tarifira, mart bi trebalo da ide po box tarifi. Šta piše u ugovoru?
 
Samo to da se sve tarifira po vazecem cenovniku telekoma (srazmerno broju dana), nigde se ne pominju konkretne cifre. I dalje nemam blagu predstavu sta znaci ta izdvojena pretplata za mobilni koja se dodaje na ukupnu cenu boxa.
 
Meni je prvi racun stigao posebno za svaku uslugu (srazmerno za 15 dana), a verovatno su ti naplatili i 200 dinara za sim karticu za postpaid
 
Od mnogih zanimljivosti u ugovoru, istice se pasus u kome se kaze da telekom ima pravo da jednostrano raskine ugovor a korisnik je obavezan da isplati preostale rate!?
 
Hm narode, ne znam da li je ovo dobro mesto za postavljanje ovog pitanja, ali ajde da probam :) Naime, uzeo sam drugi uredjaj za drugi TV, ali nece daljinski da prihvati kod za TV. Televizor je Beko, kodovi 250 i 249, ali ne reaguje ni na jedan. Na drugi TV smo potpuno normalno namestili. Daljinski je inace sivi Amino. STB radi bez problema, uspeo sam nekako da namestim i radi sve, ali ne mogu nikako da pojacavam i smanjujem zvuk, kao ni da ugasim TV. Ima li neko jos neki kod slucajno?

Ako nekom zatreba za televizor Beko pronasao sam kod 312. Probajte kod mene radi.
 
To majstore, radi! Hvala puno, imas pivo od mene :)
 
Jutros povezah komsiji iptv,i kvalitet slike,moram reci da je odlican.Prebacivanje kanala nije toliko sporo i strasno, kako se moglo zakljuciti na osnovu mnogih komentara.Vidim da ima 4 arene,pa me interesuje jel to samo 1.mesec ili ce imati sve dok mu traje ugovor?Inace uzeo je ovaj box 4 paket na godinu dana.
 
Ili pak do kraja ove godine.To sam nasao na njihovom sajtu.Posle toga se placa dodatno.
 
Ma jok, to je marketing, ne brini nista, trajno su u osnovnom paketu.
 
Trajno je, verovatno ce posle isteka tog promo perioda razdvojiti Osnovni i Arena paket, ali nama koji smo vec pod ugovorom nece nista dirati :)
 
Koliko je IPTV mesečno? Nagovaram tasta duzme, ali on se sve nešto snebiva jer mora da se plaća svaki mesec :) :)
 
Koliko je IPTV mesečno? Nagovaram tasta duzme, ali on se sve nešto snebiva jer mora da se plaća svaki mesec :) :)

Ukupna cena je: 1015,93 Din.
* Cena je prikazana sa uračunatim PDV-om.

Osnovni paket + arena sport (Arena paket je besplatan do 31. decembra 2013. godine.)
 
Da li je normalno da mi se smanji brzina neta prilikom gledanja iptv-a???
 
Nazad
Vrh Dno