Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

@Laufer:
Na portalu moj mts imaš račun i podnošenje prigovora na račun. Čekiraj IPTV i napiši da su jedan dodatni STB uređaj dodatno naplatili.

Ja sam prešao sa BOX-a 3 isto početkom juna (koji se ne znam kako zvao, koštao je 3000 dinara i imao je dva dodatna STB uređaja gratis) na taj BOX 3 koji si okačio.
Ne znam zašto, ali mi prethodna dva računa bila okruglo po 1 dinar (bili su doduše više, razgovori sa inostranstvom, rata za uređaj ...), znači bez naplate trećeg STB-a iako je trebalo da ga naplate.
 
Imam problem jedan delikatan, ako moze pomoc sta da radim zahvalan do neba cu biti. Elem, potpisao sam ugovor krajem Juna, pricao sa operaterom oko STB uredjaja i da skratim pricu, razumeo sam da u BOX-3 paketu dobijam 1+1 u ceni za paket(i na sajtu pise dodatni STB uredjaj, sto jasno ukazuje da se ima jedan osnovni i jos jedan dodatno se dobija bez doplate), a da moram treci posto mi tri treba da platim 150 din dodatno, sto je potvrdio tada operater, da ce mi racuni biti prvih 6 meseci 151 dinar, to jest promocija i jedan STB koji je meni treci a na ugovornu obavezu daje zbir 151 sa PDVom. Da bi danas dobio racun gde su dva STB uredjaja jasno u liniji naplacena, sa PDV 300 din...

Sta da radim, kapiram da sam prevaren ?


Pogledajte prilog 273515
Pogledajte prilog 273516
Uloži prigovor, moraju da ti storniraju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Hvala svima drugari, sad sam dosao iz poslovnice, racunam bolje da licno odem. Ostalo je na tome da ce mi pismeno javiti na adresu da li ce racun biti umanjen ili ce poslati novi racun a da ovaj sad ne placam, cini se kao da su mi zaracunali taj jedan STB koji trebam da placam po ceni izvan ugovorne obaveze a onda je on 300 din a ne 150, svakako njihova greska, javicu kako je proslo.
 
Samo da javim bio juce do MTS-a i zalio sam se sto mi je brzina samo 4Mbps a uredno placam 10Mbps, na to je lik kao napisao neki izvestaj za servisere i rekao da ce mi se javiti oni u roku od 2 dana, ja kao ok.
Otisao kuci proverio net ono sve radi kako treba opet ide 10Mbps :D.
Najveca scena je bila kad sam bio tamo i dok sam objasnjavao radniku mts-a da mi net ne radi punom brzinom na to neki lik pored mene kaze ni meni ne radi :D vec par dana LOL :D.
Stvarno ne znam sta oni rade tamo, da li je moguce da namerno smanje download pa ako prodje prodje?
A bre jeste znaci im da ti smanje sa 10 na 4 Mbita, a nama sa optikom od 200,400 puste uvek full brzine.
Kazi da se salis, molim te.
 
Da kablovi su njhovi, oni su ih pravili i krimpovali po meri. Ne koristim ni jedan moj lan kabl od pre jer su oni cat 5. Na ovim njihovim sivim kablovima pise da je sertifikovan cat 5e. Znaci stvarno, koje ja probleme imam od proslog petka to je za udzbenike.

Znači daju i kablove, oni žuti što su išli uz adsl/vdsl su bili neupotrebljivo kratki.
 
Prave kablove na licu mesta
 
Prave sve tj sve što sam tražio da spoje su spojili

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Meni bili pre neki dan da montiraju kutiju na zidu u kuci za optiku, pitao sam ih da mi naprave kabal od modema do kompa, kaze lik da to oni ne rade? Rece kabal menjas sam ako zelis vecu brzinu. Znaci da me je slagao?

Slagao te
 
Tako je. Kod mene, kad je došao da montira drugi stb, nije hteo da ode dok sve ne uključi i proveri da li je sve ok, iako sam mu rekao da mogu sam.

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Otkad mts daje mrezni kabl, ako o tome pricate?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno od kada je promocija za besplatno uvođenje optike, a tehnički ne "daje" mts nego podizvođač koji radi instalaciju.
Kako je bilo pre optike nemam pojma

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Od kada se računa početak ugovora i troše meseci po 1 din, od dana potpisivanja ili dana instaliranja opreme, da li da potpišem ugovor 31.8., a zakažem instalaciju za narednu nedelju.
 
Od kada se računa početak ugovora i troše meseci po 1 din, od dana potpisivanja ili dana instaliranja opreme, da li da potpišem ugovor 31.8., a zakažem instalaciju za narednu nedelju.

Računa ti se od sledećeg punog meseca po 1 dinar,a kako ti koju uslugu puste plaćaš punu cenu shodno broju dana koliko si koristio koju uslugu do pune realizacije paketa.A što se tiče instalacije neće to ići tako kako si ti zamislio,može da se desi da bude u tih nedelju dana a dešava se da su pojedini čekali i duže od mesec dana da dođu za instalaciju,pogotovo zna da se oduži ako nemaš fiksni ili ga prenosiš iz druge mreže.
 
Zato cu ja da prvo uvedem Mts pa tek onda da razduzujem Sbb-ovu opremu. Pa cu preklopiti da nemam rupu, jer iovako ide otkazni rok mesec dana za Sbb, kako vidim.
 
Od kada se računa početak ugovora i troše meseci po 1 din, od dana potpisivanja ili dana instaliranja opreme, da li da potpišem ugovor 31.8., a zakažem instalaciju za narednu nedelju.
Od dana kada je pušteno, pa makar to bio i 30. ili 31.
 
Samo da javim bio juce do MTS-a i zalio sam se sto mi je brzina samo 4Mbps a uredno placam 10Mbps, na to je lik kao napisao neki izvestaj za servisere i rekao da ce mi se javiti oni u roku od 2 dana, ja kao ok.
Otisao kuci proverio net ono sve radi kako treba opet ide 10Mbps :D.
Najveca scena je bila kad sam bio tamo i dok sam objasnjavao radniku mts-a da mi net ne radi punom brzinom na to neki lik pored mene kaze ni meni ne radi :D vec par dana LOL :D.
Stvarno ne znam sta oni rade tamo, da li je moguce da namerno smanje download pa ako prodje prodje?
Opašće ponovo za par dana. Meni su do sad tri put ispravljali i svaki put bude isto opet. Previše je korisnika, daleko je centrala, i to je to. Centrala sama skida kad krenu greške. Kod mene će izgleda to biti rešeno jer mi maltene pod prozorom dižu istureni stepen.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
To ranije nije bilo tako da se automatski smanjuje brzina. Imam 50mbit skoro tri godine, a adsl bukvalno od prvog dana kada je krenuo ovde kod mene da se uvodi i sve je sljakalo kako treba. Prvi put mi se pre dve nedelje, u istoriji mog adsl-a, desilo da mi tako saseku brzinu, a kako vidim nisam usamljen slucaj. Inace meni se jos uvek nisu udostojili da srede stvar, a ni da se jave. Zvao nekoliko puta, ali nista. Najgore od svega je sto sam osudjen na njih jer nema sbb-a niti neke druge smislene konkurencije kod mene u ulici...
 
Opašće ponovo za par dana. Meni su do sad tri put ispravljali i svaki put bude isto opet. Previše je korisnika, daleko je centrala, i to je to. Centrala sama skida kad krenu greške. Kod mene će izgleda to biti rešeno jer mi maltene pod prozorom dižu istureni stepen.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

U pravu si preko vikenda mi je opet opalo na 6Mbps a sad mi je na 5Mbps :(.
Znaci za ovo nema resenja?
Posto ja sem MTS nemam drugu opiciju za internet.
A isto mi nije jasno kako onda do sada mi je islo sve na max vec godina i evo sad se tek ovo pojavilo?
 
Poslednja izmena:
Računa ti se od sledećeg punog meseca po 1 dinar,a kako ti koju uslugu puste plaćaš punu cenu shodno broju dana koliko si koristio koju uslugu do pune realizacije paketa.A što se tiče instalacije neće to ići tako kako si ti zamislio,može da se desi da bude u tih nedelju dana a dešava se da su pojedini čekali i duže od mesec dana da dođu za instalaciju,pogotovo zna da se oduži ako nemaš fiksni ili ga prenosiš iz druge mreže.

Zato i pitam, jer već čekam poduže.
Dogovorio krajem jula, da dođu 8.8., jer nisam mogao ranije, a moram da budem prisutan, i kad je došao dan D, ja čekam i ništa, pozovem, oni nemaju pojma, navodno koleginica koja me je zvala ne zakazuje.
 
U pravu si preko vikenda mi je opet opalo na 6Mbps a sad mi je na 5Mbps :(.
Znaci za ovo nema resenja?
Posto ja sem MTS nemam drugu opiciju za internet.
A isto mi nije jasno kako onda do sada mi je islo sve na max vec godina i evo sad se tek ovo pojavilo?
Stara infrastruktura, daleko od centrale, more novih korisnika ... Plus davanje brzine koje korisnik ne može da ostvari.

Meni se to počelo dešavati kad su komšiji dali 20Mbps, a mene mesec dana pre tog odbili jer ne postoje mogućnosti. Epilog je da je komšija na kraju izvukao stabilnih 12, a meni palo na 6...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Imaš pravo na raskid ugovora, ali pošto nemaš alternativu...možda da probaš podneti zahtev za umanjenje računa pa APP. I ne daj da se pozovu na ono "do 10 Mbps" iz ugovora jer mi to ne pije vodu. Do 10 Mbps odnosi se na overhead, odnosno gubitke u ADSL-u, gde bi ti morao imati download najmanje 8.5Mbps...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Obnavlja se od kada postoji za Box :)
 
Da li je neko imao slucaj, da su mu u ugovoru za box paket ,stavili SD kanale?
Na sajtu se pod spiskom kanala, pod box paketom, nalaze i SD i HD kanali.
Niko me nije pitao ,da li hoću SD ili HD.Podrazumeva se valjda, da puste onako kako pise u listi kanala sa sajta.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno