Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

ovaj ruter bi trebao da radi i kad jedna od veza pukne, npr prekine se vdsl, ili mobilni net, trebalo bi da nastavi da radi normalno preko neta koji mu je ostao...? da li bi radila i bbtf linija ako pukne vdsl a ostane lte? mozda cak i na drugoj lokaciji od one na koju je montiran?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
Isključio modem isključim sa telefonske linije, internet nestane na par sekundi i onda pređe na LTE vezu. Kada je samo na LTE-u IPTV ne radi. Brzina kada je samo na LTE-u je 30Mb/s. Tako da je 30Mb/s, a 30Mb/s mobilni net. Još uvek probao da li će da radi sa neke druge lokacije.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Produzio sam ugovor i dobio 5 meseci za dinar.Zadovoljan....
 
meni bi ovo dobro doslo da malo pojacam brzinu, trenutno od 50/8 imam 45/4.. ali problem kod mene je i slab 4g signal. ima li taj ruter mesto za eksterne antene za lte?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока

Download je ok, jer dolazi do gubitaka od par procenata u odnosu na setovanu brzinu (toleriše se do 10%). Upload bi morao biti preko 7 Mbit-a.
 
Rođak sa sela, ima box 4 (fix, mob, tv, net), nude mu da produži ugovor za 3800din mesečno .. Pita me jel ima negde nešto jeftinije ili je ovo najbolja opcija, a ja se ne razumem jer nisam pri mts-u.

Može li mi neko pomoći, jel ovo OK ili ima neka druga ponuda kod mts-a ili drugog provajdera?
 
A koji Box ima(crveni,plavi...)?Mada po ceni mi deluje da ima crveni...
 
Nema jeftinije pošto sad najjeftiniji Box4 (Box4 Crveni) košta 3999 din. Taj paket je pre nekih godinu i po dana košta 3700 din pa je "unapređen".

https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-4/FIKSNA-NET-TV-MOB

On na selu najverovatnije i nema neki izbor alternativnih provajdera?? (osim ako i kod njega ima ExeNet kao kod vas u Nišu?) nego je osuđen na Telekom.... tako da šta drugi nude njemu ne znači previše. Ako ide tom linijom da uštedi pare to u neku ruku može ali uvek prati poprilična degradacija usluge. Tipa ako uzima "kućni" internet od VIP ili Telenor pa onda može da odjavi Telekom fixni i tako uštedi 660 din mesečno, ili ne daj bože nekog raspalog lokalnog WiFi provajdera.
 
@simmke izvinjavam se, nisam naveo - ima crveni.

@shamanNS U pravu si, verovatno je osuđen na mts, ne verujem da postoji neki izbor. Daju mu dva meseca gratis i a onda cena 3800din mesečno.

Pretpostavio sam da ne postoji neki izbor, hvala još jednom.

Edit: EXE net nema mogućnosti, osim možda kako su mi rekli samo net, eventualno TV, ali morao bi da čekam da provere pa da mi jave.
 
Poslednja izmena:
Moja majka je otisla da zivi u Austriju jos pre cele ove situacije sa COVID i ostavila ovde BOX ugovornu obavezu koja je istekla u junu 2020. Posto ja i moj otac sada hocemo da raskinemo taj ugovor, ovi iz mt:s kazu da je jedini nacin da ona ide u konzulat ili ambasadu Srbije u Austriji, zakazuje rad sa strankom, overi ovlascenje, posalje ovlascenje u Srbiju...i tek onda ja mogu da dodjem u poslovnicu sa ovlascenjem i raskinem ugovor.

S obzirom da konzulati postoje samo u Becu i u Salcburgu, a ona je u Gracu i veoma joj je komplikovano da obavi ceo ovaj proces zbog prekomernih poslovnih obaveza i nedostatka licnog prevoznog sredstva, da li je ovo sto su mi rekli iz mt:s ZAISTA jedini nacin da se taj ugovor raskine? A pritom stizu racuni... pod obavezom je bilo 3.500, a sada 6.000 din...

Unapred se zahvaljujem svima na pomoci i savetima
 
A pritom stizu racuni... pod obavezom je bilo 3.500, a sada 6.000 din...

Unapred se zahvaljujem svima na pomoci i savetima

Dobra im fora i lepa reklama.
Pa procitaj dobro ugovorne obaveze za pocetak. Obicno u nekom clanu se preti ako se ne izmiri 1 ili dve rate da ce oni iskljuciti. I ne znam sta podrazumeva taj vas box paket, ali ako je vezano za adresu stana (tv, kablovska) a stan nije u vlasnistvu majke, onda itekako mozete da ga prekinete.
 
Nije mi jasno da se placa toliko vise.Kad istekne ugovorna obaveza placa se 300 din. vise plus po 300 za svaki STB.
 
Da, vlasnik stana sigurno može da raskine ugovor. Osim, ako se i stan ne vodi na nju.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Ugovor je vezan za osobu, a ne za nekretninu, tako da vlasnik stana nema veze sa paketom. Dakle, ako prosto prestane da placa, nagomilace se racuni i na kraju ce biti utuzena.
Jedina opcija je, ali i to mora licno i uz dokaz ili punomocje, da trazi raskid ugovorne obaveze jer se iselila iz zemlje.

Uzgred, pogledaj poledjinu racuna, tu ti je specifikacija pa ces videti zasto je racun uvecan.
 
Dugo pratim ovu temi i ovo je moj prvi post na forumu :)
Kod mene su uveli pre nedelju dana. Bio sam začuđen da su mi prilikom ponude ugovora ponudili 50Mb/s, s obzirom da sam na 700+m od centrale. Tehničari došli, povezali modem na telefonsku liniju i stavili karticu. Međutim u tom trenutnu je bili i dalje 20Mb/s Ono sto je bilo cudno je da je modem došao sa Huawei firmware-om, i nije kombinovao brzine sa LTE kartice i VDSL linije. Posle dva sam ga isključio i uključio i video da je umeto Huawei stoji MTS logo na adresi za podešavanje modema. Tada sam uspeo da izmerim obećanih 50Mb/s. Modem koji dele je HA35-22

Speedtest:
https://www.speedtest.net/result/9872053323.png
cf540f02458d3ceade6a3970bbc89258.jpg
Koji su uslovi? Mislim na cenu. Da li je cena ista kao paket 50/8? Ili ima ogranicenja u GB kao nekim zemljama u okruzenju? Jesi li sam trazio ovaj hibridni internet ili ti je ponudjeno?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ugovor je vezan za osobu, a ne za nekretninu, tako da vlasnik stana nema veze sa paketom. Dakle, ako prosto prestane da placa, nagomilace se racuni i na kraju ce biti utuzena.
Jedina opcija je, ali i to mora licno i uz dokaz ili punomocje, da trazi raskid ugovorne obaveze jer se iselila iz zemlje.

Uzgred, pogledaj poledjinu racuna, tu ti je specifikacija pa ces videti zasto je racun uvecan.

Nisi me razumeo, ugovorna obaveza je ISTEKLA, ali je ostao ugovor, sto znaci da se sada moze raskinuti bez penala ali je iznos racuna uvecan, dok god se taj ugovor ili ne raskine, ili potpise novi sa novom ugovornom obavezom. Mislim da za novi ugovor ne mora ona licno (jer naravno to njima ide u korist da me zarobe jos 2 godine) ali za raskid svakako mora. Ne mogu da verujem da nece da izadju u susret osobama u insotranstvu s obzirom na celu COVID situaciju i obaveznim karantinom pri prelasku granica.
 
Koji su uslovi? Mislim na cenu. Da li je cena ista kao paket 50/8? Ili ima ogranicenja u GB kao nekim zemljama u okruzenju? Jesi li sam trazio ovaj hibridni internet ili ti je ponudjeno?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Uslovi su isti kao i za svaki Box paket, bar u ugovoru nisam primetio rezliku. U ugovoru piše da, kada se stvore tehničke mogućnosti, vraćam hibridni modem i vraćam se na klasičan VDSL. Do sada sam koristio BOX 4 crveni (20/4), i kada sam potpisivao taj ugovor pre 2 godine, tražio sam 50Mb/s. Dobio sam odgovor da nema tehničkih mogućnosti. Sada su me zvali i ponudili Box plavi, i rekli da sada postoje tehničke mogućnosti, a ništa na liniji nije menjano, što me je i začudilo. Na kraju sam uspeo da izvučem 7 meseci po 1 dinar za Box plavi.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pa dobro si prosao,svakako kad prelazis na veci paket dobijas 6 meseci za dz plus taj jedan mesec,idealno.Ja uspeo za produzetak ugovora(isti paket Box plavi)da dobijem 5 meseci umesto 2 za dz.
 
Uslovi su isti kao i za svaki Box paket, bar u ugovoru nisam primetio rezliku. U ugovoru piše da, kada se stvore tehničke mogućnosti, vraćam hibridni modem i vraćam se na klasičan VDSL. Do sada sam koristio BOX 4 crveni (20/4), i kada sam potpisivao taj ugovor pre 2 godine, tražio sam 50Mb/s. Dobio sam odgovor da nema tehničkih mogućnosti. Sada su me zvali i ponudili Box plavi, i rekli da sada postoje tehničke mogućnosti, a ništa na liniji nije menjano, što me je i začudilo. Na kraju sam uspeo da izvučem 7 meseci po 1 dinar za Box plavi.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Ok. Zahvaljujem na odgovoru. Ja pre 5 meseci potpisao box 3 net 20/4, fix, msat tv. Dobio 5 mes gratis. Imam godinama unazad problem sa upload-om. Zakucan sam na 0.92 Mb/s max 1.1 Mb/s. Videcu. Bio bi ovo dobar nacin da hibridnim internetom povecam upload.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Drugaru juce isto rekli da moze samo 20/4 ( BOX2), a ako hoce iptv onda moze 50/8 + 2 stb sa svim HD kanalima (BOX3), kao drugaciji je ruter i druga tehnologija ma sta to znacilo. Sad vidim o cemu se radi, mada on gotovo da i nema mts mobilni signal u kuci ( prebacio se u telenor zbog toga).
 
Pa dobro si prosao,svakako kad prelazis na veci paket dobijas 6 meseci za dz plus taj jedan mesec,idealno.Ja uspeo za produzetak ugovora(isti paket Box plavi)da dobijem 5 meseci umesto 2 za dz.

i nisi se prosavio. Ja sam dobio 6, kada sam zapretio i poneo raskid u poslovnici
 
@vladat,nista mi ne znaci taj jedan mesec a i ne mogu do poslovnice da cekam jer sam u izolaciji pa ce ugovor poslati postom:)
 
Poslednja izmena:
Da li mogu da im tražim veću brzinu, šta mislite?
c07027bfa5c1fbd3b42749d58936340b.jpg

Paket box3 20mb, mSat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisi me razumeo, ugovorna obaveza je ISTEKLA, ali je ostao ugovor, sto znaci da se sada moze raskinuti bez penala ali je iznos racuna uvecan, dok god se taj ugovor ili ne raskine, ili potpise novi sa novom ugovornom obavezom. Mislim da za novi ugovor ne mora ona licno (jer naravno to njima ide u korist da me zarobe jos 2 godine) ali za raskid svakako mora. Ne mogu da verujem da nece da izadju u susret osobama u insotranstvu s obzirom na celu COVID situaciju i obaveznim karantinom pri prelasku granica.

Moja greska, ucinilo mi se da si napisao da nije istekla UO.
U svakom slucaju, mora ili licno ili uz punomocje. Drugacije bi nastao karambol, mogao ni svako svacije da vraca. Ni za produzavanje ne moze neko drugi da je potpise, mora i to licno.
Eventualno mozete pokusati sa mailom. Majka neka napise i objasni njenu situaciju.
Ako ste vec planirali da predjete na nesto drugo, trebali ste ustupanje da uradite pre nego sto je otisla. Izbegli biste ove peripetije.
Sto se uvecanog racuna tice, kazem ti, pogledaj poledjinu i tu ti se nalazi specifikacija. Pise ti po uslugama koliko te sta kosta.
 
Postoji opcija upotrebe eksterne antene, koju meni u kutiji nisu doneli. U podešavanjima modema postoji opcija za promenu sa interne na eksternu antenu, koja je dostupna sa admin nalogom. Nažalost, posle update-a sa Huawei na MTS firmware-a promenio se i password admin naloga i ni jedan sa foruma ne odgovara. Tako da ta podešavanja, za sada, može da radi samo MTS.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Antene ne idu uz uređaj. Ja sam kupio preko oglasa za 1000 din. par. Signal bez antena 1 crtica, sa obe antene 2, ponekad i 3. Uzgred, VRLO sam zainteresovan za admin šifru, želeo bih da isprobam nekoliko stvari koje nisu "na meniju" kad se logujem sa telekom/telekom. Isprobao sam 3 stare dobro poznate kao i onu novu 20HWont2017. (sa sve tačkom) i ni jedna ne prolazi.
 
Po mom iskustvu (a imam ga sa velikom vecinom opratera), najbezobrazniji su mts i vektor/"supernova".
... i trebalo bi mi jedno dve strane da vam ispricam dozivljaje sa njima.

mts-u sam zbog bezobrazluka otkazao dve fiksne linije, jer su mi iskljucili zvanje na jednoj u julu mesecu u sred sezone godisnjih odmora, pretili svojim advokatskim timom i tuzbom zbog jednog slucajno neplacenog racuna iz februara meseca. Ta linija je bila stara preko 20 godina, a dug je bio 400 din. t.j. samo pretplata bez troskova.

mts mi je ukrao 1500 DM (u dinarskoj protivvrednosti 1997. dok sam bio u inostranstvu na tom istom broju, kad su im plate bile 50 evra. To sam im i napisao kad smo mejlovima komunicirali.

imao sam isdn liniju sa 2 broja i navodno preko 300 opcija. U inostranstvu sam imao samo digitalnu liniju i sam sam mogao da bilo koju opciju sam ukljucim i iskljucim. To je bilo jos pre 25 godina ! U mts-u ni danas ne mozete nikakvu opciju da ukljucite sami na fiksnom telefonu mts-a, vec za svaku sitnicu cete morati u njihovu poslovnicu da cekate po redovima i pisete pismene molbe. Eto toliko je mts zaostao iza evropskih zemalja.
Imao sam majku staru i bolesnu, koja se jedva kretala po kuci. Hteo sam samo da mi ukljuce telefonsku sekretaricu na tom isdn broju i nisu hteli ni da cuju bez njenog sudskog ovlascenja... a sud je od nase adrese dalje od mts poslovnice. Posle mi dolazi njihov akviziter na vrata, sve obecava samo da uzmemo njihove "usluge", pa i da ce mi ukljuciti telefonsku sekretaricu. Neka hvala rekoh, i ovaj poslednji broj koji imam kod vas cu otkazati posle 53 godine, niste vise nezamenjivi.

vektoru sam posle 15 dana od potpisivanja ugovora isekao kabal i izbacio iz mog stana i obavestio ih mailom. Pohisterisali su i 8 godina su mi slali racune i svoje ljude na vrata da traze njihov modem koji im iz inata nisam vratio... prijavljivali me agencijama za uterivanje dugova... a zovu i telefonom da nude svoje usluge... i uvek sam im govorio: sto me ne tuzite kad mislite da nisam u pravu ?

Zato ljudi, sa tako bezobraznim i netolerantnim operaterima ne treba imati posla. Slicna iskustva sam imao i sa sbb, lazu ko vip :)
 
Sve je to ok ali ciji telefon sada koristis? Sve operatere si napljuvao izbacio iz stana :)
 
Kokiko vidim brzina tu nece biti problem vec ping i jitter koji su katastrofalni.
Edit
Evo kako izgleda optika na wifiju kad link zajasemo supruga, dvoje klinaca i ja u isto vreme dakle niko ne sedi za desktop racunarom ovog momenta i rezultat je sa mog mobilnog imam net 200/40 i uvek izvlacim vise pogledaj ping i jitter. Da ont je udaljen 2 sobe od mene kroz 4 zida.
Bas je velika razlika u stabilnosti i kvalitetu a nije ti bas sve u samoj brzini da doteras do 20Mbit.
24024fef33ddbe24862c4755a9ddf6c5.jpg
 
Poslednja izmena:
Našao si baš da porediš optiku vs LTE + garant interleaved path na DSL-u zbog krš parice.
 
Nazad
Vrh Dno