Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Kakav crni YT, običan risiver za gledanje tv programa i ništa više drugo, ni cast ni ništa drugo, samo šaltanje kanala, klasičan risiver za to namenjen.
Promoter MTS-a onda lepo slagao. Kada sam ga pitao da li može Youtube da se pusti kaže može Youtube bez problema da i na njihovom STBu radi Youtube isto kao i na Eon boksu[emoji848]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
ima li neko sa paketom 20/4 + 3 HD IPTVa, na koliko vamje setovana brzina na ruteru?

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
 
Da li je neko nedavno obnavljao box 4 plavi paket, koliko gratis meseci ste dobili?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Android je ali sa njim ne može ništa

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Huawei Q11 je boksic koji u sebi ima procesor HiSillicon Hi3798M, doduse ne pise koja je verzija, sto je vrlo bitno.
Q11 je Linux box, nije Android, mada teorijski moze da se flesuje sa androidom, pod uslovom da ima malo vise memorije. ( http://bottlestonightapp.com/content-firmware/huawei-stb-q11-firmware )
Ova stara aplikacija (verzija 162035) radi trenutno na Linuxu 3.18.13_s40 (build jul 2018). Ima 1024M rama.

Nove verzije procesora HiSillicon Hi3798M su dosta mocne, mada i ova bazicna v100 je dobra ( CPU Quad-core ARM Cortex A7, 3D GPU Quad-core Mali450, H.264 i H.265 decoding, 4K@30, Audio Encoding and Decoding MPEG L1/L2, Dolby Digital/Dolby Digital Plus Decoder-Converter, Dolby True HD decoding, DTS and DTS HD core decoding...) ( https://www.silicondevice.com/file.upload/images/Gid1563Pdf_Hi3798MV100.pdf ) .

Huawei EC6108V9 je isti hardware samo ima sveukupno vise memorije i par dugih stvarcica.
 
Bas tako Bane! Ja nisam znao jer nisam imao mts do pre neki dan, ali sam pre jedan mesec dana uzeo jedan Q11 na KP nadajuci se da je u pitanju EC6108V9 i da cu uspeti da ubacim android, ali sipak, Q11 je osiromasena verzija EC6108V9...
 
Bas tako Bane! Ja nisam znao jer nisam imao mts do pre neki dan, ali sam pre jedan mesec dana uzeo jedan Q11 na KP nadajuci se da je u pitanju EC6108V9 i da cu uspeti da ubacim android, ali sipak, Q11 je osiromasena verzija EC6108V9...

Ovde su ti sve verzije androida za flesovanje STB Q11 http://bottlestonightapp.com/content-android-firmware/huawei-stb-q11-firmware . Probaj razlicite. Ne znam tacno kako se flesuje, verovatno uz pomoc nekog softvera.
 
Pogledah, ali stalno me vraca na pocetnu stanicu, nesto su mi sumnjive te verzije, svaka je oko 7-9MB?
Mnogo sam istrazio pre kupovine, ima koliko hoces ROMova, sto i custom, brdo na baidu, cak sam cimao i druga kineza da mi skine i posalje android ROM za EC6108V9, koji je oko 800MB, sto nece da stane na Q11 sa 256MB nikako. Imam i huawei softver za flash, kao i HiSillicon (imam usb to ttl, i lako se moze zalemiti header), kad bih mogao da nadjem neki Hi3798M linux od drugog provajdera koji bi mi omogucio da iskoristim barem microsd/usb ulaze. Moram jos malo da istrazim...
 
Ajde ako moze pomoc od kolega, bio danas covek da mi nudi optiku u stanu gde zivim, trenutno sam na SBB-u jer je tehnicki bilo nemoguce uvesti optiku prilikom useljenja, kazu sada moze sto je odlicna vest :)

E sad, nisam zapamtio u potpunosti da li je prvih 12 meseci po dinar ili free (obe opcije mi igraju), ugovor sa SBB-om imam do Juna 2021. i izuzetno sam nezadovoljan uslugom interneta jer mnogo problema je bilo za ovih skoro pa 18 meseci....

Sa druge strane, ne bih se odrekao EON-a zbog SK kanala i Kodija... Zanima me ima li neki 'workaround' da uzmem optiku ovde preko nekog box paketa (box3 jer bih koristio i tv kanale kad istekne ugovor sa SBB-om) ,a da npr. sa SBB-om uzmem Sport paket, dobijem/kupim EON Box samo i nastavim da imam SK kanale, a internet i ostale kanale koristim preko mts-a ?

Nastavio bih regularno da placam ovaj EON SBB paket do Juna, a u Junu uzmem samo taj Sport paket i eonbox i to je to, to je plan :)

Najelpse hvala :)

Ako neko ima odgovor, a ovo je pogresna tema neka pusti PP molim vas :)
 
Poslednja izmena:
@Čkalja: Možeš naravno da uzmeš Eon "van mreže" uslugu tj paket (među njima je i taj mini paket "Sport") i uz to kupiš Eon smart box ali odmah da imaš na umu činjenicu da ti tako "live" sadržaj na EOn kasni 30+ sekundi u odnosu na ostatak zgrade koja gleda DVB-C mux kao što ga ti sad gledaš dok imaš SBB kablovski signal jer "van mreže" i live i cathup/gledaj iz početka su HLS stream gde postoji kašnjenje. Takođe i da nema 5.1 zvuka na HBO kanalima i da na Eurosport kanalima nemaš mogućnost da biraš engleskog komentatora (ako si na to do sad bio naviknut).
 
Eurosport sam poslednji put upalio pre mozda 7,8 godina, ako ne i vise..... ne brine me komentator tu..... HBO kanale ne gledam, sve filmove/serije vrtimo na kodiju ili skinem na USB pa ubodem u TV....

Sto se tice kasnjenja signala za SK kanale koji idu uz Sport paket, da li to znaci samo da ce komsija da vidi gol na utakmici ili touchdown 30 sekundi pre mene ? Ako je tako sa tim mogu da zivim :D

Zelim samo da izbegnem onaj problem da mi SBB u nekom momentu iskljuci EON uredjaj i kaze 'pozz' , samo to mi je bitno, ali uz neku moju logiku ako placam Sport paket nemaju razloga da to urade ? Ili gresim ?
 
Pa ako si platio da uslugu koristiš preko interneta drugog provajdera i platio si legalno za Eon box (nisi ga kupio kradenog sa oglasa npr) nema zašto da kažu "pozz" i blokiraju uređaj. E sad, niko ti ne garantuje da "veza" između MTS i SBB mreže neće posle X meseci ili godina postati uveče zagušena do te mere da će tebi Eon usluga postati neupotrebljiva. Jer polako ali sigurno sve više ljudi ima identičnu ideju kao ti: da juri 12 meseci kod Telekoma (ili ne mora ni Telekom, već jeftiniji provajder sa optikom tipa ExeNet, Orion...) a da SBB-u plati samo za TV uslugu (ili da ne plati ništa već "pozajmi" nalog od rođaka/kuma/komšije...) ... A TV usluga ti radi preko interneta... A Telekom i SBB/United Group ratuju...

Čini mi se da oko toga već su krenuli problemi "zagušenja" na rutama ka SBB mreži / ka Eon serverima u određenim regionima države... pošto se žalilio nekoliko Supernova korisnika da im uveče Eon sadržaj nenormalno secka a boga mi ja sam sam po prvi put za 5 godina kako koristim SBB-ovu "van mreže" TV uslugu (prvo D3i pa sam 2019. prešao na Eon OTT jer su D3i ugasili) sam u zadnjih 2 nedelje imao 3 epizode da je brzina ka SBB-u 7-10 Mbps i da je sat vremena (od 22 do 23h) seckao stream na Eon boxu. Ja sam letos sa VDSL prešao na ZLOrion optiku...

Nisu oni baš projektovali kapaciteta da zadovolje činjenicu da na svakom 1 plaćenom Eon ugovoru/paketu visi okačeno bar 3-5 korisnika...
 
Poslednja izmena:
Hvala na opsirnom objasnjenju, onda cu verovatno da razmislim jos malo.... nije meni sad nista previse lose sa ovim sto imam, ali ako stavim na papir racunicu, imam je i to dobrano.... E sad sami kapaciteti kao sto ti kazes verovatno nisu ispraceni....

Ne bih bas voleo da jurim da gledam PL i NFL a da secka, kasni zvuk i slicno....
 
Pazi, ne mora da znači da će tako da bude u tvom kraju... Ali je činjenica da je korištenje TV usluge koja radi u OTT maniru manje lagodna za korišćenje od te varijante kad ti provajder kojem platiš TV uslugu omogući i infrastrukturu kroz koju ta TV usluga radi. Na OTT em imaš kašnjenje em moraš sa povedeš računa da ostali uređaji u kući ne pojedu sav protok (tipa torrentovanje) em zavisiš od stanja interneta i ruta koje povezuju različite provajdere.

I ovo ti pišem ja koji 5 godina koristi njihovu OTT uslugu i koji sam zadovoljan bio do sad. Ali ja drugi izbor nemam (ok imam TotalTV) za praćenje SBB TV ponude. A i sa svim sitnim kompromisima sam bio upoznat pre nego što sam odlučio da uzme tu uslugu umesto Talekom IPTV-a.

Čisto da budeš 100% informisan o svim sitnicama i svakom potencijali za nastavak problema pre nego što napraviš odluku.
 
Bio u sličnoj dilemi, i prešao na MTS, box2. Koristim preprodani slot za Android TV na EON Full paketu. Imam i plaćeni VPN, ali mi od pre neki dan nije potreban za UG kanale, ne znam zašto [emoji4]

Redovno pratim NFL i MotoGP. Na IPTV listama imaš USA kanale, mogu da pratim sve prenose svih NFL utakmica [emoji4] Besprekoran stream!

Razmisli da li ti uopšte treba mts tv. Uvek možeš da dodaš, naknadno.
 
Huawei Q11 je boksic koji u sebi ima procesor HiSillicon Hi3798M, doduse ne pise koja je verzija, sto je vrlo bitno.
Q11 je Linux box, nije Android, mada teorijski moze da se flesuje sa androidom, pod uslovom da ima malo vise memorije. ( http://bottlestonightapp.com/content-firmware/huawei-stb-q11-firmware )
Ova stara aplikacija (verzija 162035) radi trenutno na Linuxu 3.18.13_s40 (build jul 2018). Ima 1024M rama.

Nove verzije procesora HiSillicon Hi3798M su dosta mocne, mada i ova bazicna v100 je dobra ( CPU Quad-core ARM Cortex A7, 3D GPU Quad-core Mali450, H.264 i H.265 decoding, 4K@30, Audio Encoding and Decoding MPEG L1/L2, Dolby Digital/Dolby Digital Plus Decoder-Converter, Dolby True HD decoding, DTS and DTS HD core decoding...) ( https://www.silicondevice.com/file.upload/images/Gid1563Pdf_Hi3798MV100.pdf ) .

Huawei EC6108V9 je isti hardware samo ima sveukupno vise memorije i par dugih stvarcica.

Ovaj procesor koristi i octagon sf8008 i ima isti slow motion lag prilikom promene kanala. Maticni define linux je lepo odradjen i ima youtube koji odlicno radi, sto znaci ukoliko zele mogu da se potrude i da na iris tv platformi dodaju youtube i lepsi interfejs.
 
Da li je mts i pre akcije 12m po 1rsd svima novim, davao korisnicima koji dolaze sa sbb istih tih 12m po rsd?
Meni se cini da je davao, a verujem da ce i davati u buduce, pa ne mora da se zuri ni zbog toga svako ko je na sbb.

Evo sada ce i ovaj Arena cloud paket da zazivi (videh najavu i temu na forumu, ne procitah nista o tome), pa ce u toj razlici izmedju mts i sbb moci bez problema da se uziva ako imas mts net (opticki pozeljno ;)) i tv kod sbb, pa zaista nije obavezujuce preci i sa tv na mts.
 
Poslednja izmena:
Da li je mts i pre akcije 12m po 1rsd svima novim, davao korisnicima koji dolaze sa sbb istih tih 12m po rsd?
Meni se cini da je davao, a verujem da ce i davati u buduce, pa ne mora da se zuri ni zbog toga svako ko je na sbb.

Evo sada ce i ovaj Arena cloud paket da zazivi (videh najavu i temu na forumu, ne procitah nista o tome), pa ce u toj razlici izmedju mts i sbb moci bez problema da se uziva ako imas mts net (opticki pozeljno ;)) i tv kod sbb, pa zaista nije obavezujuce preci i sa tv na mts.
Nisam siguran ali mislim da 12 meseci po dinar važi samo za one koji prelaze na optiku. Ja sam im pisao jer sam mislio ujaku da uzmem (Loznica) međutim nema uslova za optiku. Ne znam da li uopšte ima neka pogodnost za nove korisnike koji bi uzeli obican BOX, ako neko zna koristila bi mi informacija.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Jel pratio neko kad inače proširuju ponudu tablet uređaja uz BOX pakete? Trenutno ima samo neki od 7", što je bez veze, a krajem decembra ističe ugovor sa Total TV.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nisam siguran ali mislim da 12 meseci po dinar važi samo za one koji prelaze na optiku. Ja sam im pisao jer sam mislio ujaku da uzmem (Loznica) međutim nema uslova za optiku. Ne znam da li uopšte ima neka pogodnost za nove korisnike koji bi uzeli obican BOX, ako neko zna koristila bi mi informacija.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
@Zeha takođe.

Ja sam dobio 12 meseci po dinar, nakon što sam rekao da sam korisnik sbba i da hoću da pređem. Prvo sam od akvizitera tražio 8 meseci po din. na šta je on rekao naravno, međutim posle kad sam otišao u poslovnicu, agent na šalteru mi dade 6 standardnih + 6 dodatnih meseci po din. Običan box je u pitanju.

Ovo je sve bilo pre ove akcije za optiku po din.
 
12 meseci po 1 din je za one koji imaju optiku, ko nema optiku onda je 6 meseci po 1 din, ne daju mesece na osnovu toga dal ste u sbb i zelite preci u mts nego da li postoji optika gde zivite ili ne :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
12 meseci po 1 din je za one koji imaju optiku, ko nema optiku onda je 6 meseci po 1 din, ne daju mesece na osnovu toga dal ste u sbb i zelite preci u mts nego da li postoji optika gde zivite ili ne :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Nije baš tako. Očigledno je u toku nadjačavanje između Telekoma i MTS, tako da je velika verovatnoća da onaj ko prelazi iz SBB u MTS dobije bolje uslove.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mislis da mogu da daju nesto bolje od ovoga 12 meseci po 1din :D ja cu za par dana iz sbb kod njih, nisu nudili nista boljenod ovog trenutno. kapiram da im je to vec dosta sto daju ali sto kazes pokusavaju sto vise korisnika da dovuku :) tako da se nikad ne zna :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne nego sam mislio da i korisnici koji ne prelaze na optiku dobiju 12 meseci po dinar, ukoliko dolaze iz SBBa. Ja sam kod drugog Telekomovog provajdera dobio 12m po dinar samo zato što sam ih izblefirao da imam super ponudu od TotalTVa.

Da li znaš zašto su dali akciju za optiku?

Zato što su tako ciljano pokušali da preuzmu SBB korisnike u većim gradovima, tipa BG i NS, a izbegli da im svi živi traže svuda po Srbiji (gde nema optika) promociju.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
12 meseci po 1 din je za one koji imaju optiku, ko nema optiku onda je 6 meseci po 1 din, ne daju mesece na osnovu toga dal ste u sbb i zelite preci u mts nego da li postoji optika gde zivite ili ne :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Bukvalno post iznad tvog sam napisao lično iskustvo i da, daju mesece kad se prelazi sa sbba, a nema se optika. Imaš u ovim temama popriličan broj takvih iskustava.
 
Bukvalno post iznad tvog sam napisao lično iskustvo i da, daju mesece kad se prelazi sa sbba, a nema se optika. Imaš u ovim temama popriličan broj takvih iskustava.
Onda odlično, pokušaću da se nagodim sa njima. Ako mogu još da pitam jel mogu priključiti npr. na svoje ime iako je fiksni broj (mts) na ujaku, čovek je inače invalid pa ako mogu na sebe da ga ne mučim da ide u poslovnicu jer je slabo pokretan.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Pokušaj, samo moraš biti sbb korisnik da bi dobio ove dodatne mesece po dinar. Na šalteru mi nisu tražili proveru da li sam postojeći korisnik sbba, dok mi jr akviziter tražio da mu pošaljem račun da se uveri.

To za fiksni, ljudi imaju različito uspeha, mislim da se baš ovde vodila diskusija o tome. Kod mene se telefon vodio na drugu osobu, ja hteo da uzmem box 4, oni rekli nema problema i prebace fiksni bez ikakvih problema na moje ime. Ipak je najbolje da proveriš u poslovnici. Nemoj džabe zvati korisnički, jer u više od pola slučajeva nemaju pravi odgovor.
 
Pokušaj, samo moraš biti sbb korisnik da bi dobio ove dodatne mesece po dinar. Na šalteru mi nisu tražili proveru da li sam postojeći korisnik sbba, dok mi jr akviziter tražio da mu pošaljem račun da se uveri.

To za fiksni, ljudi imaju različito uspeha, mislim da se baš ovde vodila diskusija o tome. Kod mene se telefon vodio na drugu osobu, ja hteo da uzmem box 4, oni rekli nema problema i prebace fiksni bez ikakvih problema na moje ime. Ipak je najbolje da proveriš u poslovnici. Nemoj džabe zvati korisnički, jer u više od pola slučajeva nemaju pravi odgovor.
Hvala na informacijama. Trenutno koriste Total TV koji je koliko znam deo SBB-a, tako da pokušaću nešto da sredim. [emoji106]

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Stigao Box... utisci su... onako.
Interfejs i dodatne opcije su nikakve. U poredjenju sa Eon platformom, bukvalno povratak u mracni srednji vek. Jos jedna stvar me smorila a to je da postoji dedicated lan port na ruteru posebno za TV i posebno za net - tamo gde mi je TV imam samo jedan lan prikljucak i on mora da ide u onaj mali boxic... ruter koji mi je stajao pored, moram da smislim gde i kako da nakacim :|

Net radi kako treba na optici, 395/151 pokazuje (naspram ugovorenih 400/160).

Sve u svemu, net - super, tv - katastrofa.
 
Dosta puta receno za ljude koje su bili na sbb-u i navilki na eon box, a žele optiku i da iskoriste akciju idealno je da uzmu box2 (optika i tel) i eon van mreže paket sa eon boxom. Televizija ostaje kako ste i navikli, odlican net uz povoljnosti.

lan 1 i 4 su za net, 2 i 3 za mts tv.
 
Ovaj procesor koristi i octagon sf8008 i ima isti slow motion lag prilikom promene kanala. Maticni define linux je lepo odradjen i ima youtube koji odlicno radi, sto znaci ukoliko zele mogu da se potrude i da na iris tv platformi dodaju youtube i lepsi interfejs.

Nije isti procesor, sf8008 koristi Hi3798MV200, dok je na Q11 Hi3798MV100 (mogu da potvrdim 100% jer sam izvukao info preko serial), plus taj box ima 8GB emmc, dok Q11 ima 256MB.
 
Nazad
Vrh Dno