Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Imam aktiviranu promociju 100gb za mobilni net na dva broja, od kojih je jedan u boxu. Malopre sam potrošio protok iz box paketa i treba da krene potrošnja tih 100gb, ali neće, tj. radi kao da nemam promociju i da je sada spuštena brzina nakon potrošenih gigabajta iz box paketa. Da li još neko ima taj problem?

jel reseno ??
 
  • Like
Reagovanja: M J
Odgovorili su mi na prigovor od pre dva meseca za probleme sa msat TV-om gde sam tražio da mi besplanti meseci krenu nakon što zamene STB, jer je usluga bila nefunkcionalna, kao i 4G Internet gde nije radio 4G mesec dana (zaboravili da aktiviraju a upisali u sistem da je aktivirano).

"Poštovani, Vaš zahtev/prigovor je prvobitnom proverom rešen neosnovano. U toku su detaljnije provere nakon čega ćemo Vam dostaviti konacno rešenje."

Nadam se da će pronaći ljudskost u sebi da odobre to, kao i da storniraju onaj račun za Internet van paketa za mesec dana dok nisu aktivirali ugovor za BOX jer su podizvođači ugovor izgubili pa sam nosio u poslovnicu moj primerak da se skenira i zavede u sistem, i da se aktivira usluga naravno.
 
@andramisko, momals84

Rešili odmah, doduše rekla mi je devojka iz call centra da joj računar pokazuje da je sve u redu ali kapiram da je ipak nešto uradila i sredila problem.

OnePlus 6/Tapatalk
 
Hvala na odgovoru - i kako si zadovoljan u odnosu na SBB? Doduse, ja sam i na SBBu na optici, ne znam koliko je merodavno...

Sbb ima fttb (optika do zgrade a onda od kutije do gore ide koaksijalni kabl) tako da je to kao da nisi na optici a mts ima ftth (optika do stana) što je ogromna razlika, ako te ne vezuje danak u krvi (ugovor) predji na mts pošto im je odlična optika a box 4 plavi je trenutno najbolji mogući paket cena/usluge/kvalitet plus je prvih 6 meseci besplatno pa kada bi se vadio prosek na 24 meseca bi ispalo 3600 dinara mesečno (prvih 6 meseci besplatno a onda 4800)
 
Naravno da nije tako već i SBB gura FTTH, ne bih rekao da sam na optici da mi coax ulazi u stan. :)

Na papiru SBB ima dosta više HD kanala, nisam upoređivao koje.. Cena je u principu najpresudnija, box 4 plavi em kombinuje i mob, em se dobija 6 meseci za din.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imam box 3 paket fixni, net 10Mb/s, mobilni 800 min + 1GB to plaćam 3000 din ugovor mi ističe početkom oktobra.
Sad vidim da je box 3 cena: 3559 din, a pre par meseci me zvali i nudili box 4 za 3600.
Pitanje 1: Da li neko zna da li će uvoditi optiku skoro u Pančevu (jer plaćati 3559 za 10Mb/s je nerealno) ?
Pitanje 2: Da li ako produžim ugovor za box 3 mogu tražiti 6 meseci za 1 din (to bi bilo kompromisno rešenje) ?
Pitanje 3: Ako gasim sve i prelazim u VIP koji mi nudi Neo 3 + kućni net (100Gb) za 1800 din tokom dve godine, moram li najaviti prestanak ugovora po isteku i prelaz na drugu mrežu ?
I kad mogu preći, dan po isteku ili kako to već ide ?
 
1. Bio je kod mene za potpis, tj, saglasnost za optiku, baš iz mts-a. U pitanju je Sodara. Navodno od početka novembra su radovi, ako sam dobro razumeo, od sodare ka narodnoj bašti, još neki deo grada je pominjao... pogledaću sutra na tabli u prizemlju i slikaću ti.
2. Meni su dali standardno 2 meseca za produženje (piše u uslovima za BOX 3, mislim do kraja septembra), nisu nudili neke posebne mesece. Ne znam kako se dobija 6 meseci.
3. Trebalo bi odmah po isteku da možeš da raskineš ugovor. Posle radiš šta ti je volja.
 
Da li može BOX paket ako nisam vlasnik fiksnog telefona? Ili mora VDSL odvojeno po regularnoj ceni? Još nešto, ako imam VDSL i fiksni čiji sam vlasnik, i hoću da preselim samo VDSL, a u BOX paketu je, da li je to moguće ?
 
1. Bio je kod mene za potpis, tj, saglasnost za optiku, baš iz mts-a. U pitanju je Sodara. Navodno od početka novembra su radovi, ako sam dobro razumeo, od sodare ka narodnoj bašti, još neki deo grada je pominjao... pogledaću sutra na tabli u prizemlju i slikaću ti.

Aj slikaj ako možeš ja stanujem u kući u M.Gorkog :)
 
Zaboravio sam, sutra ću, trebalo bi da si u tom kraju. Ako sam ga dobro shvatio od JNA (linija stara pošta - nova pošta) do staklare (valjda Prvomajska ulica) i od Tamiša do Miloša Trebinjca (narodne bašte).
Ima na plakatu i broj telefona, nisam memorisao.

Edit: skoknuo sam dole, verovatno ću opet da zaboravim.
Klasteri 2 i 5, ja ne znam gde da vidim koja je to podela grada.
IMG_20190911_011310175.jpgIMG_20190911_011315912.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala bogu te vise ne moramo da placamo penale ako zelimo odustajanje od ugovora.

Utvrdili smo da ste ugovor za BOX3(Fiksna+Net20+TV) potpisali 26.09.2018. godine na neodređeno vreme sa minimalnim periodom važenja od 24 meseca.
Imajući u vidu da ste prilikom zaključenja ugovora ostvarili pravo na povlastice definisane uslovima odabrane kampanje, kao i da za navedeni ugovor nije istekao minimalni period važenja, obaveštavamo Vas da bi raskid ugovora mogao biti realizovan samo uz obračun naknade štete zbog prevremenog raskida Ugovora.

Ukoliko ostajete pri zahtevu za raskid pretplatničkog ugovora pre isteka minimalnog ugovorenog roka, molimo da nam dostavite informaciju kada biste raskinuli ugovor u cilju informisanja o iznosu naknade štete.
 
Tako ti je to svuda i za sve, ili ne potpisuj ugovore vremenski datirane, ili snosi posledicu prevremenog raskida.
Ubaci sebe u ulogu nekog pružaoca usluga, ili proizvoda, kupac se obavezao da će kupovati od tebe određen proizvod u određenoj količini, ti si uložio u proces i radnu snagu, i on bi da raskine ugovor, naravno da ćeš tražiti da plati penal zbog raskida ugovara, jer je taj penal već sadržan u prvobitnom ugovoru.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Tako ti je to svuda i za sve, ili ne potpisuj ugovore vremenski datirane, ili snosi posledicu prevremenog raskida.
Ubaci sebe u ulogu nekog pružaoca usluga, ili proizvoda, kupac se obavezao da će kupovati od tebe određen proizvod u određenoj količini, ti si uložio u proces i radnu snagu, i on bi da raskine ugovor, naravno da ćeš tražiti da plati penal zbog raskida ugovara, jer je taj penal već sadržan u prvobitnom ugovoru.

Послато са уз помоћ Тапатока

Niko od korisnika ne treba da se saoseća sa provajderima, dokle god provajderi zatvaraju reklamacije bez rešenja, izmišljaju razloge samo da ne bi problem rešili, kasne sa odgovorima na reklamacije, i nepravično se odriču svih odgovornosti u ugovorima, a nezadovoljnim korisnicima ostaje samo da troše svoje vreme i novac i tuže provajdera, koji će odugovlačiti proces i kada vide da nema izlaza odobriti raskid bez naplate penala. A korisniku izgubljeno vreme, sudske troškove i troškove advokata, novac potrošen na prevoz do operatera, suda, isl., troškove telefonskih razgovora sa operaterom, NIKO neće da nadoknadi.

Pritom je opšte poznato da operateri lažu kako bi izbegli odgovornost.

U takvom sistemu, mesta za saosećanje i ubacivanje sebe u ulogu operatera, NEMA.

---

Hvala bogu te vise ne moramo da placamo penale ako zelimo odustajanje od ugovora.

Plaća se priključna taksa, razlike u pogodnostima i deo do pune cene bez UO. Jedino što je novo je da kod mobilnih operatera može da se izbegne plaćanje bespotrebnih stvari jer se plaća samo popust i uređaj ako je uzet, umanjen za cenu isplaćenih rata. Kod fiksnih operatera je sve isto kao i pre, moguće da su iznosi i veći (npr. Orion pretplata 12 meseci 1499 din za 10/2 Mb iznosi 17988, a u slučaju raskida se naplaćuje priključna taksa od 20000 din. To samo dokazuje apsurdnost tih priključnih taksi. )
 
Poslednja izmena:
Opa,ruzicasto *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* u HD.
 
Poslao sam mail mts-u i posle jedno 4-5 dana su me zvali u vezi produzetla ugovora.
Ponudili mo standardna 2 meseca gratis olus jos 4,ja pristao na to. Box 4 crveni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A da li je moguce promeniti paket bez penala??
Box2 umesto box3?
Da li bi izbacivanjem iptv "usluge" mogao dobiti vecu brzinu?
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da su HD kanali mutnjikavi, ipak sam ocekivao vise. TV je 1080p, 49".
 
Hvala na odgovoru - i kako si zadovoljan u odnosu na SBB? Doduse, ja sam i na SBBu na optici, ne znam koliko je merodavno...

Šta da ti kažem ,na sbb-u sam bio 15 godina,nisam imao drugu opciju,kad je ušao Mts u zgradu nisam se uopšte dvoumio.
Box plavi me je izašao sa popustom 3200 rsd-net stabilan,ping izvanredan,što najviše klincu znači zbog igrica.
Opet zbog klinca 100 gb za internet na mobilnom.
TV me ne zanima preterano,nedostaje mi SK, ali i tu imam kodi,primetno je brže prebacivanje kanala,SD kanali mi se čine kvalitetniji na tv-u od 58 inča.
Tri boxa koja ne zauzimaju previše mesta.
Ruter radi samo na 2,4 mrzelo me da se cimam za 5,ima vremena sve u svemu više sam nego zadovoljan za sad.
Još nešto,radnici koji su došli da instaliraju opremu iz Roaminga su fenomenalno odradili posao u stilu ti kaži mi radimo.
 
Koju brzinu imate preko 4g u promociji sa 100gb mobilnog neta za korisnike box paketa? Merim malopre, dobijem 31kbp/s, a pre 2-3 meseca je bilo preko 50.
 
Izmeri ponovo u ponoć [emoji16]

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Posto imam tri tv-a u stanu interesuje me koliko se dobije STB uredjaja za box 3 paket?
 
Do 3, 2 su free, treci je 300din mesecno. Uslovljeno tehnickim mogucnostima (VDSL sa max rate od min. 35000Kb).
 
jel ugovor bio istekao ili ne. i kakav je bio mejl, preteci ili....fin

Ostalo mi bilo 2 meseca do isteka ugovora. Ali su me oni zvali pre toga i nudili samo 2 meseca besplatno ja ih odbijem i na tome se zavrsi,i sada im pustim mejl kako sam dobio ponudu od Sbb-a i da cu preci kod njih jer mi oni nude mnogo bolje uslove. Posle 4-5 dana me zvali i ponudili standardnih 2 meseca plus jos 4. Ja sam trazio 2+5 besplatno ali sam pristao i na ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene je brizina optike i dalje 50/8. Ovo je prvi put da telekom ne podize brzine starim korisnicima, a sto se tice kvaliteta HD kanala, verovatno je u pitanju rts hd iz sd paketa. Samo RTS iz HD paketa ide u visoj rezoluciji. To se najlakse uocava kada se naizmenicno prebcuje izmedju 101 i 710 (RTS1 HD)
 
Nazad
Vrh Dno