Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Pozdrav, korisnik sam box 4 usluge i zbog tehničkih mogućnosti ne mogu da imam veći protok od 10mbs. Pošto mi ugovor uskoro ističe ponudili su mi zamenu modema nekim koji ima karticu i preko koga bi moglo da ide 20 mbs. O čemu se tu radi i kakva su vaša iskustva?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Upravo me pozvali sa skrivenog broja i dobih 7m po 1rsd, prelazim sa crvenog na plavi box4 uz hibridni net... Nikakav problem nisu pravili, sad mi krivo sto u mailu nisam tražio 8 meseci za din...
Šta je to hibridni net i kolika je brzina? Jel ti je ponuđeno ovo 50/8?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
sta kazete za ove parametre?

b8d93c03b0fd924bbb42091ed5a258ff.jpg


Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
Kako ja kod sebe da proverim parametre?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Šta je to hibridni net i kolika je brzina? Jel ti je ponuđeno ovo 50/8?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Jeste, 50/8 brzina neta i do dva tv-a imaju hd kanale... Hibridni net (ruter sa slotom za sim karticu) izvlači maximum što može iz kabla i ostatak nadomesti 4g sa sim kartice, tako da bi trebalo da ima obećanu brzinu neta...
 
Evo mojih parametara pa vas molim za komentar. Ukoliko dobro tumačim ne mogu dobiti upload veći od 1mbs ni download veći od 18mbs. Da li će tu hibridni internet 20/4 moći da radi bez problema?
21d41988acf4db59a7a3509d21090729.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ti si na ADSL signalu gde svakako upload preko 1 Mbps ne može.
A i daleko si od centrale pa bi tebi i za 20 Mbps VDSL paket trebala pomoć hybrid rutera i 4G mreže.
 
Ti si na ADSL signalu gde svakako upload preko 1 Mbps ne može.
A i daleko si od centrale pa bi tebi i za 20 Mbps VDSL paket trebala pomoć hybrid rutera i 4G mreže.
Pa da, to su mi i ponudili nego da li mislite da bi hibrid 20/4 na ovakvim parametrima mogao da radi bez problema?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ako imas recimo pristojan signal mobilnog telefona u mts mrezi moglo bi da radi.
 
Poručio sam online u četvrtak 8.10., zvali su u ponedeljak 12.10. da se najave za sutradan, ali pošto sam na putu, zamolio da pomerim za petak. Prihvatili su.
Uvodim Box 2, nemam ništa u MTSu.
Opet sam pozvao call centar. Nista im nije jasno, i moram da sacekam da me pozovu.

*mjau**mjau**mjau*, ako se ne realizuje do kraja nedelje moram kod drugih :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
dok si povezan na svoj ruter, odes na http://192.168.1.1 i ulogujes se sa nekim od ovih kombinacija username\password

2da382c19cfbc62516e2bb6e3cbd0a27.jpg


Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
Hvala, ali sam se snašao. User i pass meni za logovanje je telekom. Mada razmišljam, ne znači mi ni ovo što mi nude 20mbs i 6m za dinar. Ne radi se o parama, nego mi je i dalje ta brzina mala.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Opet sam pozvao call centar. Nista im nije jasno, i moram da sacekam da me pozovu.

*mjau**mjau**mjau*, ako se ne realizuje do kraja nedelje moram kod drugih :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

"Nista im nije jasno" "ako se ne realizuje do kraja nedelje moram kod drugih" .

E, moj [Miki]. Pa, ni nama nije jasno. :d Da li ti uopste znas sta hoces? Treba prvo da se odlucis sta tacno hoces. Hoces li kod MTSa takvu i takvu uslugu koja toliko kosta ili kod nekog drugog takvu i takvu uslugu koja toliko kosta. Velika je razlika i u uslugama i u ceni. Hoces li optiku ili kabal. Hoces li da platis manje ili kod tebe to nije bitno, jer i tako ne znas na sta bi novac potrosio. Ili te uhvatio neizdrz i dosada. :D
 
Poslednja izmena:
Mozda nisi citao moje postove :). Porucen Box paket, dogovorena nedelja za intalaciju, niko se ne javlja, u call centru kazu da ne znaju sto je zastoj u instalaciji.
Ne znam sta ovde nije bilo jasno ?:)

Svakako ako se ne jave da urade instalaciju, meni prestaje usluga kod drugog provajdera moram da se javim njemu za obnovu ugovora. Simple as that.
 
Mozda nisi citao moje postove :). Porucen Box paket, dogovorena nedelja za intalaciju, niko se ne javlja, u call centru kazu da ne znaju sto je zastoj u instalaciji.
Ne znam sta ovde nije bilo jasno ?:)

Svakako ako se ne jave da urade instalaciju, meni prestaje usluga kod drugog provajdera moram da se javim njemu za obnovu ugovora. Simple as that.

Sve sam je procitao i razumeo. :) Ali ovo je Srbija. Moras malo da se angazujes za ono sto hoces. Ne mogu da verujem da prikljucivanje traje tri nedelje. A i da traje, dosadjuj im, svaki dan... reci da si otisao od drgog provajdera. izbori se za ono sta hoces. To vazi za sve u zivotu. :)
 
Imam box3 na optici, pod ugovorom do 9.2021. placam oko 3600 mesecno, dal da prelazim na box4, tv mi ne treba, placao bih 3999 nakon 12m free?
Druga varijanta je da po isteku ugovora otkazem uslugu, ukinem fiksni, a net delim sa komsijom.
 
Sta su to zanimljivo od hd kanala dodali u tv max paket posto vidim da pise da sada ima 92hd kanala
 
Sta su to zanimljivo od hd kanala dodali u tv max paket posto vidim da pise da sada ima 92hd kanala

Nazalost nista zanimljivo. Ne znam dokle te je paznja do sada drzala, ali u poslednja tri 'talasa' dodavanja tu su sad:

780 Kurir TV HD
781 X Toxic Rap HD
782 Kuvo TV HD
783 Red TV HD (ex-Pink 2)
784 Arena Fight HD
785 RTS Klasika HD
 
Poslednja izmena:
Da li je ovo moguće?

Dodje lik iz telekoma da umesto postojećeg (na kome je 50/8 Mb/s a zbog HD TV-a sam tražio Hybrid) poveže ruter-Hybrid i kaže, na moju primedbu nakon izmerene brzine od 24 Mb/s da treba da bude 50/8 Mb/s i da sam Hybrid tražio zbog HD TV-a , da nikad neće ni biti 50/8 Mb/s jer ruter koristi 5G mrežu koja u Srbiji još nije puštena i da će mi brzina biti 30/4 Mb/s...kad se nisam šlogirao...

....kakav stručnjak...sramota za Telekom...

....i pored toga što nisam pristao dok ne reše slučaj, znajući da je nebuloza to što priča, aktivirali su BOX 4 Hybrid bez da sam potpisao ugovor....

....pitaću ih kad isporuče račun na osnovu čega su izdali račun kad nemaju primerak potpisanog ugovora....nevidjeni javašluk u Telekomu....
 
Poslednja izmena:
Za koji neplaceni racun/mesec se vrsi sada iskljucenje usluga BOX 3 paketa?
 
Za koji neplaceni racun/mesec se vrsi sada iskljucenje usluga BOX 3 paketa?

Uvek su isključivali nakon dospeća računa za poslednji mesec, zbog neplaćenog prethodnog računa. Na primer, dobio si račun za septembar, a avgust još nisi izmirio. I ako želiš da ti se jedan neplaćen račun provlači, uvek plati onaj prvi što je stigao za naplatu, odnosno avgust.
 
Ubačen je LFCTV HD na broju 786
 
Jel se desavalo nekom da mu se mobilni diskonektuje sa H168N rutera nakon 15-30min neaktivnosti? Ovo mi se desava na telefonu od kako sam uzeo mtsov box tj. na sbb-ovom se nije desavalo. Koristim normalno telefon, ostavim ga na 20-30min i nakon sto ga otkljucam, stoji ! kod wifi ikonice. Pokusavao sam da promenim dns, ukljucim vpn, rezervisem IP, medjutim nista. Jedino sto u ovom slucaju mogu da uradim je da iskljucim i ukljucim wifi na mobu nakon cega proradi. Problem se ne dogadja na laptopovima. Postoji li neko podesavanje na ruteru gde bih mogao da namestim to?
 
Ja imam problem da mi na jednom laptopu konstantno puca konekcija sa ruterom, dok se to ne dešava na drugom laptopu, desktop računaru telefonima

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Za obnovu Box 4 crveni (ADSL) nude mi 1 mesec za dinar! Zamolio sam ih da ponovo naprave ponudu i navodno zvace neko iz sluzbe za korisnike
 
Meni su za obnovu Box 4 plavog paketa nudili novi Box 4 plavi (sada je 5000 din, inače trenutni sam plaćao 4300 din + 850 za HBO+ i gledanje unazad) ponudili 5 meseci po dinar, a ukoliko pređem na Box 4 beli (6700 din), nude mi 8 meseci po dinar.

Ugovor mi je istekao 19.10. i pre toga su me zvali pre jedno 2 meseca da mi ponude obnovu ugovora za 1 mesec. Rekoh da nisam zainteresovan i da me ne zovu ako nemaju bolju ponudu.
Pošto nisu zvali, pisao sam im pre jedo 2 nedelje i tek me je juče pozvala jedna službenica i ponudila gorepomenuto.

Pošto sam boxu pridružio još jedan mobilni broj koji sam prosledio mami, sad mi kaže da mogu za to da dobijem 3 meseca po dinar, inače će pretplata biti 850 din. (u pitanju je Morava 1 paket, pretplata 500 din, trebalo bi da ima 200 min i 200 poruka, bar mi tako piše sad na portalu). I tu me je zbunila, mislio sam da ovaj broj nije uslovljen ugovornom obavezom koja bi ovim prelaskom sad podrazumevala pretplatu od 600 din. mesečno i 100 min/sms.

Evo stvarno nisam pametan šta da radim, načelno sam rekao da bih opciju sa belim boxom, ali kad stavim na papir, previše je za ono što dobijam.
Neki savet, predlog za novu himnu? :)
 
A jel radi da se po isteku ugovora sve otkaze, vrati oprema, pa posle 1-2 meseca potpises kao nov korisnik, kao kod sbb?
 
A šta ćeš da radiš tih dva meseca?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Primera radi 2 meseca, mozda moze i posle 2 dana, ne znam, pozajmis od komsije recimo.
 
Nazad
Vrh Dno