Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Koji je maksimum koji se moze izvuci na bakar? Optika mi je ispred zgrade ali im za uvodjenje u zgradu treba fazon 2-3 meseca... I predlazu mi da ptp ugovor na bakru 6m po din pa da kada bude uvedena optika potpisem anex gde xu dobiti novih 6m po din od dana potp tog novog ugovora...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Zavisi od dužine bakarne "parice", 100 Mbps je max paket koji nude za VDSL ali poprilično je mali procenat stanovništvo koji može da dobije 50 Mbps paket a kamo li 100 Mbps koji su samo sa ljude kojima je "mini centala" u zgradi ili u susednim zgradama.

Npr ja na selu sa "paricom" dužine od ~315 metara ne bih mogao da imam 100 Mbps brzinu predaleko sam :d Koristim 50 Mbps i ruter procenjuje max na 85-87 Mbps.

Ta priča o prelasku sa VDSL na optiku je definitivno tačna u smislu da ćeš bez problema moći da pređeš na optiku kad je uvedu kod tebe.... sad koliko ćeš tačno dž meseci dobiti kad budeš prelazio na optiku to već zavisi...
 
Ja sam dobio 6 za takav prelazak, ali nakon godinu dana. Cekao sam ih isto par mjeseci i onda su me zavitlavali sa prijavama par mjeseci da bih na kraju saznao da ne mogu da predjem na taj paket koji sam mislio nego neki veci ali to mi niko nije rekao tipa pola godine. Tada rekoh fuck this cekacu istek ugovora al u medjuvremenu mi izadje dobar deal za box 4 pa uzeh jos 6 mjeseci dzabe, samo godinu dana duzi ugovor od ovoga sto bi bio inace i za 300 din vise imam postpaid :)

Moja preporuka ti je da ne ciljas na paket 100 nikako, ja se ni ne sjecam koliko sam izvlacio ali neki testovi su bili 80-90 cini mi se, nemoj ni 50 jer ce da te uslove da moras da predjes na opticki paket koji je proporcijalan tome, a to moze biti mnogo skuplje, npr meni bi bilo u box 4 paketu da se nisam provukao ispod radara i nekako zavrsio to, mada mozda zbog toga sad i odugovlace meni stvar al sve i da ne ispostuju ugovor sta mogu sad kad su mi vec uveli optiku a za mobilni nemam ugovor ako nece da uvaze taj box 4 potpisani.
 
Ja sam dobio 6 za takav prelazak, ali nakon godinu dana. Cekao sam ih isto par mjeseci i onda su me zavitlavali sa prijavama par mjeseci da bih na kraju saznao da ne mogu da predjem na taj paket koji sam mislio nego neki veci ali to mi niko nije rekao tipa pola godine. Tada rekoh fuck this cekacu istek ugovora al u medjuvremenu mi izadje dobar deal za box 4 pa uzeh jos 6 mjeseci dzabe, samo godinu dana duzi ugovor od ovoga sto bi bio inace i za 300 din vise imam postpaid :)

Moja preporuka ti je da ne ciljas na paket 100 nikako, ja se ni ne sjecam koliko sam izvlacio ali neki testovi su bili 80-90 cini mi se, nemoj ni 50 jer ce da te uslove da moras da predjes na opticki paket koji je proporcijalan tome, a to moze biti mnogo skuplje, npr meni bi bilo u box 4 paketu da se nisam provukao ispod radara i nekako zavrsio to, mada mozda zbog toga sad i odugovlace meni stvar al sve i da ne ispostuju ugovor sta mogu sad kad su mi vec uveli optiku a za mobilni nemam ugovor ako nece da uvaze taj box 4 potpisani.
Nista te nisam razumeo ali hvala na pokusaju [emoji4]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Spavalo mi se pa uzeo da kucam i kucam.
Moja preporuka ti je da na bakru uzmes neki slabiji paket jer ce te posle usloviti da moras da predjes na neki jaci na optiku a koji mozes vidjeti u ponudi. U mom slucaju, dodusw za box4, jer sam imao 100 bakar morao sam 400 optiku koji je preko 6k dinara cini mi se. To sam zaobisao ali vidi na box 3 pakete tamo gdje pise tipa 20mbit adsl/100mbit optika, e to je to, znaci tvoj paket na bakru odgovara tome na optici i mora neki jaci, mislim da nece doci samo da optiku prebace a paket bude isti nego mora skuplje.
 
Koji je maksimum koji se moze izvuci na bakar? Optika mi je ispred zgrade ali im za uvodjenje u zgradu treba fazon 2-3 meseca... I predlazu mi da ptp ugovor na bakru 6m po din pa da kada bude uvedena optika potpisem anex gde xu dobiti novih 6m po din od dana potp tog novog ugovora...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Kod mene je 50 Mbps (ostalo preko je za tri stb uređaja):
Actual Rate(Up/Down) 8190/74996 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 31703/120432 kbps
Na ove parametre mi nisu nikako savetovali 100 Mbps iako teorijski po linku može, instalacija je stara i pucalo bi dosta.

Meni su to za 6 meseci po dinar rekli prošlo leto kada su tražili potpis za radove u zgradi (u novembru stiže optika), tada su i takvi uslovi bili na sajtu.
U međuvremenu, na sajtu su promenjeni uslovi i sada piše " prva 2 meseca po 1 dinar – za korisnike koji nemaju optičku infrastrukturu, a već koriste sve usluge (internet, mts TV, fiksnu i mobilnu liniju)."
Ovo se odnosi na BOX 4. Pogledaj dobro detaljne informacije, odmah ispod tabela, prvih nekoliko redova.
Ne znam koji je box u pitanju, ali za box4 6 meseci sada dobijaš pri prelazu na optiku samo ako uvodiš 2 nove usluge.
Sada bi dobio npr. 2 meseca po dinar na box-u 4 da pređem na optiku... malo optimizma sa moje strane, lepo je rekao tip letos da je plan novembar ali biće sledeće leto sigurno :)
 
Da li može da se promeni broj mobilnog telefona u box paketu koji je pod ugovorom?(Nisam uzeo telefon uz ugovor)
 
Juče sam zvanično na Box4 Plavom od 50Mbs. Interesuje me kako se radi presek stanja, odnosno od kada mi ide promocija 7 meseci gratis? Ono što mi je rečeno u poslovnici je da plaćam samo regularnu cenu za februarski račun po staroj ugovornoj obavezi do 12.02. i ono što me zanima je da li prvi besplatni mesec ide do 01.03. ili do 12.03? Pa ću tamo na jesen takođe da platim razliku u novcu ali za period od 12.09. do 30.09 ako bespaltni meseci idu od datuma kada su zvanično puštene usluge, tj. od juče?
 
Juče sam zvanično na Box4 Plavom od 50Mbs. Interesuje me kako se radi presek stanja, odnosno od kada mi ide promocija 7 meseci gratis? Ono što mi je rečeno u poslovnici je da plaćam samo regularnu cenu za februarski račun po staroj ugovornoj obavezi do 12.02. i ono što me zanima je da li prvi besplatni mesec ide do 01.03. ili do 12.03? Pa ću tamo na jesen takođe da platim razliku u novcu ali za period od 12.09. do 30.09 ako bespaltni meseci idu od datuma kada su zvanično puštene usluge, tj. od juče?
Od datuma puštanja usluge računaju, kasnije ćeš platiti razliku.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kod mene je 50 Mbps (ostalo preko je za tri stb uređaja):
Actual Rate(Up/Down) 8190/74996 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 31703/120432 kbps
Na ove parametre mi nisu nikako savetovali 100 Mbps iako teorijski po linku može, instalacija je stara i pucalo bi dosta.

Meni su to za 6 meseci po dinar rekli prošlo leto kada su tražili potpis za radove u zgradi (u novembru stiže optika), tada su i takvi uslovi bili na sajtu.
U međuvremenu, na sajtu su promenjeni uslovi i sada piše " prva 2 meseca po 1 dinar – za korisnike koji nemaju optičku infrastrukturu, a već koriste sve usluge (internet, mts TV, fiksnu i mobilnu liniju)."
Ovo se odnosi na BOX 4. Pogledaj dobro detaljne informacije, odmah ispod tabela, prvih nekoliko redova.
Ne znam koji je box u pitanju, ali za box4 6 meseci sada dobijaš pri prelazu na optiku samo ako uvodiš 2 nove usluge.
Sada bi dobio npr. 2 meseca po dinar na box-u 4 da pređem na optiku... malo optimizma sa moje strane, lepo je rekao tip letos da je plan novembar ali biće sledeće leto sigurno :)
Gde si video te parametre? U modemu? Ja na mom hg830 (huawei) ne mogu da nadjem slicne parametre. Pitam iz razloga sto imam box 2 (20/4+fiksna).Probao bi sledeci veci net 50 paket jer je razlika u ceni 100 din. Cak bi uzeo i da mi downlod bude barem oko 30 Mb/s jer sam udaljen od centrale i znam da bih imao gubitke. Jer na postojeci net 20/4 download mi se krece stabilnih 18.7 upload 1.17. Znam da imam gubitke na upload-u. Koliki upload treba da mi bude na net 20/4? Nije mi upload toliko bitan koliko mi treba veci download. Na koji nacin mogu da proverim da li mogu da izvucem vise? Ranije je telekom imao uslugu da se ubrza net na jedan dan. Sada ne mogu to da nadjem na njihovom sajtu. Evo mojih parametara iz modema:


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
78e45272cb61fc8b7d797d9202274f89.jpg
 
Poslednja izmena:
@mwsavko: Ako su očitavanja rutera iole tačna onda je prava misterija kako tebi uopšte radi upload sa SNR marginom od bednih 1.8...
 
@mwsavko: Ako su očitavanja rutera iole tačna onda je prava misterija kako tebi uopšte radi upload sa SNR marginom od bednih 1.8...
Znam da imam gubitke. Upload je uvek konstantan i krece se od 1.1 do 1.17 Mb/s. A koliko bi trebao da imam sa paketom 20/4? Jer kad sam imao paket 10/2 upload max 0.91

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja pričam o SNR margini što je odnos signala i šuma... Sve ispod 6 db je extremno nestabilna konekcija koja će da puca non stop.

10/2 paket ne postoji kod Telekomu već 10/1 (i tu si imao tih blizu 1 Mbps upload).
A paket 20/4 kako mu samo ime kaže treba da ima 20 Mbps download i 4 Mbps upload... a tebi su pustili jedva nešto malo preko 1 Mbps... i to je fenomen da radi sa takvim šumom na liniji.

Očigledno si i daleko od centrale plus ti je parica u krš stanju. Tako da 50 Mbps možeš samo da sanjaš (a tek 8 Mbps upload koji ide uz taj paket).
 
Poslednja izmena:
@mwsavko: Imam i ja gomilu gubitaka ali je kulturno stabilna veza, gomila uređaja nakačena.... ali nemam žalbi ni na tv ni na net.
Meni je prvi prioritet bio da sredim instalaciju u stanu, 15 metara lošeg, izgaženog i starog telefonskog kabla do modema. Batalio sam, štemuj struju, udri ovo-ono... Čekam optiku pa ću onda da se pozabavim detaljnije, radi ovo i ovako.

Imao je moj stari modem na isdn/adsl tako neki prikaz, sada je H168N i samo sam kopirao par redova, ovo je prikaz veze:
MaxthonSnap20200214013911.jpg
 
@mwsavko: Imam i ja gomilu gubitaka ali je kulturno stabilna veza, gomila uređaja nakačena.... ali nemam žalbi ni na tv ni na net.
Meni je prvi prioritet bio da sredim instalaciju u stanu, 15 metara lošeg, izgaženog i starog telefonskog kabla do modema. Batalio sam, štemuj struju, udri ovo-ono... Čekam optiku pa ću onda da se pozabavim detaljnije, radi ovo i ovako.

Imao je moj stari modem na isdn/adsl tako neki prikaz, sada je H168N i samo sam kopirao par redova, ovo je prikaz veze:
Pogledajte prilog 281388
Zato i ja cekam optiku. Ovako znam da imam prilicne gubitke na upload-u ali je makar stabilan net evo vec 10 god. Nisam ni pomisljao da uzmem kablovski net prvo od kopernikusa a sada od supernove (moguci nat i stalni prekidi i kvarovi). E sada kada ce optika ko ce ga znati. Znam da ce prvo ici u vecim gradovima. A kod mene na jugu (Vranje) mozda za 5-10 god. [emoji3525]

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Majstori su mi poslali identičan račun za decembar i januar. Ne bih ni primetio da decembarski nije bio malo veći od onog na koji sam navikao. Identičan je deo računa za fiksni telefon jer je mobilni bio u okviru pretplate. Poslao sam im primedbu.
 
Rešili su problem sa NBA League Pass paketom za Box 4. Sinoć uđem da proverim da li se nešto promenilo i vidim da imam 16 game credita, tako da su očigledno pustili dupli mesec, taman za svo vreme tokom kojeg to nije radilo onako kako je najavljeno.
 
Sad me podseti da moram da ih ganjam oko tog NBA League Pass. Pošto koliko vidim naplaćuju ga na računu (a Box4 je naravno 6 u pitanju) a kad na MojMTS portalu ili Android app odem u sekciji Aplikacije > NBA League Pass ne prikazuje mi uopšte dostupne pakete već samo uputstvo za korišćenje se vidi.
A ja sam to kao deaktivirao pre 2 meseca.

Sa drugim nalogom (internet only ugovor) najnormalnije radi ta sekcija MojMTS.
 
Ja to dobih dzabe al necu gledat nikad, kad pocnu naplacivat? Isto kad udjem u pakete na tv pise da imam preostalih 500 dinara, jel to imam nesto dzabe ili ne znam?
 
Ja evo sad pustih Boston i Lejkerse i samo samo kliknuo na apply game credit, gde mi je pisalo da imam još 15 game credita. Imam Box 4 crveni i nemam tu stavku na računu.
 
Takođe nema te stavke na računu za BOX4 plavi.
Hvala na informaciji, kod mene 20 kredita do sledeće dopune a bilo možda još 2 ili 3 do skoro.
 
Kad dodate broj za onih 100gb uz box 4, jel prvo skida mobilni internet iz omorike 1 na kojoj sam pa onda tih 100gb? Dodao sam broj u box i stigla mi je poruka da je aktivno, ali i dalje mi skida iz paketa net.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
tako je, prvo skida iz paketa (mobilnog) pa nakon toga trosi od te 100 gb kvote

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Jel moguce da iskljuce net ako nije placen Januar u ovom slučaju. Sad sam ulazio na profil. Januar nisam platio. A neta nema odjednom... nisam nikad imao prekide niti slično..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel moguce da iskljuce net ako nije placen Januar u ovom slučaju. Sad sam ulazio na profil. Januar nisam platio. A neta nema odjednom... nisam nikad imao prekide niti slično..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Kada uplatis , bice i interneta .

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel moguce da iskljuce net ako nije placen Januar u ovom slučaju. Sad sam ulazio na profil. Januar nisam platio. A neta nema odjednom... nisam nikad imao prekide niti slično..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Na drugoj temi pomenu neko da su planirani radovi od 00 do 06.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li su lažovi bez stida i srama ili se nešto iza brda valja?
a6bed7f9447dd2ce206034dca5ee655d.jpg


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
  • Like
Reagovanja: M J
Prvo pozdrav svima.

Evo da podelim moje iskustvo sa MTS-om koje i dalje traje.

Pre oko mesec i po dana sam uzeo BoX 4 crveni paket, jer nemam uslova za brzi internet, a i to je bilo povuci potegni.
Imao sam kod jednog drugog operatera adsl 20mb/s, kod drugog mobilnog operatera postpaid ,a kod MTS-a fiksni telefon, i kad se sve sabere placao sam koliko sad placam BOX 4, pa sam se zato odlucio za BOX 4 jer za isti novac dobijem i televiziju koju pre nisam imao i 100 gb mobilnog interneta.
Kad sam prvi put otisao u MTS rekli su mi da je max brzina interneta kod mene 10Mb/s i da ne moze brze te da ne mogu da imam BOX paket, na moje insistiranje i konstataciju da imam trenutno internet od 20mb/s kod drugog operatera, posle par dana su mi ipak rekli da moze da se uzme BOX 4 crveni.
I kad sam preno broj i doneo MIK i potpisao prvi ugovor lepo sam ih pitao da li imam uslove za dve televizije jer je u pitanju najsporiji internet iz ponude rekli su da mogu bez problema.
I posle odredjenog vremena dosao je monteri doneo samo jedan STB i rekao da ima nalog za jedan, povezali sve i sve radi kako treba, i pitam njega mogu li dva STB na net od 20Mb/s i on kaze da moze, odem u poslovnicu da trazim drugi STB i pitaju me mogu li sam da povezem, kad sam rekao da mogu, otisli su po drugi STB i pripremili da mi daju, ali onda su nasli u programu da ne mogu da mi daju jer mi je internet suvise spor za dva STB-a, jer su mi za prvi pustili HD kvalitet, a dva HD STB-a ne mogu da rade po njima na tom netu, tj napravili su gresku i trebali su mi oba da puste SD kvalitet.

Na moje pitanje sta cemo sad, rekli su postoje samo dve varijante, ili da raskinemo ceo ugovor i krenemo ispocetka ili da napisem zahtev da mi se prvi STB prebaci na SD kvalitet slike, uradio sam ovo drugo. I proslo je tacno mesec i po dana od tada i niko me nije zvao, a na moje mnogobrojne upite odgovoraju sablonski, realizacija je u toku, prosledicemo kolegama urgenciju, stavili smo vas kao prioritet...
Kad sam otisao i rekao da hocu da raskinem ugovor i krenem sve ispocetka, rekli su moze, ali su penali 20.000 dinara. Zahtevao sam im da mi to posalju na mail.
Kad sam danas opet pitao preko mts chata sta se desava opet je bio odgovor realizacija je u toku, kad sam na to odgovorio ok, nije frka ionako vas pitam da bi snimio vas odgovor da imam dokaze kako me zavlacite da bi mogao da raskinem ugovor bez penala, dobio sam odgovor od MTS-a da je kopiranje, cuvanje, distribucija bilo koje prepiske sa njima kaznjivo delo i ako to jos jednom uradim da ce da me tuze za povredu poverljivosti informacija.

E sad da su mi odmah rekli da moze samo jedan STB ja bi svakako uzeo BOX 4 paket, ali ovako sam ocekivajuci da ce biti dva, kupio monitor od 20.000 da ga koristim za PS4 i kao drugi monitor, a televizor koji mi je do sada sluzio za to sam bio namenio za STB, i sada mi bleji u sobi bezveze, i zbog toga sam odlucio da ih svaki dan smaram da vidim dokle ce da traje :)

Danas sam testirao malo koliko internet od 20Mb/s moze da izdrzi i rezultat je sledeci, pustio sam na STB HD Arenu 1, preko racunara SK HD preko EON-a (sportski paket), i preko jutjuba pustio snimak u HD rezoluciji na dva racunara i nista nije zakocilo pola sata. Posto mi net sluzi iskljucivo za surfovanje i malo jutjuba, mislim da je 20 MBs dovoljno za 2 STB-a cak i u HD rezoluciji, uz uslov da ne korstim internet za druge stvari.
 
Jel neko uspeo da izvuče u box paketu neku pogodnost osim x meseci besplatno?


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno