Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Kod mene u varošici ispred zgrade vidim juče provlače optiku.
Možda te padove brzine imate zbog obimnih radova na mreži u poslednje vreme.


Послато са уз помоћ Тапатока
 
Link Status Up

Modulation Type VDSL2

Actual Rate(Up/Down) 10237/102395 kbps

Attainable Rate(Up/Down) 15761/142388 kbps

Noise Margin(Up/Down) 10.4/8.7 dB

Line Attenuation(Up/Down) 0/1.1 dB

Output Power(Up/Down) -31.6/13.3 dBm

Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved

Interleave Depth(Up/Down) 85/1004

Interleave Delay(Up/Down) 2/5 ms

INP(Up/Down) 1/2 symbols

Profile 17a

LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM

CRC Errors(Up/Down) 2059/0

FEC Errors(Up/Down) 65035/60159

HEC Errors(Up/Down) 0/0

Showtime Start 652 h 47 min 43 s

За оволико сати рада модеама, да ли је много ових грешака?

Хвала.
 
Izmenili su konačno portal
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne znam gde drugo da pitam pa hajde ovde.
Koliko bi trebalo vremenski da se uvede fiksni u novogradnji gde su sprovedeni prikljucci za fiksni?
Ako je fiksni odjavljen da bi se ponovo aktivirao potrebno je samo otici u mts i prijaviti opet i oni ce ga aktivirati u roku od pola sata ili postoji neka duza procedura?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^tako nesto. Za fixni su prilicno brzi po svim pitanjima.

Odjavljen kako? Nema ga vise, nije tvoj, ili je pauziran? Ako ga nema vise, to je kao skroz novi prikljucak.
Ne radi se tu nista fizicki u zgradi novo, nego mora doci radnik da pusti signal do pravog izlaza/ulaza.
 
Да ли је нормално имати оволико грешака на овом временском интервалу?

Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 10237/102395 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 15694/142688 kbps
Noise Margin(Up/Down) 10.4/8.8 dB
Line Attenuation(Up/Down) 0/1.1 dB
Output Power(Up/Down) -31.6/13.3 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 85/1004
Interleave Delay(Up/Down) 2/5 ms
INP(Up/Down) 1/2 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 2197/0
FEC Errors(Up/Down) 24712/13518
HEC Errors(Up/Down) 0/0
Showtime Start 699 h 35 min 50 s

Хвала!
 
Ukoliko se uz Box uzme neki uredjaj, pa bilo to i jednokratno za 1din,onda ne vazi ovih trrnutno 6 meseci predplate za 1 din?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Vaze, inace bi tek uz Box bili preskupi uredjaji
Veca je cena uz uredjaj.
 
Ukoliko se uz Box uzme neki uredjaj, pa bilo to i jednokratno za 1din,onda ne vazi ovih trrnutno 6 meseci predplate za 1 din?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Ako pod uredjaj misliš mobilni telefon, onda važi 6 meseci, a ukoliko misliš televizor/računar onda ne važi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
provereno vazi uz mobilni. uzeo u oktobru 2018 Crveni box 4, dobio 6 meseci po dinar i telefon - s9 plus sa satom.
 
Zaboravio sam koji modem radi na adsl i vdsl-u ?Postalo je vise iritantno da se peglam sa tehnicarima iz telekoma od petoro jedan zna da uradi posao ovi ostali pokvare i ono sto je dobro nastelovano.Imam dobru liniju ne perfektnu na adsl-u radi net 10 i 2 tv-a profil 19.5 i margina na 8.5db sve je radilo lepo dok pre mesec dana nije krenula zajebancija ,sada sam na 17.5 drugi profil i margina koja varira od 3.5 do 6 decibela ,za divno cudo sve radi solidno brzina oko 9.9 na speedtestu ,ping na 16 ali me nervira sto non stop stampa FEC greske znam da to mnogo ne utice na rad ali mozda je margina zbog toga pala ?Da li neko ima neko objasnjenje zboga cega bi moglo ovo da se desava ?
 
Vidim da su updejtovali sajt, al i dalje ne radi ovo za racune ili je samo meni izbagovano?
I stavili su glupi slajder za MTS GO tv on off al ako kliknete ON ne moze OFF bez kontaktiranje supporta, koja glupost xD
 
Jedno pitanje u vezi Plus HD paketa, nedavno je produzen ugovor i ukljucen je Plus SD. Da li bi HD paket radio sa ovim parametrima, na samo jednom TV-u.111.jpg
Internet radi bez problema, konstantnih 50/8.
Koliki protok uzimaju HD kanali?
 
Ja sam imao HD paket ukljucen u Super Box dok je trajala promocija a imao sam tada 50/8 tako da lagano mogu HD kanali.Ali koliko vidim,kad potpisujes ugovor mora da se naglasi da hoces PLUS HD a ne SD sto je totalna glupost.Ako pise na sajtu sta sve ima u paketima,to mora da se ispostuje.
 
Danas sam potpisao produzenje ugovora. Dobio sam gratis 2+5 meseci (1din). Trazeni HD kanali da budu vidljivi,naglaseno, i opet u ugovoru stoji famozni Start SD. Zvao ih,opcija 3 itd...prijavio problem,zapretio itd...javice se. Zanimljivo,ugovor oko 12h potpisan,oko 17h kad sam upalio TV issao je restart softwera,i nakon toga nije bilo HD kanala uopste (700+kanali). Do tada ih je bilo sa opcijom kupi...
 
Danas sam potpisao produzenje ugovora. Dobio sam gratis 2+5 meseci (1din). Trazeni HD kanali da budu vidljivi,naglaseno, i opet u ugovoru stoji famozni Start SD. Zvao ih,opcija 3 itd...prijavio problem,zapretio itd...javice se. Zanimljivo,ugovor oko 12h potpisan,oko 17h kad sam upalio TV issao je restart softwera,i nakon toga nije bilo HD kanala uopste (700+kanali). Do tada ih je bilo sa opcijom kupi...

U pitanju je Box crveni,10/4.
 
Box 4 crveni u DSL izvedbi je 20/4. Ako si ti jedan od onih koji su toooooliko daleko od centrale (ili "samo" imaš užasnu "paricu") da ne mogu da ti omoguće download preko 10 Mbps onda i HD kanale možeš samo da sanjaš.
Ili da ti ih puste a kad ih gledaš da ti ostane ~2 Mbps za internet...
 
Box 4 crveni u DSL izvedbi je 20/4. Ako si ti jedan od onih koji su toooooliko daleko od centrale (ili "samo" imaš užasnu "paricu") da ne mogu da ti omoguće download preko 10 Mbps onda i HD kanale možeš samo da sanjaš.
Ili da ti ih puste a kad ih gledaš da ti ostane ~2 Mbps za internet...

Nek oni njih samo puste :) .
 
Moja agonija sa smanjenom brzinom interneta (sa 45mbs na 6mbs ) i dalje traje, ali bilo je pozitivnih pomaka tako da se nadam da ce se resiti uskoro. Naime, zvali me da dodjem da produzim ugovor i ja im kazem da skoro mesec dana mi se niko ne javlja povodom problema sa internetom, te da necu da obnavljam ugovor dok se to ne sredi. Koincidencijom slucajnosti vec sutradan se pojavljuju dva tehnicara, prebacuju me na novu paricu, jedan dolazi kod mene kuci i ocitava kvalitet signala, kaze odlicno je i da jedino jos modem moze da pravi probleme, pa da nazovem ponovo korisnicki servis i prijavim sad kvar modema. To sam uradio i sada cekam da dodju da mi zamene modem tj ruter. Ovo sve traje vec skoro mesec dana, nadam se da necu morati jos toliko da cekam da dodju da mi zamene ruter :(.
 
Ovako istice mi za mesec dana Box 3 + Mix XL,zvali su me iz mtsa i nudili 2 meseca besplatno da produzim.
Sta je najbolje sto mogu da dobijem? Samo da naglasim bez uredjaja bih uzeo i bitan mi je internet na telefonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovako istice mi za mesec dana Box 3 + Mix XL,zvali su me iz mtsa i nudili 2 meseca besplatno da produzim.
Sta je najbolje sto mogu da dobijem? Samo da naglasim bez uredjaja bih uzeo i bitan mi je internet na telefonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam cekao istek ugovora, otisao do poslovnice i pitao sta oni mogu da mi ponude od benefita za novi potpis, s obzirom da sam dobio ponudu od SBB-a. Lik u poslovnici je nesto popunjavao, stiklirao neku opciju da razmisljam da preldjem kod SBB-a i da predlaze 6 meseci gratis...posle 2 dana su me zvali i ponudili 2+5 gratis meseci...
 
Kako i gde, se gleda potrosnja onih 100Gb, za dodatne mob brojeve?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Msm
*797*97#

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Jel' mi to obrisana poruka ili je nisam postovao?

Samo glavni broj moze da pogleda potrosnju tih 100GB za sve brojeve zajedno.
 
Nazad
Vrh Dno