Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Kad posaljes mejl mts_u,koliko vremena treba da odgovore?
 
Brzo odgovaraju
Ja kad sam se jurio sa njima oko HD kanala na svaki otprilike pola sata bih dobio odgovor
A u vezi pogrešnog računa su odgovorili u roku od odmah onako generički, a već koliko sutra rešili primedbu
 
Ja im u petak poslao mejl sta nude za produzetak ugovora,stigao mi je samo genericki odgovor da im je stigao mejl i da ce odgovoriti u sto kracem roku.
 
Pozdrav kolege.

Zovu ovih dana za produzenje ugovora boks4 i nude razne kombinacije.Sutra zakazan opet razgovor pa da vidimo ovde sta da se najbolje trazi/cenka?

1.Ako produzim ugovor u nasem slucaju 3 meseca ranije da li se ugovor resetuje,tj.da li u slucaju dobijanja tih famoznih meseci za 1 dinar mi 3 preostala placamo po toj ceni (umesto dosadasnjih 4299)?
2.da li HD kanali mogu raditi na 20/4 crvenom boksu.Neki moj "test" izgleda ovako_Odvrnem torrent/upload na max,pustim na oba stb-a HD arenu (onu probnu 701) i ne secka,ne koci tih 15-tak sekundi...
3.ako uslove prelazak na plavi boks zbog HD kanala+ brzine 50/8 da li u slucaju da "parica" na centrali ne moze izvuci tu brzinu pustaju primer 35-40 mb (centar grada u pitanju ali takva centrala *mjau**mjau**mjau*)?
4.daju li starim korisnicima za produzetak ugovora (plus prelazak na veci paket i uz to vise ugovora na tog vlasnika a sve uredno placano) bar 6 meseci po 1 dinar?

Sorry ako je opsirno
hvala unapred
 
Ako prelazis na veci paket ,svakako dobijas 6 meseci za dinar.
 
To sam i pretpostavio.
Kao i za pod 1:da se ugovor resetuje...nego za ovo drugo i trece...hdd kanale i kvalitet parice ili odobravanje manje brzine neki "forumski mag" za IT + pregovore a hvala bogu ovde ih ima da se javi...
 
Jel se desilo nekom da potpise UO za jedan paket, a oni ne mogu da isporuce tu brzinu neta? Hteo bih da uzmem plavi box, pa ako brzina ne bude tu oko 40-50 Mb/s, ne bih da se jurim i prepirem sa njima da me prebace na crveni. Beotel je to odradio bez problema, pa rekoh da proverim kakav je mts.
 
Ima li neke sanse na ovim ciframa mesta za 50/8 ili bar nesto priblizno tome da izvuce HD kanale?
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-08-04 ZXHN H168N V3 1.png
    Screenshot_2020-08-04 ZXHN H168N V3 1.png
    28.1 KB · Pregleda: 148
Meni danas ponudili 8 meseci po 1 din fix-kablovska-optika 100, a posle 2800...
Neki super paket
 
Poslednja izmena:
Koristim BOX 4 crveni, istice mi ugovor za nekih 3 meseca, produzio bih ugovor, kako da dobijem tih 6 meseci po 1 din, ili vise? Jel mogu u njihovoj poslovnici da trazim ili da se pogadjam preko mail-a?
 
Ima li neke sanse na ovim ciframa mesta za 50/8 ili bar nesto priblizno tome da izvuce HD kanale?

To moraš sa njima da vidiš, ali prema ovome može. Uz rezervu da ti je sve na maksimalnoj granici za Attainable Rate (Down) pa možda net ne bude 50 nego 45 Mb/s ako imaš tri stb uređaja. Ne znam kakva je situacija za 20Mbs paket, tu imaš komotno prostora za HD kanale.
Za 50 Mbs ti ide za Attainable Rate Down oko 50000 za internet i 25000 (3x8000 za tri STB uređaja) za TV. Otprilike sam napisao cifre, imaju oni neke standardne profile.
Pazi kod Ugovora, ako ti odobre, da piše PLUS HD TV paket (nikako Plus SD paket). To su meni radili pa smo se jurili skoro po mesec dana da opet puste HD kanale.

Ovo ti je moja situacija (ne daju 100 Mb/s)
Actual Rate(Up/Down) 8190/74996 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 30763/124136 kbps

EDIT:
Stavili su na Moj MTS, bar kod mene kao nosioca se vidi, potrošnja za 100GB za BOX 4 u 4.
 
Poslednja izmena:
Meni danas ponudili 8 meseci po 1 din fix-kablovska-optika 100, a posle 2800...
Neki super paket
To najverovatnije zbog optike inace kada vide da se nema uslova za optiku ne znaci cak nista sigurno ni da li si novi ili stari korisnik.

Meni danas operaterka cita sa papira kao clan sekte svoj plan programa i mrtva ladna za prelazak sa crvenog na plavi boks nudi samo 2 meseca free.

Aloha sister... Moja porodica im vec ostavlja oko 15.000 mesecno i oni to nagradjuju prelaskom na jos vise para sa celih 2 meseca....

Pisao sam posle na instagram. Korisnickom centru i gde sve nisam stigao pa ako se ne upristoje (znam da je slaba valjda) vracam se nokiu 3310 i dual-up.

Naravno da nema od toga nista. Znaju to lesinari i zbog toga muljaju svi komplet. Ali svi definitivno.Svi

Zbog toga digitron u ruke(ko nema u glavi) pa na pijacu i onda krpi sa svih strana sta kome treba i tako u krug.
Muzika deezer i hbo kod jednih lesinara,sportisti neka miksaju arene+sl na poznate nacine. Filmadzije svoje servise deli, dogovaraj i tako u krug. Igranka bez prestanka.
Mene je ova danas licno toliko iznervirala da bi potegao put Beograda samo da vidim tu facu dok cita a onda se setim da se dzabe nerviram i da je sve ovo vec uveliko precenjeno.
Samo grabi minute. Terabajte. Bitrate. Vece ekrane. Manje odzive. Vise fps.

Izvinite sto pomesa babe i žabe. Brisite ako sam preterao negde.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
@undertaker75
Stari korisnik cak i adsl imam, i pitam gospo'ju sta cu sa time, jel moze da mi objasni sta i kako da predjem sa adsl-a na ono sto mi nudi = ona "cita sa papira kao clan sekte svoj plan programa" :smash:
Nemaju oni blage, samo citaju sta im se da da se cita.
Cak mi uz taj paket nudi neki Vox tv domace proizvodnje :D neka fala
 
Da li je nekom poznata nova usluga koju nudi mts takozvani hibridni internet gde dobijate modem koji pored adsl prikljucka u sebi ima gsm karticu za internet pristup. Kombinacijom adsl-a i mob interneta se postize puna brzina u slucaju da adsl linija ne moze da izgura ugovoreni protok.
 
neki link do toga?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Nema nista jos, trazio sam, sve je novo u pitanju pa je jos test faza.
Narucio sam i treba da mi dodje modem za dan dva, pa cemo videti.
Ja zbog tehničkih mogućnosti imam 10 mbit adsl, sa ovim bi trebalo da imam 20 mbit. Neogranicen download po istoj ceni.
 
Koja je cena te hibridne opcije? Da li postoji i u okviru Box paketa?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Cena je ista kao i box paket stim što se hibrid koristi u slucaju kada vaša linija ne moze da izvuce pun protok paketa, na primer imate net od 20mbit ali vi imate max 13, u tom slucaju se koristi hibrid.
Vidim da postoji opcija u HR i Crnoj Gori i ljudi kazu da radi ok.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nema nista jos, trazio sam, sve je novo u pitanju pa je jos test faza.
Narucio sam i treba da mi dodje modem za dan dva, pa cemo videti.
Ja zbog tehničkih mogućnosti imam 10 mbit adsl, sa ovim bi trebalo da imam 20 mbit. Neogranicen download po istoj ceni.
Javi utiske kada ti dodje modem. Testiraj. Ja sam na vdsl 20/4 ali mi je upload zakucan na 1Mb/s. Udaljen sam od centrale. Sa downlod-om nemam problema konstantan je oko 18.5 Mb (nekad 19 Mb). Ovo bi mi dobro doslo da povecam upload.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Cena je ista kao i box paket stim što se hibrid koristi u slucaju kada vaša linija ne moze da izvuce pun protok paketa, na primer imate net od 20mbit ali vi imate max 13, u tom slucaju se koristi hibrid.
Vidim da postoji opcija u HR i Crnoj Gori i ljudi kazu da radi ok.

Da. To u Hrvatskoj radi odlično
 
Ima li nešto u ugovoru da piše koju minimalnu brzinu moraju da isporuče? Znam da se ograđuju sa ovim "do", ali se sećam da sam ovde na forumu pročitao da je preko 10% odstupanja previše, doduše možda je to pisano za sbb.
 
Cena je ista kao i box paket stim što se hibrid koristi u slucaju kada vaša linija ne moze da izvuce pun protok paketa, na primer imate net od 20mbit ali vi imate max 13, u tom slucaju se koristi hibrid.
Vidim da postoji opcija u HR i Crnoj Gori i ljudi kazu da radi ok.

Ovo bi mi baš dobro došlo. Trenutno na Box 4 Crveni kod ćaleta port podešen na ukupno 10Mbps, a postoje dva iptv uređaja. Kad se uključe oba, preostane samo ~4Mbps za net.
 
Da li je nekom poznata nova usluga koju nudi mts takozvani hibridni internet gde dobijate modem koji pored adsl prikljucka u sebi ima gsm karticu za internet pristup. Kombinacijom adsl-a i mob interneta se postize puna brzina u slucaju da adsl linija ne moze da izgura ugovoreni protok.

Dugo pratim ovu temi i ovo je moj prvi post na forumu :)
Kod mene su uveli pre nedelju dana. Bio sam začuđen da su mi prilikom ponude ugovora ponudili 50Mb/s, s obzirom da sam na 700+m od centrale. Tehničari došli, povezali modem na telefonsku liniju i stavili karticu. Međutim u tom trenutnu je bili i dalje 20Mb/s Ono sto je bilo cudno je da je modem došao sa Huawei firmware-om, i nije kombinovao brzine sa LTE kartice i VDSL linije. Posle dva sam ga isključio i uključio i video da je umeto Huawei stoji MTS logo na adresi za podešavanje modema. Tada sam uspeo da izmerim obećanih 50Mb/s. Modem koji dele je HA35-22

Speedtest:
https://www.speedtest.net/result/9872053323.png
cf540f02458d3ceade6a3970bbc89258.jpg
 
Poslednja izmena:
meni bi ovo dobro doslo da malo pojacam brzinu, trenutno od 50/8 imam 45/4.. ali problem kod mene je i slab 4g signal. ima li taj ruter mesto za eksterne antene za lte?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Koliko vidim na netu ima samo se skine poklopac.
fba18b8b920ffe64651b2845aa1cc2d9.jpg
 
Poslednja izmena:
Postoji opcija upotrebe eksterne antene, koju meni u kutiji nisu doneli. U podešavanjima modema postoji opcija za promenu sa interne na eksternu antenu, koja je dostupna sa admin nalogom. Nažalost, posle update-a sa Huawei na MTS firmware-a promenio se i password admin naloga i ni jedan sa foruma ne odgovara. Tako da ta podešavanja, za sada, može da radi samo MTS.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima. Idem ujutru u poslovnicu da zamenim modem jer su mi trenutno dali neki privremeni zato sto sam umesto IPTV uzeo mSat. Ako kojim cudom budem mogao da biram, koji modem uzeti? IMG_5492.PNG Nadam se da ce videti neko ovo do ujutru. :)
 
proveri da ti nije admin sifra sifra za wifi slucajno.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
ovaj ruter bi trebao da radi i kad jedna od veza pukne, npr prekine se vdsl, ili mobilni net, trebalo bi da nastavi da radi normalno preko neta koji mu je ostao...? da li bi radila i bbtf linija ako pukne vdsl a ostane lte? mozda cak i na drugoj lokaciji od one na koju je montiran?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Moze mala pomoc. Hteo bih da promenim opciju prilikom menjanja kanala na IPTV. Sada kada menjam deluje kao da postoji zadrska prilikom menjanja kanala. Kako da namestim da instant menja?
 
Nazad
Vrh Dno