Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Plus i dalje isto placaju ko je na optici i na vdslu,nidje veze...
 
Koliko se vremenski ceka od datuma zavrsetka radova do pustanje optike u zgradu?
Da bih se prijavio,sad sam na obican BOX 3 paket.
 
Nove cene su za one koji sada podpisu ugovore, a nove cena za stare korisnike ce poceti da vaze po isteku trenutnog ugovora koji imaju. Oni koji su podpisali pre ovog povecanja cena njima isto ostaju stare cene po kojim su podpisali ugovore.
 
Pre je bilo da moze da se kombinuje brzina neta i tv nezavisno, pa je tipa bila razlika 20/4 net i osnovni tv paket i 50/8 net i isto osnovni tv paket samo 100 dinara mesečno. Jos tada sam trazio 50/8 (jer nema optike u zgradi) rekli su da nije moguce. Sada bi zbog ovog hibridnog rutera bilo moguće verovatno, ali sad koliko vidim ne moze da se bira osnovni tv paket i 50/8 brzina, nego mora ceo set usluga da bude jači i cena odmah 500-600 dinara veca, a tv jedva da i gledam.
Jel moze nekako da se izboksuje kao pre ili i da ne pokusavam?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jedino koje pogođen ovim "povećanjem" su stari korisnici kojima je istekao ugovor i žele produžuti ugovornu obavezu, a nemaju optiku, ili koji su već na optici.
 
Ima li poente kontaktirati Ratel u ovom slučaju? Podnešen zahtev za crveni box 4, monter donese ugovor i tek posle potpisivanja vidim da je u pitanju net 10mbps i start sd umesto hd. Isprave za net kroz par dana, ali za tv podnesem zahtev u poslovnici, evo skoro mesec dana stoji "preuzet" zahtev u listi smetnji na sajtu/aplikaciji.

Pre nedelju dana ih kontaktiram preko chata, kažu da će podići urgenciju za to i evo nedelju dana nije zahtev ni preuzet, već stoji prosleđen. Tehnička mogućnost omogućava da bude hd.
 
Ratel ti svakako neće odgovoriti minimum jedno 15 dana :D Oni čekaju odgovor provajdera na kog se žališ i onda ti to proslede poštom na kućnu adresu... A provajder u odgovoru laže pun gas tipa da su te zvali više puta na kontakt telefon a ti se nisi javio i tako.
 
Ima li poente kontaktirati Ratel u ovom slučaju? Podnešen zahtev za crveni box 4, monter donese ugovor i tek posle potpisivanja vidim da je u pitanju net 10mbps i start sd umesto hd. Isprave za net kroz par dana, ali za tv podnesem zahtev u poslovnici, evo skoro mesec dana stoji "preuzet" zahtev u listi smetnji na sajtu/aplikaciji.

Pre nedelju dana ih kontaktiram preko chata, kažu da će podići urgenciju za to i evo nedelju dana nije zahtev ni preuzet, već stoji prosleđen. Tehnička mogućnost omogućava da bude hd.
Ako te ne mrzi pisi RATELu, y sustini slaba vajda ali bar ih malo sa strane pritiskas.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ljudi, jel moze neko da mi kaze ko ima optiku i vece brzine kod Telekoma kolike vrednosti dobija ili putem Ratel Nettesta ili speed testa.
Dakle danas su mi nekako povecali brzinu na onu koju su se ugovorom obavezali a to je 200/80. Medjutim rezultati na uredjajima su sledeci:
1. Komp putem kabla 190/8 , DL je ok, ali UL kriminal
2. A70 preko wifi - 50/8
3.Mate 10 pro wifi- 100/8
4. IP 11 wifi - 10/8

Dakle upload je los, ali me bune ove brzine na android uredjajima preko wifi-ja...da li njihovi wifi moduli imaju ogranicenja i ne mogu vise ili nesto drugo.
Iphone ne zelim ni da komentarisem koji je to ocaj [emoji3]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Note 9 408/151
Lenovo legion i7 401/151
Desktop preko kabla 399/151
 
Sve preko Q2 direktno (wifi i lan sa utp cat 5e) ili tvoj ruter a q2 u bridge modu??
 
Direktno preko q2
 
Znam da je bilo reci ranije, pokusao sam da nadjem stranu preko tapatalka na telefonu ali bezuspesno. Pa se izvinjavam sto ponavljam pitanje.

Imam razvucena 3 x RJ45 kabla do trenutnog SBB rutera.

Pretpostavljam da je isto moguce i do MTS Huawei Q2 rutera? 2x RJ45 za dva STBa i 1 za PC ili drugi ruter? Ili ne mogu da se koriste svi portovi?


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
LAN 1 i LAN 4 su konfigurisani za internet a LAN 2 i LAN 3 su konfigurisani za IPTV/za povezivanje STB-ova. Za razliku od SBB-a kod Telekoma ako se znaju admin login podaci (a znaju se i za Q2 i za N modele Huawei ONT) tu default konfiguraciju "napredni" korisnik može da promeni po svom nahođenju... pa da bude 3 porta za STB a 1 za net, ili da budu sva 4 za net (većina nas koji smo koristili samo internet uslugu smora radili to: prebacivali sva 4 porta da budu za internet).
 
Hvala to mi je trebalo. Sto znaci da ukolilo je jedan RJ45 povezan na port dodeljen za STB, necu moci na kraju da preko switcha povezem STB, konzolu, TV lan kablom kao sad.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@[Miki] : Tako je, internet i IPTV rade na različitim VLAN tako da ne može kroz isti LAN kabl oba istovremeno niti može jedan dumb/ neupravljivi/unmanaged switch da se koristi i za povezivanje uređaja na net i povezivanje STB.
2 porta su bind-ovana na jedan VLAN, druga 2 su bind-ovana na drugi VLAN tako da i kablovi i switch-evi moraju posebno na net posebno za IPTV saobraćaj.
 
Jasno. Hvala jos jednom.
Moram da smislim kako da resim taj problem, jer iako mi je TV ma 3 metra od sadasnjeg rutera imam problem sa HBO GO, Netflixom (mnogo WiFi u okolini, svi kanali preoptereceni).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pošto vidim da po onim podacima sa rutera može da se vidi kolika bi mogla da se izvuče brzina, šta kažete za moju? Koristim box 4,kažu može samo 20mb
56e0e9da7378c0d723ea545bddf32adb.jpg


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nema tu lufta i za 50 Mbps net iza IPTV risiver(e) zato ti i ne daju. Da si uzeo samo net onda mooožda bi i dobio i možda bi to radilo stabilno bez pucanja... ovako i sa TV uslugom neće da može.

To možda da tražiš da pređeš na sad ove nove hibrid rutere da ti sa 4G netom dopune koliko fali jer pojedu IPTV risiveri?
 
LAN 1 i LAN 4 su konfigurisani za internet a LAN 2 i LAN 3 su konfigurisani za IPTV/za povezivanje STB-ova. Za razliku od SBB-a kod Telekoma ako se znaju admin login podaci (a znaju se i za Q2 i za N modele Huawei ONT) tu default konfiguraciju "napredni" korisnik može da promeni po svom nahođenju... pa da bude 3 porta za STB a 1 za net, ili da budu sva 4 za net (većina nas koji smo koristili samo internet uslugu smora radili to: prebacivali sva 4 porta da budu za internet).

Ja se ne razumem, pa cu pitati da razjasnim, na LAN1 cu povezati moj ruter, na LAN 2 i 3 ce (mozda) stb-ovi (2 komada), a na sta ce se i kako kaciti uređaj (stb valjda neki) za tv po tvom?
Da li on ide na LAN 4 ili se mora nekako prebaciti za iptv ksao i stb-ovi za tv program?
Moze objasnjenje kako bi se ova 3 uredjaja povezala?
Ko njihov Huawei Q2 prebacuje u bridge mod (za net i gasi wifi sa Q2, mi (ako znamo pristupne sifre, a znaju se kazete) ili treba/mora podrska*

Note 9 408/151
Lenovo legion i7 401/151
Desktop preko kabla 399/151

@renne Da li je kabl CAT 5e koji su mts-ovi monteri postavili i bez problema izvlaci 400/150 ili si stavljao neki CAT 6 (6, 6e, 6A)?
Koliko je dugacak kabl?
 
@Zeha: Koliko ja vidim ti ne razumeš da kod MTS/Telekom nema kao kod Supernove "TV po tvom" uređaj. (nema ni usluge pod tim imenom, no dobro za to te ko iole malo prati ponude domaćih provajdera makar razume na šta misliš & za šta se to koristi).
Koliko sam ja razumeo kod Supernove ima dumb STB koji konzumira DVB-C i ne podržava "premotavanje/vraćanje"? (Sky*nešto* brend ??) + kome sleduje u paketu ta "TV po tvom" usluga (ili doplati tih 300 din mesečno?) dobija neku android kinezaru na koju su zveknuli app koja se koristi kad hoćeš da gledaš nešto iz početka / da premotavaš u nazad. Da li sam dobro shvatio? Ako nisam, sorry :D Slobodno me ispravi.

Svaka to kod MTS nema, oni ti daju 1 STB uređaj na kojem gledaš i u live režimu i na kojem takođe radi i premotavanje sadržaja. Dakle sve u jednom uređaju radi, jer su i live i "ne-live" IP bazirani streamovi.
Ako ti daju 3 STB-a obično ti daju na korišćenje i switch da bi mogao sva 3 STB da povežeš na jedan modem/ruter/ONT.

Za CAT5 vs CAT 6 si pitao već 20 puta i nekoliko puta si dobio odgovor da montiraju Cat 5e kablove... ako koristiš njihove kablove... ako ćeš sam da se hvataš za džep i kupiš Cat 6E niko te ne može sprečiti da ga postaviš po svom stanu/kući.

Za bridge: oni zvanično neće & ne podržavaju prebacivajne njihovog uređaja u bridge mode. Nit tek tako daju korisniku PPPoE podatke za autorizaciju konekcije nego se "napredni" korisnici snalaze sami ako imaju sreću da imaju admin login podatke: onda sami prebace ruter u bridge mode a pre toga su kroz Telnet "isčupali" PPPoE podatke iz samog rutera. I onda se to lepo namesti bez da si išta pitao Telekom podršku.
 
Poslednja izmena:
@renne Da li je kabl CAT 5e koji su mts-ovi monteri postavili i bez problema izvlaci 400/150 ili si stavljao neki CAT 6 (6, 6e, 6A)?
Koliko je dugacak kabl?
moji stari cat5e kablovi
oni su razvukli samo jedan za dodatni stb
 
E to je objasnjenje druze @shamanNS-e.

Ja zaista nisam znao da je stb (iako je iptv) ujedno i uredjaj za gledanje unazad, pauziranje i snimanje sadrzaja (sto je onda odlicno).
Jesam pomisljao da bi mogao biti ali nisam znao.

Znam da monteri koriste CAT 5e, samo me zanima da cujem da li bez problema i u punoj brzini radi Net 400 i Net 1000 (sto da ne jednom i to) na njemu i na kojoj duzini utp kabla.
Nije problem za npr 20m kabla dati 800dinara (samo za net kabl) i 1-2k monterima da to lepo sve provuku, spoje i postave (estetski ali i kavlitetno).

Hvala
 
Ljudi na koji mail šaljete, ističe mi box4 crveni za mesec dana pa da probam da izboksujem koji mesec za box plavi za 1din,optika nažalost ne može kod mene...
 
Da li neko zna, seca se ili ima snimke kakvi su popusti davani za Box pakete pre ove poplave privrzenosti mts-a prema korisnicima (novim pre svega) od 12m za dinar?
 
Poslednja izmena:
pre pola sata su me zvali na fiksni (koji mi je jedina veza sa njima), nude 12 meseci gratis, da predjem kod njih. Rekoh: kod vas ni slucajno... :)
 
Za nove su davali 6, za stare 2
 
Nazad
Vrh Dno