Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Jel i vama kad prikacite STB na tv pise da je rezolucija 1080I? Msm zasto interlejsovan video, jel ima to gde u podesavanjima da se promeni?
Na daljincu kucaj *104030* pa onda pritisni dugme "settings" (isto na daljinskom) a zatim 8288 kao sifru, dalje ces se snaci sam.
Samo budi pazljiv, ne diraj opcije koje ne razumes sta su da ne bi s*ebo nesto... :)

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
To zvanično ne može. Moze nova uo sa vecim boxom bez benefita. Jedino ako smuljas nesto ili ti neko odobri mesece za 1 rsd. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Bila je ta promocija, za koju mislim da je i dalje važeća, u cilju da postojeći BOX 3 korisnici pređu na novi BOX 3 paket (koji je uveden negde u martu).
Ja sam prešao, ta dva meseca mi je račun bio samo preostale dve rate za uređaj.
Ništa ga ne košta da pita, trebalo bi da dobija sigurno 2 meseca po dinar ali uz novi ugovor na 24 meseca. Ovde moram da kažem da nisam koristio mts mobilnu mrežu, ne znam da li su tu drugačiji uslovi.

Zbog smuljaj sam i pobegao od Telenora. Istekao ugovor, ne daju ništa, istekla dva meseca po dinar u mts-u, preneo broj, uveo novu uslugu i ide 3 meseca po dinar trenutno.
Sve ili u poslovnici ili preko korisničkog.
 
Dobio sam dva meseca free jer sam prešao sa box 2 na box 3
Kaze teta iz call centra, cim stigne ugovor i potpisete ga, možete do poslovnice i izaberite telefon koji želite uz doplatu [emoji38]
Nisam znao da i tako može.

Inače oni su mene zvali (kao da su znali) jer sam već jednom odbio msat ponudu u sklopu box 3.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Box3 pre dva meseca. Prvi mesec mi nije stigao racun 1 dinar jer sam uzeo paket sredinom meseca. Onda bi trebalo svaki sledeci mesec da stize racun po 1 dinar, ali meni ni drugi mesec nije stiglo 1 dinar, vec mi na racunu za 2. mesec pise da je mesecna pretplata 250 dinara. Znate li u cemu je problem? Zasto mi 2. mesec nije racun 1 dinar?
 
Jedno vreme su mi se preklopili SBB i MTS paketi. Presao sam sa SBB-a jer im je koaksialni kabal ostecen negde kroz zgradu i ne moze da se zameni. MTS ima optiku. Internet, iako sporiji (100 prema 300) radi daleko bolje. Uvek je dostupna puna brzina i svi uredjaji koji su bili problematicni na SBB-u (npr. Garmin vaga) sada rade savrseno. Sto se televizije tice, neuporediva je razlika na strani SBB-a, potpuno druga era, generacija ili kako nazvati. MTS ima trik za naizgled brze menjanje kanala, tako sto pri promeni umetnu par frame-ova dok ne krene normalan video, pa zato deluje usporena slika pri menjanju kanala. Daljinski je kao na najstarijim PC TV karticama, od sjajne plastike. Meni je neintuitivan, odnosno nista nije logicno postavljeno. Npr. na SBB sam se navikao za par sati koriscenja, dok MTS ne umem ni posle par meseci. Napravio sam favorite listu, ali kada menjam kanale uvek sam pozicioniran na sve kanale. Prosto ne zelim sve kanale, jer na vecinu nisam pretplacen. Nedovoljno je informacija o programu koji se gleda, losa je preglednost, losa rezolucija. Informacije o kanalu se pojave posle 3 sekunde i stoje po default-u jos 5 i ne postoji mogucnost da se to skrati sem da se pritisne dugme back. Mozda je za neke, kojima je ovo prvi uredjaj tipa, dobro, ali za mene, koji sam presao sa SBB-a je povratak bar jednudeceniju unazad. Izbor kanala je manji nego na SBB-u, ali to mi je najmanji problem. Jedino pozitivno je, odvikavanje od gledanja TV-a. Dok istekne ugovor, prodam TV i ugradim kamin.
MTS go nije mi radio ni na jednom uredjaju, prosto neverovatno. Pretpostavljam da fiksni telefon radi dobro, ali nemam potrebu da proveravam.
Ko ima mogucnost SBB optike, nema razloga da se dvoumi izmedju SBB-a i MTS-a.
 
i ja mogu da potvrdim, u ugovoru je pisalo 6 meseci po dinar, a dobio sam 8 koliko sam i dogovorio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja sam takođe dobio promociju 8 meseci za dinar, i kao i svima, u ugovoru je pisalo 6 meseci.

Kažem "kao i svima" jer sam već bio obavešten i na forumu i od službenika MTS da su ugovori "tipski" i da se broj meseci promocije ne menja u ugovoru, već je zabeležen u njihovom sistemu.

Ovakav naopak sistem se, naravno, uvek slomi na nekome, a ovde je korisnik strana koja će u slučaju problema biti oštećena.

Naravno da su posle 6 meseci po 1 dinar počeli da mi stižu računi u punom iznosu.

Tek posle TREĆE reklamacije, pretnje podizanjem reklamacije na viši nivo i dva meseca gnjavaže MTS je uvažio reklamaciju i rečeno mi je da će računi biti umanjeni. Dan pre nego što sam prosledio dokumentaciju višim instancama.

Prve dve reklamacije su bile odbijene bez pardona jer očigledno njihova evidencija ima propuste, a vi (naizgled) nemate načina da dokažete šta ste zaista potpisali.

Ako dođete u sličnu situaciju preporuka je da ne odustajete i nastavite da insistirate kod Mts-a na ostvarenju obećanog (idealno ako imate neki mail ili kontakt vezano za obećanu pogodnost), a u međuvremenu pripremite dokumentaciju o reklamaciji za:

1. Ratel
2. neko potrošačko udruženje - https://zapotrosace.gov.rs
3. Tržišnu inspekciju

Tržišnoj inspekciji uputite pritužbu na _obmanjujuće poslovanje_ MTS-a, i dodatno ukoliko odgovor na vašu pritužbu niste dobili posle osam dana.

Ukoliko se pokaže neophodnim, na forumu ima puno članova koji su potpisali isti takav ugovor gde pogodnosti nigde nisu naznačene, pa stoga svedoka i dokaznog materijala ima sasvim dovoljno.

Sadržaj sa ovog linka vam može pomoći: https://prviprvinaskali.com/clanci/...rava-prepoznavanje-nepostenog-poslovanja.html
 
Pitanje u vezi trošenja interneta u BOX 4 paketu, tj. ovih 100 gb neta.

Da li se ovi gigabajti troše prvo posle potrošenog neta iz osnovne linije (one iz BOX paketa, npr.Omorika 1 koja sadrži 3 gb) ili mogu da se troše odmah kada se potroši internet iz pridružene linije, npr.mobilni broj sa Morava 1 tarifom koja sadrži 256 mb neta ? U principu, da li taj pridruženi broj koji ima pomenutu Morava tarifu može računati na korišćenje tog dodatnog interneta kada potroši tu mizernu količinu interneta iz svog paketa ili mora da sačeka da korisnik koji je vlasnik broja iz ugovora u tom BOX paketu potroši net iz svoje tarife (u ovom slučaju 3 gb), pa da taj pridruženi broj tek tada koristi benefit od 100 gb ?
 
Od momenta kada se dogovori preko telefona sa njihovom službom , koliko se čeka da poštar dostavi ugovor?!
Kod Telenora odma sledeći dan a kod ovih čekam preko vikenda , juče ništa a evo i danas ništa [emoji1787]
Prava državna firma nema šta...
 
Da li se na MTS start tv paketu plaća ekstra 2. tv ili je uključeno u pretplatu?
 
@tigi:
210 dinara mesečno: https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-...vno-do-50-popusta-na-dodatni-STB-uredjaj.html

@Miki UE
Kod mene u box-u je pridruženi broj na nekoj moravi. Ja ne uspevam da potrošim omorikin net još uvek, dok čovek troši komotno tih 100gb. Neka ne obraća pažnju na sms-ove upozorenja da je prekoračio limit i neka isključi net limit dok ima ovu pogodnost. Sa računima je sve OK kod mene i njega.

@dean:
čekao sam ja i telenor danima, nema tu pravila. Za mts računaj 5 dana tamo i 5 onamo i ne nerviraš se :)
 
Poslednja izmena:
Jedno vreme su mi se preklopili SBB i MTS paketi. Presao sam sa SBB-a jer im je koaksialni kabal ostecen negde kroz zgradu i ne moze da se zameni. MTS ima optiku. Internet, iako sporiji (100 prema 300) radi daleko bolje. Uvek je dostupna puna brzina i svi uredjaji koji su bili problematicni na SBB-u (npr. Garmin vaga) sada rade savrseno. Sto se televizije tice, neuporediva je razlika na strani SBB-a, potpuno druga era, generacija ili kako nazvati. MTS ima trik za naizgled brze menjanje kanala, tako sto pri promeni umetnu par frame-ova dok ne krene normalan video, pa zato deluje usporena slika pri menjanju kanala. Daljinski je kao na najstarijim PC TV karticama, od sjajne plastike. Meni je neintuitivan, odnosno nista nije logicno postavljeno. Npr. na SBB sam se navikao za par sati koriscenja, dok MTS ne umem ni posle par meseci. Napravio sam favorite listu, ali kada menjam kanale uvek sam pozicioniran na sve kanale. Prosto ne zelim sve kanale, jer na vecinu nisam pretplacen. Nedovoljno je informacija o programu koji se gleda, losa je preglednost, losa rezolucija. Informacije o kanalu se pojave posle 3 sekunde i stoje po default-u jos 5 i ne postoji mogucnost da se to skrati sem da se pritisne dugme back. Mozda je za neke, kojima je ovo prvi uredjaj tipa, dobro, ali za mene, koji sam presao sa SBB-a je povratak bar jednudeceniju unazad. Izbor kanala je manji nego na SBB-u, ali to mi je najmanji problem. Jedino pozitivno je, odvikavanje od gledanja TV-a. Dok istekne ugovor, prodam TV i ugradim kamin.
MTS go nije mi radio ni na jednom uredjaju, prosto neverovatno. Pretpostavljam da fiksni telefon radi dobro, ali nemam potrebu da proveravam.
Ko ima mogucnost SBB optike, nema razloga da se dvoumi izmedju SBB-a i MTS-a.

Kako mislis losa rezolucija?? Ni ja nisam srecan , ali guraju kao i svi 1080i. Ja bih bio srecniji sa 720p, jer mi tv bolje skalira progresiv video, ali da slika ne valja nije tacno.
Nemam neki ninja tv Hisense h50b7500, ali mi je slika odlicna kad su u pitanju HD kanali, ovi budjavi pinkovi izgledaju ok, ja sam mislio da ce na 4K tv biti negledljivi, ali nije tako.
E sad SBB ima prednost sa HD kanalima jer se kod njih i oni mogu vracati, ovde ne, sto se tice daljinskog ima brdo opcija, od pravljenja omiljenih lista do infoa i sinopsisa, dok saltas imas umanjeni prikaz za dosta kanala sta se emituje, imas brdo komandi i nije se lako snaci, info se moze pozvati i odozdo i sa strane dok se gleda program, isto tako i omiljene liste ili filtriranje kanala!
 
Pa mogu se i kod mts-a vraćati HD kanali
 
Dosta manji broj nego kod SBB-a, da napomenem jos da i setap box ima podesavanja slike , bar je kod mene takav slucaj!
 
Produžen ugovor za BOX 4, uzeh ovaj Crveni, 2+3 meseca po 1 dinar, to je najviše što sam izboksovao i sasvim mi je ok. Na ugovoru piše 2 meseca fraj a reče cura iz BG koja zvala da je u sistemu pribeleženo 5 meseci, ona i dala tu ponudu, ja tražio 6 meseci po dinar. Brzina neta bila 10/1, sada je 20/4. Nego nemam sad na tv HBO+ paket, ovaj što besplatan na promociji, moram ponovo da aktiviram jer je besplatno do 15.1., vraćanje programa 7 dana unazad mi takođe deaktivirano po automatizmu nekom.
 
Poslednja izmena:
Aj i ja da pitam nesto slicno. I ja sam produzio ugovor za Box 4 crveni, ja sam dobio 2 meseca po dinar samo, nazalost. Ono sto me zanima je sledece. Sada odjednom nemam Arena HD kanale na 700+ brojevima, skroz su se obrisali sa liste. Do juce su bili tu, i radili su super kada ih pustim na onih pola minuta koliko moze. I ranije kada mi je linija bila losija bili su tu, ali kada ih pustim koce mnogo. Zadnjih par meseci su radili odlicno, jer sam pratio, zato sam i uzeo ovaj Box crveni paket. Jel ima neko ideju zasto su se izgubili?
 
Poslednja izmena:
Box 2 crveni ne postoji :D Box sa 2 usluge dakle... Crveni / plavi /beli /... su imena za Box4 pakete.
 
Ok. A zašto su ti nestale Arene HD (da li fale i ostali HD kanali koji su deo "Start" paketa?) je verovatno momenat gde lopovi pokušavaju da ti podvale "SD verziju" Start paketa sa opravdanjem da kao nema "tehničkih mogućnosti" za HD kanale. Proveri šta ti piše u ugovoru za naziv paketa.... pisali su ljudi da su imali takvih problema pri potpisivanju novih ugovora pa su morali da se žale.
 
Da, sada tek vidim. Piše Start SD paket. Strašno.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
To smo vec ustanovili sta je.Znaci,kad produzavate ugovor napomenuti da hocete HD kanale pod obavezno!:)))
 
Treba oni da popiju kolektivnu tužbu pa neće morati ništa korisnik da napominje ubuduće ... Nego će Telekom na sajtu posle jasno da definiše šta su to tehnički uslovi za HD kanale i jasno da stavi da njihova TV ponuda ima 6 paketa a ne 3 ( = 3 paketa u SD i HD varijacijama).
 
Treba oni da popiju kolektivnu tužbu pa neće morati ništa korisnik da napominje ubuduće ... Nego će Telekom na sajtu posle jasno da definiše šta su to tehnički uslovi za HD kanale i jasno da stavi da njihova TV ponuda ima 6 paketa a ne 3 ( = 3 paketa u SD i HD varijacijama).

Ima 9 paketa u tom slucaju, box 4 crveni recimo, do 10mbps i 100din jeftiniji od onog gde je 20mbps. Naravno, zbog tehnickih mogucnosti. A opet tm su i preduslov za hd kanale. Po istoj ceni negde je opet zbog tm omogucena optika i 100mbps. Mts cirkus.
 
Jedno su uzajamni dogovori između korisnika i Telekoma gde se pruža nega nestandardna ponuda (tipa taj osakaćeni Crveni gde ne može već internet brzina) a drugo je obmanjivanje korisnika. A treće je Telekomova čuvena tehnika "rešavanja" problema sa konekcijom tako što kad se pojave "smetnje" spuštaju brzinu interneta sve dok ne navuku SNR marginu na 6db.
 
Danas mi je bio tip iz MTSa i nudio 8 meseci po dinar, to sam uzeo za ovaj stan jer trenutno imam SBB, i ostavi mi prospekt na vratima kad je izlazio koji otvorim i imam sta da vidim. Box 2 paketi sa naznacenom optikom, dok na sajtu toga nema, nego samo BOX 3 i BOX 4 imaju pomenutu optiku. Vec sam zvao korisnicki servis jer mi za drugi stan treba samo net pa htedoh da uzmem Box 2 ali sam bas primetio tu razliku na tabeli, i devojka mi kaze da za BOX 2 ide isto opticka linija ALI one smanjene brzine, bas kao sto je naznaceno na sajtu. Zanima me da li neko ima Box 2 sa brzinom od 100/20 i vecom?

Jos jedno pitanje, covek koji je bio mi je rekao da je otkazni rok od mesec dana glupost i ne pristajem na to (kad budem otkazivao SBB), nego da odem i odjavim se na licu mesta i da mi prestane ugovor istog momenta. Mora cekam mesec dana, mogu da nesto da se pozovem..? Thoughts?
 
Poslednja izmena:
Danas mi je bio tip iz MTSa i nudio 8 meseci po dinar, to sam uzeo za ovaj stan jer trenutno imam SBB, i ostavi mi prospekt na vratima kad je izlazio koji otvorim i imam sta da vidim. Box 2 paketi sa naznacenom optikom, dok na sajtu toga nema, nego samo BOX 3 i BOX 4 imaju pomenutu optiku. Vec sam zvao korisnicki servis jer mi za drugi stan treba samo net pa htedoh da uzmem Box 2 ali sam bas primetio tu razliku na tabeli, i devojka mi kaze da za BOX 2 ide isto opticka linija ALI one smanjene brzine, bas kao sto je naznaceno na sajtu. Zanima me da li neko ima Box 2 sa brzinom od 100/20 i vecom?

Jos jedno pitanje, covek koji je bio mi je rekao da je otkazni rok od mesec dana glupost i ne pristajem na to (kad budem otkazivao SBB), nego da odem i odjavim se na licu mesta i da mi prestane ugovor istog momenta. Mora cekam mesec dana, mogu da nesto da se pozovem..? Thoughts?

Moj poznanik je odjavljivao SBB...opremu možeš odmah da odenseš i da se razdužiš ali će ti sigurno tražiti da platiš još mesec dana posle datuma otkaza...za sve ostalo moraš da konsultuješ advokata...
 
Sto se tice tih HD kanala,bas cu 2-3 meseca pred istek ugovora aktivirati taj paket da mi ne bi posle kad budem potpisivao novi ugovor ke.ali kako nemam tehnicke uslove.A imao sam HD kanale u sklopu Super Box paketa pre par godina i sasvim normalno su radili a brzina mi je 50/8.
 
Nazad
Vrh Dno