Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Me nek je ziv i zdrav ko god da je i da ga instalacije te nove dobro sluze.. ;)
Koliko se secam slika moci ce tamo fino da se bira, kad dodje vreme za to.
 
Poslednja izmena:
Isto tako kao što mogu da ne znaju kad će neka zgrada biti priključena na optiku a već je odrađena instalacija po zgradi. Previše ti očekuješ od državne firme u ovakvoj državi.
Upravo to, kod mene je sve uradjeno i u zgradi i oko zgrade do sahtova ostalo iz kutije iz ulaza u moj stan, ja zovem oni kazu jos nije ni pocela da se radi ni zgrada ni moj kraj, a celo naselje zavrseno.
Kuku, nesto tamo debelo ne funcionise.

Sent from my Tapatalk
 
Prešao sam na optiku i Box 4 Plavi. U početku mi nisu pustili Porodinčni paket i ako mi pripada po ugovoru. Zvao sam da reklamiram, hoće da mi uključe ali da platim. Ja sam uvek napomenuo da mi to pripada i da neću naknadno da plaćam. Posle 3-4 dana zove me neki čovek i kaže da je to zbog toga što moj ugovor još nije aktiviran. Sada su mi pustili sve kanale HBO i ostalo. Da li će to da mi naplate ili je svima tako ?
 
Porodicni ti ide u sklopu Boxa a ove ostale kanale imas dzabe 2 meseca!
 
o.k. Hvala Simke
 
Al moj ti je savet da ih zoves pred kraj promocije da ti deaktiviraju sve pakete sem porodicnog,sto je sigurno sigurno!
 
Nemoj sam aktivirati pakete, garant bi ti bili naplaceni i onda bi se smarao da storniras racun.
Verovatno nece biti aktivni pre nego sto sve uslugu budu aktivirane, jer tek tada zvanicno pocinje Box, do tada su usluge zasebno. A sve promocije su vezane za Box 4 kod tebe, ne za TV/Net.
 
pa pred kraj drugog meseca.Meni je aktivirano krajem septembra i treba da ih zovem krajem novembra.
 
Zainteresovan sam za BOX 4 Plavi, ali mi nekoliko stvari nije jasno:

1) s obzirom da je brzina do 50mb/s, da li to podrazumeva optiku, ili dobijam ADSL ruter, s obzirom da i preko ADSL-a može da se izvuče ta brzina?

2) da li se računi priključenih brojeva za 100gb gratis interneta dodaju računu Box paketa, ili je dovoljno samo navesti broj, a računi u tom slučaju nastavljaju da se vode na ime priključene osobe? Ili ću ipak morati da se raskusuravam? :)

3) ako sam dobro razumeo, nema potrebe da priključeni broj uzima veći paket od omorike1, s obzirom da nakon potrošenog neta iz paketa teče 100gb gratis?

4) Postoji li mogućnost da se plaća neka konstanta cena aritmetičke sredine za vreme čitavog trajanja ugovora, umesto 1 dinar 6 meseci, pa odjednom 4299?

5) Koliko ranije, tj. pre isteka ugovorne obaveze može da se doda mobilni broj u BOX paket?

Hvala :)

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Ovako stoji na sajtu što se prvog pitanja tiče:
"Internet brzine od 150/20 Mb/s i 1000/100 Mb/s su dostupne samo na optičkoj infrastrukturi."
Logično je da se računi priključenih brojeva vode kod priključene osobe, jer poenta je da ti box paketom pružaš nekom samo gratis uslugu korišćenja neta. Taj neko ko izarči tu zajedničku potrošnju plaća potrošeno, ako mu nije aktiviran net limiter i ako ne vodi računa o potrošnji, što se odnosi na sve priključene pa i tvoj broj u paketu.
Za treće pitanje, ne znaš ti šta kojoj osobi treba. Nekome odgovara Omorika 1 zbog neograničenih minuta, jer nije sve u data saobraćaju.
Za četvrto pitanje sam i ja bio zainteresovan i u suštini na kraju dve godine dođeš na isto ali i meni je više primamljivo da plaćam neku konstantnu, manju cenu 24 meseca, nego narednih 18 meseci punu cenu box paketa. Mislim da ne može. Peto pitanje mi nije jasno :)
 
Poslednja izmena:
1) s obzirom da je brzina do 50mb/s, da li to podrazumeva optiku, ili dobijam ADSL ruter, s obzirom da i preko ADSL-a može da se izvuče ta brzina?
Optika, ako moze, inace VDSL.

3) ako sam dobro razumeo, nema potrebe da priključeni broj uzima veći paket od omorike1, s obzirom da nakon potrošenog neta iz paketa teče 100gb gratis?
Broj iz same tarife mora biti Omorika 2 (tj. da predje na O2), jer je to Box4 Plavi.
Ostali brojevi mogu biti sta hoces, ali da, nema smisla da budu veci od O1, osim zbog mTel minuta.

4) Postoji li mogućnost da se plaća neka konstanta cena aritmetičke sredine za vreme čitavog trajanja ugovora, umesto 1 dinar 6 meseci, pa odjednom 4299?
Pa placaj, ko ti brani?:) Napravis trajni nalog na aritmeticku sredinu, i tako placas. Nikada neces biti u minusu, a kroz 24 meseca ces biti na nuli. Ako ranije produzis, poravnaj sam opet tako.
Ako zaboravis posle 24 meseca da izmenis cifru, a ne produzis ugovor, sam si kriv sto nisi platio :)

5) Koliko ranije, tj. pre isteka ugovorne obaveze može da se doda mobilni broj u BOX paket?
? Ako nisi uzeo telefon, taj broj moze odmah u Box 4 Plavi, kao osnovna linija.
Ove (do) 4 dodatne linije ne moraju uopste biti van UO. (barem nema smisla, niti pise da moraju, niti se dodaje neka UO njima zbog Box4)
 
Super, hvala na odgovorima.

Vi koji ste dodavali druge brojeve u Box da biste dobili 100gb, da li je vlasnik broja dužan nešto da potpisuje i da bude prisutan prilikom potpisivanja ugovora, ili je dovoljno da ja samo navedem broj? U prvom slučaju bi mi stvar bila malo komplikovana, pošto sam planirao da dodam osobu koja ne živi u istom gradu...

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Ma jok, to bi bilo cimanje i opšta gužva ako bi morao kao potpisnik ugovora da dovedeš pet ljudi sa tobom. Ovo je moje mišljenje samo.
 
Pitanje,potpisao BOX 4 crveni i na speedtestu prijavljuje brzinu od 20mbps,ali u browseru (Mozila) od dana promene brzine (do tada bila 10mbps) svi sajtovi katastrofalno rade,youtube stane svako malo i buferuje. Da li postoji neka caka recimo u podesavanjima modema il bilo kakvo resenje.
 
Pitanje,potpisao BOX 4 crveni i na speedtestu prijavljuje brzinu od 20mbps,ali u browseru (Mozila) od dana promene brzine (do tada bila 10mbps) svi sajtovi katastrofalno rade,youtube stane svako malo i buferuje. Da li postoji neka caka recimo u podesavanjima modema il bilo kakvo resenje.

Od 20 mbps , tebi pokazuje bas 20, ni manje ni vise to je malo cudno, testiraj ti brzinu opet, da nije 2? hahaha
Nema nikakva dodatna podesavanja , proveri da ti nije do kompa nesto, da li ti i na drugim uredjajima sporo radi?
 
Od 20 mbps , tebi pokazuje bas 20, ni manje ni vise to je malo cudno, testiraj ti brzinu opet, da nije 2? hahaha



Moguce i da je do kompa,ali je interesantno da problemi pocinju sa promenom brzine. Youtube non stop baferuje,mada zvuk ide,stranice se sporije ucitavaju.... Mislio sam da mozda postoji neka promena jer mi se cini da se nekada pre spominjalo promena nekih brojeva,sad sam zaboravio vec sta,ali nesto tipa 0.0.8 ili tako nekako
 
obnovio sam ugovor za mts box 3, fix,iptv,net50/8 i uzeo jos jedan dodatni iptv (do sada sam imao 2) tako da sada imam 3 iptv-a, taj treci stb mi jos nije stigao ali vidim da su mi povecali brzinu u modemu, ranije sam nio na nekom profilu cini mi se 54/8. sada je ovako, cini mi se da je ovo maksimum koji moja linija moze izvuci, nema prekida, sve radi ok.

cc3c3ab39570cde36febef58aa867779.jpg


Sent from Galaxy S8
 
Google DNS je 8.8.8.8 (i 8.8.4.4).

E cini mi se da sam to menjao pre par godina,a sada ne znam ni gde se nalazi mogucnost te promene u ovom modemu.Ima mnooogo vise podataka,ali ne vidim da se bilo gde mogu menjati.I da li bi uopste promena DNS mogla da poboljsa moju situaciju?
 
Njegov problem nema veze sa DNS serverima.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
obnovio sam ugovor za mts box 3, fix,iptv,net50/8 i uzeo jos jedan dodatni iptv (do sada sam imao 2) tako da sada imam 3 iptv-a, taj treci stb mi jos nije stigao ali vidim da su mi povecali brzinu u modemu, ranije sam nio na nekom profilu cini mi se 54/8. sada je ovako, cini mi se da je ovo maksimum koji moja linija moze izvuci, nema prekida, sve radi ok.

cc3c3ab39570cde36febef58aa867779.jpg


Sent from Galaxy S8
Koliko meseci si dobio za dinar? I da li su ti stb za iptv nesto moderniji od onih koje su deleli pre 2g pa da im trazim te nove, a vratim stari ili su isti kao i pre?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
jos nisam dobio treci stb, samo vidim da su mi na modemu povecali brzinu. ova dva stb-a sto sam vec imao nisam menjao. uzeo sam tablet tako da nisam dobio mesece za dinar.

Sent from Galaxy S8
 
moracu izgleda da ih zivkam da mi povecaju brzinu, box 4 plavi sa 2 dodatna stba, izvlacim 44 umesto 50mb, ali u svakom slucaju je odlicna ponuda sa 6 meseci po 1 :d
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    21 KB · Pregleda: 141
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    19.4 KB · Pregleda: 128
Izvlacis toliko preko kabla ili preko WiFi?
 
Preko kabla, preko wifi izvlačim oko 41mb

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
jos nisam dobio treci stb, samo vidim da su mi na modemu povecali brzinu. ova dva stb-a sto sam vec imao nisam menjao. uzeo sam tablet tako da nisam dobio mesece za dinar.

Sent from Galaxy S8
Aj kad ti stigne javi dal je isti ili drugaciji od starih.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno