Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Da li bi to vazilo i za cenu pretplate? Potpisao sam ugovor za prelazak na optiku u Martu za Box 4 plavi i dobio 6 meseci po dinar. Ne znam da li bih mogao da dobijem opciju da potpisem novu UO uz 12 po 1 i da predjem na Beli?

Ne znam ovo što tebe zanima, ono što znam to sam i napisao. Najbolje da proveriš u poslovnici sa nekim ko zna posao. Može da se desi da pošalješ mail ili pitaš bota na sajtu i da odustaneš vrlo brzo.

Zato poslovnica i pokušaj.
 
Ja bi očekivao da, ako prelazite na višu tarifu, ostaje vam ista ugovorna obaveza, a samo se povećava mesečna pretplata.

Ne znam zašto očekivati da oni kao nešto izlaze nekome u susret, cela njihova suština je da nas "presvuku" da propišemo za ugovornu obavezu. Čak ni ovo ne bi hteli, znam iz ličnog iskustva: potpišete nešto slabije sa čime dobijate manje meseci, pa vidite da bi sa onim jačim dobili više meseci. I onda bi uzimate to jače, ali sutra malo će vam dati pogodnosti kao da ste odmah pri potpisivanju tražili to što je jače - već vas imaju.

U mom slučaju bi čak komotno mogao reći i da je to ispala prevara, zeznuli oni moje na brzinu, a ja nisam pažljivo čitao ono sve na sajtu. I pisao ja njima i na mejl, ali boli njih uvo. [emoji6]

Samo sam predočio opciju i moguće posledice. Možda bi mu avans i samom pao na pamet, pa da zna.
To jeste.[emoji846]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno blic pitanje, fixni broj iz telekoma ako se prenese i ubaci u neki sbb-ov paket, kakav mu bude status nakon toga?
Da li imam ikakve obaveze prema telekomu nakon toga?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6294264]Stigao prvi račun nakon prelaska sa box 3 na 4, uz zadržavanje promocije 12 meseci po dinar i sve ok.

Za ljude koji su potpisali neki manji paket, box 2, 3, recimo optika gde su dobili 12 meseci akcije,čisto da znate da je moguć prelazak na veći paket i potpisivanje novog ugovora.

Praktično znači ako je neko potpisao u septembru, sad i ubuduće dok traje akcija može da potpiše nov ugovor i time dobije 15-16-17,18 meseci po dinar, ukupno gledano.(član foruma, koji radi u mts-u napisa da je optika akcija produžena do 31.3. Ja sam sve završio u poslovnici Terazije.
Upravo sam imao diskusiju u vezi prelaska sa Box3 na Box4 u budućnosti (za mesec-dva) sa službenikom Mts-a.

Rečeno mi je da se šalje servisni zahtev, koji se uglavnom odobrava ako je u pitanju Novi servis (u smislu broj prebačen sa drugog operatera ili novi broj).

Madjutim ukoliko je u pitanju postojeći broj (broj koji je već na Telekom mreži), češće se ne odobrava, iako ni to nije pravilo.

Kakav je tvoj slučaj?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Postojeci broj u mts-u. 3 meseca do isteka ugovora sa telefonom.

Odobravaju mi da potpisem novi ugovor na O2, prebacujem istog trenutka broj na suprugu da bi ubacila u postojeci box 3. Sve u jednom odlasku u poslovnicu.

Tog trenutka 3 pretplate po 2700 sa starog ugovora nestaju. Broj ode u box godina dana gratis i dobijam 200 Gb neta. Tj i vise od 200.
Ukratko super.

Nikakvi servisni zahtevi da ja znam nisu slati.
 
Poslednja izmena:
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6296551]Postojeci broj u mts-u. 3 meseca do isteka ugovora sa telefonom.

Odobravaju mi da potpisem novi ugovor na O2, prebacujem istog trenutka broj na suprugu da bi ubacila u postojeci box 3. Sve u jednom odlasku u poslovnicu.

Tog trenutka 3 pretplate po 2700 sa starog ugovora nestaju. Broj ode u box godina dana gratis i dobijam 200 Gb neta. Tj i vise od 200.
Ukratko super.

Nikakvi servisni zahtevi da ja znam nisu slati.
Odlična kombinacija! Hvala na detaljima!

Kod mene je malo drugačiji slučaj, pošto je mobilni broj u mom Box4 paketu koji traje još neko vreme. Da bih ga prebacio na suprugu moram da sačekam istek Box-a (neću ga obavljati) ili da ga isplatim ranije.

Sačekaću da istekne, pa ću videti šta će ponuditi.

Imajte na umu da po novim ugovornim uslovima korisnik treba da najkasnije 15 dana pre isteka ugovora najavi da neće produžavati ugovor. Bez najave, usluga se nastavlja po uslovima iz ugovora, i raskid se najavljuje 30 dana unapred.

Novi ugovori imaju ovu klauzulu. Nisam siguran da sam to video u prethodnom ugovoru...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Odlična kombinacija! Hvala na detaljima!

Kod mene je malo drugačiji slučaj, pošto je mobilni broj u mom Box4 paketu koji traje još neko vreme. Da bih ga prebacio na suprugu moram da sačekam istek Box-a (neću ga obavljati) ili da ga isplatim ranije.

Sačekaću da istekne, pa ću videti šta će ponuditi.

Imajte na umu da po novim ugovornim uslovima korisnik treba da najkasnije 15 dana pre isteka ugovora najavi da neće produžavati ugovor. Bez najave, usluga se nastavlja po uslovima iz ugovora, i raskid se najavljuje 30 dana unapred.

Novi ugovori imaju ovu klauzulu. Nisam siguran da sam to video u prethodnom ugovoru...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
To je uvek pisalo u Opštim uslovima poslovanja istaknutim na sajtu Telekoma a koji su sastavni deo ugovora

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
U praksi barem kod mene to je trajalo 4-5 radna dana.

Imao sam na svoje ime usluge interneta i tv, koje sam odjavio nakon uvodjenja optike. Razlog je bio max 6 meseci po dinar za box optika. Vernost itd, da da...

Ok postaćemo mi lako novi i dobiti 12 po dinar bez vernosti.
 
Poslednja izmena:
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6296690]U praksi barem kod mene to je trajalo 4-5 radna dana.

Imao sam na svoje ime usluge interneta i tv, koje sam odjavio nakon uvodjenja optike. Razlog je bio max 6 meseci po dinar za box optika. Vernost itd, da da...

Ok postaćemo mi lako novi i dobiti 12 po dinar bez vernosti.
Kada su operateri rešili da od tržišta naprave pijacu, možemo samo da se prilagodimo.

Bez uvrede pijacama...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
To je uvek pisalo u Opštim uslovima poslovanja istaknutim na sajtu Telekoma a koji su sastavni deo ugovora

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Proveriću moje ugovore pa ću javiti.

Ne volim da operišem sa terminom 'uvek' ako nemam datumsku odrednicu...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Proveriću moje ugovore pa ću javiti.

Ne volim da operišem sa terminom 'uvek' ako nemam datumsku odrednicu...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Ugovor:
Pretplatnik potvrđuje tačnost navedenih podataka i potvrđuje da je upoznat i saglasan sa uslovima korišćenja usluga u okviru BOX paketa definisanih ovim Ugovorom o koriščenju usluga, Opštim uslovima za pružanje usluga u javnoj fiksnoj mreži Telekoma Srbija i Opštim uslovima za pružanje usluga u javnoj mobilnoj mreži Telekoma Srbija, cenovnikom, Opšti uslovi su objavljeni na web sajtu Telekoma Srbija:www.mts.rs

Opšti uslovi za pružanje usluga u javnoj fiksnoj mreži Telekoma Srbija objavljeni 09.12.2015, član 14

Pretplatnik može da otkaže Ugovor obaveštavajući Telekom pisanim putem ili dolaskom u poslovnicu i potpisivanjem obaveštenja o otkazu Ugovora najmanje 30 dana unapred, pri čemu nije u obavezi da navede razlog za otkazivanje.





Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kada su operateri rešili da od tržišta naprave pijacu, možemo samo da se prilagodimo.

Bez uvrede pijacama...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
A baš... Mada ne znam da li se iko ovako izmotava sa tim mesecima kao MTS, i tim drastično boljim uslovima za nove korisnike u odnosu na stare? Ili to rade i drugi?

Podnošljivo mi je to što oni ponude nekom nešto dodatno nakon što on podnese zahtev za prelaz. Ali kad su u pitanju ovi popusti za nove korisnike, to mislim da je jako pokvareno. I pri čemu MTS tokom ubeđivanja da obnoviš ugovor otvoreno laže za razne stvari. (Da ne dužim sad šta tačno lažu, ali laži jesu u pitanju.)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Svi provajderi rade po tom principu ko šiša stare korisnike... prepisan recept od SBB da se diskriminiše stari korisnik.
 
Danas sam preko mojmts portala skinuo prvi račun koji je trebalo da bude 1 dinar, međutim on je 133 dinara :d Box 3 max paket (Net-TV-Fiksni). Pod stavkom fiksni piše neka naknada 106 dinara. Dole ispod nema prekoračenja, nije ni moglo biti jer nije ni priključen :D Šta su mogli da naplate? Pokušao da dobijem call centar dva dana za redom jer sam hteo da pitam i nešto za mail i nema sile. Počne sa vreme čekanja duže od 5min, pa spusti na 2min ili na 1 min, pa uskoro će vam se javiti operater i nakon toga opet duže od 5 minuta.
 
Zato ko ima uslova uvek bude novi korisnik ;)
I koliko za to treba biti bez kućnog interneta? Da se odjavio Box, pa da se opet prijavi i sve opet proradi? Može za nedelju dana?

Sorry ako je neko već pisao.[emoji846]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
@pilips: "Gledaj u nazad" košta 100 din (= premotavanje 7 ili koliko već dana u nazad), a najjeftiniji Box3 paket (ovaj sa 20 Mbps netom, tj 100 Mbps na optici) nema tu uslugu uključenu (nema je ni najjeftiniji Box4, "Crveni"). Čim neko krene da vrati nešto u nazad automatski ti aktivira uslugu i naravno naprati na kraju meseca.
 
I koliko za to treba biti bez kućnog interneta? Da se odjavio Box, pa da se opet prijavi i sve opet proradi? Može za nedelju dana?

Sorry ako je neko već pisao.[emoji846]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Kod mene je bila situacija da nisam odjavio ništa dok mi optika nije ušla u stan i dok nije sve aktivno.

Fiksni broj mi nije bio bitan, tako da je sve novo. Nov korisnik, nov broj, optika...

Verovatno to negde i nije moguće pa se moraju sagledati i druge varijante.
 
@pilips: "Gledaj u nazad" košta 100 din (= premotavanje 7 ili koliko već dana u nazad), a najjeftiniji Box3 paket (ovaj sa 20 Mbps netom, tj 100 Mbps na optici) nema tu uslugu uključenu (nema je ni najjeftiniji Box4, "Crveni"). Čim neko krene da vrati nešto u nazad automatski ti aktivira uslugu i naravno naprati na kraju meseca.

Ja sam uzeo 100/10 ili na optici 400/160. Nema optike u zgradi, ima do centrale koja se nalazi u zgradi ali nema od centrale do stanova, još uvek ali se radi na tome da bude u narednih par meseci. MAX TV paket. Na tom paketu ne bi trebalo da se plaća ta usluga a nisam ni aktivirao uređaj koji sam dobio uz ugovor još uvek, samo net koristim. Za dodatni sam podneo zahtev i čekam.
 
I koliko za to treba biti bez kućnog interneta? Da se odjavio Box, pa da se opet prijavi i sve opet proradi? Može za nedelju dana?

Sorry ako je neko već pisao.[emoji846]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
30 dana.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Izeš ga... To bolje zaista preći kod drugog operatera nego se sa njima zezati.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
@pilips: "Gledaj u nazad" košta 100 din (= premotavanje 7 ili koliko već dana u nazad), a najjeftiniji Box3 paket (ovaj sa 20 Mbps netom, tj 100 Mbps na optici) nema tu uslugu uključenu (nema je ni najjeftiniji Box4, "Crveni"). Čim neko krene da vrati nešto u nazad automatski ti aktivira uslugu i naravno naprati na kraju meseca.

Usluga "gledaj unazad" se ne aktivira automatski prilikom pokušaja da se neki sadržaj vrati nazad, već se aktivira/kupuje u paketi i usluge.
Bar je tako kod mene bilo na Box 4 crvenom (optika).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možda sad na Iris TV, na matoroj se aktiviralo po prvom korišćenju :D
 
Potpisao Box 3 (fiksni + net + tv) danas, nov korisnik. Monteri su mi odradili manje vise sve ok, optika je u pitanju, ali zapalili pre nego što smo probali fiksni.
Sad, nije da ga nesto koristim, ali jednostavno ne radi. Prilikom odlaznih poziva sa aparata cuje se zvuk zauzeca, a prilikom dolaznih nista se jednostavno ne desava.
Ima li neko ideju o cemu je rec? Zvao sam podrsku, ali niko se ne javlja.
U pitanju je inace novi broj koji sam dobio u okviru paketa. Uredjaj je stari bezicni telefon koji sam dobio uz sbb pre 10+ godina, ali najnormalnije funkcionise. Telefon (baza) je povezana direktno sa ont ruterom preko TEL1 porta - tako su ga oni ukljucili.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Predpostavio sam da je mozda to, sada sam uvereniji. [emoji106][emoji3526]
Hvala na info i brzom odgovoru.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Je l imaš neki broj telefona od njih? Da li su te zvali kad su dolazili?

Ako je odgovor da, zovi ih kaži im to. Oni aktiviraju usluge tv, net, fiksni, dzabe zoveš podršku. Barem je tako kod mene bilo.
 
Meni uskoro istice ugovor sa Exe Netom (nemam nekih vecih zamerki na Internet/TV) ali ih je kupila Supernova i jutros me zvali dizu cenu. Pa se razmisljam da predjem na MTS, ali sam iskljucio telefon. Moze li bez telefona optika ili kako vec ide to kod njih?
 
Meni uskoro istice ugovor sa Exe Netom (nemam nekih vecih zamerki na Internet/TV) ali ih je kupila Supernova i jutros me zvali dizu cenu. Pa se razmisljam da predjem na MTS, ali sam iskljucio telefon. Moze li bez telefona optika ili kako vec ide to kod njih?
Bez fiksnog ne može. I ako optika može da funkcioniše bez fiksne telefonske linije, mts uslovljava da postoji.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Hvala na odgovoru, tako sam nesto i kontao. A telefon mi bas ne treba, videcu sta i kako. Exe net ne bih ni menjao ali dizu cenu. Vidim i SBB "dobro" stoji sa cenom. J*** monopolisti, ne mozes izaci sa njima na kraj..
 
Nazad
Vrh Dno