Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Da li je neko sa vazecom promocijom 8 meseci za dinar dobio avgustovski račun za Box4?

Meni je stigao sa punom cifrom (mislim kao 6 meseci za 1 din) i otvorio sam reklamaciju.

Zanima me da li je problem širi ili su samo kod mene zabrljali.
 
Možda glupo pitanje ali da li može mobilni broj pod ugovornom obavezom da se pridruži nekom box paketu i kako u tom slučaju računaju iznos pretplate?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Možda glupo pitanje ali da li može mobilni broj pod ugovornom obavezom da se pridruži nekom box paketu i kako u tom slučaju računaju iznos pretplate?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Naravno da može. Ako imaš uredjaj kupljen uz PP u Box 4 ide ona skuplja cena dok ne isplatiš telefon, a nakon toga manja cena do isteka.

Ako nemaš pridružiš boksu i ide nova UO za sve zajedno s manjom cenom.

Svakako ćeš dobiti neke mesece po 1 dinar za potpisivanje nove UO.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@sarulja91 Uzeo sam uređaj uz postpaid tarifu. Kad bih uzeo box 4 i dodao taj mobilni broj plaćao bi cenu box paketa+trenutnu pretplatu ili nešto drugo? Ne vidim na njihovom sajtu tu veću pretplatu o kojoj pišeš.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@sarulja91 Uzeo sam uređaj uz postpaid tarifu. Kad bih uzeo box 4 i dodao taj mobilni broj plaćao bi cenu box paketa+trenutnu pretplatu ili nešto drugo? Ne vidim na njihovom sajtu tu veću pretplatu o kojoj pišeš.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

NIšta se ne menja u plaćanju. Sve se plaća isto kao i pre pridruživanja broja box 4 paketu.
 
Hvala. Tako sam i pretpostavio.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
NIšta se ne menja u plaćanju. Sve se plaća isto kao i pre pridruživanja broja box 4 paketu.

Ako se broj sa kupljenim telefonom doda u Box 4 placa se cena od 4499 dinara nakon promo perioda (6meseci za 1rsd), a ugovorna obaveza se produžava na 2 godine samim tim i.nakon sto se isplati telefon ide veca cena pretplate do isteka UO.
 
Ček sad. Ja imam pretplatu, recimo 3000 i uzmem box 4 sa cenom od 4500. Ne plaćam više 3000 za postpaid pretplatu već samo 4500 ili plaćam zajedno 7500?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Samo pretplatu od 4500 + ratu za telefon ako si uzeo kod njih.
 
Poslednja izmena:
Malo smo "zalutali" sa terminima.
- Pridruživanje mobilne linije može samo u BOX 4 paket a radi ostvarivanja prava na poklon od 100 GB zajedničkog 4G interneta. U tom slučaju se ne menjaju uslovi pretplate za već ostvarene ugovorne obaveze.
- Dodavanje mobilne linije u BOX paket (bez mobilne linije) podrazumeva prelazak na veći BOX paket, BOX 3 ili BOX 4 ili potpisivanje UO na neki BOX paket, ako ga do sada niste imali. U tom slučaju je cena koja je definisana za dati BOX paket u zavisnosti da li je bez kupljenog uređaja ili sa uređajem.
 
Samo pretplatu od 4500 + ratu za telefon ako si uzeo kod njih.

Upravo tako. Ako je omorika 1, 2000 din, plus rata za mob 1000 din, u onih 4500 ulazi pretplata za mobilni, ali se UO produzava. Odnosno dobijes 6 meseci za 1rsd, pa nakon toga do pune 2 godine placas 4500. A mobilni dok ne isplatis sve rate.
 
Ako se broj sa kupljenim telefonom doda u Box 4 placa se cena od 4499 dinara nakon promo perioda (6meseci za 1rsd), a ugovorna obaveza se produžava na 2 godine samim tim i.nakon sto se isplati telefon ide veca cena pretplate do isteka UO.

Malo smo "zalutali" sa terminima.
- Pridruživanje mobilne linije može samo u BOX 4 paket a radi ostvarivanja prava na poklon od 100 GB zajedničkog 4G interneta. U tom slučaju se ne menjaju uslovi pretplate za već ostvarene ugovorne obaveze.
- Dodavanje mobilne linije u BOX paket (bez mobilne linije) podrazumeva prelazak na veći BOX paket, BOX 3 ili BOX 4 ili potpisivanje UO na neki BOX paket, ako ga do sada niste imali. U tom slučaju je cena koja je definisana za dati BOX paket u zavisnosti da li je bez kupljenog uređaja ili sa uređajem.

Cek sta je sad tacno?
Logicno bi bilo da se ne menjaju uslovi pod kojim je potpisan BOX jer poslovni odnosi izmedju pretplatnika postpaid linije koji je kupio telefon i telekoma se ne ticu vlasnika box paketa. Ne vidim kako bi to uticalo jedno na drugo.
Ako prva osoba potpise za BOX paket i pridruzi drugu osobu u BOX4 za 100GB interneta kako to sto je druga osoba uzela telefon moze da utice na prvu osobu koja je uzela BOX i zasto bi se produzavala ugovorna obaveza? Druga osoba svakako ima svoj ugovor i svoj racun za placanje?
 
Pobrkao si termine i želju dotičnog.
Koliko sam razumeo želi da sa već postojećim ugovorom za mob postpejd uzme i box paket, a ne da se pridružuje bilo kome u dedeljenju iinterneta.
A on je dobio konkretan odgovor.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Obe tvrdnje su tačne :)

Nisi razumeo, radi se o dve različite stvari:
1. Dodavanje postpaid linije u BOX i samim tim dodavanjem se prelazi na veći BOX paket (npr. imaš BOX 2, dodao si mobilnu liniju, prelaziš na BOX 3).
Ovde nije 6 meseci po dinar kako je napisano već 3 meseca po dinar za uvođenje nove usluge u BOX paket (imaš ispod cenovnika ono plus dugme da se otvore detaljne informacije).
2. Dodavanje nečije tuđe postpaid linije (ne sme da bude u box-u, nego čista tarifa. Npr. jednog nisam mogao da dodam jer ima svoj BOX ugovor, drugog jesam jer je neka Morava...) u tvoj BOX paket i ostvarivanje bonusa. Ne zanima me ta druga osoba, omogućava meni i njoj/njemu 100Gb interneta, nastavlja on po njegovom ugovoru.

Ne znam deo oko kupovine telefona, to je najbolje da proveriš, mada ni oni sami često ne znaju :)
Meni je bio slučaj da sam uzeo sony PS4. Prešao sam na novi BOX 3 sa starog BOX 3 paketa (bukvalno isto ali mi više odgovaralo) i dobio sam promociju 2 meseca/dinar. Stigli su mi računi samo za ratu uređaja, za ta dva meseca.
Sada sam preneo broj u mts i ubacio ga u BOX 4. Uzeo sam telefon za dinar. Dobio sam 3 meseca/dinar za ubacivanje nove usluge u BOX i plačam nakon toga cenu od 5500 dinara/mesečno (na sajtu piše 4800 mesečno/dinar za BOX 4 plavi, ali je viša cena ako se uzme uređaj).
Plačam samo ratu za sony PS 4 i dinar mesečno sledeća tri meseca. Ovde imam prelaz do 20-tak dana iz BOX3 (dva meseca po dinar su istekla početkom meseca, 3200 dinara je paket) u BOX4 tako da mi je ovaj račun = oko 2300 (tih 20-tak dana po 3200) plus rata za sony.

@bobster: Mislim, ne tvrdim, npr. BOX4 plavi, će da te košta prva tri meseca po dinar plus rata za telefon. Nakon toga 4800 mesečno (bar je meni išla niža cena iako sam imao uređaj na rate ali nije telefon u pitanju) plus rata za telefon.

Ja nikako nisam moga da dobijem tih 6 meseci/dinar pošto sam postojeći BOX korisnik. Ako si nov BOX korisnik onda ti ide 6 meseci/dinar. Nisam te najbolje razumeo da već imaš BOX ili ne.
 
Poslednja izmena:
Pa to je to.
Bez obzira imao nemao box2 mora novi ugovor kao da ga nikad nije imao, sa brojem mob koji želi.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Ja mislio na @adzo :)

Tek sam počeo sa BOX4, piše u ugovoru, promocija 3 meseca/dinar, pošto sam imao BOX 3. Meni nisu dali 6 meseci ali sam tu negde kada sam iskombinovao transfere.
Ja mu želim i ceo ugovor po dinar :)
 
Ima li neko iskustva sa produženjem ugovora za box paket, tri meseca ranije? Pitam, jer sam sada na box3, a u Decembru stičem taj uslov i prešao bih na optiku i box4 plavi, pa me zanima da li i takvim korisnicima daju ovih 6 meseci gratis (ili više) ako pre vremena raskidam stari i potpisujem novi i što će mi novčano biti mnogo jeftiniji novi box4 nego sada što plaćam box 3 sa raznim stb, 3G i dodatnim tv paketima koji su sada objedinjeni u osnovni box4 tv paket.
 
Možeš odmah na BOX4 sa BOX3.
Ja sam prešao sa BOX3 na BOX4 pre manje od mesec dana, BOX3 novi sam potpisao početkom juna.
Meni je zapalo sada tri meseca po dinar zbog VDSL-a i uvođenja nove usluge. Da imam mogućnost za optiku bilo bi 6 meseci.
Piše ti to jasno u ugovoru (podebljano), pročitaj obavezno.
Piše takođe da promocija traje do 30.09.
MaxthonSnap20190920150758.jpg
 
Poslednja izmena:
Sto? meni telekom brije 2 godine vec bukvalno mi nije radio samo 1 dan na 2 sata..

E ovo 6meseci za prelazak na optiku vazi i ako ostajem na istom paketu ili samo ako radim i upgrade paketa?

Sve je sjajno dok radi. Kad prestane spremi da shavtis puno znacenje izreke j3b@nj3 u zdrav mozak :d
 
Upravo tako. Nama na optici je najbolje jer je tehnologija takva da se ne kvari puno. Da je ne ureknem, kuc kuc. Od telekomovih tehničara i podrške nema ama baš nikakve vajde. Sebi sam krimpovao kabl na osnovu upustava sa interneta i konačno imam ono što smo pogodili, posle puna tri meseca. Njihov ADSL nikada ne bi koristio ali ovih 150-160 mbps uploada zaista mnogo znači i ne znam kako bi se ponovo navikao na pet, šest puta manji upload što je standard kod drugih.
 
Jel ima i dalje onih akcija po tc za 8-9 meseci za dinar za box 4?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pitao pre neki dan, ima 6 meseci za nove korisnike i jos +2 za radnike MUP/a.
 
Možeš odmah na BOX4 sa BOX3.
Ja sam prešao sa BOX3 na BOX4 pre manje od mesec dana, BOX3 novi sam potpisao početkom juna.
Meni je zapalo sada tri meseca po dinar zbog VDSL-a i uvođenja nove usluge. Da imam mogućnost za optiku bilo bi 6 meseci.
Piše ti to jasno u ugovoru (podebljano), pročitaj obavezno.
Piše takođe da promocija traje do 30.09.
Pogledajte prilog 274993
Znam da može i da me sleduje tih minimum 6 meseci, nego pitam što raskidam tri meseca ranije, jer ako odbijem ratu za telefon koju ću plaćati do februara 2020, sadašnji iznos koji sad plaćam je oko 5500,a sa novim box4 i tih 6 meseci gratis ispada dosta jeftinije. E sad, da ne bude sa njihove strane tipa, može šest gratis ali dok ne istekne ceo ugovor (ta tri meseca od decembra), ili ću moći i sa skraćenjem da dobijem ti 6 gratis.
 
Pisao sam negde ranije moj slučaj što ne mora da znači da će i tebi da bude tako, posebno sa njima :) još se bijem da mi opet aktiviraju HD kanale:)

Ukratko, sony mi ide i dalje u ratama i novi box3 kada sam potpisivao početkom juna (više mi je odgovarao nego box3 koji sam imao u tom trenutku negde na 9-om mesecu ugovora) je išao 2 meseca po dinar odmah od tog momenta a nakon toga cena BEZ uređaja za box3 (3200 dinara fix-tv-net50).
Pre mesec dana sam preneo broj u mts i potpisao box4 plavi, uzeo telefon za dinar, odmah mi tada kreću 3 meseca po dinar, ide mi cena SA uređajem nakon toga (5500 dinara).
Počinje od tog momenta kada potpišeš, važi 24 meseca ot tog istog momenta. Šta je bilo, bilo je od ugovora, to zaboraviš, ostaje ti samo rata za telefon do februara. Daju ti napismeno u poslovnici, pročitaj, posebno uslove promocije, ne znaju često ni oni sami.

Da ponovim, ako ne uzimaš uređaj opet (ne znam da li uopšte možeš telefon za dinar kao možda jedinu varijantu, meni su dali iako je sony i dalje u ratama), onda je moguće da ide i ona niža cena od 4800 mesečno. Idi proveri, sve se to obavi za deset minuta, ja sam mrsio proteklih meseci pa mogu samo ovo što sam dobio crno na belo da prenesem.

Pošto su kod mene u planu sa optikom od novembra, ja se nadam da će i tada da postoji akcija...
 
Drug mi je raskinuo sa SBB-om i uzeo bi telekom internet. Nisam u toku, sta je najpovoljnije da uzme? Ima li nekih mogucnosri da dobije neke ekstra uslove ili je ovo sto ima na sajtu maksimum?
 
Moj savet - bezite od lelekoma.
10 g na telekomovom Internetu, možda dva puta nije radio par sati, kad radi, radi kao sat, nikad nisam imao potrebu da zovem pitam, žalim se. Tako da ti to baš i ne stoji.
TV ko TV ja ga i ovako i onako ne gledam, a "moraš" ga imati.
Pre toga na PTT isto odličan, a pre svega toga neki lokalni wifi provajderi, smeće.
SBB nema, ima neka njihova ćerka firma imao kablovsku kod njih odjavio, a i ne bih usa generalu kesu da punim.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno