Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ja mislim da su to samo price pustene za nas korisnike. Juce ujutro zvoni fon i budi kevu u 08.30h i kaze gospodjo mi bi da dodjemo i zamenimo modem. Keva im kaze pa promenili ste ga, nismo gospodjo hteli smo ali ste bili nedostupni na telefon pa bi sada dosli da zavrsimo. I onda ona njemu objasni ponovo i isprica ono sto sam gore napisao i taj covek joj kaze u fazonu sto su oni dolazili, to je bio nas posao i ima modema odakle im ta prica??? Iz svega toga cenim da smo mi kao korisnici bili izlozeni pricama razlicitih grupa telekoma, i da neke imaju i jako lako mogu da dobave modem i onih drugih kojima to teze polazi za rukom. Znaci taj covek koji je zvao je bas bio iznenadjen i kao da mu je bilo krivo sto je to neko drugi zamenio... Meni kao korisniku je skroz ok ako vise ljudi radi na problemu, jer kada se setim urgirali smo sa vise strana pa je i moguce :)
 
Nazalost prica je istinita, nema tih ont-a bar ih tada nije bilo.
Mozda su dosli nisam se vise ni interesovao kad sam moj dobio.
 
Ja mislim da su to samo price pustene za nas korisnike. Juce ujutro zvoni fon i budi kevu u 08.30h i kaze gospodjo mi bi da dodjemo i zamenimo modem. Keva im kaze pa promenili ste ga, nismo gospodjo hteli smo ali ste bili nedostupni na telefon pa bi sada dosli da zavrsimo. I onda ona njemu objasni ponovo i isprica ono sto sam gore napisao i taj covek joj kaze u fazonu sto su oni dolazili, to je bio nas posao i ima modema odakle im ta prica??? Iz svega toga cenim da smo mi kao korisnici bili izlozeni pricama razlicitih grupa telekoma, i da neke imaju i jako lako mogu da dobave modem i onih drugih kojima to teze polazi za rukom. Znaci taj covek koji je zvao je bas bio iznenadjen i kao da mu je bilo krivo sto je to neko drugi zamenio... Meni kao korisniku je skroz ok ako vise ljudi radi na problemu, jer kada se setim urgirali smo sa vise strana pa je i moguce :)

Neorganizacija
 
6043d717fccd37f5d7a918c6d63d1193.jpg


Grčka
 
Instaliras neki VPN na svom kompu i konektujes se i gledas problem resen
 
Ugovor za Box 3 Paket istice 17.08.2019. i nemam zelju ni potrebu da ga produzavam. Da li sam vec morao da ih obavestim da necu produzavati tj. obnavljati ugovornu obavezu? Da li oni mogu automatski bez pristanka (potpisa) korisnika da produze ugovor tj. da li nakon isteka krece placanje mesec za mesec? Izvinjavam se ako je ovo skorije neko pitao, nisam nasao..
 
Уговор је на неодређено време и по истеку уговорне обавезе наставља по важећој пуној цени. Пријавиш им пред истек УО па ће да те позову у следећих неколико дана да те убеђују и нуде повољније варијанте. Можда је најбоље да им пријавиш растанак пар недеља раније па ће таман да те позову кад истекне.
 
Hvala na odgovoru. Voleo bih sve da zavrsim pre isteka ugovora ako je moguce, tako da bih unapred platio sve. Nadam se da problem nece praviti to sto hocu da zadrzim fiksni telefon za matorce koji bi nadalje placali samo pretplatu.
 
Neće praviti problem ali će te iscimati da se pojaviš u poslovnici dva puta. Prvi put da podneseš zahtev za raskid ugovora, a drugi put da potpišeš novi gde je samo fiksni.

Tako je bar bila procedura u Subotici pre par meseci, sa Boxa 3 se išlo na Box 2 (TV je izbačen iz upotrebe).

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Уговор је на неодређено време и по истеку уговорне обавезе наставља по важећој пуној цени. Пријавиш им пред истек УО па ће да те позову у следећих неколико дана да те убеђују и нуде повољније варијанте. Можда је најбоље да им пријавиш растанак пар недеља раније па ће таман да те позову кад истекне.

E pa nije tako, meni u ugovoru piše da BOX3 van ugovorne obaveze plaćam 4199 dinara a tokom trajanja ugovora je 3899 kada isteknu besplatni meseci. Kod SBB je drugačije. S tim što sam načuo da je moguće obnoviti nekoliko meseci pre isteka ugovora kod MTSa.

Sa MTS uvek neke neprijatnosti. Čekao sam zamenu kabla, nisu odradili a neko je stavio u sistemu rešen zahtev. Već drugi put zatvaraju zahtev a da ništa nisu uradili. Ko hoće da prebaci fiskni broj iz SBB nazad u MTS može odmah da zaboravi na to.

Drugi problem se tiče obračunavanja poziva ka fiksnim mrežama u okviru portala mojmts iako nisam ni načeo onih besplatnih 150 minuta što mi pripadaju po osnovu BOX3 ugovora. Pozivi su bili kao gradskoj upravi tj. trenutno Telenor fiksni brojevi.

Ne mogu da se požalim na rad interneta ili televizije ali u ovom MTSu radi poprilično smotana garnitura ljudi kada dopuštaju da im se ovako banalne stvari dešavaju i iritiraju korisnike.
 
Ja mislim da su to samo price pustene za nas korisnike. Juce ujutro zvoni fon i budi kevu u 08.30h i kaze gospodjo mi bi da dodjemo i zamenimo modem. Keva im kaze pa promenili ste ga, nismo gospodjo hteli smo ali ste bili nedostupni na telefon pa bi sada dosli da zavrsimo. I onda ona njemu objasni ponovo i isprica ono sto sam gore napisao i taj covek joj kaze u fazonu sto su oni dolazili, to je bio nas posao i ima modema odakle im ta prica??? Iz svega toga cenim da smo mi kao korisnici bili izlozeni pricama razlicitih grupa telekoma, i da neke imaju i jako lako mogu da dobave modem i onih drugih kojima to teze polazi za rukom. Znaci taj covek koji je zvao je bas bio iznenadjen i kao da mu je bilo krivo sto je to neko drugi zamenio... Meni kao korisniku je skroz ok ako vise ljudi radi na problemu, jer kada se setim urgirali smo sa vise strana pa je i moguce :)
Naravno da mu je bilo krivo, jer sa tvojim potpisom da je sve instalirano on podiže novac [emoji6]. Koliko sam se informisao od instalatera servisera mreže, a koji je dugogodišnji radnik prvo PTT potom Telekoma u toku je ukidanje servisne službe i prenošenje delatnosti na treće firme...
Tako da se svaka instalacija naplaćuje od Telekoma po nekom njihovom cenovniku.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Box2, net+fixni bi isticao ovih dana da prošle godine nisam dodao mobilni, nisam znao da će da rade novi ugovor na 2 godine, ako se uopšte i radi ili Mora da se radi, ne znam koji su tada bili uslovi.
Dal mogu da ih cimam za neki popust, obnovu, možda preko ovog promotera za optiku,?
 
Box2, net+fixni bi isticao ovih dana da prošle godine nisam dodao mobilni, nisam znao da će da rade novi ugovor na 2 godine, ako se uopšte i radi ili Mora da se radi, ne znam koji su tada bili uslovi.
Dal mogu da ih cimam za neki popust, obnovu, možda preko ovog promotera za optiku,?

Ako je stigla optika do zgrade i razvucena unutar - obavezno prelazi. a davi ih za popust
 
Trenutno imam Box 3 fix+net+morava 3 za 3000din, jel Omorika 1 najnizi paket uz Box 3, jer je takav paket 500 rsd skuplji po trenutnoj ponudi?

Ako se doda drugi mobilni broj koji ima avans, sta se desava sa racunom, kako se placa, da li se avans prenosi ili se racun umanjuje za iznos racuna dodatog mob. broja?
 
Imam trenutno D3 kod SBBa. Zvali su me i nudili EON ali bez ikakvih povoljnosti osim HBO 12 meseci. Pošto MTS ima optiku kod mene u zgradi razmišljam da uzmem Box4 paket sa 100/20 brzinom neta na optici.

Zanima me sledeće, ako možete da mi kažete utiske:
- kako vam radi internet preko optike, da li je sitna stabilan, brzina?
- Do TVa imam koaks kabl razveden. Jel mogu da iskoristim nekako taj kabl ili mora da se razvede optički kabl do TVa?
- Čitao sam nešto o ovim nekim modelima modema, nije mi baš jasno šta se tu dešava. Jel treba da obratim pažnju ili tražim neki poseban uredjaj od operatera?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Trenutno imam Box 3 fix+net+morava 3 za 3000din, jel Omorika 1 najnizi paket uz Box 3, jer je takav paket 500 rsd skuplji po trenutnoj ponudi?
Ako se doda drugi mobilni broj koji ima avans, sta se desava sa racunom, kako se placa, da li se avans prenosi ili se racun umanjuje za iznos racuna dodatog mob. broja?
Dodatni broj za Box4, NE za Box4? I mene zanima ovo, ima li neko racun sa takvom situacijom?
Mislim da uz Box3 dodati postpaid ide na isti racun. Za Box4 sigurno ide zasebno skroz, dakle odogovor bi bio ne, ali ajde neka javi neko za Box3 ako ima dodat postpaid.

- kako vam radi internet preko optike, da li je sitna stabilan, brzina?
- Do TVa imam koaks kabl razveden. Jel mogu da iskoristim nekako taj kabl ili mora da se razvede optički kabl do TVa?
Ne, sem ako nekim adapterom ne moze sa HDMI -> Coax. Ne mora optika da se razvlaci, nego iz TV rutera (zaseban ruter u odnosu na net modem) ide HDMI kabl u TV. Mislim da mogu jos 2 druga tipa kablova, ne secam se koji, ali coax sigurno ne moze direktno.
- Čitao sam nešto o ovim nekim modelima modema, nije mi baš jasno šta se tu dešava. Jel treba da obratim pažnju ili tražim neki poseban uredjaj od operatera?
Samo ako ti je bitan wifi na 5GHz, onda zahtevaj Q2.
 
Imam trenutno D3 kod SBBa. Zvali su me i nudili EON ali bez ikakvih povoljnosti osim HBO 12 meseci. Pošto MTS ima optiku kod mene u zgradi razmišljam da uzmem Box4 paket sa 100/20 brzinom neta na optici.

Zanima me sledeće, ako možete da mi kažete utiske:
- kako vam radi internet preko optike, da li je sitna stabilan, brzina?
- Do TVa imam koaks kabl razveden. Jel mogu da iskoristim nekako taj kabl ili mora da se razvede optički kabl do TVa?
- Čitao sam nešto o ovim nekim modelima modema, nije mi baš jasno šta se tu dešava. Jel treba da obratim pažnju ili tražim neki poseban uredjaj od operatera?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

1.odlicno radi, stabilan mali extremno ping.
2.Ne ide opticki kabl do TV, ostalo se samo namece.
3. Ima dva ont H model i Q2 ne mozes ti da biras sami ti donose i to uglavnom taj H model sa 2.4 wifi a Q2 model je sa 5 wifi.
Q2 bolji ne dobija ga svako itd.
 
1.odlicno radi, stabilan mali extremno ping.
2.Ne ide opticki kabl do TV, ostalo se samo namece.
3. Ima dva ont H model i Q2 ne mozes ti da biras sami ti donose i to uglavnom taj H model sa 2.4 wifi a Q2 model je sa 5 wifi.
Q2 bolji ne dobija ga svako itd.

Другим речима, мораш да имаш човека који ради за телеком да би га добио. :d
 
Ako sam dobro razumeo, optički kabl ulazi u stan, do njihovog uredjaja, a uredjaj se povezuje sa televizorom putem HDMI kabla. Meni je trenutno coax kroz zid razveden do TVa a sad bih morao taj optički da sprovedem do TVa spolja što će se videti. Ne znam da li postoji neko rešenje da iskoristim taj coax nekako i izbegnem razvodjenje novog kabla kroz stan.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Optički terminal je konvertor interfejsa i ruter istovremeno, a na njega se kači tv box ili analogni telefon ili računar odnosno svič za internet. Svi ovi uredjaji se kače sa standardnim kablovima a to su utp kablovi i telefonski kabal. Ne koristi se koaksijani kabal za ovu namenu. E sad, verovatno postoji konvertor koji ethernet saobraćaj može da gura kroz koaksijalac.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Taj terminal ima i HDMI izlaz, zar ne?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Nema. On nije tvbox odnosno player.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Dodatni broj za Box4, NE za Box4? I mene zanima ovo, ima li neko racun sa takvom situacijom?
Mislim da uz Box3 dodati postpaid ide na isti racun. Za Box4 sigurno ide zasebno skroz, dakle odogovor bi bio ne, ali ajde neka javi neko za Box3 ako ima dodat postpaid.


Ne, sem ako nekim adapterom ne moze sa HDMI -> Coax. Ne mora optika da se razvlaci, nego iz TV rutera (zaseban ruter u odnosu na net modem) ide HDMI kabl u TV. Mislim da mogu jos 2 druga tipa kablova, ne secam se koji, ali coax sigurno ne moze direktno.

Samo ako ti je bitan wifi na 5GHz, onda zahtevaj Q2.
Piše za box 3 da se dobija 20 gb pridruživanjem dodatne mobilne linije.

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
@pjer: Do ONT/rutera ide optički kabl a od njega dalje LAN/UTP kabl za internet do raznih uređaja i takođe UTP kabl ide do IPTV risivera/STB (koji se dalje naravno preko HDMI porta povezuje na sam TV aparat).
Na ruteru su LAN2 i LAN3 portovi za IPTV a LAN1 i LAN4 su za internet. Ruter može da bude gde god ti odlučiš ali gledaj da bude negde u sred stana/kuće zbog ravnomernijeg pokrića sa WiFi signal om... ili alternativno da bude ili kod TV-a ili kod kompa.

Na coax zaboravi i smišljaj kuda želiš da ti sprovedu LAN kabl.
 
Piše za box 3 da se dobija 20 gb pridruživanjem dodatne mobilne linije.
TO je od skora dodatna pogodnost, ali ranije se uz Box2/3 mogao pridruziti samo postpaid koji dobija 10% popusta. A mislim da se vodi na isti racun tada, i da je samo jedan mogao da se pridruzi po Boxu.
 
@pjer: Do ONT/rutera ide optički kabl a od njega dalje LAN/UTP kabl za internet do raznih uređaja i takođe UTP kabl ide do IPTV risivera/STB (koji se dalje naravno preko HDMI porta povezuje na sam TV aparat).
Na ruteru su LAN2 i LAN3 portovi za IPTV a LAN1 i LAN4 su za internet. Ruter može da bude gde god ti odlučiš ali gledaj da bude negde u sred stana/kuće zbog ravnomernijeg pokrića sa WiFi signal om... ili alternativno da bude ili kod TV-a ili kod kompa.

Na coax zaboravi i smišljaj kuda želiš da ti sprovedu LAN kabl.
Aha, razumem. A STB uredjaj takodje dobijem od Telekoma?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
TO je od skora dodatna pogodnost, ali ranije se uz Box2/3 mogao pridruziti samo postpaid koji dobija 10% popusta. A mislim da se vodi na isti racun tada, i da je samo jedan mogao da se pridruzi po Boxu.

Tada sam ja i pridruzio 1 mobilni broj na box 2 i oni mi uradili novi ugovor na 2 god (zajebali me), tako sada imam Box 3.
 
Nazad
Vrh Dno