Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ovo je uz pretpostavku da već imaš fiksnu liniju i to je cena samo za net.
Sa druge strane, za 3000 više dobijaš i TV i Soko mobilnu tarifu koji bi zasebno koštali jos barem 6-7000. Na sve to dobijaš i 12 meseci besplatno. Naravno da se više isplati Box kao takav.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Ovo je uz pretpostavku da već imaš fiksnu liniju i to je cena samo za net.
Sa druge strane, za 3000 više dobijaš i TV i Soko mobilnu tarifu koji bi zasebno koštali jos barem 6-7000. Na sve to dobijaš i 12 meseci besplatno. Naravno da se više isplati Box kao takav.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
Poenta prethodnih postova nije bila isplativost već je momak hteo samo internet.

Ja ništa ne prepostavljam već sam mu rekao šta piše. Na onom što sam postavio pominje se samo i isključivo usluga interneta. Nigde se ne pominje da je za realizaciju usluge potrebno bilo šta drugo osim optičke infrastrukture na lokaciji.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne može samo internet bez fiksnog tj. ako već imaš fiksni onda možeš da uzmeš taj internet paket a ako nemaš fiksni moraćeš da ga uvedeš.

Ja kada sam uzimao paket trebali su mi samo TV i net jer fiksni ne koristim već godinama ali su mi rekli da mora i fiksni.
 
Ne može samo internet bez fiksnog tj. ako već imaš fiksni onda možeš da uzmeš taj internet paket a ako nemaš fiksni moraćeš da ga uvedeš.

Ja kada sam uzimao paket trebali su mi samo TV i net jer fiksni ne koristim već godinama ali su mi rekli da mora i fiksni.
A da li ti imaš optički internet?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kako mogu da postanem korisnik mts kućnog interneta i koji su preduslovi?

Možete da podnesete zahtev pozivom na 0800 100 100 ili u našim poslovnicama. Potrebno je da imate mts fiksni telefonski priključak i da postoje tehničke mogućnosti za realizaciju interneta.
Ukoliko nemate telefonsku liniju možete da iskoristite specijalan popust i da uvedite novu fiksnu liniju po ceni od 1 dinar.


https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-...vi-Postani-korisnik-mts-kucnog-interneta.html
 
Kako mogu da postanem korisnik mts kućnog interneta i koji su preduslovi?

Možete da podnesete zahtev pozivom na 0800 100 100 ili u našim poslovnicama. Potrebno je da imate mts fiksni telefonski priključak i da postoje tehničke mogućnosti za realizaciju interneta.
Ukoliko nemate telefonsku liniju možete da iskoristite specijalan popust i da uvedite novu fiksnu liniju po ceni od 1 dinar.


https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-...vi-Postani-korisnik-mts-kucnog-interneta.html
U pravu ste. Insistiraju da se ima i fiksni.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Naravno da smo u pravu i da ne pišemo neproverene informacije...
 
Naravno da je zaćutao: ne vidi svrhu da se po 1000-ti put na ovoj temi, a verovatno milioniti put na ovom forumu, objašnjava dobro poznata činjenica - da je fiksni telefon obavezna stavka za bilo koji vid kućnog interneta u MTS-u.
Svako malo se pojavi po neki "izumitelj tople vode" koji tvrdi suprotno i svi su uvideli svoju zabludu - neki pre a neki kasnije.
Pozdrav
 
@razor81: Ja ćutim samo kad spavam :p
A da 300% sigurno nisam znao informaciji oko Telekom optički net & fixni ne bih te ispravljao i "napadao" da nisi u pravu.
 
Poslednja izmena:
@razor81: Ja ćutim samo kad spavam [emoji14]
A da za 300% sigurno nisam znao informaciji oko Telekom optički net & fixni ne bih te ispravljao i "napadao" da nisi u pravu.
Ne kapiram potrebu za napadanjem bilo koga. Sve može i drugačije da se pojasni, kao što su to neki druga članovi učinili. Moraš malo poraditi na ličnom stavu.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nisam te napao, ispravio sam samo tvoju netačnu tvrdnju i usput te "opomenuo" da ako nešto nisi siguran ili ne tvrdi i ne piši ili proveri.
 
Da se vratimo na temu MTS BOX paketi
 
3x vec MTS-u prijavljujem isti problem i nista mi ne resavaju pa da probam ovde, mozda je neko imao slican problem.

Vec 10ak dana u periodu izmedju 21h i 23:30 pocne net ocaj da mi radi. Ne puca, vec download brzina opadne drasticno na 5-6mb/s i ping mi skace, imam ogromne devijacije. Ping mi je inace 7ms uvek, u ovom periodu ide i do 150ms..
Uopste vise nisam pametan sta da radim, 3 puta sam ih zvao i prijavljivao kvar, poslednji put mi rekao taj sa terena sto me zvao kao da ce zvati inzinjere i da ce videti sta se desava i na tome je ostalo, meni upravo dok sad kucam i dalje net sljaka ocajno.
Sve zivo sam pogledao i testirao da nije do mene nesto jer mi je cudno da bas u tom periodu svako vece imam te smetnje. I sigurno nije, gasio sam wifi, od uredjaja u kuci imam samo mob nakacen, i to sam gasio i dc sa wifi-ja, probao sam na laptopu a da ugasim pc/mob i isto je. Ne vuce mi nigde nista net sigurno.Ne pocinje bas tacno u 21:00, nekad 30 min ranije i uvek se negde smiri do 23:00 - 23:30. Net mi nikad ne puca, zivim 700m od centrale, nikakvih problema nikad nisam imao, u svakom periodu radi perfektno osim u pomenutom. U pitanju je adsl.

Da li je to do preopterecenja zbog ove korone, ili sta vec? Popizdeo sam vise *mjau**mjau**mjau**mjau*no, dajte neki predlog sta da radim.
 
@Gavrela: Raspitaj se među IT pismenijim komšijama da li se i kod njih dešava isti problem. Ako se dešava onda gnjavi da i oni prijavljuju podršci.

Ja isti/sličan problem trenutno imam sa Orion optikom i upravo "ratujemo" oko toga. Samo što kod mene pad brzine kreće od 19h i traje do 01h.. Od 500 Mbps koje plaćam u tom periodu dana u proseku je oko 230-250 Mbps brzina neta s tim da redovno pada i ispod 100 Mbps plus je u zadnjih nedelju dana bilo 2-3 epizode gde brzine ka Orion, SBB, MTS i Telenor padnu na 8-10 Mbps i taj totalni raspad je krenuo tako oko 22:00 i trajao 30 ili 60 minuta kako kad.
 
U čemu je zvrčka kada STB ne prolazi NTP test i test centralne lokacije?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nema zvrčke, tako je kod svih oduvek
 
Tek sam prešao na Mts pa ne znam. Olakšanje. Hvala.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Za NTP u STB-u je IP adresa 93.87.84.73 koja je mrtva, tako da to je razlog sto ne prolazi NTP...
 
Potpisao ugovor pre 7 dana za Box 2 (optika i fiksni, 12 meseci po 1 dinar) i još uvek se nisu naterali da dođu i priključe internet. Strašno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sledeće nedelje dolaze da mi nameste optiku na NBG (box 3-400/160), da li neko zna kakav ruter donose?
 
Q2
 

Prilozi

  • EF3633EA-D13C-43F9-82B1-57DCCB650B20.jpeg
    EF3633EA-D13C-43F9-82B1-57DCCB650B20.jpeg
    597 KB · Pregleda: 220
Ja sam ih juče pozvao, danas došli povezali i sve je odmah aktivno. Box 4 je u pitanju.
 
Za sta? Za Q2 ruter? admin/20HWont17.
Za STB je *104030*/podesavanja dugme, i onda 8288

Da za Q2 meni ovaj user i pass ne rade, ovaj tacan model je upitanju HG8245Q2

Inace meni vec danima puca net i tv, a "napredna podrska" mts nalazi da je sve ok... Desava se zadnjih 4-5 dana sigurno. Pre toga, dok sam bio pod promocijom za dinar sve je radilo bez greske 6 meseci, kako je krenula puna naplata zabada net na dnevnom nivou. Okacicu video uskoro da vidite o cemu se radi

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno