Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

pa iz rutera ti ide fixni+-
 
A trenutno inače koristiš bežični fixni koji "radi" kad nema struje? :p
 
Koji model ONT-a se dobija na optici kod mts-a? Da li model zavisi od paketa? Mogu li negde da vidim karakteristike rutera (još bolje ako mogu da vidim interfejs, opcije...)?
Hvala!
 
Hvala @renne, možeš li mi dati i WAN tab? Bridge mode nije moguć? verovatno nemaš svoj user-pass za PPPoE?
 
U Wan-u nema ništa
Ne može bridge bez da se cima drugi nivo podrške
 
Aha, OK. A da li je dostupan 5Ghz Wifi, jel vidim da postoji? Izvini na gnjavaži, neću više :)
 
Znaci dodatni TV ima vezu sa ruterom LAN-om ili telefonskim paricama? I kako signal ulazi u stan (nije optika), telefonskim paricama? Sutra dolazi parketar, verovatno je vec kasno za zidove (ne pitam za sebe) tako da bi mi znacio info.
 
Poslednja izmena:
Aha, OK. A da li je dostupan 5Ghz Wifi, jel vidim da postoji? Izvini na gnjavaži, neću više :)

Dostupan, i radi savršeno. Kačio sam već testove, izvlači 200 na 5 bez trunke problema

edit: milko, stb ide u ruter lan kablom, a ako nije optika, telefonskom paricom ide signal
 
Poslednja izmena:
@milkobgd: TV risiveri su LAN kablom povezani na ruter (LAN2 i LAN3 portovi su za IPTV) , "parica" ide do rutera. Signal kroz paricu naravno.
 
Naravno da ima 5Ghz, i radi odlično
 
Ajde zivota ti pokazi gde je, 6 mes gledam i nema ga. I sad gledam i nema ga.
 
evo prijatelju, nikakav problem :)
Beleška 2019-06-19 183902.png
 
evo prijatelju, nikakav problem :)
Pogledajte prilog 271239
Pa ti nemas isti ONT kao ja. Odakle ti taj? Jel si skoro presao na optiku ili davno kao ja?
Zato i kazem da nema, nisu valjda poceli da dele sa 5Ghz? Ako jesu zovem ih odmah da mi donesu isti.
Evo kako je kod mene.
Moj je HG8245H to je prvi sto su delili kad su uveli ftth.
6706a9a45f25d46c3edf598705c3d0e7.jpg
 
Pa da, tvoj je H, moj Q2, eto glave razlike.
Počeli, ima više od tri meseca da dele Q2
 
Pa eto zato ja nemam, jel si ti trazio ili su ti oni sami doneli?
Vidim da imas razliciti ont od mene, e koji peder@si ovi iz mts-a.
 
Sami su doneli
 
Imam pitanje za vas koji ste na SBB-u i Mts-u. Posto koristim sbb trio gold paket vec dosta godina unazad a uskoro se selim u stan u kojem prethodni vlasnik nije koristio usluge ni sbb-a a ni mts-a.
Interesuje me sta bi mi vi pre preoprucili sto se tice kvaliteta signala slike i neta..a dvoumim se izmedju EON FULL paketa ili MTS BOX 3 Fiksna + Net100/ Net400 + TV Max
Hvala.
 
@nikolica23: Prvo se raspitaj da li je u toj zgradi dostupna MTS optika, ako nije dilema će ti se rešiti sama od sebe. Ako je dostupna MTS optika onda se izbor svodi na to koliko ti je bitna TV usluga (plus za SBB).
 
Optika jos uvek nije dostupna. Kako sam se raspitao Telekom bi od sledece godine krenuo sa ubacivanjem optike u zgradu..
 
E onda imaš taman vremena da "odradiš" jedan 24 mesečni ugovor kod sbb jer dok mts ubaci optiku u tu zgradu i poveze korisnike i pusti signal, taman će ta sledeća godina da postane 24 meseca.

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk
 
Ja ih cekam krajem meseca, tako sam se dogovorio sa devojkom koja zakazuje termine. Nadam se da cu dobiti ruter Q2 kao i @renne za porucenih 400/160... Mada neko rece da su mu dali ZTE ruter za 200/80.
 
Ja uzeo box 3 paket i nemam tih 17 HD kanala u paketu sta da radim pomozite
 
Ovo su krenuli da lepe kod mene gde je odavno optika prošla... pretpostavljam da su po sredi novi paketi koji startuju od 01.07, koliko se iz ovoga vidi cene idu dole, box3 najjeftiniji 100 din niže, dok recimo najjeftiniji box4 sa 4000 na 3700 ide, jedino što je opis poprilično skučen, nadam se da nisu malo i net brzine oborene...
a15d8d8fcbfc0127d50e31fe6bdfad32.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Koliko vidim to je stara cena Box4 paketa koji je sad umesto 3700 din poskupeo na 4000 din, a ne da će da menjaju cenu za par dana nakon što su je menjali pre koliko, mesec i po?
 
Pozdrav :
Imam jedno pitanje :Da objasnim lepo od centrale do mene ide normalno podzemni bakarni kabl koji izlazi 2 bandere od mene tu je i problem ,e sad ovako hteo bih od ove druge bandere tj razvodne kutije na njoj da zamenim stari kabl sa novim do moje kuce oko nekih 20 metara ineresuje me koji kabl bi mi preporucili gledao sam nesto na netiksu neznam za koji da se odlucim svidja mi se ovaj : http://www.netiks.rs/sftp-kabl-kategorije-7a-1200mhz-bez-halogena ako mislite da ima neki bolji preporucite .
 
Nazad
Vrh Dno