Šta je novo?

X-Fi MB na Realtek HDA , lepe novosti ;)

lepi kokan

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2007
Poruke
6,140
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
r5 5600 / LC cc-120 p/p
Matična ploča
AsRock b450m pro4
RAM
g.skill 2 x 16gb 3200 ddr4
GPU
rx 5700
Storage
wd sn570 1tb nvme / wd purple 4tb
Zvuk
Altec Lansing 621
PSU
fsp 750w
Monitor
VA
Ostale periferije
win10 ltsc
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dobro veče .

Ovo nije milka canić, a nije ni čika zoran, stari manijak.
Ovo sam ja , kokan lepi glavom i brkovima.

Svima nam je poznata situacija sa omogućavanjem creative X-Fi konzole (cristalyzer , cmss-3d , itd )
na Realtek HD audio integrisanim čipovima.

E, pa novost je da su neki čikanosi otišli malo dalje u toj priči. Naime -

Uspeli su da omoguće i Dolby , DTS paket , THX Studio Pro , Sonic Focus i ceo SRS paket ! Jea !

pozitivno je da sad nema ni vremenskih ograničenja korišćenja ove pikanterije.

daklem , kome treba DTS konekt, Dolbi , i ostale zezalice (a uglavnom nam svima treba) ,
ju ar fri tu endžoj dis fajn rilis -
http://www.chw.net/foro/guias-f79/9...-srs-sonic-focus-dolby-dts-thx-prostudio.html

predpostavljam da španski znate .

Toliko od mene , za ovo javljanje :wave:
 
Opa! Ne znam spanski ali zna google,:D a inace fina vest za integruse. A sto se tice goodies zezalica, jel ti koristis taj xtreme music ili si na integrusi?
 
Ima i nas koji ne znamo tako dobro španski ;) Čekajte jel ovo zaista radi? Meni je bitno samo da dobijem Dolby Digital tj. DTS u igrama preko SPDIF-a :p
 
da , radi . perfetamente što bi rekli los espanjoles .

inače , jesam na xtrememusic , treba da joj menjam opamp na lm4562 .
specijalno za potrebe ovog testiranja jedno vreme sam vozio x-fi mb . :)
 
Kokane,jel moze to da radi na alc888?
EDIT-sad vidim da moze!
Koje onda fajlove treba da skinem,posto vidim u komentarima da su skidali neki i 2 fajla?
 
Poslednja izmena:
piše sve lepo . odeš u gogle translejt .

1*
ako imaš win32 skineš realtek Realtek MOD 2.63.6418 [Beta][Gamespirit] drajvere, raspakuješ rar , staviš u program files
ručno apdejtuješ drajver iz divajs menadžera, restart, i pokreneš realtek kontrol panel iz program fajlsa.
ako imaš win64 , za drajvere ima instaler Realtek MOD 2.65 [v2.0]

2*
skineš x-fi softver X-Fi MB MOD 2011 ----> [MF]
custom instalacija, instaliraš sve OSIM THX studiopro , restart, safe mode, aktivacija, restart
ponovo pokreni instalaciju za x-fi soft , custom, instaliraj SAMO thx , restart . ćao.

u opcijama zvuka podesiš 48mhz 24 bita . x-fi MB ne radi na 96 i 192khz .
 
Poslednja izmena:
Nod mi nalazi virus u ovom X-Fi MB MOD 2011
 
Kako divne vesti za moj Realtek HD, sad cu probati da odradim da vidim bas ima li nekih promena.
 
Ja imam supremefx x-fi 2 integrisanu na gene-z ploci, al to je u principu alc 889 cini mi se, aj bas cu da probam ovo sutra... Ocajnicki mi treba 5.1 dolby digital live na optici :)
 
Instalirao, al kako da enejblujem DTS conect npr.? Zatamnjena mi je kućica gde treba da ga štikliram?
 
uključi 5.1 konfiguraciju zvuka u realtek i x-fi kontrol panelu.

upozorenje za virus nije tačno . odradite "exclude from detection" u svom antivirus programu .
 
Poslednja izmena:
Probano RADIIIIIIIII :) Meni kada ukljucim 5.1 u x-fi control panelu automatski prebaci i u realteku 5.1, zvuk je daleko jasni BF3,Batman Archam City prste delici na sve strane xexex uneto dosta zivosti u stare x-530 zvucnike. Hvala na linku ziv bio !!!
 
Dts se enejbluje tako sto se ode u Start > Control Panel > Sound pa dvaputa na Default device u zavisnosti da li se koristi analogno ili digitalno povezivanje pa na zadnji tabic uradi se restore defaults i sve opcije koje su bile zatamljene postanu dostupne za menjanje :d

 
Poslednja izmena:
Pa nemam tu opciju - meni je digitalno povezan sistem. Imam samo Realtek Digital Output (RCA) u playback devices (i onaj drugi analogni - Speakers ali on je zatamnjen - radi samo ako povezem analogno a to nemam). Zvuči daleko bolje nego ranije ali mi zvučni sistem ne pokazuje da daje DTS signal (ili DD). Kako uključujete 5.1 u control panelu? Tamo ima opcije samo za onaj cristalajzer, eax itd.
 
Upravo isprobavam ovaj mod....

I vec sam vec naleteo na jedan problem. Dok slusam muziku (Winamp) i ukljucim Skype, zvuk se utisa, krcka, shushti i onda nestane. Winamp i dalje radi, pesma ide. Ali moram da pauziram pesmu na 10-ak sekundi i onda kada ponovo pustim, sve je normalno dok ne ugasim Skype. Tada ponovo se utisa, krcka, itd, cak i dok se gasi. :/

Edit: Takodje, svaki zvuk iz Skype-a krchi....? Cak i kada mi stigne poruka, muzika stane.
 
Poslednja izmena:
dts može da ti piše samo ako si povezao coax ili optical digitalnim izlazom.

kod analogne veze, dekodiranje radi zvučna kartica, i tad ne može da ti piše "dts" na eksternom dekoderu.
dts piše samo kad zvučna digitalno šalje bitstream do eksternog dekodera .

što se tiče skajpa, on radi savršeno, testirano . namesti 48khz/24bit output jer x-fi mb generalno ne podržava veći sample rate .
 
Kod mene je zvuk kad slusam muziku los.Dosta je tisi,nekako piskutav,krci(vrlo malo)...nije dobro...dok kad igram igrice zaista je FANTASTICAN!
Mozda ja nisam nesto dobro uradio,ali ne verujem,sve je lepo objasnjeno.Mozda je problem zato sto moja ploca nema podrsku za win7,pa mi zbog toga rade samo 3 zvucnika i wofer.I da,izbacuje mi u creative control panelu `device not supported`.
 
Poslednja izmena:
Instalirao, SRS proradio, THX mi je vec radio i na starim drajverima, kao i dts u filmovima, ali dolby digital live i 5.1 preko optike, u igrama jednostavno nece, probao sve zivo, i ne mogu da izvalim do cega je... A da, inace sve sam lepo instalirao a creative control panel mi izbacuje "device not supported" Ne kontam, sta moze da bude, no dobro, dobio sam malo novih efekata, i to je to...
 
ako imaš device not supported , onda drajver ne podržava tvoju integrisanu zvučnu /verovatno VIA ili c-media / . koj je čip ako nije tajna ?
 
što se tiče skajpa, on radi savršeno, testirano . namesti 48khz/24bit output jer x-fi mb generalno ne podržava veći sample rate .

Namesteno je vec bilo 48kHz/24bit. Zanimljivo je da sve ostalo funkcionise odlicno. I nije mi izbacivalo nigde "device not supported". Ali cim slusam muziku i ukljucim Skype, onaj zvuk dok se ukljucuje Skype krchi i tishi je, a muzika takodje krchi, utihne i prestane. Kada zaustavim muziku i pustim nakon 10 sec, sve radi najnormalnije. Ali ponovo se isto dogodi cim mi neko posalje poruku tj cuje se zvuk notifikacije. Provera zvuka u Skype odlicno radi i ne pravi probleme, ali cim pokusam da proverim notifikacije, krche, utishaju se i ubije mi muziku.
Bas cudan problem. Inace zvuk je stvarno dobar.
 
@ lepi kokan

Nema sanse da ne podrzava, U pitanju je ALC 889 supremeFX X-FI 2, integrisana na maximus IV Gene-z ploci. Imam u glavi neke ideje sta moze da bude pa cu probati danas sutra...
 
Namesteno je vec bilo 48kHz/24bit. Zanimljivo je da sve ostalo funkcionise odlicno. I nije mi izbacivalo nigde "device not supported". Ali cim slusam muziku i ukljucim Skype, onaj zvuk dok se ukljucuje Skype krchi i tishi je, a muzika takodje krchi, utihne i prestane. Kada zaustavim muziku i pustim nakon 10 sec, sve radi najnormalnije. Ali ponovo se isto dogodi cim mi neko posalje poruku tj cuje se zvuk notifikacije. Provera zvuka u Skype odlicno radi i ne pravi probleme, ali cim pokusam da proverim notifikacije, krche, utishaju se i ubije mi muziku.
Bas cudan problem. Inace zvuk je stvarno dobar.

A da samo ugasiš zvučne notifikacije u Skype-u? Ko zna u kom su formatu... možda to (format / dekoder) pravi problem (neki konflikt)?
 
inače, ale, budi siguran da ti ploča podržava windows7 . instalirao sam ga baš skoro na nekoj prastaroj socket A ploči . radi bez greške .
 
Slao sam e-mail gigabyte firmi,i oni su mu rekli da moja ploca nema neki sertifikat za win7,i da je jedini nacin da dobijem zvuk na svih 5 zvucnika jeste posebna zvucna karta.Imam instaliran win7,vec godinu dana i nikakvih problema nisam imao,osim toga sto ne rade dva zvucnika.U stvari rade oni ali daju nejasan zvuk(ako hocete mogu da snimim da vam pokazem kako to zvuci).
 
Poslednja izmena:
Instalirani i radi odlično. Realtek ALC892.
 
Slao sam e-mail gigabyte firmi,i oni su mu rekli da moja ploca nema neki sertifikat za win7,i da je jedini nacin da dobijem zvuk na svih 5 zvucnika jeste posebna zvucna karta.Imam instaliran win7,vec godinu dana i nikakvih problema nisam imao,osim toga sto ne rade dva zvucnika.U stvari rade oni ali daju nejasan zvuk(ako hocete mogu da snimim da vam pokazem kako to zvuci).

e pa ko ti je kriv što si im slao mail . sou mač for gigabajt kastomer ker.
na ploči imaš realtek 888 i on savršeno radi na windows 7.

jedini način da nemaš zvuk na zvučnicima je da nisi dobro assignovao džekove , ili da je ploča pokvarena .
 
Poslednja izmena:
Ma ploca je ispravna,kada stavim sve na front speaker out tada rade svi,ali nema vise 5.1 zvuka vec obican stereo.Sad cu da postavim ovde snimak,pa da cujete kako ova dva zvucnika rade.
 
Nazad
Vrh Dno