Šta je novo?

X-Fi MB na Realtek HDA , lepe novosti ;)

Ja sam upravo podigo win ponovo, instalirao na svez sistem ove drajvere i proradio creative control panel, ali dolby digital live za igre jednostavno nece, sta god mu uradio.... Odustajem od daljeg pokusavanja. Ionako igre igram na slusalice. Bitno mi je da imam dts u filmovima.
 
Sticky.
 
Posle godinu dana zvucnici RADEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!Instalirao aimp3 i proradili!!!!Ne znam kako ali rade!!!!Zvuk je fantazija!!!!!
 
Uspesno instalirao sve, 2.65 mi nije davao zvuk dok 2.64 radi normalno. W7 64bit.

E sad cini mi se da je zvuk losiji nego sa originalnim drajverima, tacnije izostreniji je ali ima nekakav fuzzy efekat. Iskljucivanje 3D-a je malo pomoglo ali i dalje mi se cini da je sa originalnim drajverima bolji zvuk. Jel ima neko isti osecaj?
 
Ja ću da budem savršeno iskren i napišem da sa mojim setup i mojim ušima i isključenim baš svim efektima dobijem puniji zvuk, glasniji, jasniji. Razlika se ne primeti kad je zvuk stišan, ali kad se pojača, ima je.
 
Da li se sa ovim driverima ako je veza digitalna tj. preko spdif primecuje razlika u kvalitetu zvuka?
 
Pa iskreno meni preko optike deluje da je malo ostriji i definisaniji zvuk, poredjenja radi, kao kad pustas pesmu na yt i posle tu istu pesmu pustis na kompu u 320kb/s, e tako nesto, znaci cistiji zvuk definitivno.
 
I realno kakvu smo mi zvucnu dobili sa ovim modom? XI-FI Audio,Music?

I dalje nisam nesto ubedjen da je zvuk bolji, bar kod slusanja mp3-a. Danas cu imati jednu zescu split screen F1 sesiju sa ortakom pa cu da uporedim i u igrama ali sam skeptik. Zar ne bi Realtek nekako po defaultu omogucio sto bolji zvuk da je to stvarno moguce?
 
sto se tice optickog vezivanja nisam primetio ama bas nikakvu razliku.za analogno neznam
 
imaš zvuk u rangu x-fi xtremeaudio kartice . za nula dinara dobitak-iha haj .
 
Pa nemam tu opciju - meni je digitalno povezan sistem. Imam samo Realtek Digital Output (RCA) u playback devices (i onaj drugi analogni - Speakers ali on je zatamnjen - radi samo ako povezem analogno a to nemam). Zvuči daleko bolje nego ranije ali mi zvučni sistem ne pokazuje da daje DTS signal (ili DD). Kako uključujete 5.1 u control panelu? Tamo ima opcije samo za onaj cristalajzer, eax itd.

i meni je isto tako
 
Svima nam je poznata situacija sa omogućavanjem creative X-Fi konzole (cristalyzer , cmss-3d , itd )
na Realtek HD audio integrisanim čipovima.

E, pa novost je da su neki čikanosi otišli malo dalje u toj priči. Naime -

Uspeli su da omoguće i Dolby , DTS paket , THX Studio Pro , Sonic Focus i ceo SRS paket ! Jea !

Hvala za info, interesantan paket u svakom slučaju. :smoke:

Hteo sam da isprobam kako izgleda Realtek X-Fi mod vs prava X-Fi audiokarta, ali kao što sam i pretpostavljao, dva puta isti (ili slični) drajveri ne mogu da rade dobro zajedno, tako da eksperiment nije uspeo, pošto su mi modovani drajveri razbucali originalne. :d

I realno kakvu smo mi zvucnu dobili sa ovim modom? XI-FI Audio,Music?

I dalje nisam nesto ubedjen da je zvuk bolji, bar kod slusanja mp3-a. Danas cu imati jednu zescu split screen F1 sesiju sa ortakom pa cu da uporedim i u igrama ali sam skeptik. Zar ne bi Realtek nekako po defaultu omogucio sto bolji zvuk da je to stvarno moguce?

Opravdana pitanja, zato sam i probao ovo. Moje mišljenje je da softver ne može da nadoknadi hardver, interesantan je paket u svakom slučaju za korisnike koji nemaju dodatnu audiokartu, pošto proširuje mogućnosti onboard codec-a.

Snimio sam malo nešto u igri Skyrim, gde hardverska X-Fi karta u svakom slučaju odnosi pobedu (bilo bi smešno da nije tako), a odluku o tome koliko su modovani drajveri bolji od običnih, moraću da prepustim drugim korisnicima. U svakom slučaju audiomikser radi drugačije (daje drugačiji zvuk) u odnosu na standarni.

Snimio sam bard Lisette u Solitude, ovako na brzinu mi nije pala napamet neka druga lokacija, pa sam se odlučio za nju.

Auzentech X-Fi Forte 7.1:



Realtek ALC 892:





Realtek ALC 892 sa modovanim drajverima:



Edit:

Neku veliku razliku neće čuti korisnici sa onboard zvučnim kartama, ali oni sa nekim boljim bi trebalo da čuju jasnu razliku. Treba uzeti u obzir i to da je razlika u samoj igri veća, pošto se deo detalja izgubio prilikom snimanja, zatim konverzije, i na kraju sam youtube još malo saseče ton.
 
Poslednja izmena:
Rekao bih da je rasprostranjenost po zvucnicima malo bolja sa modovanim, mozda malo siri zvuk... Ne znam, nisam audiofil :p
 
Znaci definitivno postoji cujna razlika izmedju zvucne karte i modovane integruse u korist zvucne karte ili ne...?

Za mene da, i to pozamašna razlika, koju čujem čak i na integruši kada preslušavam prvi i treći snimak. Kada slušam snimke preko zvučne karte, razlika je još veća.

Da li i ti čuješ razliku? Oslušni gitaru (lautu), meni prvi snimak (zvučna) zvuči daleko punije i bogatije u odnosu na treći (modovana integrisana).

A modovana integrisana mi bolje zvuči od standardne, tako da se po mom mišljenju isplati instalacija.
 
Poslednja izmena:
Primeti se razlika definitivno, zvuk na Realteku sa XI-FI drajverima je definitivno drugaciji, meni ne i bolji, ali ortak koji je dosao kod mene da igramo F1 2011 u split screenu je odmah primetio razliku i rekao je da mu se cini da je zvuk cistiji i bolji..
Tako da definitivno ostajem na ovim drajverima stim sto se necu cimati svake 3-4 nedelje da stavljam nove kao sto sam radio ranije dok je Realtek izbacivao... Ovako radi i ne diram ga.
 
Hvala puno na ovome. Zvuk je dooosta jaci,kao i bas(morao sam da ga vratim na pola a ranije je bio na 3/4) a i konacno mi rade zadnji zvucnici kako treba(do sada su pustali neki budjav zvuk). Sutra cu malo da pojacam i da vidim kakva je situacija. Jos jednom hvala. ;)
 
Poslednja izmena:
Ipak je pao uninstall. Ima odredjenih bagova koji me zestoko iritiraju. Npr. muzika se skoro isto cuje na 50% i na 100% u aimpu( i u drugim plejerima), dok je u winampu katastrofa. Na YT takodje, samo sto neki put kao da se ne pojaci i, cini mi se, da se izoblici malo zvuk. Tako da sam se vratio na obicne 2.4 i rade mi svi zvucnici. :D
A imao sam takodje i neki delay kod pojacavanja i smanjivanja tako da mi ipak ovi bolje rade pos'o.
 
Radi na alc892 extra, zvuk je bolji dosta nego obicno na realteku. Radi i thx Realtek X-fi2 v2.67 driverima, dobitak je kao da sam nove zvucnike kupio dolby u BF3 CodMW3 ubija.Svi koji su dosli su primetili da je zvuk mnooooogo bolji :d
 
Gde ima da se skine modovani 2.67? na kokanovoj stranici poslednji je 2.65. Za koji dan mi stize ssd pa cu morati sve ispocetka da dizem pa da "metem" najnovije.
 
Blagodarim. Nego, ovde nema one velike procedure instalacije kao kod kokanovog linka? Ili je sve isto.. posto ne pise nista.
 
Nije mi jasno zashto mi ne radi sound blaster panel evo pogledajte shta mi izbaci
 

Prilozi

  • err.PNG
    err.PNG
    52.5 KB · Pregleda: 103
Isprobao modovane drajvere za integrushu, zvuk jeste drugaciji ali meni licno se ne dopada, integrisana muzicka + modovani drajveri nema sta da traze pored moje sadasnje(matore) audigy 2ZS , tako da ko zaista zeli pomak u audio dozivljaju neka slobodno batali integraciju i odresi kesu...
 
@solajam

Stara narodna kaze kolko para tolko muzike.

Inace drajveri rade odlicno zvuk je mnogo bolji.
 
I moj utisak, furao sam integrusu sa ovim drajverima jedno mes`dana, danas sam dobio xonar d1 i jednostavno nije za poredjenje..
definitivno je na xonaru bolji, cistiji zvuk :)
 
Nazad
Vrh Dno