Šta je novo?

X-Fi MB na Realtek HDA , lepe novosti ;)

Probao sam, ali THX nema pojma da proradi, verovatno ce u nekoj novijoj verziji biti ok:)
 
od dodataka / thx, sonic focus, dts , dolbi , srs / treba da radi samo jedan , ostali ne .

u dts panelu imate 3 moda . music , gaming i movie .
idite prvo na "restore defaults" skroz desni tab . posle toga bi trebalo da može da se štiklira dts neo-PC .
uključite ga u "game" " movie" i "music" modu i podesite kako vam se svidja .

ostale dodatke pogasite .
 
Ne znam koju integrusu imam, uglavnom Realtek i meni je bolja od one stare realtek sa asus p5q-e ploce.. Interesuje me da li bih imao bolju zvuk preko ovih Pioneer slusalica, aimp3 i muzika? [mada sam prezadovoljan zvukom otkad sam batalio winamp :d i presao na aimp] :) Za igre mi se hebe, i ovo sada mi je ok.
 
da, imao bi . veoma primetno bolju .
 
Kokane,i ako je ne vezano za temu,moram nesto da te pitam.Za koliko moze da se nadje polovna asus xonar dg,sa bar 7-8 meseci garancije?Od ovoga nema nista,necu vise da se zaebavam za ovim.
 
Ne znam koju integrusu imam, uglavnom Realtek i meni je bolja od one stare realtek sa asus p5q-e ploce.. Interesuje me da li bih imao bolju zvuk preko ovih Pioneer slusalica, aimp3 i muzika? [mada sam prezadovoljan zvukom otkad sam batalio winamp :d i presao na aimp] :) Za igre mi se hebe, i ovo sada mi je ok.

Za sluške ti već "treba" prava zvučna kartica. Možda bi imao bolji kvalitet ovako ali sa nekom OK zvučnom bi dobio i na jačini zvuka.
 
Znam, znam ;)
Mislio sam kao privremeno resenje, postavio sam ovde oglas da kupujem polovnu xonar dg zvucnu ali se niko ne javlja :d
Vidim da je instalacija zamrsena a i nije svima uspela tak oda odustajem, xonar dg sam u svakom slucaju planirao uskoro..
 
Poslednja izmena:
Kokane,i ako je ne vezano za temu,moram nesto da te pitam.Za koliko moze da se nadje polovna asus xonar dg,sa bar 7-8 meseci garancije?Od ovoga nema nista,necu vise da se zaebavam za ovim.


xaxaxa... popižđeo si !

15evra je realna cena, sve preko je pljačka . [youtube]kyMDKISc1NQ[/youtube]
 
Tako sam i ja mislio...ma poludeo sam,trazio sam po raznim forumima,i niko nema ovaj problem.Pocinjem da verujem u ono sto su mi rekli iz gigabyte-a,prosto ne mogu da poverujem da na xp rade, a na 7 nece.A ne bih da se vracam na xp,propao bi mi 1gb rama,a i navikao sam se na ovaj.
 
nema tu šta da se veruje. vrisnuo ti audio čip na ploči . spakuj to u kutiju i pravac radnja i traži da ti je zamene po osnovu garancije .
 
Poslednja izmena:
to tebe ne treba da zanima. instalirao si windows, stavio regularan drajver , zvuk ne radi . zaključak je jasan .
ako imaš garanciju lepo napiši to na parčetu papira. naglasi da imaš problem kod win7 ,
xp ne pominji , i daj im ploču i oni će ti dati novu .
 
nakon instalaciju softvera treba da uradite aktivaciju pomoc fajlova unutar Activador.7z datoteku inace creative control panel izbacuje "device not suported". nakon toga sve opcije rade.
 
Odradio sam to, pojma neam koji mu je...
 
Istekla mi garancija prosle godine:wall:
 
ako na xp/32bit/ radi a na win7/64bit/ ne radi , imaš problema sa drajverima za intel azalia codec.

deinstaliraj realtek sound drajver ručno / kontrol panel / programs / ne restartuj, a zatim driver sweeperom.
označi "realtek sound" i "clean".

posle restarta instaliraj drajvere sa prve strane ove teme.
/64bit ima installer , 32bit nema , moraćeš ručno update drivers iz device managera, ceo folder prebaci u program files i pokreni posle realtek konfiguraciju ručno odatle /.
posle instaliraj x-fi kontrol panel i 5,1 zvuk namesti odatle.

posle odi u dts panel u "sound/playback devices/properties/dts" štikliraj music , game i movie /tj. sve/ uključi dts.neo pc
ako neće da se štiklira , krajnji desni tab, odštikliraj nešto, pa onda "restore defaults "

mogao bi da uključiš i windows update da ti nadje eventualne drajvere koji ti fale .


if all fails, instaliraj 32bitnu verziju sedmice.
 
Poslednja izmena:
Sjajna stvar, Kokane Brkane :) hvala za dojavu, odo' da ponovo igram stare igre : džiber_smajli : :D
 
ajmo jednu džibersku da ispitamo saundsistem !

[youtube]tlX0JXsMaVE[/youtube]
 
Evo ga problem koji nikad nisam ranije iskusio: pustim winamp (bez kritika, molim :)) da svira, otišao od računara na 20-30 minuta da nešto odradim, vratim se i sačeka me na ekranu poruka da nemam dovoljno radne memorije. Hitan Task manager, po default se prikazuju procesi, audiodg.exe otišao na 350.000+ K zauzeća! RAM popunjen 3,99 GB! Pomoglo je jedino resetovanje sistema.
 
Integrusa je ko pistolj bez okvira ;)
 
Evo ga problem koji nikad nisam ranije iskusio: pustim winamp (bez kritika, molim :)) da svira, otišao od računara na 20-30 minuta da nešto odradim, vratim se i sačeka me na ekranu poruka da nemam dovoljno radne memorije. Hitan Task manager, po default se prikazuju procesi, audiodg.exe otišao na 350.000+ K zauzeća! RAM popunjen 3,99 GB! Pomoglo je jedino resetovanje sistema.

Negde sam našao da postoji "memory leak", drugi neki autor je to ispravio u 2.66 v2.0.
 
Milsim da na tim 2.66 v2.1 nisam uspeo da dobijem zvuk.
 
Ja sam dobio, ali sam dobio zamrzavanje sistema pri login proceduri. Valjda ipak mora da se sve deinstalira i detaljno očisti i ponovi ceo postupak korak po korak. Za koji minut i restart ću da znam da li je tako.

Izveštaj: 2.66 v2.1 je kod mene toliko nestabilan da se shutdown procedura OS nakon instalacije zamrzne i ostaje samo hard reset. Startup proces se takodje zamrzne na isti način: ekran se zamrzne i nema aktivnosti harddiskova. Opet pomaže samo reset dugme i posle toga ulazak u safe mode.

Uklonio sam sve vezano za zvuk i, dok ne reše memoy leak i stabilnost, teraću zvuk preko windows drajvera.
 
Poslednja izmena:
Probaću malo kasnije, hvala i za novu verziju. Znatno je veća od prethodnih, 160 MB naspram 44. Valjda su to sve poboljšanja :)
 
Ok, joos jedno pitanje, sta mi se od svih ovih podesavanja mesa u igre ?
u cs-u sad imam neki duboki zvuk koji kasni malo i iritira me extra.takodje u tdu 1 je cudnoako,kad pustim muziku na radiju stisa se zvuk kola, cim prestane pesma pojaca se zvuk opet :/
 
160MB zato što je u paketu i Creative XI-FI Mod.

@Ivan91
Pa sve se meša po malo, isključi sve efekte (Dolby, DTS..) pa vidi onda kakav je zvuk.
 
od efekata koristim samo crystalizer i eq zato i pitam :)
nema veze izvalicu vremenom sta je sta :p
 
Probani Realtek "High Definition Audio X-Fi Mod v2 R2.67" rade lepo, nemam sad Sonic Focus al ne treba a provalio sam kad se vrati konfiguracija na stereo u realteku ili creative control panelu mogu da se menjaju opcije koje su zatamnjene u 5.1 modu DTS na Game Movie Music olaz :type:
 
Nazad
Vrh Dno