Šta je novo?

X-Fi MB na Realtek HDA , lepe novosti ;)

dts može da ti piše samo ako si povezao coax ili optical digitalnim izlazom.

kod analogne veze, dekodiranje radi zvučna kartica, i tad ne može da ti piše "dts" na eksternom dekoderu.
dts piše samo kad zvučna digitalno šalje bitstream do eksternog dekodera .

što se tiče skajpa, on radi savršeno, testirano . namesti 48khz/24bit output jer x-fi mb generalno ne podržava veći sample rate .

Upravo tako - povezan mi je coax kablom na 5.1 sistem i DTS i DD se uključi kada gledam neki film koji to ima u sebi ali u igrama se ne ukljucuje. Jedino pod DTS opcijama mogu da ukljucim DTS Symmetry. DTS Boost, DTS Connect i DTS Surround Sensation Speaker su mi zatamnjeni. Sonic Focus i Dolby mi rade, kao i SRS. Nemam problema prilikom slušanja muzike i Skype-a, sve savršeno, čak i u igrama čujem mnogo bolje zadnje zvučnike i efekte, al mi nije jasno zašto su mi teo pcije zatamnjene i zašto mi se ne pali lampica na zvučnicima za DTS (ili DD) u igrama?
 
Poslednja izmena:
iz prostog razloga zato što te igre nisu radjene u dolby digital tehnologiji . Probaj recimo resident evil 5 ili neku drugu igru koja nosi dolby logo.

u svakom slučaju možeš da uključiš dts.neo pc koji služi baš da izvore sa non-dts zvukom rekodiraju u dts, u realnom vremenu.
više o dts-u http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_(sound_system)#DTS_Connect

inače checkbox za dts konekt se upali kad uključiš "restore defaults" dugme , što je objašnjeno na slici na prethodnoj strani .
 
Poslednja izmena:
Imam ALC888 kodek, al' iako sam radio sve po uputstvu, zvuk koji izlazi iz zvučnika je sličan drombuljama - http://www.youtube.com/watch?v=0uCTJ7hkX-k (gledati instrument kod klinca)
Inače, postavljeno je na 24bit, 48kHz.

Neko rešenje?

edit: posle 20 minuta čačkanja sam kao skontao. naime, izgasio sam ''sound effects'' i onda je proradilo ok.

ScreenShot00126.jpg


E sad, dobro ili loše rešenje?
 
Poslednja izmena:
iz prostog razloga zato što te igre nisu radjene u dolby digital tehnologiji . Probaj recimo resident evil 5 ili neku drugu igru koja nosi dolby logo.

u svakom slučaju možeš da uključiš dts.neo pc koji služi baš da izvore sa non-dts zvukom rekodiraju u dts, u realnom vremenu.
više o dts-u http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_(sound_system)#DTS_Connect

inače checkbox za dts konekt se upali kad uključiš "restore defaults" dugme , što je objašnjeno na slici na prethodnoj strani .

Probano to sa restore defaults i ne radi. A sto se tice igara koje su radjene sa dts zvukom, eo battlefield 3 podrzava, al ne dobijam dts nikako...
 
ale jesi li povezao sve zvučnike kako treba ? /front, surround, sub+center / , crvene i crne žice na ispravna mesta ?
moguće je da su neki zvučnici out-of phase /pomešane signal žice/ .

imaš 6 kom. 3,5mm minidžekova za zvuk na ploči , izbegavaj microphone jack za povezivanje . da li si lepo instalirao novi drajver?

onako kako ti se čuju zvučnici nikako ne smeju da se čuju , a to što tebi neko iz gigabajta kaže da ti ima veze sa win7 certifikatima,
je notorna glupost i to su ti rekli samo da te otkače.
ako ti je ploča u garanciji, vrati im je pa nek se oni bakću sa tim .

ako nije , uzmi xonara dg i rešio si problem .
 
Sve sam dobro povezao, instalirao drajvere, proverio sam xxx puta.Ploca nije u garanciji,ali stvar je u tome sto se tako cuju samo na win7,na xp rade odlicno,i to samo ta dva prave problem,ostali rade dobro.
 
Poslednja izmena:
Ponovo sam sada raskacinjao i prikljucivao zvucnike i opet isto...poludecu,ne znam sta vise da radim...ne daje mi se 2800din na asus xonar dg ako moze ovo da se nekako resi.
 
ale, uzmi otkači sve tri bananice , i ubadaj i jednu po jednu . ne koristi mikrofonski džek za povezivanje /pink, mislim da je, pogledaj pozadi /.
ubodeš jednu , izadje pop-up za prepoznavanje zvučnika, stavi front . isto tako i za back i center-sub .

kad se realtek drajver apdejtuje, preseti se brišu tao da to treba da podesiš ponovo .
inače, prvi put u životu čujem da 7,1 kartica može da radi samo u 2,1 modu.
pogotovo alc888 koju ima 80% ljudi odavde .

edit - jesi li uključio opciju "speaker fill" u realtek control panelu ?
 
Poslednja izmena:
Probao i opet isto.Ali pazi kad stavim sve na front speaker out tada svi sviraju normalno,ali to vise nije surround,vec obican stereo zvuk koji je nikakav,zvuk je losiji.U stvari radi u 3,1 modu,jer mi rade 3 zvucnika i wofer...stavio sam speaker fill,i nista.Imam i najnovije drajvere.
 
iz prostog razloga zato što te igre nisu radjene u dolby digital tehnologiji . Probaj recimo resident evil 5 ili neku drugu igru koja nosi dolby logo.

u svakom slučaju možeš da uključiš dts.neo pc koji služi baš da izvore sa non-dts zvukom rekodiraju u dts, u realnom vremenu.
više o dts-u http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_(sound_system)#DTS_Connect

inače checkbox za dts konekt se upali kad uključiš "restore defaults" dugme , što je objašnjeno na slici na prethodnoj strani .

Probao sam Battlefield 3 i NFS Te Run, znam sto posto da te igre imaju DD ali se ne uključuje. Probao sam i taj reset to defaults. Zvuk je odličan i nemam problema prilikom gledanja filmova i muzike, uključuje se i DTS i DD kada ga ima al igre neće pa neće. Mislim da je to zbog toga sto ne moze da mi se ukljuci DTS Neo u opcijama... Inače i ja imam ALC888 integrušu :)
 
Nece ni kod mene, samo filmovi rade u dts... inace zvuk je bas dobar... jos kad se malo poigras pa ga podesis kako tebi odgovara... ma sjajno.

E da i skajp sam namestio, nisam probao pozive i video call, al za sad ne baguje nista.
 
HELP MI!!!!!

Ne radi mi zvuk uopste, instaliralo se sve normalno i radi i ovaj creative control panel ali avuka nema nidje!
NISTA!!!
 
stavi sample rate na 48khz , ne na 96 ili 192.
 
stavi sample rate na 48khz , ne na 96 ili 192.

to sam vec uradio, tj. po difoltu je bilo tako. evo sad sam video da se cuje zvuk preko asio4all, samo preko njega i nigde vise

edit: sad sam onako na slepo cackao sve i svasta i na trenutak je proradio zvuk, stikliram disable all sound effects u enhancements tabu i zvuk radi ali ima malo nekog sustanja i ne radi ni jedan jedini efekat iz onog govnjaivog creative control panela.
 
Poslednja izmena:
more opsuj ga još jednom i ima da proradi !

obzirom da mnogima dts i dd rade u filmovima, a u igrama ne, dakle radi, ali selektivno,
jedino što mi pada na pamet da probate da tu igru /path .exe fajla/ ubacite u creative ALchemy.

svi creative efekti na win7 se izvode iz openAL -a, tako da bi to možda moglo da proradi . giv it a traj !
 
Poslednja izmena:
Takodje da kazem da je meni uspelo tek treci put kada sam ih instalirao drajvere chip je Alc 892, unistall pa safe mod u safe modu driver cleaner pro 1.5, pa onda po uputstvu :) interesuje me thx da li zvucnici podrzavaju efekte ako su vezani analogno ?
 
Probao sam sa alchemy ali se onda skroz gubi zvuk... Nista od dts-a za mene
 
Pravo da ti kazem, imao sam problem samo prvih 20-30s odnosno krene da secka zvuk pisti i na kraju nestane. Uzmem promenim koji je primarni zvuk, odnosno sa optike na analogni 3.5mm i vratim nazad, i sve radi normalno, i naravno sve to dok je skajp upaljen, sta znam, za sad je ok. Zanima me samo kako ce to raditi kad budem zvao nekoga, al dobro, otom potom.
 
možda ovo ima veze sa x-fi modovima / entertainment, gaming, audio creation / . ova konzola koja se pojavljuje na x-fi mb je entertainment mode.
kod x-fi kartica postoji auto switcher , koji kad se pokrene igra prebacuje u gaming mode .

moguće je da creative x-fi MB uopšte ne procesira signal sa igara .

evo jednog lika sa sličnim problemom
http://www.tomshardware.co.uk/forum/274311-10-sound-games

"
Assuming your using an optical cable to connect your receiver to the sound card. You should select Speakers(Creative SB X-Fi) as your default device and you should also press the configure button. Then you can configure it to 5.1 settings and you can test it as well. You should also set it to 5.1 in your Creative Console as well as test it. You should also try enable the Creative X-Fi CMSS 3D. Set it to surround(click the Surround button and Select Stereo Surround) and move the slider to the middle. As for the encoding section you need to set it to Dolby Digital Live or DTS Interactive and make sure you select SPDIF output Creative SB X-Fi. I hope this helps.
"
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome sto meni creative console uopste ne radi. Ne znam u cemu je fora. Probacu ovih dana da dignem svez win pa da vidim jel se nesto promenilo...
 
ako ti creative konzola ne radi onda ili nisi dobro instalirao ili imaš neku neobičnu reviziju realtek HDA čipa .
 
Kokane,a meni nema pomoci,osim nove zvucne,jel tako?
EDIT-Od danas sam i ja MEMBER!
 
Poslednja izmena:
ma to MORA da radi . kakva nova zvučna . imaš najregularniji alc888 , i drajvere i x-fi softver ,koji provereno rade .
samo da utvrdimo gde je problem.
 
Hoce li da radi ovo na MSI 870-C45, mozda je neko probao?
 
Jel mi verujes da smo ja i drug sve zivo probali i nece...a na xp rade.
To mi nije jasno,zasto rade na xp a na 7 nece?
 
Ok sve radi osim TNX studio pro..kaze no device suported ? :/
u prevodu heellppp xD
 
Poslednja izmena:
taj thx još uvek nije "uglobljen" :) . meni je zezao na alc888s na 32bita , a na alc888 običnom , na 64bit win7 radi . takodje i sonic focus .
stvar je u samim drajverima i aplikacijama . još su to bete .
 
Nazad
Vrh Dno