Šta je novo?

klokovanje amd 955

nightmare

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruke
325
Poena
180
hteo bih da klokujem ovaj procesor maticna ASUS M4A87TD/USB3 kuler cm hyper 212+.cuo sam da ide do 4ghz inace c3 revizija ne znam koji napon da dam ploci,a i dali je izvodljivo 4ghz sa ovom plocom ??unapred hvala
 
jeste, sto ne bi bilo, baci malo pogled po ostalim temama, imas milion tema kako i koliko klokovati 955 C3, probaj malo da klokujes, pa kad naidjes na konkretan problem onda pitaj, srecno i pozdrav.
 
dao sam mu napon od 1.48 najvise iso sam postepeno od nekih 1.4 udji sa 1.48 u win radi malo vreme i izbaci mi plavi ekran i restart nije
u klokovanju nego koji najveci napon mu dati!!!

edit: radi sad sa 1.49 v ali dali smem da ga drzim na toj voltazi dai nije previse ???
 
Poslednja izmena:
ne klokuje se tako krastavac..
 
Ma razumem kako da klokujem samo me zanima za slucaj da neko zna koji je max napon pozz izvinjavam se ako se neko osetio uvredjen uputstvo sam vec citao
 
Nece njemu nista da bude i na malo vise od tih 1.4v, al opet je 1.5 malo mnogo za 24/7 na vazduhu. Aj lepo po propisu zakaci slike cpu-z, hw mon, itd dok radi prime ili linx pa da vidimo sta se desava.
 
desktop.jpg



to je to testirao sam primom 1h i ne puca veceras cu da stavim da prodje 12 h
 
Koliko ja vidim to je 1 minut Prime95 :p Nemoj bre 12 sati, ne treba ti to u zivotu. Ili pusti prime95 small fft 1 sat ili Linx (sa svom memorijom) 1 sat, i onda ta dva u kombinaciji i to je to, ako to prodje sve ce da prodje. Nego aj skini HW monitor pa daj ss kad odradi jedno 15 min linx-a sa svom memorijom, kazem HW monitor jer onda se vidi koliko ploca dize napon min/avg/max.
 
Da ne otvaram novu temu, sta je bolje
9-9-9-24 2T 1750 mhz
ili
8-8-8-24 1T 1370 mhz ?
konfa iz potpisa
 
Ne znam kad je u pitanju intel, stvarno nisam u toku mada mislim da vole sto veci takt memorije... Dok je kod amd-a obrnuto bar kod PhenomII procova...

@nightmare

Mislim da na 1.5v za cpu mozes da izvuces mnogo vise 3.9ghz, sta se tacno desava kada stavis multi na 20? Jel bsod ili sta? Trebao bi odmah da gledas da podignes in NB clock na bar 2.5ghz ili vise.
 
Ne znam kad je u pitanju intel, stvarno nisam u toku mada mislim da vole sto veci takt memorije... Dok je kod amd-a obrnuto bar kod PhenomII procova...

@nightmare

Mislim da na 1.5v za cpu mozes da izvuces mnogo vise 3.9ghz, sta se tacno desava kada stavis multi na 20? Jel bsod ili sta? Trebao bi odmah da gledas da podignes in NB clock na bar 2.5ghz ili vise.

Samo mnozilac i napon podizem na 1,49napon za 3,9ghz prodje prime 1h .radeo tako 2-3dana i onda izbaci bsod iznervirao sam se i vratio sve na def ne znam sta da radim pozz
 
nista bez prime 95 blenda minimum 12h :p

ocigledno ti nije stabilan na 4 spusti na 3.8 i napon ne vise od 1,48 u cpuz...u zavisnosti od vdropa ili llc podesi u biosu da tu vrednost pokazuje cpuz. po meni je mnogo 1.5 za cm 212
 
nista bez prime 95 blenda minimum 12h :p

ocigledno ti nije stabilan na 4 spusti na 3.8 i napon ne vise od 1,48 u cpuz...u zavisnosti od vdropa ili llc podesi u biosu da tu vrednost pokazuje cpuz. po meni je mnogo 1.5 za cm 212

Dal sam pogodio tolku mrcinu od proc pribacu kad dodjem kuci posto sam jos nedelju dana na poslu
 
Nazad
Vrh Dno