Šta je novo?

Toshiba L500 1XZ - freeze

axy13

Cenjen
Učlanjen(a)
26.07.2010
Poruke
7
Poena
151
Evo ovako!
Pre jedno mesec dana pocelo je da mi se desava da kad ubodem bezicnog misa u laptop da ne radi, pa trebam vaditi i vracati par puta i onda kao radi. Pa onda pre jedno par dana upalim laptop, mis vec bio uboden, i kad se podigo sistem, zaglupavio se, mrdam misa i sve al nece nigde da klikne, probam isto i touch pad isto reaguje, ne mogu da kliknem ni na sta...restartujem...izvadim misa i proradi kao sve. Sutradan ujutru opet, mis nisam ni ubola, ali touch pad radi, ne mogu opet nigde da kliknem, ni preko tastature, nista, bas nista, kao se ucitava nesto pa prestane i tako, iz safe moda radi. Uzmem ocistim registry i uradim system restore na 10.11 i radilo do sutradan ujutru. Uvece upalim, opet nece, jutros upalim, oce. U cemu je ljudi problem, nista ne razumem, jer ovo hardverski kvar ili me zeza nesto drugo, da nije graficka, dusplay driver. Ne znam vise sta da proverim. Windows 7 64bit ultimate, ako nesto znaci.

Unapred hvala!
 
A da te ne zeza taj mis?Mislim dal si 100% sigurna da je mis ispravan?Ili da nemas mozda viruse?Jesi skenirala od malwera i virusa racunar?Ako nisi skini antimalwere bytes i neki antivirus program tipa avira, avast , nod32 i...Zatim skeniraj racunar od virusa i malwera.Znaci probaj da ne koristis uopste tog misa ili da stavis drugi mis.I nakon toga ako zeza i dalje probaj da skeniras racunar.Ako nece ni posle toga onda najbolje digni opet sistem i skini drivere sa sajta toshibe.Nakon toga ako zeza i dalje jedino sta jos mozes da vidis je da proveris hard i memoriju sa hiren boot CD-om.Ako ne pomogne nista od toga onda pravac servis.Ali da ne bi nosila odma u servis probaj prvo drugog misa i da skeniras racunar od virusa i malwera.Ako si pokupila onaj lcass.exe virus onda moguce da ti zeza USB ulaze.
 
ma ne koristim tog misa uopste, ne koristim nijednog ustvari, sve preko touchpada....i opet mi se desi
skenirala sa NOD32...nema nista
Lavasoft Ad-Aware samo 2 neka atdmt cookies...to pobrisala
nema nista..neam pojma, jedino mi ostaje da dignem ponovo sistem
da nije do graficke neki drajver..
ma ne znam sta da mislim vise
 
Ako je ati driver za vga skini sa sajta toshibe.Ako je nvidia driver skini najnoviji driver sa nvidia sajta.Ako je intel grafika onda skini isto sa sajta proizvodjaca.Znaci jedino ako je nvidia driver skidaj sa sajta nvidia.A naravno probaj da dignes ponovo win7.Ako posle dizanja sistema i skidanja drivera sa sajta toshibe ne pomogne nista onda nosi na servis.Jer sto bi se zezala da testiras hardver kad imas garanciju vec.To je njihov posao.....
 
za Ati mobility radeon hd 5145?

Unaprd ti hvala sto se interesujes!:)
 
Trebalo bi da je to.Nasao sam na sajtu toshibe za taj model laptopa.Ako nije pri detekciji ati catalist ce napisati da nije ta grafika :)
 
Malo je nelogicno da to sto ne radi touch pad resavate drajverima za grafiku.
Bolje obrisi drajvere od touch pada i instAliraj ih ponovo. Hoce taj sinaptik da poblesavi.
 
Nije touchpad.Koliko sam ja razumeo problem je sto racunar zamrzne skroz tako da ne radi nista.To zamrzavanje moze biti svasta.Prvo sto moze da uradi je da digne ponovo sistem i da skine sve drivere sa sajta toshiba.Onda ako nece dalje problem moze da bude pregrevanje laptopa, losa grafika , los hard ili mozda i memorija ili ploca da baguje.Uglavnom ko god ima garanciju treba da samo digne sistem i skine sve najnovije drivere i da vidi dal svez win7 sa original driverima brljavi.

Ako brljavi onda pravac servis.Ako radi onda su problem losi driveri.Ja kad sam kupio moj laptop jedan maj... me je nagovorio da mi on digne drivere za moj laptop preko nekog programa.Inace nisam ljubitelj toga iz razloga sto kad sebi dizem sistem uvek skidam drivere sa sajta proizvodjaca.Medjutim ne znam ni sam zasto ali prihvatio sam predlog.I nista digne on meni drivere i ja odem kuci kad ono ne radi touchpad.I ja posto je laptop bio nov pomislim prvo da mozda ne radi laptop tj touchpad.I padne mi napamet da dignem mini XP i da vidim dal radi tamo.

I tamo je normalno radio.I onda sam shvatio da mi je dignuo pogresne drivere i skinuo sam sa sajta dell-a i proradilo je.Medjutim meni nije zamrzavao racunar.Meni samo nije radio touchpad a na misa preko USB-a racunar je radio.Zato kazem ne verujem da je kod nje problem do toga.U sustini 99.99% touchpad rade preko win drivera.Tako da to bukvalno nikad ne treba ni skidati.Mozda nekad ne radi skroll ili neki taster ali to je bas kod starijih laptopova.Kod ovih novih 7-ca nadje skoro sve drivere.

Ona ima ati grafiku koja je inace problematicna sa laptopovima.Sta da ti kazem kad sam imao problem na jednoj ati grafickoj da kad stavis novije drivere on izbaci BSOD a na drugim malo starijoj verziji radi.Verovali ili ne ali imao sam 2 laptopa sa istim ati chipsetom i skinuo sam drivere za ASUS-a i reko aj da ne skidam za ACER-a kad su isti.I probam i krene da mi izbacuje BSOD.I skinem drivere sa ACER sajta i rade normalno a ovi od ASUS-a bez obzira sto su isti prave problem.

Kod nvidia ne postoje takvi problemi.Kod njih kakva god bila grafika imate po modelu da skinete sa sajta nvidia.Jedino sto sam imao da neke verzije drivera se zapucaju medjutim odradis update i reseno.A kod ati-ja ne postoji nacin da se skinu driveri sa sajta ati , kod dosta serija ne moze da se skine iz win update a kao sto sam opisao kod nekih nece da rade driveri za istu grafiku sa 2 razlicita proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno