Šta je novo?

Raskid ugovora kod operatera u Srbiji - pitanja, problemi, saveti

Nikada nije dobar potez uzeti telefon kod operatera, jer gubiš normalnu cenu tarife.
Nikakva računica tu ne pomaže.
Jedino da ti daju s9 u neo2 za 10000 dinara.
A to, neće nikada da se desi.
Pored madjara, ili regularnih radnji, da neko uzima telefon kod operatera mi je totalno neopravdano bacanje novca. A kao, želimo da imamo bolje uslove kod operatera, a onda se ljudi zatrce i kupe uređaj. Operater ne plaća telefone po maloprodajnim cenama , pogotovo vip, koji ih nabavlja za celu evropu.






Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Узео сам Nokia 6DS уз КТ2000. Пакет ме коштао 800 више месечно па за две године изађе 19.200 плус мислим 9к у 12 рата, све заједно око 28к. Колико видим, телефон се нуди за 200+ па јесам у минусу 3-4к али ми то није страшно јер не знам ко би ми дао телефон на 24 рате.


Помало везано за причу а више за тему, Сигурица има опцију плаћања повлашћене цене и цене уз уређај, која је иста као и цена Сигурице без УО. Ретко виђам цене за мобилне тарифе без УО па ми је ово сада чудно. Ако сам добро видео, Сигурица без УО кошта 700 и за те паре се добија 2000 кредита за разговоре према свима и 200МВ интернета. Зашто би неко узимао припејд, узмеш Сигурицу без УО и за 700 имаш 2000 кредита па раскинеш кад ти досади.

Слично важи и за постпејд. Не знам за остале али мтс нема понуду без УО. То свакако није она пуна цена јер и она важи за 12/24 УО. Како би се обрачунавало ако неко хоће да раскине УО? Код адсл понуде постоји ценовник без УО и ту је лако, како обрачунати колики је био бенефит ако неко раскида постпејд?
 
Odeš u gigatrona uzmeš na 12 meseci, a ovamo tarifa 24x800 jeftinija.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Одем у Гигатрон, узмем телефон за 29.999 (може и на 24 месеца) и уштедео сам колико? Месечна рата 1.250, уштеда на мтс тарифи 800. Плус што мени нико не би дао кредит јер сам беспосличар.
 
Samo u Srbiji besposlicar uzima telefon od 200-250e i "nije mu problem jer je na rate" :D

@VE, mani caleta, ima on drugu racunicu skroz :) Nadju se RETKO modeli, koji su isplativi da se uzmu kod operatera, ali retko.
P9 Lite je recimo bio takav, kada sam ja uzimao pre 1.5 godinu, S3 kada je izasao, iPhone 5 kod MTSa (i 6ca valjda, ali od tada muljo)...

Naravno, ima i onih koji dobiju razne vaucere, pa ne gledaju zvanicne cene.
 
То беспосличар је у тренутку куповине значило да нисам имао никаква званична примања на основу којих би нека банка одобрила кредит али сам имао некакве приходе из којих сам могао да плаћам. Мада и даље не видим зашто бих узимао скупље из радње.
Сада сам опет фул беспосличар у тражењу нових извора прихода и сада свакако не бих узимао телефон. :(
 
Jel neko raskidao ugovor u Vip-u ovih dana? Važi li ovo o čemu se pisalo, da može da se bira između plaćanja obaveze do kraja ugovora i plaćanja do pune cene rate ako se raskida na početku UO?

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Je l neko pokusao sa raskidom BOX-a kod mts? pre dva meseca nije moglo, zna li neko ima li nekakvih promena, moze li sada?
 
Требало би да може, само што не видим цене без попуста па да се зна колико се плаћа раскид. Сад видим да пише да се по истеку УО плаћа 300 више, можда би од тога могло да се пође. Колико си месеци користио, толико пута по 300 динара плус ако си имао неки месец по динар онда пуна цена и требало би да дозволе.
 
Uf, potrebna pomoć, nisam pismen oko tih stvari.
Otac je imao saobraćajnu, sprečen je zdravstvenim stanjem da, govori, koristi telefon, kreće se... da ne pišem dalje.
Ima ugovor u Telenoru uz uzet aparat na rate i mogućnost raskida ugovora otplatompreostalih rata.

Hteo bi to da odradim i prebacim mu broj na pripejd dok se ne oporavi.
Zanima me da li neko ima primer punomoći sa kojim mogu da zovem notara da overi.
Notar mi kaže da je najbolje da mi u Telenoru kažu kako da glasi, u Telenoru kažu to je ona obična punomoć tipa "taj može to i to umesto mene..."

Bio bih mnogo zahvalan ako neko ima link ili zna da napiše kako treba da glasi ta punomoć.
Unaprad hvala.
 
Uf, potrebna pomoć, nisam pismen oko tih stvari.
Otac je imao saobraćajnu, sprečen je zdravstvenim stanjem da, govori, koristi telefon, kreće se... da ne pišem dalje.
Ima ugovor u Telenoru uz uzet aparat na rate i mogućnost raskida ugovora otplatompreostalih rata.

Hteo bi to da odradim i prebacim mu broj na pripejd dok se ne oporavi.
Zanima me da li neko ima primer punomoći sa kojim mogu da zovem notara da overi.
Notar mi kaže da je najbolje da mi u Telenoru kažu kako da glasi, u Telenoru kažu to je ona obična punomoć tipa "taj može to i to umesto mene..."

Bio bih mnogo zahvalan ako neko ima link ili zna da napiše kako treba da glasi ta punomoć.
Unaprad hvala.


Jednostavno napisi, usled novonastale zdravstvene situacije, ovlasujem (ime i prezime) da prebaci postojeci postpejd broj 063XXXXXXX na pripaid. I na kraju potpis.
 
Citao sam ali ne mogu da pronadjem odgovor na moje pitanje u temi.

Uzeo sam telefon za 1 din i 24 mesecnih rata ali je ugovor na 36 meseci.

Telefon sam otplatio i ostalo mi do kraja ugovora jos 8 meseci,sad me interesuje ako raskinem ugovor koje penale placam?

MTS je u pitanju.
 
Tih 8 meseci.
 
Again? [emoji15] [emoji15] [emoji15]
 
Da li može da se raskine ugovor pre isteka ugovorne obaveze? Znam da je bila neka priča oko toga, ali ne znam da li je to zaživelo na kraju?
 
Izvinjavam se za ponovljen post, nisam siguran gde da postavim...

Imam pitanje u vezi sa isteklom UO od dve godine, uzet je telefon na rate i postpaid paket, sve je isplaćeno, ugovor je istekao 10. Aprila i evo upravo je stigao račun koji sadrži i postpaid paket i ratu za telefon!? Jesu li oni normalni, da li se još nekom desilo I mogu li da očekujem razrešenje u poslovnici ili da očekujem da se prave blesavi?


Tapatalk
 
Nisi naveo koji operater. Ako je mts, imaju te čuvene radove na sistemu pa su verovatno zbog toga pogrešili. Ako je neki drugi operater -- ne znam. Svakako se žali.
 
Pozdrav ljudi!

Ja sam planirao da uzmem mts-ov Box 4 dok traje ova januarska promocija.

Problem mi predstavlja ugovorna obaveza prema Orion telekomu za ADSL koja ističe 02.02.2020.

Juče sam ih zvao i ponudio da im ja isplatim pun mesečni račun + ta dva dana i vratim opremu, a oni meni pošalju migracioni kod.

Međutim dečko sa kojim sam razgovarao mi je rekao da će oni meni (kada se obradi zahtev) da pošalju poštom papir za raskid ugovora koji moram da popunim, da na tom papiru navedem da tražim MIK, pa da ja to sve njima vratim poštom. Onda mi je rekao da sledi nekakva "zakonska procedura" od 30 dana, pa tek onda ja njima šaljem opremu poštom i kad njima to stigne oni će da isključe net i meni pošalju MIK...

Kada sam ja pitao da se to malo ubrza, on je rekao: "Možemo vam poslati dokument na mail, vi odštampate, popunite i vratite na mail tako što ćete skenirati ili slikati" (još nisu poslali). Pa opet ova zakonska procedura i sve ostalo...

Ja vas sada pitam da li ovo stvarno mora ovako ili oni mene namerno zavlače? Dok se sve ovo obavi, meni će proći akcija.

Postoji li mogućnost da se ovo ubrza?

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Al bi se usrecio sa Telekomom... Mozda je bolje da probas sa SBB da dogovoris Kablovsku i NET a sa Telenorom mobilni. Imaju trenutno dobru ponudu sa 50%popusta i duplo net-a.
 
Raskidanje ugovora bez naplate penala (tj. iznosa do kraja isteka ugovora) je moguće. Plaća se samo retroaktivno razlika cene koju ste dobili potpisivanjem ugovora (npr. cena paketa je 1500 a oni vam dali za 1000=500xbroj meseci do podnošenja zahteva za raskid ugovora). Ako počnu da vas muntaju ne nervirajte se... pošaljete mejl RATEL-u sa detaljnim opisom situacije... Rešava se čak i sa ozloglašenim teleokupatorom mts-om. Jest da traje mesec-dva...
 
Nazad
Vrh Dno