Šta je novo?

Raskid ugovora kod operatera u Srbiji - pitanja, problemi, saveti

Ja to 10 godina pricam, sada je kasno... i MTS je podigao cene, za matore ljude, i oni koji ne zele puno koriscenja mobilnog (medju njima sam realno...) nemaju izbora. Ispod 1000din dobijes nista, ili za 1000 dobijes vise nego sto mozes iskoristiti :)

To sto ne mogu da traze ugovornu kaznu ne znaci da ti moras ici uvek na varijantu placanja 50% za potroseno - Stefi je linkovao resenje u VIP temi:
http://mtt.gov.rs/download/vip.pdf
stoji izmedju ostalog negde da imas i izbor da platis pretplate do kraja ako je tebi isplativije.
 
a mts moze sta hoce, ja hocu jedan broj i box paket da ugasim i kazu ne moze, nedaju ni da promenim paket
 
Nisi u pravu.
To što je jedna situacija povoljnija, ne pokriva druge mnogo veče probleme.
Ne može operater davalac komunalnih usluga da veže korisnika na 2,3 godine i da
davao uslugu ili ne potražuje neke izmišljene troškove.
Može operater da stavi da je ugovor 10000 a da ga ti dobijas za 2000.
I posle mesec dana, hop, dugujes 8000 ako hoćes da rakines.
Operateri u normalnim zemljama nisu ovakvi kriminalci i ugovori nisu "ne raskidivi". Cene po evropi su iste kao kod nas, a njihov standard je x10.
Osvestite se i shvatite da nas pljačkaju.
Nemojte da ih finansirate

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk

A koje su ti normalne zemlje? Nemacka? Iznenadio bi se kad bi video sta se tamo desava.
 
Sve dođe na isto... Ako neko želi raskid ugovora u prvoj polovini UO, sada će platiti manje. Ako bude želeo raskid u drugoj polovini UO, sada će platiti više nego ranije. Naravno, ovo važi kada se potpiše UO sa "popustom" bez telefona. Možda ima malo više matematike kada se uzme i telefon...

Uglavnom, uvek će moći raznim kombinacijama tzv. "popusta" da naplate penale, a da opet bude sve po zakonu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
1. Nope.
2. Yep
 
.
.
.
.
Osvestite se i shvatite da nas pljačkaju.
Nemojte da ih finansirate

Ja sam malo zbunjen, sta ti predlazes konkretno?
Da li to ti predlazes da ne koristimo mobilni telefon i usluge postojecih mobilnih operatera ili imas neki drugi predlog kako da izbegnemo pljacku od strane MTS, VIP i Telenora?
Koji je nacin da izbegnemo pljacku?

Ja to 10 godina pricam, sada je kasno... i MTS je podigao cene, za matore ljude, i oni koji ne zele puno koriscenja mobilnog (medju njima sam realno...) nemaju izbora. Ispod 1000din dobijes nista, ili za 1000 dobijes vise nego sto mozes iskoristiti :)

To sto ne mogu da traze ugovornu kaznu ne znaci da ti moras ici uvek na varijantu placanja 50% za potroseno - Stefi je linkovao resenje u VIP temi:
http://mtt.gov.rs/download/vip.pdf
stoji izmedju ostalog negde da imas i izbor da platis pretplate do kraja ako je tebi isplativije.

Dok postoje ugovori sa klauzulom o placanju "do kraja u.o" moci ce se birati da li platiti do kraja u.o. ili platiti razliku u ceni od pocetka ugovornog odnosa ( :hump: ) ali kad ti ugovori isteknu i "nestanu" svi ce onda u slucaju raskidanja ugovora morati platiti razliku od pocetka ugovora...
To je peiod od 2-3 godine, kako se ko odlucio da uzme tarifu ili i telefon na rate...
 
Dok god ima ljudi koji ce da plaćaju ovakve naduvene pretplate bez pogovora, oni ce da nastave sa kuvanjem žabe.
Mora da se bune ljudi, da ih prozivaju, da ne potpisuju nove ugovorne obaveze.
Ja sam 3 ugovora nakon isteka vratio na prepaid. I nagovaram druge ljude.
Od mene dovoljan doprinos.
Mora da se traze normalne cene, ako nece, kazes da ides u prepaid pa nek onda racunaju zamisljenu dobit ako mogu...
Ne salju nas na mesec, niti nas teleportuju, vec su obicna komunalna usluga...
I to najskuplja, a prodaju maglu.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ja sam malo zbunjen, sta ti predlazes konkretno?
Da li to ti predlazes da ne koristimo mobilni telefon i usluge postojecih mobilnih operatera ili imas neki drugi predlog kako da izbegnemo pljacku od strane MTS, VIP i Telenora?
Koji je nacin da izbegnemo pljacku?

Pitanje nije upućeno meni, ali ja se protiv pljačke borim tako što uzmem najmanji mogući paket koji može da mi podmiri mesečne potrebe i apsolutno ništa preko toga. Mobilni operatori su svuda isti i svuda na kugli zemaljskoj se provlače pilićarske fore, naročito u USA i EU, ovi naši su još i zlatni. Za to postoji vrlo jednostavan razlog - može im se jer vrlo dobro znaju da ne može bilo ko tek tako da im bude konkurencija. Koliko god RATEL i FCC u Americi i razna druga regulatorna tela trubila kako je tržište otvoreno i slobodno, u realnosti je vrlo zatvoreno, ako ništa drugo zbog fizičkih ograničenja u etru i haosa oko licenci. To za posledicu ima da u svakoj zemlji postoje 3 ili 4 glavna igrača, sve ostalo su MVNO pilićari, pa čak i ta priča je nategnuta. Za razliku od drugih delatnosti gde svako može da krene u posao i postane konkurencija ostalima, ne može neko tek tako da otvori telekomunikacionu kompaniju i postane operator, jer je procedura ludački komplikovana i skupa čak i za MVNO varijantu.

Operatori su toga vrlo dobro svesni i u skladu sa tim se i ponašaju. To konkretno znači da svi treba svesno da gledamo da im ostavimo što je manje moguće para jer je to apsolutno jedini način da ih koliko - toliko dovedemo u red. Konkretno, trošim kod Telenora neku mizeriju od paketa koji više i nije aktuelan, imam oko 150 minuta mesečno i nekih 500 MB, jer mi više od toga nije potrebno. Većinu razgovora sam izmestio na FaceTime Audio i WhatsApp Audio, 99% poruka šaljem na iMessage/WhatsApp, koristim WiFi gde god mogu i gledam da što manje zavisim od operatora, drugi način da im doskočim ne vidim. Čekam da mi istekne ovaj ugovor pa da pređem na još manji paket koga ću onda da plaćam još manje. Znam bar 10 ljudi iz svog okruženja koji imaju mnogo veće tarife od onoga što im realno treba, to je oko 10k dinara više koji odu operatorima svakog meseca a da se ni 20% od toga ne potroši, verujem da je slično i kod mnogih drugih. Naravno da je lepo imati stotine gigabajta u pretplati i ne razmišljati o potrošnji, ali operatori upravo i ciljaju na takve ljude jer su im to najlakše zarađene pare, 70% korisnika takve pakete ne troše ni blizu toliko svakog meseca, ali eto, vole da imaju, nek se nađe.

Ako svi budemo uzimali tarife koje realno mogu da podmire naše potrebe, garantujem da bi se vremenom situacija popravila. Iz principa ne želim da im dam ni dinar preko onoga što mi je neophodno, jer kompanije koje su imale običaj da MMS od 20ak KB naplaćuju 20 i više dinara kao da ga šalju preko Meseca i koje zaokružuju razgovore na minut i više definitivno ne zaslužuju da im se ostavlja više para od onoga što se mora.

My 2 cents.
 
Cene svega uvek mogu da budu malo niže, ali da ne preterujemo, cene bar nekih tarifa su korektne. Npr. neograničeni minuti i sms i 2GB neta za 1000din je sasvim dobra ponuda. Ovo je dovoljno za najveći broj ljudi, a to što će neko plaćati 3000-4000din samo da bi "dobio telefon za 1 dinar" je već neka druga priča.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije 1000 nego 2000
Regularna cena me zanima.
Pusti ti "popust od 50%", to je namešteno da bi oni naplatili ugovorne kazne.
Niko normalan ne bi plaćao 2000 neo2...
To je porez na glupost...
I onda neko uzme telefon i odmah pokriva ceo ugovor tom duplo vecom cenom...
Nepravedan ugovor naštelovan da operater uvek izadje iz njega sa neravnopravno vecom dobiti.
Ovo je otvorena prevara.



Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Jel raskinuo neko ugovor i kako je prosao?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Bezveze je ako je ograničeno samo na mobilne operatore. Isti princip primenjuju i davaoci internet i tv usluga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovo ce se ondositi i na kablovske operatere ne samo na mobilne.
 
@v_electro: "Total" u Telenoru je 999,00 dinara, redovna cena, bez ikakvih popusta.
 
Poslednja izmena:
Da, Telenor nije objavio cenu za Total (prvi) bez UO.
 
Danas bilo na Prvoj televiziji. Pitali čoveka iz Ministarstva, tj. prosledili pitanje gledateljke u vezi raskida ugovora iz kupljen telefon. Čovek kaže da će korisniku, kao ekonomsko slabijoj kategoriji biti ponudđeno da odabere šta mu više odgovara da plati: naknadu do pune cene paketa ili povlašćenu naknadu do kraja ugovora (kao otkup ugovora), kao do sada. Prva opcija je bolja za korisnike koji raskidaju ugovor na početku a druga za one koji raskidaju na kraju ugovorne obaveze.

Što se tiče telefona uzetog po povlašćenoj ceni, u slučaju prevremenog raskida ugovora korisnik će morati da plati razliku do pune cene telefona koja je važila u momentu potpisivanja ugovora.

Mislim da je ovako pravično za obe strane osim za one korisnike koji su uzeli telefon po nižoj ceni uz plaćanje pune cene paketa a ugovor raskidaju na kraju.

Recimo, plaća čovek paket 6.999 dinara (Telenor Premium) a uzeo Huawei P20 Pro za 23.970 dinara dok je puna cena telefona 101.520 dinara. Raskidom ovog ugovora par meseci pri kraju korisnik plaća razliku od 77.550 dinara a tokom cele utovorne obaveze je plaćao paket po punoj ceni od 6.999 dinara. Sa druge strane, ako raskine ugovor na početku plaća isto 77.550 ali bar nije dugo plaćao skupu pretplatu.

Ako uzme telefon na rate (puna cena) a plaća povlašćenu cenu paketa u slučaju raskida ugovora na početku plaća doplatu do punu cenu paketa i ostatak duga za telefon. Ako raskine ugovor pri kraju plaća preostale rate za pretplatu i telefon. Ali je u drugom slučaju bar koristio popust od 50% na pretplatu.

Odavde izlazi da ako se uzima telefon kod operatera ne uzimati ga nikako po povlašćenoj ceni uz punu cenu pretplate jer, kako god se okrene telefon mora da se isplati do punu cenu (logično).

Edit:

Total ne može da se uzme bez ugovorne obaveze ili sa telefonom. Zato ima samo jednu cenu. Cenovno je pozicioniran da konkuriše Neo 2 tarifi kod Vip-a ali Neo 2 nudi +1GB neta u romingu (kome treba) a MTS sa Omorika 1 nudi 3GB neta i + 1GB uz online kupovinu, a za 100 dinara više. Pri tome Total nema poseban net za aplikacije (Viber, Instagram, društvene mreže).
 
Poslednja izmena:
Ljudi koji uzimaju preskupe, nepotrebne tarife samo da bi za dinar kupili telefon koji košta npr. 300eur, uvek će imati problem, odnosno biti odrani ako budu želeli raskid ugovora.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako ovako bude a vidim bice opet ode sve na stetu korisnika. Najbolje bi bilo da telefoni imaju jednu cenu nezavisno od paketa da se ne bi placala ovolika razlika. A da korisnik moze da izabere jel hoce tel na rate ili za kes za vreme uo,i da paketi imaju jednu cenu a ne dve cene sa i bez uredjaja. I onda lepo ako hoces da raskines placas samo uredjaj jos koliko je ostalo i to je to. Ovako opet smo mi namagarceni. Mnogo nas zastitila drzava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To možda bude ako se vrati socijalizam. U kapitalizmu koji se uspostavlja kod nas, a po uzoru na pojedine zapadne zemlje od toka nema ništa. Uvek će interes velikih kompanija biti važan. A narod neka vodi računa šta, kako i gde kupuje ili potpisuje.
Uostalom, ko ima para neće ga biti briga, ko nema moraće da otvori oči da ne bi bio ovca za šišanje.

A i nije posao države da nas štiti od sopstvene gluposti i nezainteresovanosti.
Mislim da je ovo novo rešenje u postojećim uslovima poslovanja dovoljno pravično za obe strane. Štiti potrošače dajući im izbor naknade štete pri raskidu ugovora a štiti i operatere od bahatih i neodgovornih korisnika koji bi svaki čas otkazivali ugovore i menjali operatere bez ikakvih posledica.

Uostalom, koja je poenta ugovora ako ne postoje penali za jednostrano odustajanje od istog?

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, uzeo sam telefon u Vip-u uz Sigurica tarifu, ali bih želeo da ga otplatim u celosti i da za ostatak ugovorne obaveze plaćam povlašćenu cenu odnosno cenu sa popustom uz "Vip Sim ponudu" kako oni to zovu. Da li mogu to da uradim? Pritom bih platio cenu telefona + 10% na tu cenu jer je u maloprodajnu cenu uračunat popust koji se primenjuje samo prilikom plaćanja telefona u celosti u trenutku kupovine. Zvao sam Vip ali kažu da ne može. Mislim nije tragedija ni ako ne može ali bih ipak da probam...
 
Не знам које цене телефона важе у Випу уз пакете, ако постоји нека пуна малопродајна цена (по којој бих рецимо ја могао сутра да га купим без икаквог пакета и УО) онда би морао то да платиш а исто важи и за пакет који си користио, отплата свих попуста до сада па промена. Не може да се пређе са тарифе на тарифу?
 
Postoji maloprodajna cena (po kojoj se može kupiti telefon bez ugovora, kao u bilo kojoj prodavnici) + 10% popusta na nju, to hoću da platim, a popuste nemam jer plaćam punu cenu tarife usled kupovine telefona za dinar. Međutim ne može po njima to da se uradi. Ne znam zašto, isto im je, 8400 din (puna cena telefona + 10% na tu cenu) / 700 din = 12 meseci, drugih 12 * 700 = 8400 din, a bez telefona 24*500 = 12000 din, ispadne im jeftinije da mi dopuste da platim telefon odmah, i onda da pređem na jaču tarifu po većoj ceni ali manjoj nego kada bi sada sa telefonom prešao na jaču tarifu.
 
Hoćeš da plaćaš povlascenu cenu, ali sa uzetim uredjajem. To će l teško da ide, čak iako si platio punu cenu. Jer oni te cene uz ugovor reklamiraju kao povlašćene, iako su vece od maloprodajnih.
Bolje raskini ugovor, otplati telefon, pa potpisi novi...
Vip nije vican menjanju ugovornih obaveza...



Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Nisam platio ništa, uzeo sam za 1 din telefon po ceni od 700 din mesečno. Hoću da otplatim telefon u celini i da se pretvaramo da sam uzeo tarifu bez telefona. Cena telefona je ista kao i cena kada bi se uzeo bez paketa, po maloprodajnoj ceni. Znam jer sam uzeo telefon po toj ceni prošle godine, bez potpisivanja bilo čega i bez ugovora, dakle samo fiskalni račun i telefon, bez broja bez kartice... Naravno ako neće oni to, u redu, ali je po meni fer i nije niko na gubitku.
 
Pa ne mogu da se pretvaraju da nisi uzeo uređaj. Kada je neko na punoj ceni tarife, nema šanse teoretske da se oni odreknu tih para.
Oni te korisnike cerupaju, i to su im najslađe pare.
Iako ti prelazis na skuplju tarifu, po odredbama ugovora ti bi morao da plaćaš punu cenu, i oni to vide kao gubitak.
Kada plaćaš punu cenu, ti si flagiran kao "ovca za šišanje", i oni od šišanja neće odustati :)
Isto je kod svih operatera, puna cena je napravljena kao mera sigurnosti da neko ne raskine ugovor. E sad, ako je neko lud dovoljno da uzme uređaj, oni to vide kao bonus :)
Još jednom ponavljam, ne uzimajte telefone kod operatera, ni u kom slučaju.
Nemate opravdanja. Isti taj telefon možete na rate da uzmete u nekoj radnji, i da vas popust izadje isto, ili više nego kod operatera.
Nemate popust, ne zanosite se.
Na vas gledaju kao na nizu rasu, koja mora da plaća kako se njima prohte.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Теоретски би могли да промене и наплате телефон као по малопродајној цени а тарифу промене у ону без УО али је питање да ли им систем дозвољава.

Ово за неузимање код оператера може да важи само за оне који би да узму телефон па мењају тарифу или раскидају уговор. Увек може да се нађе рачуница, ето ја сам пре годину дана узео телефон уз КТ а алфа може да објасни зашто је то добар потез, не савршен али солидан. ;)
 
Nazad
Vrh Dno