Šta je novo?

Raskid ugovora kod operatera u Srbiji - pitanja, problemi, saveti

Mislio je da ako koristiš postpaid tarifu, imaćeš dolazne pozive iz drugih mreža pa će oni to da unovče.

Mada ako bi isplatio pretplate bez korišćenja mreže ne znam kolko bi više bili u minusu.
 
To je tacno, s tim da im to baca senku na korisnicko iskustvo. Sledeci put potpisivanje no no :).
 
Imaju sigurno neku racunicu - da li finansijsku da li marketinsku..
 
MTS raskid ugovora?

Pozdrav svima,

evo bicu kratak, drugarica je pre manje od nedelju dana potpisala ugovor sa MTS-om i uz odgovoarjuci paket uzela telefon za 1 din
E sad problem je u tome sto telefon zabada od prvog dana kako ga je uzela, ima zilijon gresaka, ispada iz mreze, gotovo svaki put u toku razgovora se telefon samo ucuti i nista se ne cuje, ne prikazuje poruke na whatsapp-u, cuje sve ali nju niko preko vibera i jos puno toga...
Bila je u MTS-u ali su rekli da telefon mora da se salje u serrvis i da se ceka najmanje od 10-15 dana i bla bla blaaa!!!
Mislim tek je dobila telefon a vec ga uzimaju nazad!!!

E sad posto jos uvek nije proslo ni nedelju dana mene zanima jel postoji neki zakonski rok u kome ona moze da raskine sve to sa MTS-om a da pritom ne placa nikakve penale...
 
Jednom rečju - NE.
 
Ali u prvih 7 ili 14 dana ima pravo da trazi ZAMENU UREDJAJA i da odbije servis - prema zakonu. Drugim recima, proveriti u ZZP-u rok i na osnovu njega kol'ko danas podneti pismeni zahzev za zamenu uredjaja zbog nesaobraznosti sa specifikacijom i ne prihvatiti slanje u servis.
 
Da nije slucajno neka Xperia Mini ili S u pitanju?
 
Ali u prvih 7 ili 14 dana ima pravo da trazi ZAMENU UREDJAJA i da odbije servis - prema zakonu. Drugim recima, proveriti u ZZP-u rok i na osnovu njega kol'ko danas podneti pismeni zahzev za zamenu uredjaja zbog nesaobraznosti sa specifikacijom i ne prihvatiti slanje u servis.
Tako nešto ne postoji u zakonu. Ukoliko si proizvod kupio preko neta, možeš ga vratiti bez obrazloženja u roku od 14 dana, ako je ispravan. Ukoliko nije ispravan ide reklamacija i svi problemi koje ona nosi :(
 
Nisam citao zakon, neko iskusan je na forumu objasnio da servis moze da se zaobidje u prvih 7 ili 14 dana i trazi zamena uredjaja (pri kupovini u šopu). Ne tvrdim. ;)
 
Ima negde takvo pravilo ali mislim da je nesto kratko, 2 ili 7 dana, za IT opremu...
 
To pravilo ne stoji ni u jednom zakonu ili drugom zvaničnom propisu.
 
Šta si dokazao sa tim linkovima?
Napisao sam da je kupljena roba preko neta mogla bi se vratiti u roku 14 dana ako je ispravna, pošto nije ispravna mora na reklamaciju.
Drugi link objašnjava kako treba da se uradi reklamacija, nema reči o momentalnoj zameni proizvoda.

Ovaj ZZP je gori za potrošača nego za trgovca.
 
a zasto bi ti uopste rekao da je neispravan!!!!! u prvih 14 dana mozes da vratis robu ako je kupljena na daljinu a tebi ne odgovara bez nekih preteranih objasnjenja !!!

i moj odgovor se odnosio na post da rok od 14 dana se nigde ne pominje, pa ne znam sto si se ti osetio prozvanim ;)

http://zastitapotrosaca.gov.rs/najcesci-problemi-resenja.php?naslov=kvar-elektricnog-uredjaja

у рекламацији обавезно назначите да ли хоћете да вам се роба поправи или замени за другу робу исте врсте.
 
balsa je odgovorio na post u kojem se pominju rokovi od 2 ili 7 dana i ti si se nadovezao na to, tako da tvoj post nikako nisam mogao povezati sa rokom od 14 dana.
Ne treba ti da kažeš da je neispravan, procedura u firmama je takva da vraćeni proizvod u roku 14 dana ne sme da bude oštećen, prvo šalju u servis da se utvrdi da li je neoštećen i ispravan i tek onda vrše povrat novca.
 
E ovako ljudi, imam sledeci problem.
Pred odlazak u CG sam uplatio mtel tarifni dodatak od 30 dana, da bih bio pokriven ceo odmor. Dodjem ti ja lepo u CG, kad ono nemam mrezu. Sa drugovog broja zovem korisnicki centar, saznam da je neki imbecil uspeo da mi iskljuci roaming, iako mi je bio aktiviran i koristio sam ga u nekoliko navrata. Radovi na sistemu bla,bla i ukljuce mi tek uvece drugog dana. Naravno, zalio sam se na racun i trazio sam umanjenje, tj da mi tarifni dodatak onda obracunaju kao onaj za 7 dana, tj 500 din manje.
Reklamacija je podneta 17. avgusta i ja do dana danasnjeg nisam dobio odgovor, iako u Opstim uslovima poslovanja izricito stoji da je rok za odgovor 15 dana. Da stvar bude grdja, iako mi je receno da ne mogu da me ugase posto je racun reklamiran, neki maloumnik mi je iskljucio br, tako da sam ceo jedan dan bio bez telefona. 17. septembra sam isao da pisem reklamaciju na to sto mi u propisanom roku nije odgovoreno na reklamaciju. Da, dobro ste procitali, pisao sam reklamaciju na reklamaciju. Da stvar bude jos gora, pobrinuli su se time sto mi mobile data nije radio, iako su mi u korisnickom centru uneli parametre, jer glupavi MTS nema automatske parametre za HTC. Agonija sa ovim ******ima.
Trista poziva call centru, odlazaka u poslovnicu i nista.
Moje pitanje je, da li ja na osnovu svega ovoga mogu da izboksujem raskid ugovora zato sto oni ne postuju svoje obaveze i rokove i kome mogu da se zalim? Ratel?
 
Trebalo je da se Ratelu žališ odmah šesnaestog dana nakon što ti nisu odgovorili na reklamaciju.
 
Ne ratelu nego tržišnoj inspekciji.
 
U ponedeljak zovem i RATEL i Trzisnu, ako se ne uslogiram do tada od nerviranja. :d
edit, da li oni uopste mogu da mi pomognu? Ocito je da vise ne zelim da koristim usluge ovih nesposobnih *****a
 
Poslednja izmena:
Update
Stigao mi je neki odgovor, koji nije konacni, a gde uredno odbijaju prigovor na racun iako je njihovom greskom roaming usluga bila iskljucena, iako je pre toga uredno koriscena,iako su racuni izmirivani na vreme.
Jednom recju - ******i.
Da zavrsim ovu agoniju, pa cu i fiksni da im odjavim.
 
prijavi slobodno trzisnoj
 
Zvao sam trzisnu, uputili su me na Ratel, zato sto je u pitanju usluga, a ne roba!?
 
ako ti nisu odgovorili u zakonskom roku,a nisu,onda ih tužiš tržišnoj.

Možeš i da se obratiš zaštiti potrošača.
 
Update. Danas se desilo nesto neverovatno.
Zvali su me i MTS i obavestili me da im je stigao prigovor od RATELa. Long story short, hoce da mi ponude dodatne pogodnosti, da ne raskidamo ugovor. Gospodja je bila veoma fina, cak mislim da joj je bilo i zao kad je cula kakvu sam agoniju prosao...
U principu cisto sumnja, da cu pristati, ali me zivo zanima sta ce ponuditi. Pominjala je da ako zelim telefon, mogu da mi daju nekoliko segmentacija vise...
 
Jel moguce da nam je tako bedno novinarstvo da je ovo preneo samo informer??!
 
A zbog čega se pominju samo VIP i Telenor? Zašto nema mts-a?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Pisao sam na vip temi.
Ovo je loše po korisnika
Dozvolili smo da fiktivno dignu tarife na nebulozne cifre, pa nam daju ugovor sa "popustom" od 50%.
Na taj način opet stavljaju korisnika u podredjeni polozaj.
Jer tako u startu dugujes operateru razliku u ceni koju plaćaš...
Ja sam za prijavu zastitnika potrosaca.
Da pokrenemo peticiju i da skupimo potpise da se operaterima zabrane fiktivne cene tarifa, i ugovori koji su uvek na popustu.
Neo 2 2000 dinara, neo4 2500
Ko bi plaćao ove tarife ?
Niko ...
Ali one i nisu tu za vecinu korisnika, već je realna cena od 999 i 1400 sa popustom.
Ko ih placa po punoj ceni je u njihovim očima ovca sa zlatnom vunom.
Sa ovim dupliranim cenama, korisnik ako raskine ugovor plaća umesto ugovorne kazne - samo "gubitak" koji je pretrpeo operater. Ako je posle 15 meseci rešio da raskine neo2, placa 15x1000=15000.
Po staroj ugovornoj kazni, platio bi 9k.





Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ovo je svakako napredak, jer neko ko je potpisao ugovor na 24/36 meseci i posle 2-3 meseca shvati da je pogresio, ili mora da se seli i nije u mogucnosti vise da koristi te usluge, lako ce raskinuti ugovor i platice nesto malo penala (odnosno toliko koliko je imao popusta za taj mali period). Onaj ko je vec 15 meseci, njemu je bolje da saceka do kraja ugovora. Svakako je ogroman napredak u odnosu na ono da do sad ti se nikako ne isplati da raskidas ugovor, osim mesec-dva-tri pred istek, ako ti se bas zuri iz nekog razloga.
 
Nisi u pravu.
To što je jedna situacija povoljnija, ne pokriva druge mnogo veče probleme.
Ne može operater davalac komunalnih usluga da veže korisnika na 2,3 godine i da
davao uslugu ili ne potražuje neke izmišljene troškove.
Može operater da stavi da je ugovor 10000 a da ga ti dobijas za 2000.
I posle mesec dana, hop, dugujes 8000 ako hoćes da rakines.
Operateri u normalnim zemljama nisu ovakvi kriminalci i ugovori nisu "ne raskidivi". Cene po evropi su iste kao kod nas, a njihov standard je x10.
Osvestite se i shvatite da nas pljačkaju.
Nemojte da ih finansirate

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno