Šta je novo?

Raskid ugovora kod operatera u Srbiji - pitanja, problemi, saveti

dule0911

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2009
Poruke
1,160
Poena
350


Iz druge teme "Mix Net" sam pokupio ovaj link: http://blog.pticek.com/opsti-neuslovi/

Veoma zanimljivo stivo, stoga mislim da zasluzuje novu temu po pitanju ugovora.

Ne znam da li je direktno prouzrokovalo objavu ovoga na Telenor sajtu: http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Telenor-u-Srbiji/Podaci-kompanije/Opsti-uslovi/

Ali je lepo da se bar jedan operater odazvao i okacio uslove na sajt, sto je pohvalno. Ovako bar svako moze da se informise na koji nacin ce ga Telenor zavlaciti ako potpise ugovor.
Sad samo treba cekati i videti da li ce MTS i VIP uraditi isto, iako me ne bi cudilo da iskuliraju i ne okace nista.


Inace citajuci ovaj ugovor sam dosao do zakljucka da je on maltene bez poente. Posto se navodi da Telenor moze jednostrano i u svom interesu da ga promeni, a jedino sto ce u tom slucaju uraditi jeste obavestenje na internet stranici mesec dana pre promene i to je to, izmenjeni ugovor stupa na snagu iako ga korisnik nije ni video niti potpisao :smash:

Clan 2 – Javnost, izmene i dopune Opštih uslova i cenovnika
Clan 2 – Javnost, izmene i dopune Opštih uslova i cenovnika
Telenor je dužan da Opšte uslove i cenovnik ucini javnim i dostupnim na svojoj internet
stranici www.telenor.rs.
Telenor ima pravo i obavezu da Opšte uslove i cenovnik dopunjuje i menja radi usklaivanja
s promenama zakona, drugih obavezujucih opštih akata, svoje poslovne politike i potreba
korisnika.
Telenor ce s izmenama i dopunama Opštih uslova i cenovnika upoznavati korisnike preko
navedene internet stranice, pri cemu ce izmene i dopune biti obavezujuce za Telenor i
korisnike mesec dana od njihovog objavljivanja na Internet stranici.
Clan 3

Dalje jedna od zanimljivih stavki mi je u prevremenom raskidu ugovora:
Ukoliko pretplatnik raskine ili uzrokuje raskid pretplatnickog ugovora pre isteka perioda koji
je definisan prilikom kupovine telefona/ureaja, pretplatnik se obavezuje da Telenoru isplati
sve preostale mesecne pretplate od raskida pretplatnickog ugovora do isteka ugovorenog
obaveznog trajanja pretplatnickog odnosa za izabrani tarifni paket prema racunu koji ce mu
Telenor ispostaviti.

...
Pored navedenog, Telenor zadržava pravo da za slucaj iz prethodnog stava od pretplatnika
istovremeno potražuje i razliku izmeu beneficirane i pune cene kupljenog telefona/ureaja
po cenovniku važecem u trenutku prodaje telefona/ureaja, sa zakonskom zateznom
kamatom od dana njegove prodaje.

Znaci iako im platis sve racune do kraja to im nije dovoljno (kao sto bi bilo da nisi prevremeno raskinuo) nego jos mogu da ti traze i razliku za telefon, kakva glupost :mad:

U clanu 21 sam naleteo na zanimljiv detalj:
Telenor bez saglasnosti korisnika može izmeniti dodeljeni broj, uz obavezu da ga o tome
obavesti najkasnije 15 dana pre promene broja.
Sto u prevodu znaci, imao sam ovaj broj vec 6 godina (7mo cifreni) i sutradan se pojavi neki tatin sin koji hoce da ima bas ovakav broj, u dogovoru sa Telenorom mu se to omoguci, i meni izmene broj na neki levi? :trust:
Naravno oni nemaju odgovornost ako se to desi, sto su i naveli u Clanu 33 – Nepostojanje odgovornosti.

Dalje, Clan 22:
Korisnik je saglasan da ga Telenor informiše, nudi mu dodatne usluge i ucestvovanje u
Telenor marketinškim akcijama SMS-om ili na drugi nacin.
Jel probao neko da im naglasi prilikom potpisivanja ugovora da ne zeli da prima nikakve informacije? Sestru su stalno smarali o akcijama dok ih nije iznapusavala i rekla da je ne zovu, i od tad je ne zovu vise :)

Doduse u Clanu 24 opet pise da daju sebi sve za dozvolu sto se reklamiranja tice, tako da mogu i nakon raskida ugovora da smaraju, svasta :)
Takodje u ovom clanu ima i deo gde pise da mogu nekoj levoj osobi (uterivacu dugova) da daju sve podatke:
Prihvatanjem Opštih uslova, korisnik Telenoru daje pristanak da obrauje njegove licne
podatke u marketinške, istraživacke i druge svrhe radi unapreenja i modernizacije svojih
usluga, ukljucujuci i period nakon prestanka važenja ugovora korisnika i Telenora.
Prihvatanjem Opštih uslova, korisnik Telenoru daje saglasnost da obrauje njegove licne
podatke radi naplate potraživanja od njega, kao i da s licnim podacima korisnika upozna lice
kome je Telenor poverio naplatu potraživanja od njega.

Clan 29
Clan 29 – Izmena cenovnika
Telenor može da izmeni cene usluga i/ili druge komercijalne uslove, o cemu je dužan
unapred da obavesti korisnika tako što ce objaviti izmene na internet stranici www.telenor.rs.
Telenor takoe može promeniti tarifni paket koji je korisnik izabrao ukoliko on više nije u
njegovoj ponudi usled promene poslovne politike. U tom slucaju, Telenor je dužan da
obavesti korisnika o nameravanoj promeni na svojoj internet stranici, kao i da mu automatski
omoguci korišcenje najslicnijeg tarifnog paketa.
Ako se najavljenim izmenama u smislu prethodna dva stava ovog clana bitno menjaju uslovi
pod kojima je ugovor zakljucen na njegovu štetu, pretplatnik ima pravo da ugovor raskine.

Ovde su verovatno namerno izostavili da napisu da u tom slucaju ce opet korisnik snositi troskove raskida ugovora i placanja neplacenih rata, ili ce to mozda da poklone korisniku :d


Clan 38 - Trajno iskljucenje, ovo sto sam izvukao se desilo clanu "ArrowSat" u VIPu, i broj mu je vracen posto su dugovanja magicno ponistena, al eto cisto da navedem da ih Telenor zvanicno trazi, sto ne znaci da ce forsirati da ih dobije, ako mu je stalo da korisnik ostane u mrezi, kao sto je to slucaj sa "ArrowSat"-om bio :)
Telenor zadržava pravo da korisniku svojih usluga ciji je broj trajno iskljucen u skladu sa
zakonom i opštim uslovima omoguci da u roku od 60 dana od trajnog iskljucenja ponovno
korišcenje istog pretplatnickog broja pod uslovom da izmiri eventualna dugovanja.

Samo se pitam zasto nisam pre 2-3 godine potpisao ugovor i sad imao lepo zaokruzivanje po sekundi, samim tim mnogo vise efektivnih minuta u pretplati... Sestra je potpisala takav ugovor u Telenoru i sad ne mogu da ga izmene kao ovaj novi koji mogu sta god i kad god da izmene.
Pritom ovime ne zelim da kudim/pljujem Telenor, nego samo navodim kao primer. Cak sta Telenor mi je trenutno najprimamljiviji operater od svih jer koliko-toliko imam dobro iskustvo sto se odnosa sa korisnikom tice, i citajuci po internetu najmanji procenat ljudi ima problem sa njima, cini mi se da ih vise ima problem sa VIPom i MTSom. Naravno to je moje subjektivno misljenje, i opet naglasavam, mislim najvise na odnos sa korisnicima.

Za ostale stvari i nije bas najprimamljiviji, ali sta je tu je, nijedan operater nije cvecka i okreni/obrni svi su ista bagra.

Ukoliko neko naleti na ugovore od MTSa/VIPa neka ih okaci. Ili neka neko skenira svoj ako ga ne mrzi. Za VIP je pozeljno da ima dobar skener :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ziveo Ptiki, konacno :)

A sto je najgore mislio sam da iscitam sve ugovore pre nego sto se odlucim kod kog cu operatera, nisam ni znao da je (bila) takva situacija.
Procitacu oba malo kasnije pa izneti utiske, ili neka neko izvuce bitno ako bude imao vremena.
 
Poslednja izmena:
Ovo ide u sticky :)
Dobra ideja. :)
Ajd samo edituj moj prvi post i stavi linkove ka ugovorima sva tri operatera na pocetak posta da ljudi ne traze (mada nije ni ovako daleko :D ).

@stoske
Svaka mu cast, potrebno je vise ovakvih ljudi. Problem je sto je on od ranije poznat ljudima, pa im bas nije svejedno kad on krene da ih kritikuje javno. A da je pojedinac to uradio za jednog provajdera, proslo bi neopazeno :)
Kako god, dobro je sto sad svi mogu pre potpisivanja ugovora da se lepo informisu sta potpisuju. A ne prvo da prodju kroz sistem kao da su potpisali ugovor, a onda imaju mogucnost da ga procitaju, svasta :)
 
Telenor je imao Opste uslove na net-u jos pre godinu i po, dve... A bilo je moguce dobiti i odstampane u bilo kojoj poslovnici, bez obzira da li ce se i kakav ugovor potpisati... Nije dobio jedino ko nije trazio (online ili offline, nebitno).
Za Vip stvarno ne znam, a u mt:s-u je uvek bilo cudjenja tipa "svasta, ko jos to trazi/cita"

Btw. te promene broja od strane operatera vaze u slucajevima kad se menja nomenklatura, tj. npr. 6-ocifreni postaju 7-ocifreni, ili kad je broj dugo neaktivan (a nije pod ugovornom obavezom)
 
Odlicna tema , ne znam ko je Pitki ali svaka mu cast na gradjanskoj inicijativi da natera bezobirne mobilne operatare da se ponasaju civilizacijski (kao i sto moraju u EU ,odakel i dolaze 2 velika operatera) prema nama korisnicima.
 
Nije dobio jedino ko nije trazio (online ili offline, nebitno).
Pa eto procitaj iskustva coveka koji je otisao do svih operatera i trazio ugovor, niko nije hteo da mu da :)
Verovatno se nesto promenilo u zadnjih godinu ipo -dve, pa sve dok ih neko ne izproziva u javnosti nece da postave ugovore da budu javno dostupni.
Sada je to dostupno, zahvaljujuci Ptikiju :)
 
Stara priča .... sve se gura iza kulisa dok ih ne pritisneš ...
 
@dule0911 je u pravu, ugovor nisi mogao da vidis osim ako ne krenes u proceduru potpisivanja doticnog.

Ko zeli momka moze da prati na Twitteru https://twitter.com/#!/ptiki
 
Ovo 99.9% ljudi ne cita.
 
Ovo 99.9% ljudi ne cita.

Glavni razlog zasto nemam niti jednu kreditnu karticu domace banke je upravo citanje ugovora za iste. Isto tako imam samo postpaid ugovor sa MTS-om, jer nisam hteo da prihvatim obavezu od 24meseca za bilo kakav telefon, koji bi mi oni prodali po nerealno visokim cenama. Bez obzira sto sam korisnik vec 7 godina njihovog postpaid-a i bicu jos neko vreme, nemam nameru da uzimam taj ugovor na 24meseca.

,
necu da idem na te cia drustvene sajtove. ima li ga na nekom normalnom forumu ?

U prvoj poruci imas link do njegovog bloga: http://blog.pticek.com/
 
Ne znam gde bih okačio poruku pa sam rešio da to bude ovde.

Jedan slučaj iz Hrvatske. Nešto o ovome je bilo pisano i na ovom forumu.
Tamošnji operater Tele2 je pre nekog vremena reklamirao neograničenu tarifu. Neki čovek je zvao tehničku podršku. Posle nekoliko puta ponovljene rečenice od strane operatera da su telefoniranje i sms poruke neograničene tip se pozove na član ugovora koji reguliše fer korišćenje. Posle toga operater ipak priznaje da je neograničeno korišćenje = 5000 min + 3000 sms i da to piše u ugovoru.
Međutim tih 5000 min se u međuvremenu istopilo na 2000 min uz dodatno ograničenje koje se ogleda u restrikciji zvanja nekih pozivnih brojeva.
Šta reći osim da se sitna slova štampaju i u Hrvatskoj.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/navukli-ih-pa-neograniceno-smanjili-za-60-posto-tele2-od-korisnika-revolucionarno-napravio-telad-/628554.aspx
 
Vratice se Jugoslavija na socijalizam izgleda :D

5000 min... nije "neograniceno", ali kome treba vise zaista? 2000 vec.... mislim! To klinke ne mogu ni dve nedelje da izdrze ;)
 
Mislim da moze da se veze na ovu temu, posto je vec ionako sticky:

PROMENE CENA U POSTPEJDU

Obaveštenje, pa poskupljenje

Operateri moraju najmanje mesec dana ranije da obaveste korisnika o povećanju cena u postpejdu, a ukoliko pretplatnik nije zadovoljan može da raskine ugovor bez plaćanja penala

Ukoliko operater mobilne telefonije odluči da poveća cene usluga za postpejd korisnike (one koji su potpisali ugovor), o tome mora da ih obavesti najmanje mesec dana ranije, propisuje Zakon o elektronskim komunikacijama, a ukoliko pretplatnik nije zadovoljan time, ima prava na jednostrani raskid ugovora i to bez plaćanja penala, odnosno preostalih pretplata.

To su za „Potrošač” potvrdila sva tri operatera mobilne telefonije. U „Telekomu” su rekli da imaju prava da promene svoje cene u skladu sa Zakonom o elektronskim komunikacijama i Opštim uslovima za pružanje usluga.

– Ali, kompanija je dužna da 30 dana pre izmene cena obavesti o tome korisnike, a korisnik može da raskine ugovor bez plaćanja preostalih obaveza iz ugovora, na primer, preostalih pretplata, zbog menjanja bitnih elemenata ugovora – naveli su u „Telekomu”, dok su sličan odgovor dali i u „Telenoru”.

– Promena cene se smatra bitnom promenom ugovora, a po zakonu ako je ta promena na štetu korisnika, korisniku se mora dati rok od 30 dana pre promene uz naznaku da imaju pravo na jednostrani raskid ugovora bez plaćanja penala – objasnili su u „Telenoru”.

U „Vipu” kažu da operateri zadržavaju pravo da promene cene usluga i u slučaju kada je pretplatnički odnos već zasnovan, i dužni su da o nameravanim promenama obaveste pretplatnika.

– U skladu sa Zakonom o elektronskim komunikacijama (član 107), operater je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i o pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika. Ova odredba je realizovana kroz član 9. Opštih uslova ugovora o pretplatničkom i korisničkom odnosu „Vipa” koje naši korisnici potpisuju prilikom zasnivanja pretplatničkog odnosa – rekli su u „Vipu”.

da li ovo znaci da ja mogu da uzmem SGS3 i da oni promene cene, ja mogu da im kazem - hvala za telefon?!? :p
 
Tacno, a druga je stvar sto se to nece nikada desiti da promene cene :)
 
Poslednja izmena:
Tacno, a druga je stvar sto se to nece nikada desiti da promene cene :)

Mudro je to sastavljeno. Promenice uslove (min, sec, sms, GB, sta god), ali cenu nece promeniti. Ovo je samo marketinska patka kako bi se stvorila slika o "postenim" provajderima.
 
Koliko vidim u zakonu ne stoji da ne moze da se menja cena, ali ne moze sadrzaj paketa :D
 
Da zivne tema i da ne bude nedoumica,tj nema tu zakona,mi potpisujemo ugovor koji nam je ponudjen,pristali smo na te uslove i to je iznad zakona.

Mogu da se menjaju cene i sadrzaji paketa,konkretno mislim na Telenor - Opsti uslovi - clan 29.

Izy,sa zakasnjenjem,ne mozes zadrzati telefon,mozes raskinuti ugovor samo ako vratis fon u stanju kako si ga i primio...
 
Poslednja izmena:
Da li si svestan sta si rekao?:)

Znas na sta sam mislio,nemo` sad da cepidlacimo... :)

Ako u opstim uslovima pise da npr Telenor moze da menja cene i ti si potpisao ugovor,onda nema sta da se bunimo zar ne?

Magic,ne znam za to kako ide ako si kesirao nesto za fon,provericu, i mene zanima...
 
Poslednja izmena:
L I N K


Mobilni operateri mogu da menjaju cene paketa!


Država odlučila da "Telekom", "Telenor" i "VIP" mogu da izmene tarife iako je korisnik već potpisao ugovor. Operater je dužan da o tome obavesti korisnika najmanje mesec dana ranije


I pored velikog broja pritužbi korisnika na potez “Telenora“, koji je nedavno samovoljno menjao pakete, nadležni su odlučili da operateri koji ovako postupaju ne krše zakon.

Kako navodi “Potrošač”, na sastanku predstavnika Ministarstva trgovine i telekomunikacija i sva tri mobilna operatera, čiji je povod bio upravo slučaj “Telenor”, odlučeno je da ovaj, kao i svaki drugi operater može, ukoliko je to ugovorom predvideo, da izmeni i cene i tarifne pakete koji je korisnik već izabrao.

Korisniku se ostavlja mogućnost da u takvoj situaciji raskine ugovor, ali samo ako su bitno izmenjeni uslovi pod kojima je on zaključen.

Postavlja se pitanje šta uopšte operateri, a šta korisnici podrazumevaju pod bitnim izmenama ugovora. Za pravnike dileme nema – cena jeste bitan elemenat ugovora i, ukoliko se ona promeni, druga strana, odnosno korisnik ima prava da taj ugovor i raskine. To im, kako kažu, garantuje Zakon o obligacionim odnosima.

Da li i druga dva operatera, “Telekom” i “VIP”, nameravaju da nastave praksu “Telenora” i šta oni podrazumevaju pod bitnim elementom ugovora?

- U ovom momentu ne planiramo povećanje cena naših postpejd paketa. Bitne izmene uslova su promene ugovora kojima se značajno menjaju obaveze korisnika prema operateru. U skladu sa Zakonom o elektronskim komunikacijama, u slučaju izmene ili dopune opštih uslova, naše pretplatnike obaveštavamo najmanje mesec dana unapred na pogodan način o ovoj nameri. Pretplatnik ima pravo da po prijemu ovog obaveštenja raskine pretplatnički odnos bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je pretplatnički odnos zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa usluga) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima - rekli su u “VIP”-u, dok iz “Telenora” poručuju da ne planiraju poskupljenje postpejd paketa u okviru postojeće ponude.

Što se tiče “Telekoma”, oni kažu da od formiranja aktuelne postpejd ponude u svojoj mobilnoj telefoniji nisu menjali cenu paketa, kao ni količinu besplatnog saobraćaja koja je na raspolaganju korisnicima.

U Ministarstvu trgovine kažu da je operater dužan da o uslovima ugovora i cenama, kao i svim njihovim izmenama unapred obavesti pretplatnike i da ih dostavi Republičkoj agenciji za elektronske komunikacije.

- Operater je dužan da pretplatnike najmanje mesec dana ranije obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao o pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen. Pretplatnik ima pravo da po prijemu obaveštenja raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen i na način koji nije na korist pretplatnika – zaključuju u Ministarstvu trgovine i telekomunikacija.

(Telegraf.rs / Izvor: Potrošač)

L I N K

 
Дуго овде није радила мотка...
 
Magic,ne znam za to kako ide ako si kesirao nesto za fon,provericu, i mene zanima...

Odgovor iz udruženja potrošača:

Poštovani,

baš zato što oni "smatraju" trebalo bi neka viša instanca nadležna za telekomunikacije da da mišljenje, a to je upravo RATEL.
Što se tiče povraćaja novca, vraća se iznos sa fiskalnog računa.

Srdačan pozdrav,

Još uvek čekam odgovor RATELa, prošlo je više od mesec dana....

A što se tiče septimusovog posta, tj. citat, draga nam država još jednom pokazuje da ne samo da nije dovoljno što nas ona pljačka na svakom koraku i na svaki način, već dozvoljava da to radi kako se kome digne patka ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno