Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Koji je ovlascen servis za Microsoft Lumia telefone?
 
PINSOFT ;)
 
meni na lumia 550 stiglo da su uvoznici....
 
Pročitao sam na XDA forumu, ne znam koliko ima istine u tome, ali ukoliko je ovo tako najbolje je kupiti telefon u inostranstvu. Prvenstveno za ljude koji vole da instaliraju neki drugi softver od zvaničnog.
European laws state that if your phone is defective and you want to use the warranty, the OEM has to prove the malfunction was caused by your modifications. In most cases, unlocking the bootloader won't void your warranty.
LINK post #7

P.S.
Nije baš vezano za ovu temu, ali mi se činilo najbližim.
 
Poslednja izmena:
Lepo je to ali šta ako se pokvari, treba preko da se nosi/šalje...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Naravno, sve ima plus i minus :)
Ali ako se pokvari sa već instaliranim npr. cyanogenmod rom-om, postoji nekakva šansa da se popravi. Kod nas te šanse verovatno uopšte i nema.
 
Drugari, ima li neko svezija iskustva u vezi sa mt:s-om? Telefon je kupljen sa KP-a uz vazecu, tj. potpisanu garanciju bez podataka o vlasniku, sa zalepljenim IMEI sa kutije. Zeza me ekran pa ne znam da li bi to prihvatili? Bio bih zahvalan i ako neko zna koliko vazi garancija na telefone. Nemam kod sebe garantni list a nestrpljiv sam da saznam. Telefon je kupljen u avgustu 2015.
 
Moram opet da ozivim temu u nadi da ce neko odgovoriti. Pitao sam Comtrade i rekli su da im donesem telefon samo sa ispravnim garantnim listom. Medjutim, ako ne budu mogli da poprave telefon i ako bude trebalo da se zameni drugim, da li cu moci da taj telefon preuzmem?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
NIje ovo tacno. Ti u servis nosis sa garantnim listom/fiskalnim. Ako nosis sa garantnim listom, mozes preuzeti popravljen, ali mozes i nepopravljen preuzeti.
Ko ima fiskalni, duzni su i zamenu njemu da daju. Nekoliko puta je to bolje opisano i potkrepljeno od advokata i u temi i po netu, a ne na Blicu ili sl. ;)

Servis doduse nece sigurno dati novi telefon, oni nisu prodavac. Mozda su slucajno i servis i uvoznik ista firma, pa ce oni u sustini dati, ali nije to njihova obaveza. Oni daju prodavcu, a on krajnjem kupcu. Bitno je ko ima fiskalni. I zato je bitno da se uzima fiskalni i cuva.

E, sad, sto se stalno nadju tragovi vode... pa nama garancije ne znace nesto, to je drugo :) Zato sam za telefone ja vec koju godinu za "samo EU primerci, sa njihovom garancijom".
 
Uzmite sa rezervom ovo iznad jer zvanična informacija je da samo vlasnik ugovora bez ikakvih problema i začkoljica može reklamirati mobilni telefon u garanciji i eventualno dobiti nov mobilni telefon usled kvara.
Bez vlasnika ugovora ovo je jedino moguće uz ovlašćenje overeno u sudu.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
TO pricaju operateri, tj. salterski IQ12ovci.
U praksi jeste tako, prave svakakve smicalice i smaraju, ali ni VIP vise ne pravi ugovor po kome je on vlasnik, pa ga iznajmljuje, vec ga i on prodaje, "po subvencionisanoj ceni".
 
Sigurno je bolje da ljudi znaju da postoji problem oko toga i da pre kupovine telefona uzmu ovlašćenje a ako nema ovlašćenja da barem ne plaćaju telefon skuplje nego bez garancije.

To pričaju i na šalteru i na korisničkom servisu i na Twitter nalogu, gde ti misliš da možeš da dobiješ precizniju informaciju?
Valjda mi je to pouzdano za razliku od te tvoje priče.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Za praksu jesi u pravu, da oni cimaju korisnika koliko mogu, ako nije vlasnik (zasto, ne znam... ne ide im u prilog!).
Ali zakon kaze drugacije - telefon je prodat, fiskalni postoji. Nebitno je na cije ime. Imas u ovoj temi, imas u temi o ZoZPu isto, i clankove ozbiljne u novinama koje kazu tako.
 
Zakon o zaštiti potrošača važi samo za fizička lica, ne važi za telefone kupljene preko firme. A i takvih je sigurno po oglasima.
 
Tacno ^^
 
Sigurno je bolje da ljudi znaju da postoji problem oko toga i da pre kupovine telefona uzmu ovlašćenje a ako nema ovlašćenja da barem ne plaćaju telefon skuplje nego bez garancije.

To pričaju i na šalteru i na korisničkom servisu i na Twitter nalogu, gde ti misliš da možeš da dobiješ precizniju informaciju?
Valjda mi je to pouzdano za razliku od te tvoje priče.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Taj telefon "bez garancije" sam servisirao skoro (zamenjena ploca). Imao sam fiskalni, bez ovlascenja. Tako da, nije u redu da siris dezinformacije. Ako si se ti zeznuo pa kupio bez zvanicne garancije, nemoj dovoditi druge u zabludu da garancija ne vredi.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ja ne sirim dezinformacije vec samo zvanicne odgovore koje sam dobio na twitter nalogu.
garancija.jpg
Ne znam kakve veze ima moj telefon sa tim infromacijama? Mozes li da mi se skines sa one stvari?
 
Za praksu jesi u pravu, da oni cimaju korisnika koliko mogu, ako nije vlasnik (zasto, ne znam... ne ide im u prilog!).
Ali zakon kaze drugacije - telefon je prodat, fiskalni postoji. Nebitno je na cije ime. Imas u ovoj temi, imas u temi o ZoZPu isto, i clankove ozbiljne u novinama koje kazu tako.

Slazem se sa tobom ali valjda je lakse biti unapred upoznat sa problematikom nego angazovati advokata i tuzakati se sa njima.
 
Zakon o zaštiti potrošača važi samo za fizička lica, ne važi za telefone kupljene preko firme. A i takvih je sigurno po oglasima.

U slucaju da je telefon kupljen preko firme potrebno je ovlascenje na memorandumu firme sa pecatom i potpisom odgovornog lica.

PS Moze moderator ovo da spoji u jedno poruku, izvinjavam se.
 
Naravno, najprostije jeste da imas ovlascenje, i da ne gubis vreme.

Ali, dovoljno je da im kazes "Jel' treba opet da se gubi vreme sa inspekcijom i dokazivanjem da krsite osnove ZoZP ili mozemo da kulturno resimo kako treba biti?". U MTSu ovo cak ide najlakse (MRZI ih da se smaraju oko toga), u VIPu pozoves samo sefa poslovnice. U Telenoru - ufff :)

A ako je preko firme kupljen (tj. firma je kupila), tu vam ne znaci fiskalni, posto nije uopste prodat fizickom licu.
 
Sve smo se složili i razumeli :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ja imam jedno pitanje,nisam to pohvatao iz teme. Uzeo sam telefon na oglasima,od coveka koji ga je kupio od vlasnika ugovora novog,tj cim je ovaj preuzeo telefon. O MTSu se radi. Imam overen garantni list,bez fiskalnog. Kakva bi tu bila situacija sa garancijom,ako ne daj Boze zatreba? I sto se tice popravke,i preuzimanja novog uredjaja ako ne moze da se popravi stari.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne znam o čemu se piše u ovoj temi nego o tome.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ja imam jedno pitanje,nisam to pohvatao iz teme. Uzeo sam telefon na oglasima,od coveka koji ga je kupio od vlasnika ugovora novog,tj cim je ovaj preuzeo telefon. O MTSu se radi. Imam overen garantni list,bez fiskalnog. Kakva bi tu bila situacija sa garancijom,ako ne daj Boze zatreba? I sto se tice popravke,i preuzimanja novog uredjaja ako ne moze da se popravi stari.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pazi drugar je servisirao vise puta Sony u komtrejdu,a koliko sam video mts uglavnom daje njihove garancije. Cak nije imao ni fisklani. Zadnji put su mu dali nov telefon bez cimanja. Naravno nije on vlasnik ugovora, nije ga niko ni pitao za to. Meni kad sam nosio lg u Mesc trazili su fiskalni racun, i servisirali (zamenili plocu).

Mada ne vidim cemu sve ovo pisem kad moje iskustvo nista ne vredi jer nemam prepisku na twitter-u u vidu skrinsota :D
 
Ja sam nosio Note 4 sa garancijom i fiskalnim u zvanicni Samsungov servis u Novom Sadu u ulici Ise Bajica. Telefon sam kupio preko oglasa i ne znam da li je bio na firmu ili fizicko lice. Ljudi su samo pogledali garanciju, uzeli telefon i popravili ga za 3 dana, ja ga preuzeo bez po reci.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno