Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Ako je za zensko onda kupi nesto da sljasti ili da je u trendu i/ili da je skupo.. Znaci dzaba XperiaZ1 kada nije "u trendu". Sa Samsungom S3mini/S4mini i zenom ne mozes da pogresis :)
Ne, ne, nisam pitao koji mob da kupim, več gde da kupim SGS3 jer je poklon (koji bi lepo išao sa garancijom), znam da želim taj model, a kupujem ga ženskoj osobi za 79. rođendan, kao prvi Android telefon. Ne bih uzimao nešto šljašteće i u trendu! :D

Pre par meseci sam na moju kućnu adresu dobio poštom obaveštenje "da mi je nakon utvrđenog kvara odobrena zamena uređaja"
To nije ništa čudno jer je postojala uredna garancija koja je kod Vipa zavedena na tvoje ime (Vip je vladnik tableta do okončanja ugovora). Znam da je je Vip pravio problem oko preuzimanja ako nije vlasnik sa LK, a videli smo i u ovoj temi da Telenor nije hteo da izda novi aparat novom vlasniku iako se servis složio.

No, nisam sve to pitao. Kada sam kupovao TV preko mađara (a uzeo sam dva ove god), sve je bilo vrlo jasno, čitao sam temu ovde na forumu, pozvao nasumice lika koji je bio ljubazan, sve mi je jasno objasnio oko garancije, bez "slušaj b'ate, to se ne kvari, š'a će ti garancija" ;), doneo novu kutiju, raspakovao... Naravno, sad vidim da je i to mogao da bude refurbished TV. Uz njega nisam dobio ni mađarsku garanciju, ni fiskalni (za fiskalni jasno -- na istom je više uređaja). Zvao me taj čovek posle mesec dana da pita kako radi i rekao da je on i dalje tu ako bilo šta treba (daje zamenski TV u slučaju kvara i on nosi u Mađarsku, bar na rečima, ostavio kopiju LK).

Ovi koje sam zvao oko SGS3 preko oglasa, svi drže istu cenu od 285€ za SGS3, svi su SIM free, neotpakovani, prvo otvaranje kod kupca, donose. Kad pitam za zemlju porekla: "komplikovano je to, ima sa raznih strana", kad pitam za garanciju, već sam napisao šta kažu. Kakva je to "garancija samo za SW" koja se doplati 15€? Ili "pisana na 30 dana a 'važi' godinu"? Septimus, znam da je najbolje od uvoznika ili operatera, ali SGS3 više ne postoji nov kod operatera, a kod dilera koji rade sa uvoznikom je 59.000din, što je dvostruko više.

Sada fejk kutuje, refurbished, kradeno... sve mi se mota po glavi. :sceptic:
 
Razumem te o čemu razmišljaš... :)
Ne bih da nešto pametujem, ali npr S4mini košta oko 270-280eur od operatera, a slični su telefoni? Možda malčice manje glavobolje...
 
Ne bih da nešto pametujem, ali npr S4mini košta oko 270-280eur od operatera, a slični su telefoni? Možda malčice manje glavobolje...
Hvala, ali osoba kojoj kupujem zapravo koristi pripejd jer telefonira jako, jako malo a SMS skoro da ne šalje, sada će preći na MixNetS paket s kojim ne može ni jedan telefon. Moram da kupim preko oglasa. ;) Hvala na predlogu, svakako! Priznajem da mi SGS4 Mini uopšte nije pao na pamet! Na oglasima je 260€ nov. Hteo sam fon koji radi bez bagova i koji je "proveren", a SGS3 to jeste, o SGS4 Mini ne znam ništa, sem što sam sada video specks. ;)

Samo da proverim, slovima: sedamdeset deveti rođendan?
Yup, moja tetka. Želi da bude u toku! :D Neće više dumbphone. Snalazi se ona dobro, njoj će to više da bude kao mini tablet za apps, surf i GPS navigacija kada vozi van BG/SRB. :) 79. god nije kraj života, argh! Moj otac ima 73 i ide 3x nedeljno u fancy gym da vežba i gleda klinke. :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Jel stvarno moguce ovo? :trust:

Jeste moguce. Jedan je prodavao originalne kutije samo! Barem je imao takav oglas na KP.

Owim, evo sta je meni jedan odgovorio na pitanja: kolika je garancija, na sta i ko daje.
Godinu dana softver i 6meseci hardver.
Moja garancija, popravka se vrsi preko u servisu koji mi salje telefone.
I sklapanje i popravka se vrsi u komorama a ne kao u Srbiji na obicnom stolu.

U obzir dolaze i telefoni domacih operatera ako imate u ponudi.
Te telefone sto vi zelite to ja nemam... Ti telefoni su druge ili trece klase zato ni neradim sa njima i zato sto imaju garanciju samo na softver.
Dok ja dajem i na hardver.
 
Žešći bilde taj što ti to rekao.
 
Standardna priča ljudi koji prodaju telefone "nabavljene" ko zna kako i odakle...
 
Interesantno mi je za primetiti da se informacije o tome odakle donose te telefone, kako ih prodaju legalno kao elektronske uredjaje za koje 'država' nalaže da moraju imati 2 godine garancije, a imaju proizvoljne garancije, sa i bez doplate, i ostalo što prati takve prodavce, krije poput informacija o budućim promocijama operatora. U suštini interes je interes i jako dobro znaju da ga zaštite svi oni koji od toga imaju korist.

Jednom prilikom sam u jednoj od onih radnjica u Balkanskoj, koje inače prodaju "isključivo nove telefone", pred kraj radnog vremena naleteo na dvojcu likova ("uvoznik" vs. "distributer") kako drže otvorenu crnu ogromnu kesu punu novih Galaxy S 3, tada premium modela. Imali su uredno fabričku foliju preko ekrana, sa baterijama u poseboj kesi, i sve je "orginal". Prilično su se cimnuli i pitali me ko mi je otvorio, iako su vrata bila otključana.

Moj zaključak nakon svih ovih godina u Srbistanu je da izaberete one koji vam za manje para vredjaju inteligenciju. Koliko god da mi se gade te nazovi radnje, i ti nazovi prodavci, ništa mi se manje ne gade ovlašćeni servisi nakon nošenja legalno kupljenog telefona, ah da, sa "urednim fiskalnim računom" (prim. Aut.).
 
^ Ducka, potpisujem sve što si rekao, ali šta je zapravo izbor?

a) Od operatera ili uvoznika za keš za cenu koja je veoma naduvana. Na forumu sam čitao koliko su njihovi ovlašćeni servisi BG Elektronik, Begram i ComTrade zezali korisnike raznih modela, pa čak i izmišljali da je "poliven vodom" i slično, kako se garancija, tj. popravka ne bi mogla obaviti. Na stranu što bi uređaj kod njih stajao i po mesec dana ili išao na popravku više od 3x.

b) U "radnji" koja daje njihovu "ortačku" garanciju ("na softver" i mikrofon, usmeno ili "fiskalni je garancija ali važi 6 meseci", doplata za 12).

c) Od nepoznatog (sumnjivog?) fizičkog lica za dobru cenu, gde kupcu ostaje samo mobilni prodavca i stisak ruke da će se ovaj javiti u slučaju problema ("servis u Mađarskoj, Slovačkoj, whatever").

Sutra ću izabrati opciju c), kao što sam već uradio sa dva TV-a.
 
Telenor : Koriscenje Garancije U Drugom Gradu (Ne U Gradu u Kom Je Kupljen)

Ovako, ja zivim u Kragujevcu. Kupio sam telefon preko KP, telefon ima 2 god garancije od strane Telenora, kupljen je u Svilajincu. Mene zanima da li cu u slucaju da crkne fon(daleko bilo) moci da koristim njihovu garanciju u KG-u ili cu morati da idem do Svilajinca? Ako neko ima odgovor na ovo pitanje bio bih mu zahvalan da ga napise :)
 
Ne znam za telenor,ali u MTS mora licno sa tobom da ode prvi vlasnik aparata,i reklamira ga. To se moze izvesti u bilo kojoj poslovnici
 
^ U MTS za reklamaciju aparata ne mora se ici kod njih, vec direkt u ovlasceni servis, naveden na garantnom listu. Kako tu ne pise ime vlasnika, moze bilo ko da odnese u servis. Verujem da slicno vazi za Telenor, moze i u poslovnicu ali i direktno u servis. U poslovnicu se zapravo ide ako pistoji problem sa servisom. Kod Vipa je druga prica, tu mora u Vip jer su oni vlasnici aparata dok traje ugovorna obaveza.

@skipe95: telefon mozes da odneses u bilo koji servis iz servisnog lanca navedenog u tvojoj garanciji. Ako je to drugi grad, MISLIM da mozes i ubl Telenor pa oni da proslede, ali u to nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
To vazi za sva tri operatera. S' tim da u VIP-u su dali da drugi predaju telefon, ali ne i da ga preuzmu bez ovlascenja (mora biti u sudu overeno). Za MTS znam isto da moze uz ovlascenje (overeno) da se predaje/preuzima.

Moze u drugom gradu, ja sam predao u Nisu, iako je fon iz Beograda. Ali Telenor mi je u BG-u trazio ovlascenje i za predaju i da dam sve podatke korisnika i jos gomilu gluposti (mada nisu rekli da mora overeno), sto nisam mogao da dobijem ocigledno, i onda sam zato predao u Nisu (i tamo bi trazili, ali manji grad, mnogo toga se progleda kroz prste)

I sto owim rece, prvo u servis probaj!
 
Samo sa garantnim listom ne može da ode. U servisu mora da prinese i fiskalni račun!
 
^ Fiskalni se podrazumeva za svaku reklamaciju bilo cega. Dakle, obavezno uz garantni list.
 
Da li u ugovorima prilikom kupovine mobilnih telefona postoje klauzule o neprenosivosti garancije. U zakonu o zaštiti potrošača stoji:

Član 48
Ugovorne odredbe za koje se pretpostavlja da su nepravične ugovorne odredbe ako se ne dokaže drugačije
10) ograničavanje prava potrošača da preproda robu ograničavanjem prenosivosti garancije koju je dao trgovac;

3. Garancija
Član 56
Davalac garancije i garantni list
3) neprenosivosti, u slučaju da su prava iz garancije neprenosiva, čime se ne utiče na pretpostavku iz člana 48. tačka 10) ovog zakona.

Koliko znam, osim u VIP-u, korisnik je vlasnik telefona, i samim tim bi trebalo da može da ga proda, pokloni, ili radi sa njim šta već želi...
 
^ Sasvim se slažem, iako sam na forumu čitao i druga iskustva, ali moguće da se i to promenilo.
 
Moj slucaj: Mobilni kupljen preko oglasa,garancija iz Telenora.
Mob se pokvario.Imam garanciju sa fiskalnim racunom i pecatom.
U Telenoru ne zele da ga prihvate na servis,kazu samo potpisnik ugovora moze da preda i podigne mobilni sa servisa.
Toliko o tome.
 
Nosi u ovl. servis.
 
Nosis direktno u servis, imas racun i garanciju. Ko to ima, to je dokaz o vlasnistvu. Ni telenor ne bi smeo da pravi pitanje, nije njuhova stvar. Oni pruzaju garanxiju za uredjaj, a ne za coveka.
 
sredinom decembra nosio sam u telenor telefon od druga na popravku, on bio na putu. prihvatili su telefon na servis, ali su mi rekli da mora on da podigne.
 
Ako se ostavlja u servisu sta traze od dokumenata za podizanje?
 
Kako koji servis. CT nije nista trazio osim njihovog radnog naloga.
 
Imam galaxy S3 na tudje ime sa vazecom garancijom i mislim da mi je crkla baterija o tome sam pisao na drugoj temi....kakva je situacija sa servisom i zamenom kod MTS-a s obzirom da sam u jednoj drugoj prodavnici na 2 nova srafa za laptop cekao mesec dana,u tom slucaju bih radije bateriju kupio sam:D
 
Jeli važi garancija na bateriju isto dugo kao i za sam uređaj?
 
Mislim da u slucajevima kada se baterija ne moze samostalno odstraniti, garancija traje kao i za uredjaj, 24 meseca.
 
Nazad
Vrh Dno