Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

@Ever86 Onog trenutka kada operater/prodavnica izda fiskalni račun za telefon, isključivo vlasništvo nad telefonom prelazi na kupca i operater/prodavnica nemaju ama baš nikakva prava u budućnosti nad tim telefonom, kamoli da ga blokiraju ili nešto slično. Svoja potraživanja mogu regulisati redovnim i zakonom definisanim putem a ni slučajno blokadama, oduzimanjem telefona i sl. Pritom dugovanja se regulišu isključivo sa kupcem telefona tj potpisnikom ugovora a ne trećim licima koja su taj telefon kupila od prvog vlasnika. To su besmislice.
Ja sam pre neku godinu kupio tel od lika koji je kupio telefon u G. radnji na rate i u jednom momentu im nije placao, kako sta nisam pitao.A posto mi je crkao telefon Samsung naravno hteli su da zadrze isplatu tj nov telefon dok se ne plati dugovanje. E sad dal imaju prava ne znam znam da je dovoljno bilo stresno sto su me zavlacili 29.5 dana za izdavanje papira da tel nije ispravan da bih dobio novac nazad... Ja sam uz dosta natezanja dobio nazad pare a ne znam dal se isplati kidati zivce za neku sitnu ustedu...
Ja sam davno 2 puta popravljao HTC na tudje ime kod operatera i nisam imao problema.
 
Jedno kratko pitanje.
Ako kupim telefon u radnji legalno, u pitanju je samsung, a garatni list je na roaming elek da li mogu da ga za servisiranje i npr zamenu baterije šaljem u pro mobi?
 
Da li ja kao lice na koga ne glasi telenor ug mogu ostvariti garanciju u telenor poslivnici na osnobu fiskalnog racuna prodavnice Telenor partnera?
Izvinite sto pitam ovakve stvari, ali mi nije jasno na koji nacin je ostvariva gar. meni u NS sano na osnovu fiskalnog racuna iz radnje Telenor partnera iz nekog drugog grada.
 
Bar jedno 50x je odgovoreno na isto pitanje u ovoj temi. Možeš ostvariti, ali ako mora da se menja uređaj mora da ide potpisnik ugovora ili ti da imaš punomoć od istog. I ako crkne telefon nikad ne nosiš u poslovnicu nego direkt u ovlašćeni servis kako bi ubrzao proceduru/izbacio posrednika.
 
Samo da proverim da li se nesto menjalo u zadnjih godinu dana mozda.
Interesantan mi je telefon sa MTS garancijom, odnosnom onim ugovorom i mislim CT garancijom. I dalje je prica ako mora popravka to je dovoljno, ako je potrebna zamena mora vlasnik ugovora?
 
Kupio bih telefon na KP, telefon je kupljen u MTSu uz koji mi prodavac kaže da ne izdaju fiskalni samo mi daje ugovor, e sad da li je garancija ostvariva samo uz ugovor?
 
Da, tačno je to da Mts ne daje fiskalni. Što se tiče ostvarivanja garancije uz ugovor, a da nisi nosilac ugovora, na to pitanje će ti neko drugi koji je je imao iskustva u tom smislu odgovoriti.
Ja ću ti samo upozoriti da je u odavno u opticaju veliki broj lažnih/fasilfikovanih garancija iz Mts-a( imao sam to iskustvo sa lažnom garancijom). Gledaj da ta garancija ne bude rukom ispisana, već odštampana.
 
Jel neko nosio skoro telefon na reklamaciju u Mobis-u? Da li mora vlasnik yettel ugovora biti tu ili mogu samo ja?
 
Nazad
Vrh Dno