Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Ne znam zasto bi proveravali kad unosenje sifre za otkljucavanje ne utice uopste na funkcionalnost telefona.

Zato što, recimo, nisu dobrotvorna ustanova, i treba da ti naplate popravku.

Legalni i zvanični update nije isto što i unlock telefona.

Za unlockom se bitno menjaju funkcije telefona, a posebno kod onih koji su brendirani na Telenor, i gde piše da rade samo sa Telenor karticom.

"Izvinite, vi ste gurnuli neadekvatnu karticu, i ona je spalila telefon!" I oni su završili.

Da su želeli da telefon radi sa svim karticama, ne bi ga prvo zaključavali pre puštanja u prodaju.
 
To moze telenor da kaze ali ne i servis, jer oni i ne znaju da li je telefon bio zakljucan ili ne.
 
Ma jok, Telenor telefon uopšte nije bio zaključan na telenor mrežu.

Uostalom, za neke telefone sam uvoznik zaključava telefone, u svom servisu.

Zato, kada te bude poslušao za
Dakle, slobodno otkljucavaj.
i recimo, oni ga odbiju , i kažu da mora da popravku plati, da li ćeš mu je ti platiti?
 
'ocu. :)

Evo primer iz vipa. Poslao preko vipa otkljucan telefon na servis. Dobio drugi telefon koji je zakljucan a ja uopste nisam bio njihov korisnik, pa sam prodao telefon jer je otkljucavanje bilo oko 30e.
Trebao sam se zaliti sto su mi uvalili zakljucan? :)

Ili primer iz telenora. Trazio da mi posalju sifru za otkljucavanje jer je istekao ugovor za taj telefon. Poslali su je za 6 meseci!

Primer iz mts-a. Trazio da mi posalju sifru za otkljucavanje jer telefon nije vezan za ugovor a zakljucan za njihovu mrezu. Poslali za 5 min.
 
Poslednja izmena:
JA ne znam šta tebi nije jasno. I ja sam ti naveo slučaj da "je prošlo". Ali da tu više ima više uticaja sreća.

U telenoru traže da bude vlasnik prisutan, onaj ko je od njih kupio telefon.

Otključavanje telefona ukida garanciju, i rizikuješ da te provale.

Sve posle ove rečenice ide na rizik vlasnika/kupca.
 
Ako je otkljucan kodom, nema promena. Uvek mozete da kazete da je tako dosao. Sa kablom je vec druga prica.
 
Rečeno mi je u Telenoru, preko call centra, da ne prihvataju otključane telefone. Tako da sam odustao od kupovine, jer je to... koliko god procenata uspešnosti... lutrija. I bezveze mi je da kupim takav telefon.
 
Mozes da naletis na isti taj telefon iz telenora koji nije zakljucan ili koji je vlasnik otkljucao da lakse proda, ne mozes znati, kao ni ovi iz telenora/servisa.
 
Uvek mozete da kazete da je tako dosao.
:) :) ... i onda je mrmot .... :) :)

Rečeno mi je u Telenoru, preko call centra, da ne prihvataju otključane telefone.

Bre, već rečeno, sve ti rizik i sreća. Normalno je da neće, a normalno je da i ti nećeš da kažeš.

Ako je on ugašen, i moraju da ga flešuju da bi ga upalili, onda nema šanse da provale. Ali će se vratiti i lock.

Pa sad ... sve je lutrija kod nas, i potpuno čiste situacije ... forum prepun takvih ...
 
Procitah temu u nadi da cu naci odgovor ali tek sad mi nista nije jasno. Moze li neko ko je provereno da potvrdi da li se dekodiranjem otkljucavanjem telefona bez otvaranja istog gubi garancija kod telenora i vipa. Znam za Madjarsku tamo je drug kupio Samsung galaxy s2 sa mreze otkljucao i koristio mts karticu kad je imao neki problem bez problema su mu odradili servis i ako je bio dekodiran kod nas. Da li moze zvanicno kod nekog operatera da se proveri ili direktno u ovlastenom servisu za Samsung telefone. Da li ima u Novom Sadu neki ovlasteni servis mobilnih telefona Samsung
 
Kod nas će da ti skinu garanciju i ako telefon samo popreko pogledaš, ili ako je stojao na promaji ...

Zato kad nsiš, ćutiš, ne pričaš ništa, i to je to ...
 
Upravo tako. Dekodiranjem se naravno gubi garancija. Mozes ocekivati da ce u slucaju kvara servis da se uhvati za bilo koji razlog da ti ukine garanciju jer na domacem trzistu ne postoje efikasni mehanizmi za zastitu potrosaca. Operater je tu nemocan, jer je takva poslovna praksa svuda u srbiji i raskidom ugovora sa jednim servisom imao bi istu situaciju sa drugim.
 
Pozdrav,
Kupio sam teledon od nekog lika. On ga je uzeo preko telenora. Dobio sam sve od oprme, kutiji itd. Nisam dobio kopiju ugovora kao ni fiskalni racun. Dobio sam samo onu malu knjizicu kao garantnu knjizicu ili kako se vec zove i ona je overene i potpisana ali nema datuma kupovina. I nema zalepoljenog imei broja na njoj, jer nisu ni odlepljeni sa onog papira koji je u kutiji.
Da li ja imam garanciju na taj telefon ili sam navucen?
Pozdrav
 
Pa el taj lik iz istog grada? Ionako on i mora da odnese telefon, ne ti.

Ili ako je servis u gradu, probaj direkt u servis bez fiskalnog, njih ne interesuje vlasnik.
 
Iz Beograda smo.
Kad sam poslao email ovlascenom servicu kazali su kao mora ili garantni list, kopija prve strane ugovora ili fiskalni racun.
Sad je fora sto meni nepise datum kupovine na tom garantnom listu
 
Ima telenorov pecat i potpis i nista vise. 4napalnice postoje, jedna je zalepljena na kutiji, 2 su ostale na onom papiricu a jedna ide na ugovor.
Kad sam bio u telenorovoj poslovnici kazali mi kao nadji broj na koji je kupljen telefon pa onda dodji i reci cemo ti kad je kupljen.
Telefon jos uvek radi ali sta ga znas
 
ja sam bio u potpuno istoj situaciji kao i ti, i kada mi je bagovao ekran, prihvatili su mi garanciju preko serijskog broja, a za broj telefona na koji je uzet tel uneli neki bzv...znaci ako su raspolozeni, izaci ce ti u susret, a ako su ustali na levu nogu onda ce ti samo reci "A gde je pecat?" xaxaxa
 
Poslednja izmena:
ja sam bio u potpuno istoj situaciji kao i ti, i kada mi je bagovao ekran, prihvatili su mi garanciju preko serijskog broja, a za broj telefona na koji je uzet tel uneli neki bzv...znaci ako su raspolozeni, izaci ce ti u susret, a ako su ustali na levu nogu onda ce ti samo reci "A gde je pecat?" xaxaxa
Ti si telefon nosio u poslovnicu ili u servis?
 
u poslovnicu, nemam servis u gradu, pa je telefon posle iz poslovnice poslat u servis...

pojavljivali mi se neki artefakti duz ekrana jednom dnevno, cim zakljucam, pa otkljucam tel sve je normalno, ja slikam, odstampam ogromnu sliku u fotografskoj radnji i odnesem u poslovnicu, onaj lik gleda i tek ce "pa ovo skrinsejver" a ja mislim da mi je pocela para da izlece iz usiju, samo sto ga nisam zatego preko onog pulta...i corav bi vido da je neki problem jer ide od vrha do dna, preko taskbara i ikonica, a ne samo u pozadini...i posle dosla neka devojka i resetovala na fabricka podesavanja, medjutim sutradan opet problem i odem opet u poslovnicu i kazem "ja doso, saljite ovo na servis dok vas sve ne dignem u vazduh!" msm ne bas tim recima, ali to je bila poenta :D
 
Poslednja izmena:
Meni telefon radi, nemam nikakvih problema sa njim, nego sta ga znas mozda sutra crkne. Znaci i ti si imao samo overen garantni list bez imei broja i datuma kupovine?
 
msm da je bio imei na garantnom listu, 99% sam siguran, ne mogu sad da nadjem kutiju i garantni list da proverim :/
 
Dobro. Videcu kad dodjem kuci da odem do servisa i da pitam sta i kako
 
Gde je sigurnije uzeti telefon vezano za garanciju. Da li od "nekog lika" preko oglasa sve sa garancijom i fiskalnim racunom ili u nekoj tamo radnji. Ovi od operatera su zvanicni i legalni telefoni, e sad gde popravljaju telefone u önim" radnjama? Da li ih sami popravljaju. Cene su slicne.
 
Uzems iz oglasa neki koji je kupljen kod operatera. Trebas da dobijes fiskalni racun, garantni list overen na kojem je zalepljen imei borj i datum kupovine i zaheftan fiskalni racun. Cak sam i video oglase gde ides sa likom u poslovnicu i on uzme tel i kad izadjete ti njemu kes on tebi tel i cao zdravo. Njih bar znas da popravljaju u ovlascenim radnjama.
U onim policarskim radnjama je garancija 6-12meseci i najverovatnije oni rade popravke kod njih u radnjama
 
Poslednja izmena:
Sta smo zakljucili za telefone preko oglasa - nositi pravo u servis ili moze u poslovnicu? Ili to opet zavisi koji operater je u pitanju?
 
Da ja nešto priupitam. Uzeo u mts-u alcatel 997 dobio uredno pečatiranu garanciju sa zalepljenim imei brojem i još jednu u kutiji medjutim nisam dobio fixalni račun.
U ugovoru piše da je uzet telefon i da je cena telefona 1 din i stoji i u ugovoru IMEI broj.
Ako se danas sutra odlučim na prodaju telefona hoće li kupac moći da ostvari garanciju ukoliko se nešto desi?
 
Trebao si da dobiješ i taj fiskalni na 1 din.
Garanciju on najverovatnije neće moći da ostvari ali ćeš moći ti pošto se ugovor vodi na tebe.
 
Nazad
Vrh Dno