Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Ja sam u julu uzeo od jednog lika sgs2 sa telenora, dao mi je garanciju, a fiskalni sam slikao telefonom, posto oni ionako izblede pre ili kasnije. Na njemu 2 telefona po dinar:)
 
Ja sam uzeo tel. od lika sa overenom garancijom Telenora ali bez ikakvog fiskalnog. Posto je Samsung u pitanju jel zna neko ko im je ovlasceni servis, jel Bg elektronik? Ne treba mi servis hvala bogu ali cisto da znam zlu ne trebalo.
 
Ja sam uzeo tel. od lika sa overenom garancijom Telenora ali bez ikakvog fiskalnog. Posto je Samsung u pitanju jel zna neko ko im je ovlasceni servis, jel Bg elektronik? Ne treba mi servis hvala bogu ali cisto da znam zlu ne trebalo.

Bio je Bg Electronic kod Bogoslovije, valjda je i dalje. Ps Kod njih praktikuju ili fiskalni ili ugovor uz overenu garanciju. Bar su meni trazili "dokaz o kupovini".
 
Kao sto su neki vec napisali, fiskalni ti nije preko potreban (bar nije za Nokiu)

Ja sam skoro reklamirao svoju staru Nokiu E72, kupio sam je preko bencha od lika koji je dobio od firme uz telenor paket. Znaci, nije ni postojao nikad fiskalni, nema datuma garancije na garantnom listu, samo IMEI nalepnica. Naravno ona je i bila dovoljna, garancija ostvarena bez problema :)
 
mts prakticno i ne daje fiskalne racune uz telefone date uz postpaid ugovore... pricam iz iskustva sa istim. nagadjam da muvaju nesto sa porezom ili nesto slicno...
 
@kalaba88

ukoliko se ništa nije promenilo za HTC ti je ovlašćeni servis Mikros, doduše oni rade samo softverski deo pa ukoliko je problem do hardvera šalju servisu koji radi samo hardver na NBG.
Nažalost ne sećam se te druge firme. Sa Mikrosom nikad problem, baš sam dosta radio sa njima ali sa ovom drugom firmom koja radi hardver drugar je baš imao problema.
 
Hvala Velko.
Je l' prave problem ukoliko je telefon rootovan i ima custom rom?

Standardno se ponistava garancija ako je telefon rootovan.
Tako da je najbolje vratiti stock pre nego sto se odnese.
 
Mislim da ne gubis garanciju ako je rutovan, vec samo ako nema fabricki rom unutra.

Uostalom za root je i lako, ako si ga stavio, odradis un-root i gotovo.
Problem je samo sa custom rom-om, ako nemas sacuvan onaj koji je dosao uz telefon.
 
Garancija na mobilni uredjaj uzet preko provajdera

Bih danas u mts poslovnici i usput pitah ako kupim telefon od korisnika koji ga je uzeo kod njih da li to utice na garanciju, rekose mi da u slucaju nekog kvara ja ne bih mogao da ga reklamiram vec iskljucivo lice koje ga je uzelo od njih.

Da li ima neko iskustvo oko toga sa mts-om?

Ja imam iskustvo kod VIP-a. Mogao sam da reklamiram telefon, medjutim u slucaju zamene uredjaja drugim, mora lice koje potpisalo ugovor kod njih da preuzme novi uredjaj, kako kazu zbog promene IMEI koda. Sto i ima nekog smisla.

Ne znam kakva je situacija sa Telenorom.
 
Znači, novi telefoni iz oglasa su praktično bez garancije!
 
Samo sto je gomila nas (ukljucujuci i mene) ostvarila garanciju bez problema ;)
 
Bih danas u mts poslovnici i usput pitah ako kupim telefon od korisnika koji ga je uzeo kod njih da li to utice na garanciju, rekose mi da u slucaju nekog kvara ja ne bih mogao da ga reklamiram vec iskljucivo lice koje ga je uzelo od njih.

Da li ima neko iskustvo oko toga sa mts-om?

Ja imam iskustvo kod VIP-a. Mogao sam da reklamiram telefon, medjutim u slucaju zamene uredjaja drugim, mora lice koje potpisalo ugovor kod njih da preuzme novi uredjaj, kako kazu zbog promene IMEI koda. Sto i ima nekog smisla.

Ne znam kakva je situacija sa Telenorom.

odneses telefon direktno u servis i oni ne prave problem. pozovi zvanicni servis za taj model za koji si pitao i sigurno ce ti potvrditi tako nesto... treba ti telefon i garancija (cak i fiskalni nije svugde obavezan).


Znači, novi telefoni iz oglasa su praktično bez garancije!


ne znaci. garancije vaze bez problema , provereno za razne brandove i zvanicne servise(htc,samsung,sony ericsson). jedino na sta treba ljudi da obrate paznju je da odnesu telefon direktno u servis. ako se nosi kod provider-a dolazi do administrativnih zackoljica jer moraju da uvedu taj telefon u njihov sistem i imaju svoju internu politiku. pored toga, ceka se znacajno duze nego da se nosi direktno u servis. provider-i sacekaju da se nakupi par telefona za servis pa onda salju, a ne onog dana kada ste ga ostavili kod njih. posle se ceka da iz servisa vrate njima ...

poenta je : odneti direktno u servis i nema problema.
 
U mts-u su mi rekli da im treba podatak o vlasniku telefona jer servis po popravci ispostavlja račun mts-u za izvršenu popravku.
 
Zvanični servis mora da uvaži. Zvao sam neki 0800 broj za LG servis ali automat se javio.. :)

Videću da kupim od prodavca iz istog mesta kao i ja, da olakšam sebi eventualno cimanje.
 
Ja sam bez ikakvih problema ostvario garanciju koja je bila na tudje ime, nisu me ni pitali u bgelectronics da li sam ja kupio telefon. Dobio sam nov telefon posle mesec dana doduse al je sve bilo ok od tada.
 
Da li se garancija gubi ako se npr Telenor telefon dekodira i koristi mts kartica?
Ne znam da li je moguće legalno otključati telefon kod njih?

Na sajtu piše da jeste, ali samo nakon završetka ugovorene obaveze.
 
Они не могу да знају да ли је телефон био закључан/откључан... Тако да, гаранција ту није проблем.
Проблем је то да док си под уговором не можеш да мењаш оператера.
 
Garancija se gubi kada tel otključaš a još uvek je pod ugovorom. Možeš kod operatera da otključaš ali tek kada ugovor istekne kao i garancija.
 
Neću menjati operatera dok sam pod ugovorom, nego bih trebao da kupim telefon sa Telenor mreže, a ja sam na mts-u.
Imam ugovor bez kupljenog telefona.
 
Poslednja izmena:
Davalac garancije nije telenor nego ovlasceni uvoznik, slobodno ga otkljucaj.
 
Otključavanjem se GUBI garancija, jer je to intervencija na softveru telefona. E, sad, samo treba da im padne na pamet da provere.

E, sad ... znam za slučaj gde nije bilo problema, jer se telefon zaglupeo, nije hteo da se bootuje, a bio i rutovan i ubačen drugi FW, i otključan za sve mreže (dakle, nema šta mu nije rađeno). E, sad, kao što rekoh, on se zaglupeo, i nije hteo da butujue, tako da oni sve to i insu mogli da vide, odnet u Telenor, primljen, i posle 10 dana vraćen, flešnuli mu novi Telenor softver i vratilina fabričko.

Tako da eto, tu je bilo više sreća u pitanju, ali je recimo unlock izgubljen, posle toga je opet radio samo na Telenor kartice.
 
Ne znam zasto bi proveravali kad unosenje sifre za otkljucavanje ne utice uopste na funkcionalnost telefona. Uostalom, nisu svi telefoni iz telenora zakljucani po defaultu.
To je isto kao kad bi izgubio garanciju ako bi nadogradio android os sa 2.3 na 4.0. Dakle, slobodno otkljucavaj.
Ja sam bas juce otkljucao telenor one touch (alcatel ot990).
 
Davalac garancije nije telenor nego ovlasceni uvoznik, slobodno ga otkljucaj.
Garanciju podnosiš u prodavnici, u ovom slučaju je to telenor, ti kao kupac nemaš ništa sa uvoznikom ili servisom.
 
Tako je, ali posto on nije potpisnik ugovora onda moze da preskoci telenor i da direktno reklamira u servis.
 
I neće biti ispoštovana procedura po ZZP što mu otežava ostvarivanje svojih prava ukoliko bude problema.
 
Nazad
Vrh Dno