Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Mozda je vec negde pisano, ali trazih celu noc i nista mi i dalje nije jasno..

Uzeo sam Note9 pre 3-4m od decka kojeg manje-vise poznajem.Uzet je u VIP-u, dobio sam fiskalni racun na kome stoji vreme i datum i da je placeno preko ceka, ali ne i ugovor.(Slikacu kasnije pecat i racun )

Da li je moguce nekako ostvariti garanciju bez da trazim tog lika koji je kupio i preke koga se vodi telefon?

Potrebna je zamena samo zadnjeg modula kamere - vibrira

hvala

Ako je fiskalni racun, pravi fiskalni racun ti neces imati nikakav problem, mozes s telefonom raditi sta god hoces, mozes popravljati i u slucaju potrebe mozes uzeti zamenu.
E ako nije pravi fiskalni racun (najbolje snimi ili skeniraj pa okaci ovde da proverimo) onda mozes servisirati telefon, popraviti ga i iz servisa ce ti ga vratiti (kao sto im ga i poslaljes), jedino ako nije pravi fiskalni racun morao bi taj momak cije ime je u ugovoru da preuzme u slucaju zamene.
Salji u Promobi https://promobi.rs/
 
Možeš odneti u promobi i pokupiti telefon kada ti jave da je gotov servis na istom.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa ovim... Uzeo bih preko KP S10+. Lik koji prodaje je preprodavac i uz telefon daje onu malu popunjenu garanciju iz VIP-a sa okacenim fiskalnim i ugovor sa podacima čoveka od kog je uzeo telefon. Da li mi je sve to dovoljno za ostvarivanje garancije?

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Pobogu druže pa ponavljamo 100x već...dovoljno je (sve dok ti telefon ne rikne i ne moraš da uzimaš novi u poslovnici).

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ako je fiskalni racun, pravi fiskalni racun ti neces imati nikakav problem, mozes s telefonom raditi sta god hoces, mozes popravljati i u slucaju potrebe mozes uzeti zamenu.
E ako nije pravi fiskalni racun (najbolje snimi ili skeniraj pa okaci ovde da proverimo) onda mozes servisirati telefon, popraviti ga i iz servisa ce ti ga vratiti (kao sto im ga i poslaljes), jedino ako nije pravi fiskalni racun morao bi taj momak cije ime je u ugovoru da preuzme u slucaju zamene.
Salji u Promobi https://promobi.rs/

Evo na koji sam racun mislio:

https://i.imgur.com/DweU9N6.jpg

Prvi put sam ovako uzeo telefon, a oglasi su puni sa imenom Garancija,jos im podigli i cene zbog toga....Nisam znao da ce me nesto snaci :D prethodni je bio Note 4(zapravo uzet nov) al nije bilo nikakvih problema 4god
 
Nek potvrdi neko upucen, iskusan, ali ja mislim da ako se ima fiskalni racun (to je ovo sto ti imas) da nije potreban prvi kupac, lice koje je potpisalo ugovor.
Ajde javice se neko ko sigurno zna.
Za servis (recimo Promobi u BG) sigurno ti ne treba nista (ni vise ni nesto posebno) da bi ga popravili a ti posle preuzeo (ili da ti posalju).
 
Potreban je i u slučaju vipa i fiskalnog!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Potreban je i u slučaju vipa i fiskalnog!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

U slucaju zamene celoga telefona ako sam razumeo jel da? A prilikom popravke mozes i bez prvog kupca? Na kraju ne verujem da je ova popravka vise od 30-40e, ali ono, kad odnesem u ProMobi tad cu znati da l moze i na garanciji.Hvala vama svima, nije da stalno koristim taj "live focus" ili zumiranje, nego jednistavno te tera da ga cackas kad znas da ne stima :D
 
Da, u slučaju zamene telefona. Ako se servisira, onda može da podigne i osoba koja je predala telefon.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nasao sam telefon koji bih uzeo od lika koji je dobio prrko firme. On mi kaze da mogu njemu da se obratim u slucaju ako bude neki problem sa telefonom u naredne 2 god. Ja insistiram na tome da ipak odradimo neku overu kod notara. Lik je inace direktor za nabavke u toj privatnoj firmi. On pominje da moze da mi da neki memorandum ili sta vec. Na kraju je pristao da sutra odemo kod notara. Kakvu formu trebam da sastavim? On daje vakuum telefon, onaj garantni list iz MTS-a koji nije popunjen (samo datum kupovine) i neki papir gde stoji PIB, naziv firme i naziv telefona (odstampano u mts-u). Sta mi je činiti? Hvala unapred za pomoc.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Sta god da ti napise, ako je od firme, nista ti ne znaci.
Me moze firma da proda tebi bez racuna. Niti sme da ti da.

Jedino da te ovlasti da predajes i vracas sa servisa i uzimas zamenu. Ali to ti nista ne znaci, moze da se predomisli.
 
Posebno kod mts-a gde traže ime i prezime jednog čoveka koji će komunicirati sa njima u ime cele firme. Bilo ko drugi da im se obrati, oni ga upućuju da mora to jedno ovlašćeno lice da im napiše.

Tako da, ili veruj čoveku na reč, ili batali. Za notara samo bacaš pare, jer je ustvari firma vlasnik telefona.
 
A šta se dešava ako se firma zatvori?
 
Nema vise, pojela maca... ide u stecajnu masu.
 
Da li neko ima iskustva sa reklamacijom kod comtrade distribucije ?
Konkretno, predao sam telefon pre 28 dana, i od tad cekaju lcd ekran da im stigne kako bi zamenili. Zvao sam ih i rekli su mi da imaju jos 2 dana fore da me obaveste da li ce im stici ili ce mi najverovatnije dati nov telefon.
E sad, posto citam razna iskustva ovde, telefon je kupljen preko kupujemprodajem i nemam nikakav kontakt vise od tog decka, a on je uzeo preko mts-a. Ja sam im licno odneo telefon u servis i nisu mi trazili nikakve podatke, niti garantni list, pa me interesuje da li ce mi dati meni licno nov telefon, ili ce poslati mts-u, pa onda ja treba da se macujem sa njima?
Hvala na odgovoru, pozdrav

Ovo je bitno

MTS ima DVE vrste garancija(obe bez racuna)

1. Ona njihova gde pise roaming
2.Comtrade garancija !!!!!

E sad ova druga Comtrade garancija je FULL i vazi apsolutno svuda(isto kao da je kupljeno u radnji)
Zvao servis i odgovorili da je Comtrade garancija 100% validna za donosioca,popravka,zamena telefona
 
Poslednja izmena:
Ja imam samo kopiju ugovora sa MTS koja nije na moje ime i gde stoji i telefon N9...
Da li da šaljem za Promobi ili da idem ovde u Vršcu kod MTS?
Ili ipak mora čovek koju je potpisao ugovor?
 
U Promobi mozes ti u MTS mora on.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Hvala, zvaću ih danas
Telefon neće da se puni već tri dana, samo mi izbacuje onu poruku "moisture detected" a vodu nije video, jedino možda je osetio vlagu iz vazduha u kupatilu dok sam se kupao.
 
Pa ne bi trebalo da je to dovoljno. :)
Telefon koji je vodootporan nije normalno da se kvari ako je povećana vlažnost vazduha.
 
Možda je samo vodootporan, a ne vlagootporan. :D
 
Ajde samo da preslišam sam sebe :). Pazario sam tablet sa KP, proveren prodavac, nisam dobio fiskalni ali imam ugovor i za njega zahevtan garantni list iz Telenora sa pečatom i potpisom prodavca i prodajnog mesta. U slučaju da moram da ga šaljem u ProMobi na neki servis, ovo mi je dovoljno? Jedino u slučaju zamene mora da se cima vlasnik ugovora? Čitao sam i po internetu da nije fiskalni isečak jedini uslov za ispunjavanje garancije ali meni su kada sam radio servis tj.zamenu ekrana i bateriju u ProMobiju odmah tražili fiskalni isečak.
 
Meni nisu tražili ništa, ali sam nosio lično. Dovoljno je da po serijskom broju vide da je u garantnom roku. Ako šalješ na servis ne može baš skroz bez papira, a najbolje da pozoveš njih da bi ti rekli šta je tačno potrebno u tom slučaju.
 
Nosio sam i ja svoj telefon lično kada sam bio, ali sada je priča malo drugačija. Pitao sam ih i za serijski, to ih nije ni najmanje intersovalo, već su isključivo tražili fiskalni isečak (ProMobi Požeška). Pozvaću ih svakako da vidim za ne daj Bože. Hvala :).
 
Istekao edit pa moram ovako:

Me: "Pozdrav, da li se uvažava garancija ukoliko je tablet uređaj u ovom slučaju kupljen u Telenor poslovnici sa garantnim listom koji je prikačen uz ugovor, pečatiran i potpisan od strane prodavca uz koji nije došao fiskani isečak?"

ProMobi: "Postovani, na ugovoru postoji datum kada je pocela da tece garancija? Koji je uredjaj u pitanju?"

Me: "U pitanju je Samsung Galaxy Tab S5E LTE, kupljen u Telenoru 03.04.2020. godine."

ProMobi: "Postovani, kopija ugovora uz garantni list je dovoljna."

Me: "Poštovana, zahvaljujem Vam se puno."

Znači da fisklani isečak ipak nije uslov da ostvariš garanciju i sada me malo buni zašto su mi odmah to tražili kada sam servisirao S8 i S9+.
 
Ljudi je l reklamirao neko skoro Iphone u CT servisu ? Gde im je lokacija, i sa cime pored telefona moram da idem do njih ? Imam samo reklamacionu izjavu sa njihove strane, ugovor nisam dobio posto je od preprodavca. Istice telefonu 2god garancija od MTSa za 4 meseca, a tel mi puni do 80% pa tu nabode neko vreme iako je ugasena optimizacija za punjenje, odradio update na 13.6 jedino da ga resetujem na fabriku a ne znam ukoliko je potrebna baterija da se menja da l ona podleze ovoj garanciji od 2 god ili je na nju ona fora od 6 meseci. Peripetije samo neke.. Pozzz i hvala
 
Nije da mogu da jure telefon, nego posle 2 godine ako ima dugovanja i vlasnik ne odgovara, agencija za dugove otkupljuje od operatera, telefon postaje predmet krivične istrage i milicija te kontaktira gde i kada da predaš isti (nažalost lično iskustvo)! Savet je da kupujete telefon sa operatera samo od proverenih ljudi, eventualno prodate pre isteka dve godine od potpisa ugovora, ali time svesno možete nekom drugom (poznaniku ili ne) da napravite problem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Bukvalno si me prestravio druze. Znaci nigde ni od koga ako je telefon od operatera, samo iz gepeka u vakumiranoj kutiji(mada su cene sada uzasne, tako da ne znam kako se to isplati) ili ako se bude islo za Nemacku(mediaMarkt, pa povracaj poreza na aerodromu).
Sad, ako bi neko mogao da mi objasni zasto neki ljudi po oglasima bas zahtevaju overene garancije provajdera i slicno, ako je toliko skakljivo i rizicno kupovati, podrazumevajuci da govorimo o necemu (u ovom slucaju telefonu, jel) sto je predmet tudje obaveze prema pravnom licu neogranicene pravne moci ?
 
@Ever86 Onog trenutka kada operater/prodavnica izda fiskalni račun za telefon, isključivo vlasništvo nad telefonom prelazi na kupca i operater/prodavnica nemaju ama baš nikakva prava u budućnosti nad tim telefonom, kamoli da ga blokiraju ili nešto slično. Svoja potraživanja mogu regulisati redovnim i zakonom definisanim putem a ni slučajno blokadama, oduzimanjem telefona i sl. Pritom dugovanja se regulišu isključivo sa kupcem telefona tj potpisnikom ugovora a ne trećim licima koja su taj telefon kupila od prvog vlasnika. To su besmislice.
 
Jedino ako u ugovoru sa operaterom postoji stavka da telefon nije vlasništvo korisnika sve dok isti ne isplati, ili slično...Sad, nisam skorije uzimao telefon na taj nacin, nisam u toku...
 
Nazad
Vrh Dno