Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Cutter

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2004
Poruke
155
Poena
620
Cao, na oglasima postoji veliki broj telefona koji su "nekorisceni" i imaju garanciju od npr. Telenora na 24 meseca. Interesuje me da li je moguce iskoristiti tu garanciju obzirom da je telefon kupilo drugo fizicko lice(na svoju licnu kartu). Na koji nacin se tada ostvaruje garancija?
 
Ovo i mene zanima ako neko zna :)
Da li moze drugo lice da odnese telefon u ovlasceni servis (ne u Telenor), sa sve garantnim listom i originalnom ambalazom sa IMEI brojem, ili to mora da bude lice koje je uzelo telefon od operatera?
Ja bih predpostavio da moze bilo ko ako je tu garantni list, ispravite me ako gresim.
 
U zavisnosti od ovlascenog zastupnika, dovoljno je da imas garanciju, overenu i potpisanu od prodavca (kod Nokia, ne secam se tacno koji zastupnik) ili uz fiskalni racun ili kupoprodajni ugovor (Bg elektronics). Pricam iz licnog iskustva.
 
Kod Telenora može. Kupio drugar polovan HTC Tattoo, sa Telenora, i u nekom trenutku je ekran otkazao (ne sećam se tačno šta je bilo u pitanju), a telefon je bio još uvek pod garancijom. U svakom slučaju, otišao je u Telenor sa računom i garancijom (na ime nekog levog lika od koga je kupio telefon), i zamenili su mu ekran bez ikakvih problema...
 
Video sam cetiri garancije od takvih telefona - Nijedna nije bila popunjena sa imenom i prezimenom ;)
 
U dosta slucajeva i pisu ima ali nema nikakve veze. Garancija je vezana za uredjaj a ne za korisnika.
 
Ja sam pre otprilike godinu dana,imao situaciju da je fon koji sam uzeo u mts na moje ime,nesto otkazao,a taj fon je koristio moj drugar i morao sam ja da idem da sve to zavrsavam,znaci njega su poslali kuci tj po mene. E sad,to je moje iskustvo,ne kazem da je uvek tako
 
Ja sam pre otprilike godinu dana,imao situaciju da je fon koji sam uzeo u mts na moje ime,nesto otkazao,a taj fon je koristio moj drugar i morao sam ja da idem da sve to zavrsavam,znaci njega su poslali kuci tj po mene. E sad,to je moje iskustvo,ne kazem da je uvek tako
To je ako odes do njih (mada ne znam zasto bi), ako odes u ovlasceni servis niko ne pita ko si i sta si, dok imas vazecu garanciju.
 
U Telenoru može bilo koje fizičko lice da ostavi Telefon na servis.
Od dokumentacije je potrebno:
1. LK
2. Garancija sa fiskalnim računom ili kopija ugovora umesto fiskalnog isečka

Takođe potrebno je da se zna uz koji broj je uzet telefon da bi prodavac mogao da zavede telefon. Pozz
 
garancija ide na uredjaj a ne na potpisnika ugovora, sto neko rece ovde, dosta tih garancija i nema uneseno ime korisnika (ako ne i sve, izgleda da ih mrzi da pisu a i nema poente :). mislim da ne bi trebalo da bude problema ako se odnese u servis, ako se nosi kod provider-a onda oni imaju internu evidenciju i mozda traze neki dodatni podatak, kao recimo broj na koji je uzet uredjaj, samo da bi mogli da ga zavedu kod njih u sistemu... tako da je , po meni, bolje da se ide direktno u servis ...
 
ja sam neverovatno dobro iskustvo u vip-u sa vodafone (sagem) 533 telefonom, koji nije bio na moje ime, crkao mu je flat a telefon nije baš izgledao kao nov, imao je par tragova od padanja, uglavnom kad sam ga odneo lik koji radi se prvo izvinjavao što ne zna kako da zavede telefon pošto nije uzet na moje ime, onda je otišao do šefa, vratio se uzeo telefon i za nekih 15 dana sam dobio potpuno nov telefon...

e sad, to je bilo davno, ne verujem da su i sada tako fini ali vredi pokušati, sve u svemu mogu ga zavesti samo ako hoće, a ako neće uvek se telefon može odneti u zvanični servis, bilo da garancija glasi na vas nekog drugog ili ni na koga...
 
Cisto ako nekome zatreba da zna, ako je telefon uzet preko firme (znaci nema fiskalnog racuna), prilikom reklamacije pored garantnog lista je potrebno dostaviti i kopiju ugovora.
To mi je rekao lik u Telenoru, u servisu nisam bio da proverim jer nisu radili :)
I on mi je rekao da ne mora prvi vlasnik telefona vec bilo ko da ga ostavi, jedino ako hoces zamenski telefon za vreme dok je ovaj na servisu, onda mora prvi vlasnik.
 
Cisto ako nekome zatreba da zna, ako je telefon uzet preko firme (znaci nema fiskalnog racuna), prilikom reklamacije pored garantnog lista je potrebno dostaviti i kopiju ugovora.
...

znam da je covek bio reklamirao tablet (samsung) u Telenoru i da su mu trazili bar neki broj od firme na koji je uzet, ako vec nema kopiju ugovora, dao je broj od coveka od koga je uzet i uvazili su mu garanciju. znaci, nisu bili toliko formalni, bilo im je vazno samo da ga zavedu nekako kod njih. a i on takodje nije isao u servis (moguce i zato sto nije iz Beograda)...

poz

ps a i logicno je, ipak se bore za kupce. vec su dobili jednog koji je kupio uredjaj na ugovor a sada, u datoj situaciji, imaju priliku da dobiju i drugog korisnika(ili zadrze starog)...
 
Poslednja izmena:
Probacu sutra ili prekosutra da odem do servisa pa javljam kako sam prosao, nadam se da ce biti pozitivno, svakako hvala na savetu :)
Ionako ne bih da cimam prethodnog vlasnika, tako da ako ne uvaze vrv cu platiti sta mi vec treba i gotovo :)
 
Prolazis sigurno!
 
Bez problema su prihvatili telefon samo sa garantnim listom (znaci bez fiskalnog i kopije ugovora) u Mobis-u.
Inace na garantnom listu nije pisao datum prodaje ali ni to nije problem jer logicno imaju u bazi do kad vazi garancija :)

Tako da znate, nosite direkt u ovl. servis i nema problema :) Doduse ne znam kako je u ostalim ovl. servisima, ali bar za Nokiu nije problem - cenim da je i u drugim ista procedura.
 
Sta sam ti rekao? :)

Sad... da castis, naravno.
 
Cekaj prvo da poprave mob, pa ce onda biti :bottle: :d
 
Sad moze i da se zalije :)

Telefon popravljen extra brzo za moja shvatanja, nikad nisam imao ova prijatno iskustvo sa ostvarivanjem garancije u Srbiji.
Trebalo im je 2 dana, i jeste da kvar nije bio neki (zamena zvucnika u slusalici) ali je expresno odradjeno, usput sam trazio i da flesuju telefon i to je odradjeno tako da je prakticno nov :)
 
U to ime... ziveli, neka te sluzi kao nikad do sad :)
 
Pitanje oko garancije - HITNO

Znam da se već pisalo o tome ali mi je jako hitan odgovor. Izvinjavam se što otvaram novu temu.

Prodaje mi lik telefon kupljen u MTSu, njihova garancija od 24 meseca ali nema fiskalni račun uz njega jer je išao uz paket za 1 dinar.
Da li mi je to dovoljno za eventualnu reklamaciju?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Po novom zakonu, vazniji je fiskalni nego garancija :D
 
Telefon moze da kosta i 0.1 dinar ali mora imati racun, cak i kad maloprodaje dobijaju Dummy telefone (samo maketu, odnosno samo kuciste telefona) oni se nalazi na fakturi/prijemnici
 
Fiskalni nije obavezan. Poželjan je jer je lakše dokazati, ali ne i obavezan.

Zakon ne uslovljava reklamaciju posedovanjem računa, ali radi sigurnijeg
ostvarivanja prava potrebno je da postoji neki dokaz da je kupovinu obavljena kod tog
trgovca. Taj dokaz može biti račun (fiskalni ili bilo koji drugi), slip ukoliko je
plaćano karticom, odštampan izvod sa tekućeg računa na kome se vidi da je izvršena
transakcija, originalno pakovanje na kome se nalazi bar kod i sl.
 
To zavisi od servisa do servisa. Ono sto sam hteo da kazem jeste da je fiskalni obavezan da se dobije, da li telefon kostao 1din ili 10.000 dinara, to je njegova vrednost i ti fiskalnim racunom ustvari pravdas datum kupovine. Na garantnom listu moze lako da se promeni datum kupovine ali ako se on ne poklapa sa datumom na racunu...

npr. 20.03.2012. mozes lako da prepravis na 20.09.2012.

Opet kazem ne mora da znaci u ovom slucaju, zato je najbolje da odes u Telekoma i kazes, izvinite izgubio sam racun, da li mi sada vazi garancija ako je telefon placen 1Din... Ili kao pitaj za neku trecu osobu, svejedno.
 
ja sam preko telenor eshopa kupio telefon i nisam dobio fiskalni racun. Kada sam ih kontaktirao u vezi toga rekli su mi da racun nije uslov za realizaciju garancije, cak nije bitno ni ime na koga je garancija. Zato se pri kupovini telefona sa kutije skida jedna bar kod nalepnica i stavlja na garantni list. Pretpostavljam da je najvaznije da se to poklapa, jer to vezuje dati aparat i garantni list...
 
Nazad
Vrh Dno