Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Nemojte tu, otvaramo pandorinu kutiju sa tim pitanjem. Šta mi radimo kad prodamo bilo šta, dajemo li PDV na to?
 
Pa prodaješ polovno, tu je već plaćen PDV.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Za fizicka lica nije nelegalno da prodaju svoje telefone i ne izdaju racune niti ga upisu u neku nepostojecu knjigu za fizicka lica.

Za firme je nelegalno. Recimo treba mi ionako Neo 2 od 1000. Kupim (kao firma) telefon koje me izadje 500e (700*24 + 43.200), od toga je ~83EUR PDV (sto dobijam nazad), otpisujem ga odmah kao trosak firme (jer je vrednosti samo 43.200), ne placam nikakav porez na to (dobit niti bilo koji drugi), prodajem za 400e. Meni se itekako isplati, jer da bi uzeo 400e iz firme, moram barem nekih 10% platiti (za neki pranje novca, dakle barem 440e, a ovde 413e, plus ih placan na 24 rate), ili barem ~29% kroz porez na dobit + dividendu ili barem 15% na neki drugi oprani porez.

Kao fizicko lice, ako kupim telefon koji me kosta 500e (700*24 + 43.200, racunam ravno 60.000 ocigledno), i prodam ga za 500e, to je skroz legalno.
 
Dobro razmisljas, u pravu si !
Nisam razmisljao na taj nacin.
 
A da li je neko reklamirao telefon kupljen tako preko firme, tj. ukoliko je potpisnik originalnog ugovora pravno lice, tj. firma, tada ovlascenje sa pecatom firme zvuci ok i bez notara, ali pretpostavljam da u tom slucaju pri preuzimanju novog telefona verovatno mora da se lupi i pecat da je telefon preuzet?
 
Meni su samo na memorandumu firme trazili da me firma ovlascuje da predam i primim sa serivsa, ili zamenu, nista vise.
 
da predas, da. ali ako menjas phone kao sto astmario pita (ako kapiram) onda mora i pecat
 
@Alfa tada je telefon menjan?

I da li ista forma ovlascenja kada je fizicko lice prolazi i kod VIP-a?
 
da predas, da. ali ako menjas phone kao sto astmario pita (ako kapiram) onda mora i pecat
Nije bio menjan, ali rekli su mi da je dovoljno da firma da ovlascenje za to, ne i da nosim pecat. U sustini, bilo bi previse da traze da neko nosi pecat. Pogotovu sto sada pecat vise nije obavezna stavka firme.

@Astmario, kako mislis ista forma? Ako je fizicko lice ti prodalo telefon, moras kod notara :) Iste reci se koriste u ovlascenju, ali ne moze samo na memorandumu firme, pecatirano i potpisano, mora pecat biti notarov :)
 
Mislio sam na istu formu kao za fizicka lica kod Telenora, uglavnom se o njima prica, niko o VIP-u i mts-u ni reci pa da znam sta mi je u opticaju :-D


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
 
Da li iPhone gubi garanciju (Telenor, pa i medjunarodnu) ukoliko je telefon izgreban na lajsni? Povrsinske ogrebotine (2), nista duboko, nista udareno, itd. Tipa sutra da se desi nesto bateriji ili dspleju, usb portu, itd. Da li je validna garancija takvog, blago ostecenog telefona?
 
Imam problem sa jednim telefonom kupljenjim preko oglasa, a sa Telenor mreze. Na garanciji pise Impact tel doo. Gledam po netu sta je to, ali nema mnogo informacija. Da li neko zna, da li je to neki servis, ili prodavac, ili sta i da li telefon nosim njima, ili Telenoru, ili nekom trecem? I jos jedno polu-putanje za ovu temu. Posto je najverovatnije na telefonu riknuo gps, da li neko iz iskustva zna da li se u takvim slucajevima menja neki deo, ili telefon? Pitam to jer ako se menja telefon, onda moram da zovem coveka od koga sam kupio. A ako se popravlja, a na osnovu onoga sto sam procitao u ovoj temi, onda bih mogao i sam to da obavim, bez da cimam njega.
 
Komšija se kune da je dva telefona nosio u VIP poslovnicu direkt (tj jedan tel on i jedan momak koji je od njega pazario neki drugi tel) iako je oba uzeo od ljudi koji su potpisali ugovor (nije on bio potpisnik) i oba puta su mu odobrili zamenu i podigao je lično nove telefone u poslovnici sa fiskalnim i garancijom koju je dobio od potpisnika ugovora. Kaže zato uvek uzima telefone samo koji su sa vip-a...mts i telenor neće, a baš često menja telefone.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Imam problem sa jednim telefonom kupljenjim preko oglasa, a sa Telenor mreze. Na garanciji pise Impact tel doo. Gledam po netu sta je to, ali nema mnogo informacija. Da li neko zna, da li je to neki servis, ili prodavac, ili sta i da li telefon nosim njima, ili Telenoru, ili nekom trecem? I jos jedno polu-putanje za ovu temu. Posto je najverovatnije na telefonu riknuo gps, da li neko iz iskustva zna da li se u takvim slucajevima menja neki deo, ili telefon? Pitam to jer ako se menja telefon, onda moram da zovem coveka od koga sam kupio. A ako se popravlja, a na osnovu onoga sto sam procitao u ovoj temi, onda bih mogao i sam to da obavim, bez da cimam njega.


Impact Tel Doo je setrinska firma Handy Tel Doo(stim sto prvi rade sa Telenorom, drugi za Mts i Vip), sve telefone koje dobiju obezbedjuje direktno Telenor, tako da u slucaju kvara nosis u bilo koju telenor prodavnicu:)
 
Kvar moze u servis, i zgodnije je u servis. Ako je zamena onda u poslovnicu.

@Proday, prvi koji je imao srece ;) Kada je to bilo?
 
I ja kontam da je tako.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kupio sam tel u oktobru 2016 sa garancijom od 2god. od nekog lika. Pre neki dan mi crkne ekran, odnesem u Vip posto je njihova garancija, kazu ne moze bez vlasnika da preuzmem kad dodje iz servisa. Lik od kog sam ja uzeo, kupio je taj tel od drugog lika. Dao mi je njegov broj, ja ga nazovem, on mi kaze da je vlasnik njegova zena sa kojom se posvadjao, razvodi se, ili sta vec i da ako zatrazi od nje ona nece hteti njemu u inat da dodje da potpise, a njen broj neda da je ja zamolim da mi ucini uslugu. Na kraju mi kaze da dam tel pa ce pokusati da je nagovori u medjuvremenu. Sta mi je sad ciniti? Da li je moguce da zaobidjem vip i da resim to mimo njih i vlasnika ugovora? Na garanciji ne pise ko je nosilac, vec samo info o tel. U pitanju je P9 lite
 
Nemoj da ideš kod njih, probaj da nosiš direktno u taj servis. Mislim da je bila priča na forumu da onda ne mora vlasnik da preuzme, bar dok je popravka u pitanju.
 
A koji je servis u pitanju? Huawei?
Pise na garanciji koji je servis. Odneses ga sam tamo, meni u comtrade za sony telefon nisu nista trazili, samo telefon. Imali su imei broj u bazi, zamenili touch i ekran, i sve sam ja zavrsio, a telefon je uzet u mts na caletovo ime. Nema razloga da se telefon nosi kod operatora, samo se gubi vreme po meni... Osim ako ne ocekujes zamenu telefona...

Huawei P10
 
Ne pise mi servis na garanciji, pise radnja u kojoj je uzet(koja saradjuje sa vipom). Zvao sam ih i rekli su mi isto sto i u vipu, da mogu poslati ali necu moci preuzeti bez nosioca ugovora.
 
Ne pise mi servis na garanciji, pise radnja u kojoj je uzet(koja saradjuje sa vipom). Zvao sam ih i rekli su mi isto sto i u vipu, da mogu poslati ali necu moci preuzeti bez nosioca ugovora.
Trebalo bi da moze da se odnese u ovlascen huawei servis, odes lepo tamo i pitas. Pusti ti sta u vipu kazu, ko zna koga si dobio tamo...

Huawei P10
 
Mislim da samo u Beogradu ima, a do BG imam 100km. Ne znam da li mi se isplati. Jedino ako mogu da im posaljem
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da je to Mobis Electronic. Svakako mozes da posaljes, ali prethodno ih pozovi telefonom i raspitaj se.
 
Pozovi ih telefonom i sa njima dogovori sve ako mozes

Huawei P10
 
laptop HP, kupljen kod VIPa , ko je ovlašćeni?

Izgleda da mu rknuo HDD
 
Cuo sam se sa ljudima iz mobisa, poslao sam im tel, sad je ostalo cekanje.
 
Sony je keva za ove egzibicije. Komtrejd servisira bez fiskalnog. Drugu su cak 2x menjali neki stariji sony, nista nisu komentarisali.
 
Pre ce da bude da je do comtrejda kao servisa.
Zetu 2 puta crkavao ekran na tesli menjali su uvek bez govora

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno