Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Kako mislis kako?
Ako ne da, onda krsi zakon :) Ona fizickom licu prodaje taj telefon, mora mu izdati fiskalni.
Evo ja potvrđujem da mi firma nikada nije dala fiskalni račun niti bilo kakav garantni list za mobilni telefon koji je delimično dotiran od strane firme a delimično sam ga ja otplatila iz plata.
Znači ja za taj dobijeni telefon nemam ništa osim ugovora koji sam potpisala sa firmom u kome ništa specijalno ne piše (po pitanju garancija i bilo čega što bi moglo da koristi nekom potencijalnom kupcu).
 
Zavisi od lika, ja sam podizao telefon sa servisa godinu i po posle prodaje nepoznatom kupcu s neta, cimao sam prodavca posle 5-6 meseci da reklamira, cimao sam ove sto donose iz Madjarske i posle nedelju dana i posle skoro godinu, sve zavisi od coveka.
Ali ako nisi spremna da molis prodavca za ovlascenje, da ga trazis/cimas/castis kasnije, da se brines da li je sve legalno i sl. stvarno nemoj kupovati od nepoznatih/sa oglasa i to je to.

Kao prvo, Ok, iz priloženog se da videti da si ti prodavac polovnih mobilnih telefona. Kao drugo, shvatila sam i to da tvrdiš da se lepo brineš za svoju klijentelu. Kao treće, ne možeš smatrati da se svi koji prodaju neki mob, ponašaju prema kupcima kao što si ti opisao da se ponašaš, naročito ako nisu prodavci pol. mob. telefona, nego su ljudi koji su hteli da prodaju svoj telefon ili još neki iz okoline, i to je sve.
I kao četvrto i najbitnije, pošto imaš potpuno površne informacije o tome šta ja tražim i želim da kupim, krajnje je nekorektno da na kraju svog izlaganja meni soliš pamet izjavama "ako nisi spremna" (a nemaš pojma ni na šta sam spremna ili nisam) ... "nemoj kupovati od nepoznatih/sa oglasa i to je to". Molim??? Da li ću ja kupiti ili kupovati polovni/e telefon/e kao i od koga, to ću ja odlučiti. A ne ti.
 
Nista ti nisi shvatila, ja sam u zivotu prodao 4-5 telefona a kupio preko 50. I pricao sam o odnosu prema ljudima (bili kupci ili prodavci). Tako neko proda telefon od 500e a posalje ga u kesici bez ikakve zastite (jb mu se), dok drugi proda za 20e za delove i upakuje bolje nego porculansku vazu...
I naravno da mozes da kupis sta/od koga hoces, ali onda nemas pravo da se cudis i zalis.
 
Poslednja izmena:
Ako te nisam shvatila verovatno se nisi dobro izjasnio. Očigledno ni ti mene nisi dobro shvatio, no ja se nisam tebi lično ni obratila pokušavajući da se izjasnim.
Pojedini članovi koje učestvuju u konverzaciji znaju o čemu pričam i pošto znaju i šta tražim, oni su jedini kompetentni da daju sud o tome šta ja treba ili ne treba da radim.
A što se tiče tvoje poslednje rečenice u kojoj ti ponovo daješ sebi za pravo da iznosiš svoj sud o tome ko na šta ima / nema pravo (a da sa tom osobom nisi razmenio ni jednu reč), ja se tebi nisam ni žalila, ni čudila. Komentari su ti skroz skrenuli u "off" i više ne odgovaram na tvoje komentare ili bilo koje druge koji se ne tiču teme čiji je naslov napisan na početku. Kraj.
 
U *mjau**mjau**mjau* :D

Mozes da shvatas i trazis sta god hoces ali zapravo imas samo nekoliko resenja:
1. kupis novo
2. kupis od nekog poznatog (pa bio telefon licni ili firmin, nije problem)
3. kupis od vlasnika ugovora, koji ce ti dati overeno ovlascenje (mada moze i bez toga ako neces insistirati na zameni telefona vec dolazi u obzir popravka)

Sve ostalo moze da bude a i ne mora i nije za one kojima to smeta.

Kraj. :d
 
Šta treba vlasniku telefona (ugovora) u VIPu da bi mogao da da ovlašćenje drugom licu kom želi da proda telefon kako isti ne bi imao problema pri garanciji? Ne mogu da dobijem mrtvi VIP na telefon.
 
Lična karta i da overi punomoć kod notara

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa reklamacijom kod comtrade distribucije ?
Konkretno, predao sam telefon pre 28 dana, i od tad cekaju lcd ekran da im stigne kako bi zamenili. Zvao sam ih i rekli su mi da imaju jos 2 dana fore da me obaveste da li ce im stici ili ce mi najverovatnije dati nov telefon.
E sad, posto citam razna iskustva ovde, telefon je kupljen preko kupujemprodajem i nemam nikakav kontakt vise od tog decka, a on je uzeo preko mts-a. Ja sam im licno odneo telefon u servis i nisu mi trazili nikakve podatke, niti garantni list, pa me interesuje da li ce mi dati meni licno nov telefon, ili ce poslati mts-u, pa onda ja treba da se macujem sa njima?
Hvala na odgovoru, pozdrav
 
Evo sta mi je jedan prodavac odgovorio.
Kupio je telefon od prvog vlasnika telefona i vlasnika postpaid ugovora sa VIP-om.

Dakle, ja bih tehnicki postao drugi vlasnik telefona (izuzimamo ovog preprodavca :) ).

Iskreno, ne mislim da je to pametno, jer imajuci to ovlascenje, ako korisnik ugovora ne placa obaveze, ti si sledeci ako se podigne tuzba od strane operatera...

Da li je ovo tacno ?

Takodje mi rece da se svi eventualni problemi sa telefonom mogu resiti u ovlasceni ProMobi servisu, gde nije neophodno da telefon odnese vlasnik ugovora/prvi vlasnik telefona.
U pitanju je Note 8 telefon.
 
Poslednja izmena:
Sa garancijom nema problema,jer saljes u servis direktno, ali ako dodje do toga da moraju novi uređaj da ti daju onda imaš problem, jer vlasnik ugovora mora da "podigne" novi uređaj. Neki su pričali da ukoliko imaš overeno kod notara da ti je kupac prodao, kao nemaš problema ni sa operaterima, ali nisam proverio u praksi. Neka ti neko napise ko je imao ličnih iskustava.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Kada se nosi u poslovnocu bilo da je Telenor, VIP ili MTS mora vlasnik ugovora.
Telefon se moze reklamirati jedino u servisu bez vlasnika, naravno moras da posedujes fiakalni ili garanciju.
U slucaju zamene uredjaja samo vlasnik moze da podigne nov uredjaj u poslovnici.
Ako imas potpisano ovlascenje overeno kod notara imas apsolutno sva prava kao i vlasnik ugovora.

Da li je ovo provereno tacno ili se i dalje samo nagadja? Vidim da u postu iznad pise da je sve navodno, pa me zanima kako to stvarno funkcionise u praksi?

Uzeo bih iPhone X i imam priliku da ga uzmem od fizickog lica na cije ime je ugovor. Da li ce mi overa kod notara pomoci u slucaju ostvarivanja garancije, tj. ukoliko se desi nesto pa mora nov telefon da se uzme ili ne?
 
Moraš kod notara. Taj papir te štiti.
 
Da li je ovo provereno tacno ili se i dalje samo nagadja? Vidim da u postu iznad pise da je sve navodno, pa me zanima kako to stvarno funkcionise u praksi?

Uzeo bih iPhone X i imam priliku da ga uzmem od fizickog lica na cije ime je ugovor. Da li ce mi overa kod notara pomoci u slucaju ostvarivanja garancije, tj. ukoliko se desi nesto pa mora nov telefon da se uzme ili ne?
Da to je provereno tacno jer ti postajes vlasnik telefona, imam negde u kompu kako kupo-prodajni ugovor treba da glasi gde se navodi samo telefon i gde postajes vlasnik telefona a ne ugovora jer te to ne zanima, samo ubacite licne podatke, potpisete, overite i to je to.
Poslacu ti u poruci u toku dana ugovor, pa prekopiraj i ostampaj.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Scouser (advokat po struci valjda) je skoro pomenuo da ti to ne pije vodu.
Tj. mozes da iskoristis to da preuzmes i telefon, ali ne postajes vlasnik telefona. Ne moze se preneti samo vlasnistvo telefona, a ne i broja, posto je ugovor sa operaterima takav da se vode kao vezane stavke, i to je pravno validno.

U slucaju da vlasnik stvarno ne placa racune, oni mogu da jure telefon od tebe.
 
Nije da mogu da jure telefon, nego posle 2 godine ako ima dugovanja i vlasnik ne odgovara, agencija za dugove otkupljuje od operatera, telefon postaje predmet krivične istrage i milicija te kontaktira gde i kada da predaš isti (nažalost lično iskustvo)! Savet je da kupujete telefon sa operatera samo od proverenih ljudi, eventualno prodate pre isteka dve godine od potpisa ugovora, ali time svesno možete nekom drugom (poznaniku ili ne) da napravite problem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sve to moze i bez otkupa dugovanja. Dug je dug.
 
Ubedili ste me da odustanem od takve kupovine :D

Ne treba mi taj "rizik".

@Dakii, ako mozes, posalji mi svakako primerak kako ugovor treba da izgleda, u slucaju da se predomislim. Hvala
 
Poslednja izmena:
Da to je provereno tacno jer ti postajes vlasnik telefona, imam negde u kompu kako kupo-prodajni ugovor treba da glasi gde se navodi samo telefon i gde postajes vlasnik telefona a ne ugovora jer te to ne zanima, samo ubacite licne podatke, potpisete, overite i to je to.
Poslacu ti u poruci u toku dana ugovor, pa prekopiraj i ostampaj.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Jel moze i meni na PM kako treba da izgleda to ovlašćenje?
 
Ne zove te policija nego oni, uterivaci dugova :D mislim bespravno je to sto te lociraju i uznemiravaju.
 
Ne zove te policija nego oni, uterivaci dugova :D mislim bespravno je to sto te lociraju i uznemiravaju.
Ne, u mom slučaju je baš policija zvala... inspektor taj i taj, da se javimo tu i tu i predamo telefon!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne, u mom slučaju je baš policija zvala... inspektor taj i taj, da se javimo tu i tu i predamo telefon!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ja sam onaj Note otplatio i pre roka,cisto da znas,nece te niko zvati [emoji23][emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Haha ne brinem ja druže kad ste vi sa foruma u pitanju ni najmanje ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I sta se desilo? Jesi li morao da predas taj telefon?
 
Mozda je vec negde pisano, ali trazih celu noc i nista mi i dalje nije jasno..

Uzeo sam Note9 pre 3-4m od decka kojeg manje-vise poznajem.Uzet je u VIP-u, dobio sam fiskalni racun na kome stoji vreme i datum i da je placeno preko ceka, ali ne i ugovor.(Slikacu kasnije pecat i racun )

Da li je moguce nekako ostvariti garanciju bez da trazim tog lika koji je kupio i preke koga se vodi telefon?

Potrebna je zamena samo zadnjeg modula kamere - vibrira

hvala
 
Poslednja izmena:
Telefon možeš reklamirati u ovlašćenom servisu. Neće biti problema za popravke. Eventualni problem se može javiti ukoliko bude bila potreba zamena telefona, u tom slučaju novi telefon može preuzeti samo vlasnik ugovora.

Sent from my SM-N910W8 using Tapatalk
 
Kako misliš modul zadnje kamere vibrira? Da li kamera radi normalno? Možda misliš na lupkanje unutar modula kamere kada recimo držiš telefon za donji kraj, a gornjim krajem recimo udaraš u svoj dlan? Ako na to lupkanje misliš to je skroz normalno i tako je kod većine novijih telefona.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Mislim da cilja na problem sa Note 9, koji je imao jos po neko u temi.
 
Ok, prvo mi ovo palo na pamet. Nisam znao da taj model ima problem.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ne ne ovo je mana , kad sam ga uzeo biko je sasvim malo, sad vec ne prestaje :D a vidim.nisam jedini sa tim problemom...

E sad ne znam da l da rizikujem i saljem to u servis :D

Hvala
 
U servis salji. Pro Mobu.

Nije mana modela nego, koliko sam razumei, ne bas atipicno za fonove sa optickim zumom?
 
Nazad
Vrh Dno