Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Šta uraditi kada za telefon sa operatera imaš samo fiskalni račun a ne i garantni list tj. garancija je ugovor vlasnika?

Kako rešiti da druga strana koja kupi aparat ima pravo na garanciju

Ja sam pre 2 godine uzeo telefon (Huawei Ascend Y220) na oglasima iz Telenora, sa garancijom, uzet u Beogradu, i reklamirao sam ga u Požarevcu, uredno uzeli podatke, primili reklamaciju, zamenili ploču i vratili mi telefon, ne sećam se koliko dugo je trajalo ali mislim da je bilo manje od 2 nedelje, nisu mi dali zamenski telefon iz očiglednih razloga, ali je bilo OK.

U Vip-u međutim sam reklamirao iPhone pre par nedelja i mora je potpisnik ugovora da ode, srećom to nije neko treće lice već član porodice, pa je sve prošlo OK, ali izgleda da ne može bez potpisnika ugovora da se reklamira. Tada su mi dali zamenski telefon Xperia X.
 
Overite punomoć kod notara za predaju telefona na reklamaciju i to bi trebalo da bude dovoljno. Obična overa potpisa, 360 dinara,ne solemnizuje se takva punomoć.
 
Za predaju i preuzimanje sa reklamacije, prihvatanje zamene i sl...
 
Sto se tice otkljucavanja telefona, izgleda da u MTS-u ne moze bez odobrenja onoga ko je potpisao ugovor, iako je isti istekao. Traze da licno dodje ili da ih nazove da potvrdi, a pritom oni nece da pozovu u slucaju da licno ne znate vlasnika, kazu da to nije njihov posao.

Nije mi jasno sta im je tesko da nazovu nosioca ugovora kad vec imaju sve njegove podatke i samo potvrde da telefon vise nije kod njega.
Inace, nije mi jasno, kako mogu uopste da odbiju otljucavanje telefona na sim-free kada je ugovor istekao, tj. telefon je ispalcen i nije vise u njihovom vlasnistvu? Sta njih briga ko sad nosi telefon ako se vise ne vezuje za nosioca ugovora?
 
Ne vidim pravnu prepreku da nakon isteka ugovora otključaju telefon bilo kome ko ga poseduje. Verovatno su samo *****i.
 
Upravo to. Telefon vise nije u njihovom vlasnistvu i ne vidim zasto bi telefon mogla da otkljuca samo osoba koja je potpisala ugovor
 
Da potvrdim za slanje na servis uredjaja sa garancijom, a bez fiskalnog racuna. Sve je proteklo u najboljem redu, u pitanju je mt:s. I nemojte se zeznuti kao ja, Comtrade vise nije na Savskom nasipu nego na Tosinom bunaru


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Ja juce kupio Sony Xperia XZ Premium preko oglasa. Danas je telefon dobio jednu crnu liniju preko ekrana i moram da ga reklamiram. Imam samo garanciju od Comtrade-a jer je telefon uzet na rate. Telefon je uzet u MTS online tj. stigao je tom decku brzom postom. Cuo sam se s njim oko garancije i kaze da nije problem, ali mi neko spomenuo da do 6 meseci, ima se pravo da se trazi nov telefon u mts. Da li neko zna?
Ili da posaljem ja licno u Comtrade servis?
 
Poslednja izmena:
Možeš ti da odneseš ali ako odobre reklamaciju mora potpisnik ugovora u mts po novi telefon

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja bih ti savetovao da uzmeš ovlašćenje od tog momka. On svakako mora da se cima da dolazi do MTS ako servis odobri zamenu ili odmah direktno nosite u MTS, da ne ostaneš ti bez telefona (njega zovu da preuzme novi, a ne obavesti te, ima dosta takvih slučajeva). Lakše je jednom da se vidite, da uzmeš ovlašćenje, nego više puta da ga cimaš... kod notara to ide brzo koliko znam, neće ti zakazati kao za overu kupoprodajnog uvovora stambene nekretnine za 20 dana, mislim da to ide sve isti dan... Sreća da si kupio telefon sa garancijom.
 
Delim mišljenje...i ja gledam da overim ovlašćenje kod notara kad god sam u prilici.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Imam telefon Meizu m2 note koji sam uzeo preko oglasa, a inace je uzet u Telenoru. Uredjaj je jos uvek u garantnom roku, kvar je sitan, deo koji je potrebno zameniti kosta svega par dolara. Imam kod sebe i ugovor i garantni list. Da li da telefon nosim prvo u poslovnicu pa tek onda ako mi ne prihvate da vidim da li da nosim direktno u servis?
 
Direktno u servis

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa servisom BG elektronik? Primaju li oni telefone na servis ukoliko osoba poseduje fiskalni racun i ugovor, samim tim i garanciju, ali nije vlasnik ugovora?
 
Svaki servis prima ako imas garanciju ili fiskalni racun, mozes i babu, komsiju, pasenovog malog da posaljes primice na servis.
Kod operatera nosi i moze samo vlasnik ugovora ili onaj ko ima ovlascenje.
 
Ima li neko iskustva sa servisom BG elektronik? Primaju li oni telefone na servis ukoliko osoba poseduje fiskalni racun i ugovor, samim tim i garanciju, ali nije vlasnik ugovora?

Moze. Ja sam prodao telefon, gde je posle covek koji je kupio od mene nosio u BG elektronik i popravio telefon opusteno. Jedino da je morala zamena uredjaja, onda bi morao ja da idem, ali za popravke ti ne mora vlasnik ugovora, samo garantni list ili fiskalni racun.
 
Jel moze neko ko je pravio ovlascenje da postavi ovde kao neki sablon kako bi to trebalo da izgleda, bez licnih podataka naravno [emoji16]
 
Ja, Pera Perić iz Beograda, ulica Ljutice Bogdana 1, Beograd, JMBG 0811976850024,lk br 007524125 izdata od strane MUP Savski Venac, ovlašćujem Marka Markovića iz Beograda... (pa opet njegovi podaci), da može u moje ime i za moj račun predati mobilnom operateru Telenor DOO mobilni telefon proizvođača Nokia, serijski broj CF0852335, IMEI 1222555663258, na reklamaciju, preuzeti isti sa reklamacije kao i da u istoj stvari može prihvatiti ili odbiti zamenu telefona od strane operatera.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koliko korisna tema, odustao sam od kupovine telefona preko oglasa samo zahvaljujuci ovim informacijama iz prve ruke.
 
Zasto? Ja sam uzeo preko oglasa, overili ovlascenje kod notara za (mislim) 360din i miran sam i ja i prodavac.
 
Jel su se mozda nekom pravili pametni operateri da traze punomocje (ovlascenje) koje nije starije od 6 meseci?
(ako u samom ovlacenju nije naveden rok za koji vazi to ovlascenje, znaci bez upisanog roka)
 
Poslednja izmena:
Zasto? Ja sam uzeo preko oglasa, overili ovlascenje kod notara za (mislim) 360din i miran sam i ja i prodavac.

Em komplikuje situaciju, em principijelno ne zelim da dolazim u bilo kakav kontakt sa SNS notarima, ako bas nije neophodno.
 
Ja se skroz slazem. Kupim 2 S7 iz oglasa donete od vani, umesto jednog sa domacom garancijom i jos mozda budem u plusu ;)
 
Apsolutno ste u pravu.
Fora je kupi telefon i moli boga da ti ne treba garancija. Isto kao da je nemam....
 
E pa nemoš i poprilično ispod cene i da bude sve savršeno. Kupuj od proverenih ljudi, koji su pritom uzeli od operatera na sebe i glava mnogo manje boli.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ma smesno, evo telefon koji bih uzeo kosta od 170 evra pa navise u oglasima, a s tarifom kojom bih ga uklopio kosta 50 kod operatera, uz 5 evra mesecno vise nego bez telefona (dakle jos 120 evra za 2 godine). Drugim recima, moze me cak kostati i vise preko oglasa, a da sa eventualnim reklamiranjem imam komplikacije.
 
To su redji primeri.
Cene ne bi bile ovako niske po oglasima doduse da nema firmi koje nelegalno prodaju telefone.
 
Što nelegalno, to su njihovi telefoni...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Daju li ti fiskalni sa njihove kase? Upisu li to u svoje poslovne knjige kao prodaju?
Zato :)
 
Nazad
Vrh Dno