Šta je novo?

Од 1. децембра ЈОШ БРЖИ ИНТЕРНЕТ! (Радијус вектор)

lelekom

Cenjen
Učlanjen(a)
17.02.2010
Poruke
855
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Вести

Од 1. децембра ЈОШ БРЖИ ИНТЕРНЕТ!
23. новембар 2011.

Поштовани корисници,

са великим задовољством вас обавештавамо вас да ће од 1. децембра 2011. године постати актуелна нова, бржа и још повољнија интернет понуда.

Нову интернет понуду чине пакети са већим приступним брзинама, чиме ће коришћење интернета постати још комфорније и једноставније.

Нова интернет понуда биће вам доступна са и без уговорне обавезе коришћења:

Пакет


Без уговорне обавезе


Уговор на 18 месеци


Цена у РСД

Entry Light


1024/128 Kbps


-


790

Entry Net


1536/192 Kbps


-


1090

Start Net


4096/384 Kbps


8192/512 Kbps


1590

Prime Net


10240/512 Kbps


16384/1024 Kbps


2590

Mega Net


20480/1024 Kbps


32768/1024 Kbps


5990

Power Net


40960/2048 Kbps


65536/2048 Kbps


12990

Ваш Радијус Вектор
 
Nemaju paket za ~2000 dinara? Razlika između 4mbps i 10mbps je tipa 1000 dinara. Tu su omanuli komplet, ili je to pak namerno urađeno.
 
SBB je povoljniji, IKOM takođe, čak i Kopernikus u tim paketima do 3000 dinara.
 
A za vece pakete pitanje je dal mogu da isporuce obecano kad je overload na mrezi.
 
Vektor je u pitanju?
Pa... dva puta nista je i dalje nista :)
 
oni koji dobiju ubrzanje,neka istaknu merenje preko speedtest-a :)
 
pa bolje da kazu kako recimo radi paralelni download nekoliko linux instalaciaj cele vecheri ... torrent, ftp itd...
onako junachki da opterete link ... na duze.. sta mu znachi sto mu speedtest na 30 sec pokaze... :)
 
Ja vec nekoliko meseci koristim 12/768 i skoro uvek mi torrent ide u fullu, retko ali bas retko da mi ide nesto sporije (toliko retko da se bas ne secam da li je nekad i bilo ispod). Ja sam prezadovoljan Vektorom.
 
jel neko dobio povecanje ? :)
 
ma kakvi ,dobio sam smanjenje :D pominju neki novi ugovor da treba da se potpise,ne znaju ni oni vishe ,uvek se tako zbune pred vazne dogadjaje :D :D :D
 
da to je sad ono ugovor morash na 2 godine ... znachi svi se zenataju sta ako ostali
spsute cene onda moraju i oni .. a ovako ako te vezu za 2 godine ne moraju spustaju cene ...
:)))
 
Pa nije bas...
Ugovorio si paket, ugovor "na vernost" na 18 meseci i recimo da si onomad potpisao za dupliran StartNet paket, sa 3Mbps ugovorom duplirano na 6Mbps, da bi sad dobio 8Mbps treba da odes i potpises opet ugovor za 18 meseci i umesto sadasnjih 4Mbps u StartNet paletu uz ugovor dobijes 8MBps...
Mislism jeste da je ne pomalo vec veoma veoma šićardžijski, ko jajare na sitno pecaju da bi ugovorom vezali klijente, umesto da onako gospodski svima koji imaju ugovor puste tu uvecanu brzinu i kazu evo narode izvolite, verni ste nam i sada vam pruzamo za tu vernost vecu brzinu...
Mrljavo je to sve jer novi klijent koji ne potpise ugovor dobije 4Mbps, pa zasto onda ne bi i stari klijenti koji imaju ugovor i "dupliranu brzinu" paketa dobili duplo brzinu pa koliko god da im jos traje ugovor...
Zaista imam neugodan utisak da su toliko kok0šarska firma, kao neko cicijasenje, neka uskogrudost a njima ama bas nista ne znaci finansijski jer je cena paketa ista i po novom i po starom protoku za StartNet paket u Vektoru.
Nekima nije moguce objasniti neke stvari u kulturi, odnosu prema klijenu, da slavis i uzdizes onog od koga zavisis, ovako odbijaju ljude...

Istina ja cu vec sutra otici i potpisati novi ugovor na 1,5g iako sam uveo kablovski net njihov zadnjih dana januara 2011. i potpisao ugovor "o vernosti" na 1,5g pa jos ima vise od 7 meseci do isteka istog, ali kako nemam nameru menjati operatera dodje mi na isto finansijski a ipak za 1/3 dobijem brzi net...
 
Poslednja izmena:
Produzio vernost na jos 18 meseci i nakon 2h kad sam se vrtio kuci izmerio... Povecano je sa starih "duplih" 6Mbps na novih 8Mbps u dupliranom StartNet paketu kod Vektora...

 
Ovo je vrlo lose poslovna praksa, da onima koji su vec pod ugovorom ne puste nove brzine bez potpisivanja ugovora na jos 18 meseci. Pogotovo zato sto je raniije bila uobicajna praksa da se to uradi prilikom svakog povecanja brzine.
Toliko su me iznervirali ovim potezom da cu ozbiljno razmotriti alternative za pristup internetu, iako sam potpuno zadovoljan njihovom uslugom i da nije bilo ovog "povecanja" verovatno bih ostao njihov korisnik jos dugo vremena.
 
speed.io.png
 
lepa stvar kod kablovskih televizija sto nijedan ugovor o internetu zapravo te ne obavezuje
UVEK ali UVEK mozesh da ga ponishtish .. jednostavno svaki dan prijavaljujesh da ne radi usluga
i ona stvarno ne radi .. stavish obichan razdelik neki stari sto nije od 5 do 1000MHz nego oni sto
su bili 5-850 ili koliko vec ... i nece ti fercera net ... ili napravish nekoliko metara namotanih kabla
namotanog oko nekog platichnog creva, turi neki magnet blizu ..
a gde je tu onaj legendarni mali ekser negde u kablu :"0 .. ili malo da shimr, omotach, dodiruje sredinu :)
i posle 20 dana prijavljivanja im uputish zahtev za raskidanje ugovora jer ne postoje tehnichki
preduslovi sa njihove strane za pruzanje usluge i time sa tvoej strane smatrash ugovor nishtavnim
bash me zanima kako bi te utuzili za uslugu koju nemogu ti isporuche :) hehehe
 
lepa stvar kod kablovskih televizija sto nijedan ugovor o internetu zapravo te ne obavezuje
UVEK ali UVEK mozesh da ga ponishtish .. jednostavno svaki dan prijavaljujesh da ne radi usluga
i ona stvarno ne radi .. stavish obichan razdelik neki stari sto nije od 5 do 1000MHz nego oni sto
su bili 5-850 ili koliko vec ... i nece ti fercera net ... ili napravish nekoliko metara namotanih kabla
namotanog oko nekog platichnog creva, turi neki magnet blizu ..
a gde je tu onaj legendarni mali ekser negde u kablu :"0 .. ili malo da shimr, omotach, dodiruje sredinu :)
i posle 20 dana prijavljivanja im uputish zahtev za raskidanje ugovora jer ne postoje tehnichki
preduslovi sa njihove strane za pruzanje usluge i time sa tvoej strane smatrash ugovor nishtavnim
bash me zanima kako bi te utuzili za uslugu koju nemogu ti isporuche :) hehehe

Ne znam da li da se smejem ili da placem. To sto su operateri/provajderi i sl. nekad stoka ne znaci da i ljudi treba da se ponasaju isto tako.
 
Ti onda budi fin pa ce da te ... kavaju ... :)
Kad god te neko cima u zivotu odgovori mu duplo nema ti kao ti si fin a oni ti se smeskaju i uzimaju ti pare :0)
 
Ima razlike izmedju resavanja problema sa njihovom sluzbom i licno odlazenje u firmu/sta god i nelegalnih stvari tipa to sto si naveo. Pod dva, tebe niko nije naterao da potpisujes ugovor. To sto zelis na kvarno da se izbavis ugovornih obaveza (i to je uopste *****no savetovati bilo kome, posto niko od nas nije bio primoran da potpisemo ugovore), nema veze s' tim kako se ponasa provajder prema tebi.
 
I sta onda dodju ti u stan iz tehnicke podrske i vide u kablu zabijen ekser? Kao da je problem da nadju gde je prekid signala. Dodju jednom, zamene ti kabl. Dodju drugi put, vide ponovo ostecenje kabla. Treci put nece ni da dolaze, jer ce skapirati o cemu je rec, pa popravljaj sam sebi, a od raskida ugovora nista. Uostalom kakve to veze ima sa kablovskim operaterima? Isto to mozes da uradis i sa Telekomom. Bilo je neodgovornih budala koje su pustale i struju kroz paricu, kad se naljute na Telekom.
 
Nazad
Vrh Dno