Šta je novo?

AMD Phenom™ II X4 960T

neogeo

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
10.08.2002
Poruke
5,768
Poena
770
Ako se ne varam, ovo su procesori koji se od reda FUL otključavaju u X6!!!
Pojavili su se i kod nas, konačno, pa me interesuje da li je neko kupio i probao Unlock???

(AMD Phenom™ II X4 960T,3.00GHz/6MB BOX Black Edition 45nm)
 
Medo uzeo,i nece da se otkljuca ;) Toliko o tome da je procenat otkljucavanja 100% :d Cak nije ni neki primerak...
oc_3960MHz-1.jpg
 
Uzeo sam ga ja prije 2 dana, uspjesno ga otkljucao na x6 :), ploca ga-990xa-ud3...
U guzvi sam, pa nisam stigao klokovati. Kad uhvatim vremena odradicu i to pa cu postovati ovdje ili napraviti novu temu.
 
Uzeo sam ga ja prije 2 dana, uspjesno ga otkljucao na x6 :), ploca ga-990xa-ud3...
U guzvi sam, pa nisam stigao klokovati. Kad uhvatim vremena odradicu i to pa cu postovati ovdje ili napraviti novu temu.

Daj screenshot da vidimo u koje cudoviste se otkljucava malisa :)
 
Videh da su se konačno pojavili i kod nas, cena je solidna... e sad ako se svaki otključava u X6 onda je odlična kupovina... Baš i mene zanima koje čudovište ispada na kraju
 
Naravno da se ne otključava svaki u X6, mnogo su ljudi očekivali.
No, možda veći procenat može da postane X5.;)
 
jel prikazuje temperature kad se otključa?
 
I ja sam mislio da se u većini slučajeva otključava u X6, ali sam našao članke koji govore kako je procenat otključavanja veoma mali.

out of 16 samples the company has tested, six are able to unlock to six cores. That's a 37% chance in a fairly small sample size.

http://www.tomshardware.com/reviews/phenom-ii-x4-960t-zosma-core-unlocking,2627-2.html (Rečenica ispod ploče)

Btw: Kada se otključa, Zosma postaje Thuban, a ime procesora 1605T.
 
Poslednja izmena:
Kako god.
Mislim da je ovo dobra kupovina u svakom slucaju sto se AMDa tice.
 
Pa sad da li je dobra kupovina upravo i zavisi od "srece" prilikom otkljucavanja. Racunica je prosta, ako se otkljuca makar peto jezgro-isplati se, ako se dobije svih 6-super, ako ostane na X4 onda i nije dobra kupovina, posto za te pare ima 955 c3 koji je bolji kloker.

Mada-koliko god se cinilo primaljiva ponuda, pitanje je koliko ima smisla kupovati sad bilo sta u 45nm, evo za FX-6100 je pala cena, za kojih 25e vise moze da se uzme 32nm Bulldozer, ja bih ipak pre isao na to. Jedino ako je neko u mogucnosti da birka dok ne naleti na Zosmu koja se otkljucava u full X6, u tom slucaju jeste odlicna kupovina.
 
Uzeo sam ja taj proc, i nece da se otkljuca na Gigabyte-990FXA-UD3, nece da podigne sistem kada enable-ujem CPU unlock... Mada ja sam ga uzeo onako da probam kakav je, nije nesto skup 10k din, svakako bolja kupovina od izbagovanog FX-a...

Ide na 3.8GHZ i NB na 2.6GHz kod mene, moze i vise ali trazi vise napona preko 1.5V...

Mada jako cudno LinX vrti na 1.5V i na skoro 4GHz a puca na tom naponu recimo u 3DMark Vantage CPU testu i na 3.9GHz... Znaci 3.8GHz sam za sada uspeo da izvucem na naponu manjem od 1.5V... Ili mozda nesto drugo zeza, NB mozda, memoriju znam od ranije na koliko mi je radila pa to ne verujem da je...

I da kada se otkljuca vise se greje i i jos slabije OC... Tako da ipak za onoga kome treba X6 za neki render i slicno bolje da ne rizikuje nego uzme X6, a za gejmere i obicne korisnike svejedno, isto rade X4 i X6 u 99% igara ionako...
 
Uzeo sam ja taj proc, i nece da se otkljuca na Gigabyte-990FXA-UD3, nece da podigne sistem kada enable-ujem CPU unlock... Mada ja sam ga uzeo onako da probam kakav je, nije nesto skup 10k din, svakako bolja kupovina od izbagovanog FX-a...

Ide na 3.8GHZ i NB na 2.6GHz kod mene, moze i vise ali trazi vise napona preko 1.5V...

Mada jako cudno LinX vrti na 1.5V i na skoro 4GHz a puca na tom naponu recimo u 3DMark Vantage CPU testu i na 3.9GHz... Znaci 3.8GHz sam za sada uspeo da izvucem na naponu manjem od 1.5V... Ili mozda nesto drugo zeza, NB mozda, memoriju znam od ranije na koliko mi je radila pa to ne verujem da je...

I da kada se otkljuca vise se greje i i jos slabije OC... Tako da ipak za onoga kome treba X6 za neki render i slicno bolje da ne rizikuje nego uzme X6, a za gejmere i obicne korisnike svejedno, isto rade X4 i X6 u 99% igara ionako...

Upravo ovo boldovano iz citata sam hteo da kazem tj. naglasim.
Nabavno je malo skuplji od FXa 4100 i 955ice ili 965ice.
Da sada kupujem AMDa izabrao kupio bih bas 960T-icu.
 
Poslednja izmena:
Pa to onda nije nikakva kupovina :d :)

Dakle, za samo 15-ak jura vise imas pravi x6 1055t a za nesto manje kesa imas pII 955 koji ide skoro sigurno na 4,2Ghz na ploci od 95e i to na 1,45v.

Po mom misljenju taj cpu je promasaj.

Evo i medin komentar sa itsveta :

Moj primerak se ne otkljucava u X6, medjutim ide na skoro 4GHz i ne greje se uopste puno hladjen sa Vendetta II vazdusnim kulerom... Dobija se neki jadan fabricki hladnjak (gori nego oni sto idu uz ostale X4 i X6), pa svi koji uzimaju nek razmisljaju o nekom aftermarket hladjenju...

Dakle, sta moze da natera coveka da uzme ovaj cpu a da ne doda malo sa 1055t ili ustedi malo za pII 955 c3 koji se ludacki ocuje?
 
Poslednja izmena:
Medo, po meni bolje da si ipak isao na FX-6100, tesko mogu da nadjem smisao u prelasku sa 955 na 960T osim ako se ne otljucava, a ako vec mora Phenom, onda je c3 955 bolji izbor, sad skoro svaki gura na 4.2GHz. Mada moj glas uvek ide za noviju arhitekturu, znaci kad je AMD u pitanju ja bih gledao samo FX-eve, pa kakvi su da su.
Ima li sanse da probas da otkljucas na nekoj drugoj ploci? Nekad i to upali, bar kad bi peto jezgro dobio.
 
Pa to onda nije nikakva kupovina :d :)

Dakle, za samo 15-ak jura vise imas pravi x6 1055t a za nesto manje kesa imas pII 955 koji ide skoro sigurno na 4,2Ghz na ploci od 95e i to na 1,45v.

Po mom misljenju taj cpu je promasaj.

Svaki 955 ne ide sigurno na 4.2 na tom naponu.... X6 je 20-30 evra vise, a opet ni sa njim nije garantovan neki klok eno imao je kull 1055T koji je isao na 3.5GHz... a 6 jezgara ne trebaju svakome, mislim za gaming nemaju svrhu...
 
Pazi, ja jos nisam naleteo negde da pII 955 c3 ne ide na bar 4Ghz, moj primerak na ovoj ploci 4Ghz na samo 1,4v i 2,6Ghz NB, moze li bolje za ovaj kes.

Znam da si imao c2 phenom, valjda, oni tesko idu preko 3,8Ghz ali i ja mislim da si trebao taj BD da uzmes, ako nista drugo da vidis kako sve to izgleda.
Ovako si prakticno dodao 30e za isti cpu kao sto si imao, kapiras, prodao pII 955 za 70e i dodao 30e za potpuno iste performanse i jos trazi toliko napona..

Ali jebga sad, gotovo je, ja bih to odmah nekome prodao dok jos vredi.
 
Pazi, ja jos nisam naleteo negde da pII 955 c3 ne ide na bar 4Ghz, moj primerak na ovoj ploci 4Ghz na samo 1,4v i 2,6Ghz NB, moze li bolje za ovaj kes.

Znam da si imao c2 phenom, valjda, oni tesko idu preko 3,8Ghz ali i ja mislim da si trebao taj BD da uzmes, ako nista drugo da vidis kako sve to izgleda.
Ovako si prakticno dodao 30e za isti cpu kao sto si imao, kapiras, prodao pII 955 za 70e i dodao 30e za potpuno iste performanse i jos trazi toliko napona..

Ali jebga sad, gotovo je, ja bih to odmah nekome prodao dok jos vredi.

Cim izadje iz radnje vredi 70% pune vrednosti na zalost.
 
Da, da, AMD drzi vrednost kao Dacia :d
 
Tnx!

Baš me zanima FX4100 vs 960T kad se OCkaju, jer cenovno su tu.. hmm vrlo zanimljiva bitka za ~100e

Extra primer za poredjenje.
Mada mozda ne bi bilo lose FX 4100 vs 955 BE vs 960T na recimo 3.50GHz sva 3 komada da ipak ne preterujemo sa klokom jer mozda neki od njih nece na 4.
 
Extra primer za poredjenje.
Mada mozda ne bi bilo lose FX 4100 vs 955 BE vs 960T na recimo 3.50GHz sva 3 komada da ipak ne preterujemo sa klokom jer mozda neki od njih nece na 4.

Da u pravu si 955 BE sam izostavio, stvarno bi mogli vlasnici dotičnih proca da odrade neke testove da se vide dometi i gde je ko u ovoj priči...
 
@ hsv.stoned

Vidi, onaj Phenom C2 se puno vise zagrevao nego ovo, sa DDR3 memorijom je tesko isao i na 3.6 a kamoli 3.8, na netu imas 960T koji ide na 4+Hz tako da zavisi od primerka isto tako mogu da ti nadjem C3 Phenom-e koji du na 3.8, takodje i otkljucavanje, neki se otkljucava, neki ne, tako da sto se tice zagrevanja i OC potencijala ja sam nesto dobio u odnosu na stari proc. sto se tice ove dve druge stvari nisam imao srece, krastavac... Sad dal to sve vredi 30 evra, pa nekome mozda ne, ali neko da za bolji kuler 50 evra pa dobije 5c nizu temperaturu nego sa nekim koji kosta 25 kapiras ? Ja sam dobio manje zagrevanje i nesto bolji OC sa ovim procesorom u odnosu na stari, znam da je po pitanju performansi to vise sidegrade...

A sa FX-om sta bih dobio s njime ? Dao bih znaci jos 30 evra, a dobio bih FX koji nije ni po cemu bolji od prosecno klokovanog phenom II X4 procesora, FX na 4.7GHz sa 6 jezgara ima skor u Cinebenc-u kao Phenom II X4 na 3.9GHz, mislim sta ce mi takav fail od procesora kada ni 99% igara ne vidi tih 6 jezgara cak, znaci taj FX bi mi bio isto sidegrade u najbolju ruku a dao bih jos 30 evra vise, sem sto bih u gmaing-u najverovantije imao i malo gore rezultate sa FX-om.

Zanimljivo ali cak i Phenom II X4 daje bolje rezultate sa dve HD 6970 u Crossfire nego FX-8150 !!!

http://alienbabeltech.com/main/amd’...e-scaling-–-bulldozer-part-2-the-conclusion/3
 
Poslednja izmena:
Ok je sve to ali vec duze vreme citam o pII 955 i 965 c3 procesorima i stvarno nisam nasao da neki od ovih poslednjih revizija ne moze na iole ozbiljnijoj ploci na 4Ghz :) Cak sam primetio da je jedno 80% ljudi uspelo na 4,2Ghz sa smesnim naponom. E sad, ako neka firma ima nedge u magacinu c3 reviziju, prvu koja se pojavila mozda i nece moci 4ghz na nekoj slabijoj ploci, moja neka teorija. Ja sam bio jako skeptican prema amd procesorima u poslednje vreme, a i dalje sam, jedino me ovi c3 phenomi i najjaci x6 fasciniraju. Ipak 1100t kosta skoro kao i5 2500k ali ja veci best buy od pII 955 c3 skoro nisam video :)

Za c2 znam da mogu da budu jako cudni, neki idu i na 4Ghz a neki jedva do 3,7 npr..
 
Ok je sve to ali vec duze vreme citam o pII 955 i 965 c3 procesorima i stvarno nisam nasao da neki od ovih poslednjih revizija ne moze na iole ozbiljnijoj ploci na 4Ghz :) Cak sam primetio da je jedno 80% ljudi uspelo na 4,2Ghz sa smesnim naponom. E sad, ako neka firma ima nedge u magacinu c3 reviziju, prvu koja se pojavila mozda i nece moci 4ghz na nekoj slabijoj ploci, moja neka teorija. Ja sam bio jako skeptican prema amd procesorima u poslenje vreme, a i dalje sam, jedino me ovi c3 phenomi i najjaci x6 fasciniraju. Ipak 1100t kosta skoro kao i5 2500k ali ja veci best buy od pII 955 c3 skoro nisam video :)

Za c2 znam da mogu da budu jako cudni, neki idu i na 4Ghz a neki jedva do 3,7 npr..

Plus sto se onaj moj grejao mnogo vise nego sto bi trebalo sto nije uticalo na rad naravno ali na oc potencijal jeste... Pa mi je to malo dosadilo i hteo sam da nadjem neki bolji primerak ali izgleda da mi je zapao ne bas drasticno bolji, ali opet mnogo manje se greje ovaj 960T Vendetta ga ohladi bez problema i na 1.55V ne prelazi 62c ali necu da ga drzim na tom naponu nema potrebe... Za sada 3.8 cpu/2.6 nb, pa ako revizije buldozzera budu nesto vredele prelazim na to, ako ne na Intel :) Za sada mi je ok ovaj 960T...

Koga interesuje na koliko idu 955 nek pogleda ovde najbolje:
http://www.overclock.net/t/499526/official-phenom-ii-x4-9x5-oc-club
 
Sto se Bulldozera tice, malo je teze uopste vrednovati i porediti jedan tako komplikovan procesor u smislu nekonzistentnih rezultata, ja iako sam prvi nezadovoljan performansama, ipak ne bih lakonski proglasavao bilo koji Phenom boljim gaming procesorom od Dozzera.
Svi smo videli na onom testu bozzabench-a kako se u nekim slucajevima(Resident Evil V) prostim tvikovanjem prakticno dupliraju performanse FX-a u igrama. Mora se uzeti u obzir i da FX-8150 u dx9/10 i dx11 naslovima ponasa kao bukvalno dva razlicita procesora, cinjenica je da je u dx11 igrama(novijim, pravim dx11) FX mnogo mnogo jaci u gamingu od Phenoma, u dx9/10 je obicno nesto slabiji ali budimo realni-zar nije vaznije kako ce se procesor ponasati u igrama i endzinijima koji dolaze nego u igrama koje smo realno svi davno odigrali.
Necu da branim BD u threadu posvecenom drugom AMD procesoru ali evo-u BF3 koji vidi svih 8 jezgara-8150 je par frejmova bolji cak i od Sendija, dakle sa FX-om covek ima neku rezervu neiskoriscene snage koja ne mora ali potencijalno moze da se pokaze u nekoj igri/aplikaciji, dok je kod Phenoma ono sto dobije ujedno i sigurni maksimum.
Tesko iko moze da me ubedi da je bolja kupovina 45nm procesora u staroj arhitekturi sada kada su se pojavili 32nm chipovi sa revolucionarno novim dizajnom, cak i ako pate od mnostva bubica.
 
To si u pravu, ja se i dalje nadam da ce BD biti ok ali tek u nekoj sledecoj reviziji, posebno u dx11 igrama i zahtevnim programima i na win8. Neko moje misljenje, za sada su neisplativi.

Medo, ovi rezultati su jako cudni. Meni 955 ide na 4Ghz na 1,4v i 2,6Ghz/2Ghz Nb/HT na 1,1v, savrseno stabilno a temperature posle 2h igranja bf3 su 53c, sobna temperatura i Brocken. Intel burn test greje do 63c ali ne postoji nista drugo sto moze toliko da zagreje cpu. Nisam probao preko 4Ghz jer me to trenutno ne interesuje a i nema potrebe ;)

Moj zakljucak da treba ipak treba pazariti ili taj fx4XXX BD ili pII 955 c3.
 
Nazad
Vrh Dno