Šta je novo?

Servisi bele tehnike - pomagajte

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

BelThaZoR

Slavan
Učlanjen(a)
13.04.2006
Poruke
801
Poena
370
Znam da ovoj temi možda i nije mesto na ovom forumu, ali nadam se da će moderatori imati razumevanja za moju muku. Isto ako misle da sam omašio sobu, neka slobodno premeste temu.

Kakva su vaša iskustva sa lokalnim servisima bele tehnike marke Boš, Indesit, Candy?

Ovo pitam zato što mi je preko glave servisa BG elektronik. Ubedljivo najgori servis sa kojim sam imao posla i nikad više u životu neću kupiti nešto što ide kod njih na servis. Nikad nemaju delova, 3 meseca im treba za nabavku prokletog creva. Nije prvi put da me ostavljaju bez bitnih uređaja toliko dugo. Ne pomaže ni inspekcija, imaju dil sa njima, ne može im niko ništa. Drugi Samsung servisi isto nabavljaju delove preko njih.

Hvala na odgovorima.
 
Raspitaj se za Gorenje servis.
U okolnim zemljama imaju skoro sve na lageru ili u roku od odmah (posiljke na sedmicnom nivou. nekad i 2-3 dana nivou). Cene su smešne (pogotovo za starije modele).

Izem ti Samsung direct-drive svemirsku mašinu kada čekaš 30 dana da je oprave. Bolje odmah kupiti novu, a staru po popravci prodati. Ni cena tih delova nije zanemarljiva...
 
Ovde kad ti crkne nesto imas nekoliko resenja. Da odes direktno kod uvoznika i ubijes njega, da odes u servis i ubijes vlasnika servisa, da odes u inspekciju i tamo nekog ubijes, ili da platis popravku u nekom malom anonimnom servisu ako je uopste moguca i isplativa. To sve ako si prosecan stanovnik ove zemlje tj. "ne poznajes coveka", a cim trazis pomoc ovde znaci da jesi. :D
 
Gorenje i Elin,ostalo boza...
 
Gorenje je skolski primer kako bi servis trebalo da radi. Dolaze ili isti dan ili sutra, problem resavaju odmah ili ako trenutno nemaju deo najkasnije za dva dana. Posle cetrdesetodnevnih njakanja sa IT servisima nisam mogao da verujem da stvari kod nas mogu da budu ovako jednostavne za kupca.

I jos daju 5 godina garancije.
 
Moram isto da pohvalim Gorenje, crkla mi je masina za ves, dosli su snimili sta je crklo i sledeci dan na licu mesta zamenili sta je riknulo.
Kakav je Bosh?
Imam dosta njihove bele tehnike, srecom pa se ne kvare (za sad).
 
Ja sam od drugarice cuo sve najgore o tom servisu. Prvo im je trebalo 3 dolaska da povezu obican sporet, posle su se ringle palile unakrsno i tri meseca su se majsori muvali dok im ma kraju nisu dali nov sporet.
 
Candy je ok. Imao sam dve reklamacije i oba puta su reagovali zamenom delova u roku od 24h. Na stranu to sto su se kvarovi desili prerano ali servis im je korektan.
 
Za muke sa belom tehnikom - PM.
Da se razumemo, ne radim ja to, ne opravljam ali tacno znam i ko opravlja koji brand i koji delovi i u kom roku mogu da se nabave.
Originalni, kvalitetni zamenski, kineski... kakve hocete. A vecina toga moza da ide i paralelno tim zvanicnim, deratorskim kanalima i osetno jeftinije.
Jedino je bitno da dodjete do sifre konkretnog dela. Ljudi sa kojima radim barataju paletama tih delova. Niko nema ni volje ni vremena da provede celo prepodne trazeci po katalozima jedno crevo za Candy iz prvog kvartala 2002.... Mogu da porucim i 1 komad, samo moram da znam sta trazim.
Kod svih ozbiljnijih proizvodjaca sifra je utisnuta na samom delu.

FTW, BG Elektronik je zbog svog bahatog stava izgubio Ariston servis.
 
Jeste da nema neke veze sa temom, ali kada god se radi o servisu nečega uvek čujemo nemaju volje ovo, nemaju volje ono, ne znaju ovo, ne znaju ono, mene zanima šta naši servisi uopšte znaju i imaju volje, ako sam ja kao kupac imao volje da njima iskreširam pare pa krastavac i oni treba da imaju volje da poprave o čemu god se radilo. Ako mi crkne mašina bilo bi dobro da im donesem samo lim a da on ubaci unutra celu novu mašinu i naplati je skuplje nego da sam otišao u radnju i uzeo novu. Kod nas je sve cakum pakum dok primaju pare, posle je parola snađi se.
 
Gorenjev servis je Gorenjev i ničiji više. Verujem i da je deo Gorenja. Bore se za lojalnost brendu.

S druge strane Dalekoistočni proizvođači naprave ugovor sa nekim lokalnim. Proizvođači ne daju lager na lepe oči već traže avansnu uplatu. Lokalni servis najčešće ima ugovor sa još proizvođača i nema dovoljno para da lageruje sve i svja.

Nekada i servisi preuzimaju ulogu prodavnice i sve mora ići preko njih. U Bg nijedna prodavnica ne prodaje H vrećice za usisivač. Trebaš da zoveš LG servis na koji se najčešće automat javlja. Pa znaš kada ću sledeći put da kupim LG usisivač? -Nikad. Sa Stanić distributerom u BiH nemaš nikakav problem. Ako nekog dela nema, za par dana je tu. U ovolikom gradu ne možeš kupiti vrećicu glupu...
Ugljeni filter za neku kuhinjsku napu u Bg košta 40€. Toliko košta i napa. U Hrvatskoj je taj filter nešto oko 10€.
Ko je kriv? -Po meni lokalne kancelarije. Naši menadžeri mere uspeh samo kao razliku koja ostane na kraju meseca. Zato i biraju servisere koje i biraju.


Sreća je što postoje ljudi kao što je Soko i koji se ovako javno ponudio da pomogne sa nabavkom delova.
Muka je, ljudi, kada mašina crkne, a mala beba u kući, a genije kaže da će deo stići za mesec dana, a serviseru posle toga treba 10 da dođe i zameni pločicu za cirka 7minuta... Onda ili kupuješ novu ili nosaš prljav veš po naselju...
 
Soko hvala i od mene na ponudi imacu te u vidu kad prigusti :)
 
Tema jeste stara, ali kad vec postoji zasto da se malo ne osvezi :D

Pre tri godine kupili smo Elin ves masinu. Od tada, do danas, bar petnaest puta bila je u kvaru. Lokalnom servisu iz Bogatica, koji je udaljen 5km treba bar pet dana da dodje da vidi sta je kvar, pa dok deo stigne sedam dana, i na kraju kada stigne ne dodju po nekoliko dana da ga nameste. Bilo je raznih izgovora, centralni magacin je na kolektivnom itd. sto naravno nije tacno jer smo zvali da proverimo. To traje vec skoro tri godine. Uglavnom masina je skoro vise u kvaru nego sto je radila. Shvatio sam da namerno to rade, jer nemaju konkurenciju ovde, i moze im se.

Pre ne znam vise ni koliko dana, naravno, ponovo kvar. Prvo niko nece da se javi na telefon, kada odes i trazis gazdu kazu nije tu, a on napolju telefonira...
Odlucimo da je dosta sa tim, i nazovemo servis iz Sapca, takodje ovlasceni servis za Elin. Serviser je dosao posle nesto vise od 24h, video sta je kvar i kaze porucice deo. Posle dva dana, resimo da nazovemo generalnog uvoznika i taj glavni servis, objasnimo situaciju, i kazu ljudi danas saljemo odmah deo za Sabac. To je bilo u ponedeljak. Jutros zove servis iz Sapca, kazu da je deo stigao, ali da ce doci tek u toku sledece nedelje jer je serviser na godisnjem. Prosto je neverovatno da Sabac ima samo jednog servisera... ocigledno je da lazu, i da nesto muljaju, kao i ovi iz Bogatica.

Uglavnom, najgore iskustvo sa Elin servisima!
 
Osvezimo temu koja ce mozda nekome da pomogne.

Topla preporuka da se izbegava servis bele tehnike "FRIZ SERVIS"
Posto sam ih cekala 3 dana da dodju da poprave frizider(rekli su da stizu u toku dana a onda odlagali)konacno stizu pogledaju i konstatuju da se neisplati da se popravi i ubedljivo preporucuju da kod nih kupim repariran frizider za koji mi daju garanciju.Toliko su slatkorecivi da sam nasela na preporuke i grdno se zeznula.
Taj "novi" je radio svega 7 dana dok nije poceo da ispusta cudne zvukove i konacno prestao da radi.Od tada je proslo 10 dana ali oni jos uvek nisu dosli da pogledaju o cemu se radi (ja sam u medjuvremenu otisla u radnju i kupila nov frizider).Svaki dan se cujemo i obecavaju da ce doci ali nista.Mislim da su jako neprofesionalni i malo bezobrazni jer kako mi se cini nece ni doci po isti.
Razmisljam kojoj instituciji da se obratim jer takvim manipulatorima treba stati na put.
 
^^ Razumem da te je servis iznervirao, ali učlaniti se na IT forum i postaviti samo jedan ovakav post u jednu bajatu temu nije baš korektno i prema pravilima foruma.

Ali ajde kada je tema već podignuta, da kažem i ja ponešto... Zbog selidbe sam u fazi nabavke kompletne nove bele tehnike. I nakon skupljanja iskustava drugih i mojih, dojmim se da je Gorenje servis jedini normalan servis bele tehnike u Srbiji. Sami Gorenje proizvodi su, onako, osrednji prosek, ima dobrih a ima i loših uređaja (recimo, mašine za sudove i frižideri su im sasvim ok, ali mašine za veš su manje ok), ali oni su jedini koji servis rade relativno korektno, bar u poređenju sa svim drugima (od kojih su neki horor).
...i opet, npr, drugarov ćale je kupio Gorenje mašinu za veš. U garantnom roku je nešto crklo. Došao servis sutradan. Čačkali. Sutradan javili da mašina ne može da se popravi (našto u fazonu, nema više kontroler za nju da se nabavi). Tri dana kasnije je dobio novu mašinu, drugi model ali odgovarajuće klase. Kod svih drugih bi se njakali mesecima dok ne dobijete novi uređaj, ako uopšte...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno