Šta je novo?

Kako isključiti display na Macu?

bojanb

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2005
Poruke
86
Poena
309
Poštovani forumaši,
Imam jedan problem sa Macom. Relativno sam nov user. Možda neko ovde može da mi pomogne. Povezao sam Mac sa televizorom. Kada pustim film, zanima me kako mogu da isključim ekran na Macu a da se radnja ne prekida na TVu. Probao sam par stvari i ne pomaže. Ctrl-shift-eject mi gasi display na Macu, ali gasi i output. Da li neko ima rešenje? Hvala.
 
ne moze da se iskljuci softverski output, jedino da istekas kabl iz graficke/monitora....tako da mi je stalno ukljucen LCD TV i kad mi ne treba -.-

bio je jedan program koji je radio nekad, ali u Lionu zeza bas....ne mogu da se setim imena, javicu posle ako nadjem....
 
Ne znam da li si me razumeo najbolje. Kada gledam film hoću da mi gori samo TV. A da nekako isključim "monitor".
 
razumeo sam te :) a ja ti govorim da ne mozes da iskljucis , kao sto moze u windowsu ili linuxu npr.....znaci jedino kabl izvadis da bi iskljucio TV....u tvom slucaju hoces monitor da iskljucis...ne moze nista :p

jer ima samo extend i mirror opcija, ne moze da se bira samo display(iMac) ili samo externi projector/display jedino da fizicki iskljucis sve...

i jos nesto...Lion je jos vise sje** stvar, jer kad koristis mission controll, na svim monitorima se menja prikaz, i ako imas bar jednu aplikaciju u fullscreenu, onda ti je drugi monitor neupotrebljiv, jer prikazuje samo onaj background od mission controlla...
 
Ako imas mac lap(book,pro ili air) moze da bude pokopljen ''lid'' a da sve bude prikazano na TV, ako ne mozes rucno da smanjis brightness do kraja, kod mene na macbook pro-u to ugasi lcd na lapu film ide normalno na externom.Kao alternativa neki play-eri(movist, vlc...) imaju opciju black out other screens ali to ne gasi monitor samo pusti ''crnilo''.
 
ali nije to to.....opet ces moci misom da ides na drugi monitor, ili to zatamljivanje kod movista....ne kapiram zasto nema opcija da se izabere opcije za samo display, samo "externi" display
 
VLC ce ti sam "ugasiti" odnosno zacrniti ekran na kom ne ide film.
Druga opcija, koju sam isto koristio kad nije bilo VLC je smanjenje ostvetljenja na minimum, to mu dodje ko da je ugasen ;)

:wave:
 
evo ga : http://www.macupdate.com/app/mac/8355/switchresx

sa tim programom moze da se skroz iskluci display, ali na Lionu ne radi bas najbolje, bar kod mene.....probaj pa vidi....


edit: mm vidim da nisam probao ovu najnoviji verziju 4.2.6, (nego 4.2.5).....probacu danas, pa javljam

edit2: blah, opet ne radi, kad naprais display sets profil(gde se konfigurise koji display radii, a koji ne) nece da sacuva opcije, isto vazi i za context menu.....

edit3: Radi ! :) u library/preferences folder odes za fr.madrau.switchresx.daemon stavis permissions za everyone: read and write ali na kraju ipak veliko razocarenje, ne gasi skroz display, nego samo ga zatamni i Lion ga uopste ne vidi u opcijama(jedini plus)...
 
Poslednja izmena:
Poštovani forumaši,
Imam jedan problem sa Macom. Relativno sam nov user. Možda neko ovde može da mi pomogne. Povezao sam Mac sa televizorom. Kada pustim film, zanima me kako mogu da isključim ekran na Macu a da se radnja ne prekida na TVu. Probao sam par stvari i ne pomaže. Ctrl-shift-eject mi gasi display na Macu, ali gasi i output. Da li neko ima rešenje? Hvala.

Koji Mac? iMac ili ?
Ako je desktop u pitanju, zar ne postoji zasebno dugmence za gasenje monitora? Bas cudno.
 
Poštovani forumaši,
Imam jedan problem sa Macom. Relativno sam nov user. Možda neko ovde može da mi pomogne. Povezao sam Mac sa televizorom. Kada pustim film, zanima me kako mogu da isključim ekran na Macu a da se radnja ne prekida na TVu. Probao sam par stvari i ne pomaže. Ctrl-shift-eject mi gasi display na Macu, ali gasi i output. Da li neko ima rešenje? Hvala.
Vidi ovako, ja koristim MacBook Pro kao desktop masinu kada sam doma, tako sto prikacim strujni adapter, wireless keybord mouse, MiniDisplayPort i opticki zvuk. Potom, bez dizanja ekrana pomerim misa ili kliknem tastaturu i pojavi se slika samo na TV-u. Napomen, adapter mora biti ukljucen u struju!!!
 
ja koristim Macpro,nakacen na monitor od 22 incha,i na Tv Lcd 82cm....i u principu,nije mi bitno da se gasi prvi monitor,jer tu ostajem na surfu,ako zena na Tv gleda film..meni licno Tv sluzi za slanje multimedie na Tv..Boxee..Plex...XBMC.....preko hdmi kabla,i slika je odlicna....ako bas necu da mi radi primarni monitor,ugasim ga..i onako komp radi pa radi....
znam da mi je pricao drugar koji je kacio macbook na Tv..da moze da ide slika na Tv,dok je book zaklopljen....:)
 
Nazad
Vrh Dno