Šta je novo?

Phenom II X4 955 i amd over drive?!

Na 1.35V dobijem BS cim se sistem podigne, a na 1.375V CPUZ pokazuje 1.440V dok testiram

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Dobro, sad ga testiraj sa 1.440v u prime-u, ako prodje po meni a i po vecini ljudi sa overclock net-a minimum tri sata blend test dobar si, mislim da ces imati i nekoliko stepeni nize temperature nego sa prethodnim testom sa 1.488v, samo prati temperature da budu do 60 stepeni.
 
Poslednja izmena:
u HWinfu CPU senzor na ploci pokazuje 66C, a senzor u CPU pokazuje 54.5C. U HWMonitoru je isto tako. Sad koja temp ne treba da ide preko 60?
 
Pukao nakon 20min, ni jedno jezgro nije bilo iznad 56C


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
prim2.jpg
To su temperature na 3.7Ghz nakon sat vremena, slicne kao i malopre na 3.8Ghz samo sto je na 3.8ghz pukao Prime
 
Znam znam, sutra cu, sad sam morao da idem, frka zurba [emoji1]

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ne zuri, mislim da si nasao sweet spot na 3.7ghz to je 500mhz overklok jos je c2 revizija koja se ne overklokuje najbolje, moj 965BE revizija c3 je isao samo do 3.8ghz.
 
Pustio sam ga da radi malo vise od 2 i po sata (opet nisam imao vise vremena), i temperature su bile gotovo identicne kao i na sat vremena. Tako da cu ga ostaviti na ovome, zadovoljan sam

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Izvinjavam se za dupli post samo jos da napomenem ako nekog zanima formulu za izracunavanje wati overklokovanog procesora, uzecu primer @domerj9 procesora moze i bilo koji drugi

OC Wattage = TDP * ( OC MHz / Stock MHz) * ( OC Vcore / Stock Vcore )^2 gde ^2 znaci na kvadrat

OC Wattage = 125 * (3700/3200) * (1.44/1.35)^2

OC Wattage = 125 * (1.15) * (1.06)^2

OC Wattage = 125 * 1.15 * 1.12

OC Wattage = 161 :wave:
 
Pustio sam ga da radi malo vise od 2 i po sata (opet nisam imao vise vremena), i temperature su bile gotovo identicne kao i na sat vremena. Tako da cu ga ostaviti na ovome, zadovoljan sam

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bilo bi dobro i bezbedno za tvoju plocu da spustis frekvenciju cpu-a na 3.5ghz sa naponom ako moze 1.35v najvise 1.375v, tvoja ploca podrzava 140 wati TDP tako da bi sa tim overklokom i naponom imao oko 140 wati prema formuli koju sam postavio.
 
ako je revizija c2 ona je krs. c3 je vec druga prica. i veoma bitno. ploca. sto vise voltaznih regulatora (to su crne kockice odmah pored cpu soketa) bolji potencijal za oc bilo kog cpu. dakle sve mora da se sklopi jedno s drugim za sto bolje sanse za uspehom. idealno bi bilo 5/6 voltaznih regulatora pa na gore. tako na dalje prilikom kupovine ukoliko se planira oc obratiti paznju na vec pomenut detalj. vazi za bilo koju platformu.
 
Nazad
Vrh Dno